Groeneweg-Xerxes 1-3 Goud voor Bryan Lusse en Melissa van Oudenaarden Groeneweg bekert verder Opnieuw Nederlaag CKV NieMo slaat nieuwe weg in Moordrecht ontsnapt aan nederlaag Nieuwerkerk hard onderuit Veel pr's bij seizoenstart Rohda '76 te slim voor Moerkapelle HART VAN HOLLAND SPORT 14 SEPTEMBER 2011 45 Voetbal c Karate c Voetbal Korfbal Waterpolo Voetbal Voetbal Zwemmen Voetbal Zevenhuizen - in een voor 3e klasse begrippen uitstekende wedstrijd heeft titelkandidaat Xerxes zijn intenties waargemaakt. De uitslag doet een mak kelijke overwinning vermoeden maar niets is minder waar. Vooral in de eerste helft was Groeneweg de beter voetballende ploeg maar de stevige achter hoede van Xerxes was de jonge Groeneweg aanvallers Jan Douwe en Erwin Hof de baas. Het team van Unity99 was zeer succesvol in Luxemburg. De eerste helft leek op 0-0 af te ste venen toen een gekraakt schot van een Xerxes-middenvelder met een enorm effect bij het neerkomen op het kunstgrasveld een zodanige curve kreeg dat het de ook nog eens weg glijdende keeper Johan Hoogeveen kansloos maakte. In de laatste minuut voor de rust kopte Maurice Eckhardt een voorzet van de prima spelende Jos-Pieter. Hordijk, geheel vrijstaand, naast in plaats van tussen de palen. Na rust kwam Xerxes sterker uit de startblokken. Een paar omzettingen maakten de Rotterdammers gevaar lijker. Dat resulteerde in een prachtig combinatiedoelpunt. Bij een 2-0 ach terstand leek Groeneweg kansloos. Voordat Maurice Eckhardt koppend de aansluitingstreffer scoorde kreeg de thuisclub al kleine mogelijkhe den. De Rotterdammers vatten de Met het aantrekken van Rakonjac vaart NieMo een geheel andere koers. De leiding hoopt met de Ser viër, die zelf bij SVH in Rotterdam- Hillegersberg speelt, de weg terug naar de bondsklasse in te zetten. "Zlatko brengt heel veel waterpolo- knowhow mee en daar hebben wij duidelijk behoefte aan", zegt voor zitter Ed Lugthart. "We wilden de groep en de gehele waterpoloafde- ling nieuwe prikkels geven. We zijn een kleine twee maanden bezig en er zijn eigenljjk alleen nog maar positieve geluiden. De aanpak van De thuisclub begon furieus en drong Nieuwerkerk snel terug op eigen helft. In de tiende minuut viel het eerste doelpunt. Mede gedragen door de felle wind verdween een als voor zet bedoelde inzet in de verre hoek waar doelman Roy Spierings geen kijk op had. Vijf minuten later plofte de tweede treffer achter Spierings. VELO oogde achterin niet solide en er kwa men kansen voor aanvallers Remco Langerveld en Germaine Akkermans kwamen. Identiek aan de tweede treffer van VELO, scoorde Nieuwer kerk in de tweeëntwintigste minuut uit een afgeslagen hoekschop. In de negenenvijftigste minuut speelde Youssef Swaghi, op de huid geze ten door zijn directe tegenstander, te kort terug. VELO profiteerde: 3-1. wedstrijd te gemakkelijk op en dach ten alleen op klasse de wedstrijd te beslissen. Een kwartier voor tijd viel de aansluitingstreffer en met twee verse spitsen, Joey Grootscholten en Angelo Lenters, probeerde trainer Milko Kruijsse nog een punt te ver overen. Dit lukte niet, Xerxes moest ver terug maar bleef op de been. In de voorlaatste minuut leidde een onderschepte corner door de keeper van de bezoekers de 3-1 in. De snelle linkerspits liet twee Groenewegver- dedigers zijn hielen zien en scoorde uit een moeilijke hoek de bevrijdende en winnende treffer. Invaller Angelo Lenters moest nog met een op het oog zware blessure het veld verlaten waardoor Groeneweg de laatste tien minuten met