The EMerprize Contest Qetsou nd QAiie uiokdt Ql/ibem spo/tttafent van ftegto ^Ljnwoncf Een verfrissende blik DE VERLOREN JEUGD VAN DE HUIDIGE BASISSCHOLIER J 32 HART VAN HOLLAND PEPTALK 14 SEPTEMBER 2011 Door Pepijn de Groot Van harte gaat het niet. De scholen zijn weer begonnen en dat is in Utrecht te merken. Bus 12 is een begrip dat ver buiten de centrale provincie bekend is. De bus die onder meer van Utrecht Centraal Station naar de Uithof- een soort Rührgebied voor onderwijs rijdt, is tot de nok gevuld in de spits. Massatransport naar het bedrijventerrein der onderwijs; een verdienstelijke figurant in het hoofdstuk Kenniseconomie. Bus 11 heeft hetzelfde opstappunt en de zelfde bestemming als bus 12, maar was in mijn optiek de alternatieve route. Het Low- lands-syndroom heeft ook het Utrechtse bussennet getroffen: alternatief wordt populair en ook in bus 11 is de ruimte in middels beperkt. Met verstrekkende gevol gen. Vooral gedurende de tocht met bus 11 wordt de reiziger, mits hij of zij zicht heeft op de weg en die kans is gering, visueel geconfronteerd met de mensen die op de tweewieler naar school of werk gaan. Als kikkervisjes in een met water gevulde ap pelmoespot schieten de tweewielers over het rood-roze asfalt. Vrijheid op de fiets, een vrijheid die mij jaloers maakt. De frisse lucht, de asgrijze hemel, de regendrup pels en het fluiten van vogels dat wordt overstemd door toeters, bellen en knet terende uitlaten. De ramen, die beslagen raken, zorgen ervoor dat de jaloezie niet ziekmakend is. Zelfs Sinterklaas wordt minder uitgebreid aangekondigd dan het begin van het nieuwe schooljaar. Aanplakbiljetten en vlaggen bepalen halverwege augustus het straatbeeld in Zevenhuizen. Elke stadsbe- zoeker kent de borden die de omliggende parkeergarages aangeven met daarbij het aantal beschikbare parkeerplaatsen. Zulke borden zouden niet misstaan nabij De Len te en de Burgemeester Nederveenlaan in Zevenhuizen. De moeders die hun koters weigeren te laten lopen of fietsen richting huis komen hun kroost lekker met de auto halen. Op deze dagen zie ik het vooroor deel over parkerende vrouwen bevestigd. Dubbelparkeren is wel iets waar de moe ders in uitblinken. Die moeders vergeten wat de waarde is van naar huis lopen na school en er weer naartoe voor school. Wat er onderweg allemaal is gebeurd tus sen groep drie en groep acht, de tijden waarin ik steevast van huis naar school liep en terug. Winters op de Bosgracht bij voorbeeld. De Bosgracht is voor de huidige basisscholieren niet meer wat het voor mij was. Was er sprake van strenge vorst dan wist iedereen welke voorlichting er zou komen: het levensgevaarlijke ijs. Onder het laagje ijs zou een laag lucht zitten die, mocht het ijs breken, het slachtoffer onder het ijs zou zuigen. Niet doen dus, de prille ijsbaan betreden. Een adolescent wijzen op de gevaren van roken heeft hetzelfde ef fect; je wil het gevaar trotseren. Dat zeg ik in het algemeen want ik ben meestal te ♦schijterig om gevaren te trotseren. In dat opzicht ben ik nog dichtbij het kind in mij zelf. Echter, enkele klasgenoten waren be kwame ijsbezweerders. Na dagen van natte sneeuw zakten zelfs de waterkippen door liet ijzige prutje maar ik zag een klasge noot erop dansen als nimmer tevoren. Het was een eye opener. Net als die keer dat de bouwvakker mijn maat en mij zijn hamer toesmeet nadat wij hem vertelden dat de toenmalige wijkagente een lekker wijf was, en de aangifte die wij daarop als tienjarigen deden bij het toenmalige politiebureau. Net als toen de dorpsgek een loopgraf maakte van de tunnel onder de BK-weg door er rotjes in te werpen - juist toen wij waren afgedaald naar de tunnel vol schemer en graffiti. Net als toen ik achterna werd ge zeten door de plaaggeest van mijn vroege jeugd, de Usain Bolt van 't Reigerbos. Ge huld in piratenkledij was hij voor Juffendag en ik had hem uitgemaakt voor 'zwaarden- mepper'. Die dag heb ik een persoonlijk re cord hardlopen gebroken. Die jongens in de Mini's van hun moeder zien die taferelen vanachter de autoruit, in stukjes geknipt door het zwiepen van de ruitenwisser. Arme jongelui. Het is maar te hopen de auto gevuld is met broertjes en zusjes en dat de ramen snel beslagen zijn. Des te meer jeugd hen ontnomen wordt, des te droeviger. Rotterdam - Jong talent kan zich sinds eind augustus inschrijven voor de derde editie van ondernemers competitie 'The Enterprize Contest'. Jongeren van achttien tot dertig jaar die in Rotterdam wonen, werken of studeren én een goed ondernemersi dee hebben, kunnen met deze wed strijd hun droom waarmaken. De winnaar van 'The Enterprize Con test 2011' krijgt een geldprijs van 2000 euro mee naar huis. Voorts kan de winnaar gebruik maken van een Nesselande - In de Kerk in Nes- selande vindt op 18 september om 19.30 uur een Re:sound jon- gerendienst plaats met als thema Re: Wanna be Famous. Spreker is Niels de Jong. Nieuwsgierig? De deur van de kerk aan de Robert van 't Hoffstraat 10 staat vanaf 19.15 uur open. bedrijfscoach, is er een microkrediet van 20.000 euro beschikbaar en kan de winnaar gedurende een halfjaar rekenen op gratis bedrijfsruimte. Jongeren met een goed idee voor een eigen bedrijf kunnen zich tot zaterdag 1 oktober aanmelden. Uit de aanmeldingen selecteert de jury de 75 beste deelnemers. Zij worden uitgenodigd voor het Inspiratie weekend op 15 en 16 oktober, waar ondernemers ajs Fabiënne de Vries, Leen Zevenbergen, Kees de Koning, Remy Verhoeven en Stacey Rook- huizen hun ervaringen delen. De publieksfavoriet en de 24 deel nemers met de meest realistische en meest originele plannen gaan uiteindelijk door naar de finale op 12 november. Voor meer informatie en aanmelden: www.theenterprize.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Prog- Frog komt zondag 18 september met de eerste editie van het nieuwe sei zoen. Deze middag is het de beurt aan de band Leap Day, een Nederlandse progressieve rockband. De deur van 't Blok gaat om 14.00 uur open. De toegang bedraagt 8,- euro in de voorverkoop via progfrog@telfort.nl; aan de deur betaal je 10,- euro. Rotterdam - Stichting Express Yourself organiseert voor zondag 18 september de finale van de Urban Street Tour 2011. Het evenement vindt plaats op de Sportplaza in het Zuiderpark. De afgelopen weken is in de regio Rijnmond een strijd losgebarsten tussen Urban sporttalenten. Tijdens de finale strijden deze talenten in een viertal Urban sportdisciplines om de titel 'Urban sporttalent van regio Rijnmond'. De finale van de Urban Street Tour start om 13.00 uur met een spectaculaire ope ningsshow van artiesten van Soc- cershowdown, Team Unleashed, Streetballshowdown en de Groove Kings en duurt tot 17.00 uur. De winnaar van de Urban Street Tour gaat naar huis met een Nintendo Wii inclusief Wii Sports. Door Pepijn de Groot De zomervakantie heeft ons scholieren alweer de rug toegekeerd. Of, mis schien wordt de herfstvakantie in de toekomst wel de zomervakantie. De zon was maar sporadisch te zien boven ons kikkerlandje. Is een zomerva kantie wel compleet zonder zon? Zo nee, wat moet je doen om toch dat zomergevoel te krijgen? Kaylee Ramman (16 jaar) uit Nieuwerkerk aan den IJssel Natuurlijk is een zomervakantie niet compleet zonder zon! Ik ver heugde me al weken op hele dagen Scheveningen, terrasjes pakken, barbecuen en lekker zwemmen, maar daar is niks van gekomen. Dat was wel even afkicken hier in Nederland na twee weke» Turkse zon. In plaats van zonnen in het Kralingse Bos werd het thuis films kijken, hangen of de hele dag wer ken. Ook niet verkeerd maar toch een beetje jammer. Kristina van der Molen (17 jaar) uit Moordrecht Een zomervakantie zonder zon is voor mij in eerste instantie teleur stellend. Altijd als ik vakantie heb, hoop ik op lekkere warme vrije da gen en een mooi kleurtje na afloop van de vakantie. Helaas moet ik eraan geloven dat ik nu eenmaal in Nederland woon en dus de kans op een stabiele zomer erg klein is. Gelukkig heb ik er dit jaar wel al les aan gedaan om positief te blij ven en lekker veel te doen;.ik heb steeds uitstapjes gemaakt in eigen land en hierdoor heb ik nauwelijks jets gemerkt van het slechte weer. Zeker een aanrader! Max van Mullem (17 jaar) uit Zevenhuizen Ik vond de afgelopen zomerva kantie een magere zomervakantie. Tijdens mijn vakantie in Frankrijk was het gelukkig wel twee weken echt mooi weer. Voor mij is een va kantie dan compleet, alleen jam mer dat het weer in Nederland wel echt slecht was! Maar nu school weer is begonnen maakt het me niet heel veel meer uit.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 32