Gezellige Jaarmarkt in Moordrecht Collecte Nierstichting Expositie met koninklijk tintje Concert leerlingen Muziekschool Moordrecht vist Ring Zevenhuizen Scouts vliegen over het kanaal HART VAN HOLLAND MOORDRECHT14 SEPTEMBER 2011 35 Jong talent verzorgt gevarieerd concert Moordrecht - In Moordrecht gaan in de week van 18 tot en met 24 september zesenveertig collectanten op pad om geld in te zamelen voor de Nierstich ting. Met dit geld kan de Nier stichting verder werken aan een toekomst met zo weinig moge lijk nierziekten en een betere toekomst voor nierpatiënten. Dit jaar ligt het accent van de campagne op het belang van jaarlijkse controles van de nier functie onder het motto: 'Hoge bloedruk? Voorkom nierschade'. Moordrecht - Het lijkt wel Koninginnedag in Moordrecht. Het zonnetje is volop aanwezig en de Kerklaan stond vol met kraampjes. Het is echter op zaterdag 10 september, dus van Koninginnedag geen sprake: het is tijd voor de Jaarmarkt. Door Bart Jansen Vanuit de winkeliersvereniging 'Moordwinkels' is de Jaarmarkt ge organiseerd. Een leuk initiatief voor de inwoners van Moordrecht en om streken, want naast inwoners van Moordrecht wisten ook de inwoners van Zuidpias en Gouda de markt te vinden. Een wat oudere man loopt rustig door terwijl zijn vrouw rustig kijkt bij het kraampje met fopspullen. "Laten we verder g3an, ik heb verderop iets leuks gezien", zegt de man tegen zijn vrouw. Samen lopen ze in de richting van het kraampje met computerspul len. Het is slechts één van de vele kraampjes die de Kerklaan opsieren. De aanwezige vrouwen kunnen hun De gymnastiekvereniging verzorgt diverse demonstraties. Voor ieder wat wils in de vele kraampjes. slag slaan bij de verschillende kraam pjes met sieraden en accessoires. En eenieder die honger begint te krij gen kan om de paar kraampjes zijn slag slaan. Aan (lekker) eten geen gebrek. De bakker bakt zijn oliebol len en appelflappen terwijl de or ganisatie van de witte tentweek zorgt voor gebakken vlees. Voor de mensen die meer gecharmeerd zijn van lekkere olijven of een goed stuk feta is het ook genieten geblazen. Ook voor enig vermaak is gezorgd. Op de brug bij de Kerklaan is de scouting druk bezig zichzelf te promoten ter wijl verderop bij de kerk een drum band een show aan het opvoeren is. Daarnaast was ook de gymnastiek vereniging aanwezig om af en toe een demonstratie te geven. Weer een mooie editie van de Jaarmarkt dus. Moordrecht - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht sluit haar concertse rie voor 2011 af met een concert door de leerlingen van de Goudse Muziek school en leerlingen van orgeldocent Gerrit Christiaan de Gier. Het concert wordt gehouden op vrijdag 14 oktober in de Rooms Katholieke kerk te Moor drecht, gelegen aan het Oosteinde. Deze kerk bezit een historisch orgel uit 1864 van de Brabantse orgelbou wer J.H. Vollebregt. Het orgel bezit een heldere, sprankelende klank en is daardoor geschikt voor het vertolken van alle soorten stijlperioden in de muziekliteratuur. Het concert begint om 20.00 uur, en tree 4,- euro voor volwassenen en 2,- euro voor kinderen en CJP-houders. Moordrecht - HSV Moordrecht heeft 10 september de jaarlijkse Ring Zeven huizen gevist in de Amsteldrecht. Dit is een regionale wedstrijd tussen ver enigingen in de omtrek. De vangst was matig met enkele uitschieters. Het korps van Moordrecht werd derde en individueel werd Willem de Zwart tweede in het A-vak met 2.730 gram, ook een tweede plaats voor Cees van den Heuvel met 5.385 gram in het C-vak en Jan Brouwer met 8.050 gram in het D-vak. Vierde werden Berry Poeze met 2.826 gram in het D-vak en Erik Faas met 1.720 in het E-vak. Moordrecht - Fotocollages van uit vaarten van leden van de Koninklijke familie, bijzondere urnen en schilde rijen van Anita de Haan. In de maand september zijn deze items te bewon deren in de bibliotheek. Moordrecht - De Stichting Orgelconcerten Moordrecht sluit haar concertse rie voor het jaar 2011 af met een concert door de leerlingen van de Goudse Muziekschool. Ook leerlingen van orgeldocent Gerrit Christiaan de Gier ver lenen hun medewerking aan het concert, dat onder leiding van Maaike Ger- slma op vrijdag 14 oktober om 20.00 uur plaatsvindt in de Rooms Katholieke kerk aan het Oosteinde. Moordrecht - Voor het eerst vond het jaarlijkse 'overvliegen' van Scou ting Moordrecht, waarbijjeugdleden via een zelf gepionierde kabelbaan over het kanaal naar een andere leeftijdsgroep overgaan, plaats bij de brug ter hoogte van de Kerklaan/ Middelweg. De nieuwe plek zorgde voor veel bekijks. Niet alleen het overvliegen zelf, ook de boten en een op het water gebouwde tent trokken de aandacht. De scouts lieten zich ook zien op de braderie. Kinderen konden steltlo pen en brood bakken. Er werd gefly- erd om reclame te maken voor een nieuwe speltak, de Bevers (kinderen van 5 tot 7 jaar). Ook bij de an dere speltakken is nog plaats voor kinderen die in hun vrije tijd graag avontuurlijke en uitdagende dingen willen doen. Voor meer informatie: www.scoutingmoordrecht.nl. Een jonge scout probeert haar voeten droog te houden bij het overvliegen. Michel de Haan te zien is werkt in de uitvaartbranche en heeft mee gewerkt aan het verzorgen van uitvaarten van drie leden van de Koninklijke familie. Als blijk van waardering ontving hij na elke uit vaart een fotocollage namens het koningshuis. Zeldzame exemplaren die niet vaak in een openbare ruim te getoond worden. Naast deze unieke foto's worden de bijzondere urnen van keramiste Werk van Anita de Haan. ia van der Lans geëxposeerd en ilderijen van Anita de Haan. strijkinstrumenten, blokfluit, klarinet, orgel en piano. Er worden stukken gespeeld uit het Orgelconcert van Van Albrechtsberger en het Adagio in g mineur van Albinoni voor orgel en orkest. Apart wordt nog een stuk voor viool en orgel uitgevoerd en het strijkorkest speelt nog enkele delen uit de Suite Postkartengrüsse van Jenö Takacs. De toegang bedraagt 4,- euro voor volwassenen; kinderen en P-houders betalen 2,- euro. Deze kerk bezit een historisch orgel uit 1864 van de Brabantse orgelbou wer J.H. Vollebregt. Het orgel bezit een heldere, sprankelende klank en is daardoor goed geschikt voor het vertolken van alle soorten stijlperio den in de muziekliteratuur. Ook het samenspel met een orkestbezetting is goed te realiseren. Het programma is afwisselend op gebouwd en bijna alle instrumenten van de muziekschool komen aan bod;

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35