tien man verder moest omdat Kruijsse al driemaal had ge wisseld. Zlatko is heel anders, maar werkt vooral verfrissend." NieMo werd bij GZC DONK niet echt op de proef gesteld. De thuisploeg miste een paar belangrijke krachten en moest halverwege de eerste pe riode al afhaken. Rakonjac maakte een tevreden indruk. "Datgene wat we getraind hebben, zag ik terug in de wedstrijd. Hier en daar waren er wat slordigheidsfoutjes, maar het is een goed begin." Volgende week krijgt NieMo De Zee- hond'73 op bezoek in zwembad Het Polderbad, aanvang 17.30 uur. Nauwelijks twee minuten later lag de bal opnieuw achter Spierings. Ivo van Holstein kon vanaf de tweede paal vrij inkoppen. De mooiste aanval van de middag, waarbij de verdediging van Nieuwerkerk volledig werd uit gespeeld, betekende 5-1. Nieuwer kerk kwam op 5-2 uit een strafschop van Remco Langerveld. Een VELO ver dediger hield de bal met de hand uit het doel. Strafschop en rood was het resultaat. In de eenentachtigste mi nuut trok aanvoerder Xander van der Veeke aan de noodrem en hij bracht daarmee het aantal spelers weer in evenwicht. Gescoord werd er niet meer in de slotfase. Volgende week komt UVS uit Leiden op bezoek. Deze ploeg heeft na twee duels ook nog geen punten. Luxemburg/Nesselande - Het nieu we karate wedstrijdseizoen is in het weekend van lOen 77 september of ficieel van start gegaan met de Lion- cup in Luxemburg. Bryan Lusse en Melissa van Ouden aarden zijn het seizoen uitmuntend begonnen. Beide vochten zich over tuigend naar de finale met mooie en spannende partijen. Van Oudenaar den begon stroef in haar eerste par tij, maar kwam daarna steeds meer in haar ritme en maakte mooie pun ten met verschillende technieken. Bryan Lusse vocht de sterren van de hemel in het Hertogdom. Moordrecht - In een wedstrijd met twee gezichten leken de voetballers van Moordrecht zondag 11 septem ber met grote cijfers te gaan verlie zen van SVLY. Op eigen veld keken de Moordrechtse heren na acht endertig minuten tegen een 0-3 achterstand aan. Net voor rust wist Moordrecht een klutsbal in het doel Nieuwerkerk aan den IJssel - De zwemmers van zwem- en waterpo- lovereniging Barracuda traden zater dag 10 september aan voor hun eer ste officiële binnenwedstrijd in het Aquapulcabad in Dordrecht, waar de GMPV-Vierkamp deel 1 werd Bij het eerste schot van Moerkapelse zijde was het na een klein kwartier spelen raak. Lips veroverde de bal op het middenveld met een aan sluitende goede pass van Hoogma wist Sallevelt de bal keurig over de keeper heen te spelen. Voor Moer- kapelle kwam de gelijkmaker tien minuten later uit het niets. Na een lange rush van de snelle Troost van Rohda '76 werd de bal door Nap WK-ganger Elmar van Kleef is vier weken voor het WK in een bloed vorm. In een zeer hoog tempo versloeg hij verschillende tegen standers die hij volgende maand in Maleisië ook zal tegenkomen. De finale ging helaas verloren, omdat hij het niveau conditioneel niet kon vasthouden. In totaal kwamen zestien sporters van Unity99 op de tatami waarvan er negen een medaille wisten te winnen. Brons was er voor Tanya Izelaar, Lizzy Klappe, Alyssa van Wijgerden, Bob Kremers, Michelle Kunst en Nick Gerrese. te krijgen. Na de rust kwam SVLY niet meer tot scoren, dit in tegen stelling tot Moordrecht dat nog de 2-3 en 3-3 wist te produceren. Voor beide ploegen betekende dit het eerste punt van de competitie. Volgende week staat de wedstrijd tegen Teylingen in Sassenheim op het programma. gezwommen. Na de lange zomer stop verrasten de