SJP-ksrtaigmrslRleMcBMCIBCillese VOORJONOR» Tbiade/ die^Azyitldofyv Gastvrijheid gevraagd voor buitenlandse scholieren HART VAN HOLLAND PEPTALK 14 SEPTEMBER 2011 33 OP FASHION Regio - Uit onderzoek is gebleken, dat studenten vaak creatieve oplos singen bedenken om aan het einde van de maand de eindjes aan elkaar te knopen. Ze doen boodschappen vlak voor sluitingstijd op zoek naar de beste kortingen of leveren statiegeldflessen in. Met de start van het studiejaar staat een nieuwe lichting studenten voor de uitdaging om rond te leren komen. De stoet komt op gang. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'We won't back down! Hardcore!', zomaar een tekst die de inwoners van Nieuwerkerk zaterdag 10 september hebben kun nen horen toen de achtste editie van de VEDJ Dance Parade door het dorp trok. De tien trailers tellende muzikale stoet bracht veel jongeren op de been die maar al te graag met de parade mee liepen. Door Bart Jansen De kracht van de Dance Parade is de variëteit in de muziek. Op iedere kar klinkt een ander geluid. Voor iedere muziekliefhebber zou er dus wel een trailer van zijn gading bij moeten zitten. Dat was ook zo. Zo begon de stoet met wat rustige muziek. Het Zoetermeer - De studenten van het ROC ID College hebben onlangs uit handen van musicalsterren Kim-Lian van der Meij en Ruben Heerenveen hun nieuwe schoolpas met CJP ont vangen. Daarmee is ROC ID College, met overige vestigingen in Gouda, Katwijk, Alphen aan den Rijn, l/lloer den, Leidschendam-Voorburg en Lei den, het eerste ROC die de studenten CJP-korting biedt. Met het CJP-logo op hun nieuwe schoolpas profiteren de in totaal 11.000 studenten van flinke kortin gen op cultuur en life-style. Om dit te vieren mocht een klas eerstejaars studenten gratis naar de eerste try- outs van de musical Daddy Cool in het Stadstheater Zoetermeer. Met de introductie van ROC school- deed een beetje 'latin-achtig' aan. Ook de kar daarna was muzikaal ge zien vrij rustig en neigde naar 'po pulaire dance'. Allemaal prima mu ziek, mits ze niet worden overstemd door de andere karren. Toch lijkt dat ieder jaar een probleem te zijn als de parade door het dorp trekt. Geen enkel evenement krijgt voor 100% iedereen achter zich. Ook de Dance Parade niet, jaarlijks wordt er geklaagd over geluidsoverlast. Daar is begrip voor op te brengen, maar als de muziek zacht staat is het hele idee weg. Die paar uurtjes herrie per jaar zouden geen probleem op moe ten leveren. VEDJ heeft daarom op haar website een lijstje gepubliceerd met evene menten in de regio die gelijktijdig met de Dance Parade plaatsvinden. Op die manier kunnen de men sen die van de Dance Parade wil len genieten - aan de opkomst van afgelopen zaterdag te zien waren dat aardig wat jongeren - gewoon hun feestje vieren terwijl de men sen die niets met de muzikale stoet hebben elders kunnen vertoeven. Het is interessant om te zien wat zo'n evenement teweeg brengt. Er lopen jongeren door het dorp, die geen overlast veroorzaken maar juist lol hebben. Beter kun je het niet hebben. Mocht er dan toch nog iets te verbeteren zijn, dan is het wellicht nóg meer verschillende soorten muziek zoals een toevoe ging van dubstep of misschien meer live muziek. Uit het onderzoek, uitgevoerd door de Rabobank, blijkt dat studenten, in tegenstelling tot het heersende beeld, juist bewust omgaan met hun financiën. Driekwart van hen geeft het laatste geld liever uit aan boodschappen dan aan drank of kleding. Studenten vinden grip op de financiële zaken belangrijk. Een op de drie checkt minstens een keer per dag het saldo. Uit het onderzoek blijkt voorts, dat driekwart van de studenten in Ne.