zwemmers trainer Walter Rolloos: "Persoonlijke records verwacht ik niet direct bij een eerste wedstrijd." Rolloos was aangenaam verrast met de 55 persoonlijke records die behaald werden. Uitschieters wa- achter keeper Dubbis geschoten. Direct erna was het met enig geluk voor Rohda '76 opnieuw raak. Een verdwaalde voorzet raakte de hak van verdediger Hertog en belandde voor de voeten van Nap die hiermee wel raad wist. Rohda '76 wist na de rust met de snelle Troost en slimme voorhoe despelers er voor te zorgen dat het middenveld en verdediging het Zevenhuizen -De dames van Groe neweg speelden zondag 11 septem ber de bekerwedstrijd in en tegen Bodegraven. Groeneweg begon slap, enkele meiden zaten niet lek ker in de wedstrijd. Er werd slecht gecombineerd, dus kwamen er ook geen kansen. Na vijftien minuten begon het beter te draaien en in de twintigste minuut was het Wendy Tichem die de 0-1 scoorde. Groe neweg kwam weer in de wedstrijd en in de 44e minuut maakte Cansu Yigit de 0-2. Een minuutje later tikte Tichem de 0-3 binnen. Na rust weer een aanvallend Groe neweg en een verdedigend Bode graven. Er kwamen kansen, maar die werden niet benut tot Nancy Hol in de vijfenzestigste minuut met bui tenkant rechts de 0-4 maakte. Met nog een paar kansen die niet be nut werden speelde Groeneweg de wedstrijd gemakkelijk uit en gaan ze door in de beker. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Maartensdijk heeft Nieuwerkerk 1 ook de tweede competitiewedstrijd verloren. In een wedstrijd waarin beide ploegen aanvallend onder de maat presteerden, kreeg Nieuwer kerk toch kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Een 9-7 achterstand met nog negentien minuten op de klok kon helaas niet goed gemaakt worden, ondanks enorm veel kansen. Voor de rust was Nieuwerkerk nog wel terug ge komen van een 4-1 achterstand en ging de ploeg rusten met een 4-4 tussenstand. ren Stefan Steenbergen en Manon Kalmeijer met een pr van twaalf se conden op de 100 meter vlinderslag en op de 200 meter rugslag waren er mooie persoonlijke records voor Anne Petersen, Floyd van Hoof, Mar- tijn Houweling, lan Minningh, Niels Röder en Kevin Slagmolen. De esta fetteploegen behaalden bij de jon gens een tweede en de meisjes een derde plaats. eerste kwartier regelmatig ver baasd om zich heen keek. Binnen het kwartier wisten ze twee keer te scoren en daarmee was de wedstrijd eigenlijk gespeeld. Het was scheids rechter Hendriks die, na een stevige overtreding op Lips over het hoofd te hebben gezien, de thuisclub nog trakteerde op een strafschop. Maar dit doelpunt en ook de laatste twee, van beide zijde nog één, waren siechts voor de statistieken. Eind stand 6-2. Volgende week wacht de zware wedstrijd tegen Schoonhoven. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van WSG NieMo- Van Vliet hebben het debuut van coach Zlatko Rakonjac opgeluisterd met een grote uitzege. In Gouda startte de combinatie van het Nieuwerkerkse Van Vliet-Barracuda en het Moordrechtse ORKA'97 het seizoen met een 12-5 overwinning op GZC DONK, vorig seizoen nog tweede in de eerste dis trictsklasse. Nieuwerkerk aan den IJssel - De ploeg van trainer Peter den Otter liep zon dag II september tegen VELO tegen een grote en verdiende nederlaag aan. Moerkapelle - Moerkapelle begon zaterdag 10 september in Bodegraven ge controleerd aan de wedstrijd tegen Rohda '76. De bal ging het eerste kwar tier veel rond zonder dat Rohda '76 aan het spel kon deelnemen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45