- derland weieens 'aan het eind van hun geld een stukje maand over' heeft. Opvallend is dat het meren deel er geen gewoonte van maakt om extra te lenen. Ze vinden lenen echt iets voor noodgevallen en als ze lenen doet 64% dat liever bij vrienden of familie (64%). Voor een vijfde van de studenten is op Van origine richt het festival zich op 50+ zangtalenten met verschillende culturele achtergronden en muziek stijlen. In 2009 is de succesvolle cross-over gemaakt met jongeren in 'De Kracht van Ontmoeting'. Deze formule heeft zich inmiddels bewe zen en binnenkort zijn 50+ zangta lenten én jong talent (15-25 jaar) in cross-over arrangementen wederom te horen en te zien. Regio - Voor een aantal middelbare scholieren in de leeftijd van vijf tien tot achttien jaar, afkomstig uit alle windstreken, is Stichting AFS Nederland dringend op zoek naar gastgezinnen. Zij zijn eind augustus naar Nederland gekomen om onze taal en cultuur te leren kennen. AFS Nederland heeft al sinds 1947 wereldwijd ervaring als non-profit organisatie met uitwisselingen om wereldvrede via onderling begrip tussen mensen uit verschillende culturen te stimuleren. AFS betaalt geen financiële vergoeding en is ook echt op. Voor hen is geld lenen, rood staan of hun spaarrekening gebruiken geen optie. Schraaptips voor studenten Nodig jezelf elke avond bij andere vrienden uit voor het eten. Spaar je statiegeldflessen op tot het eind van de maand voor wat extra centen; Organiseer een rest jesdiner; Houd een kasboek bij; Maak een voedzame maaltijd met producten uit de natuur, zoals brandnetelsoep; Investeer in een treinkaartje en ga het hele weekend gratis bij je ouders eten en drinken (Vergeet als je weer teruggaat niet wat 'boodschappen' uit hun koel- voorraad- en badkamerkast mee te nemen) of laat tijdens het uit gaan die dronken vriend je drankjes voorschieten, in de hoop dat hij het de volgende dag niet meer weet. De eerste auditieronde voor jon geren is vol, maar in de ronde van donderdag 29 september van 19.00 tot 21.00 uur is nog plek. Ben je tussen de 15 en 25 jaar? Doe dan mee! Alle muziekstijlen zijn mo gelijk; van rap tot pop en van beat box tot opera. Er zijn geen kosten aan verbonden. Informatie en aan melden: www.europlussongfestival. nl of 06-24934033. vooral actief via vrijwilligers. Zij be reiden potentiële gastouders voor op de komst van hun gastkind. De scholieren en gastgezinnen staan er niet alleen voor. AFS vrijwilligers geven persoonlijke begeleiding en organiseren allerlei activiteiten. Ze verzorgen onder meer een stoom cursus Nederlandse taal en cultuur tijdens het oriëntatiekamp en later volgen nog culturele en actieve ui tjes zoals stedentrips, schaatsen en wadlopen en bijvoorbeeld een Sin terklaasfeest. Voor meer informatie: www.afs.nl of 0297-214076. Een ieder geniet op zijn/haar eigen manier. passen met CJP ontvangen nu ook jongeren buiten het voortgezet on derwijs de voordelen van CJP via hun onderwijsinstelling. De CJP-pas geeft jongeren tot dertig jaar korting in bijna alle bioscopen, bij musicals en concerten, in musea, op festivals en op reizen en kleding. Musicalsterren Kim-Lian van der Meij en Ruben Heerenveen reiken eerste ROC schoolpas met CJP uit aan Wesley Schonherr, student ROC ID College. Muziektheatervoorstelling 'De Kracht van Ontmoeting', editie 2009. (foto: Sterk Werk Fotografie) Rotterdam - Het Euro+ Songfestival is dit najaar volop actiefin de deelge meentes IJsselmonde en Prins Alexander. Jong en oud(er) staan in november samen op de planken in twee concerten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33