Zuidpias CJG Inlooppunt Oud Verlaat gestart Werken aan de weg gemeente Dinsdagavond 20 september 2011 Keurmerk Veilig Ondernemen voor bedrijventerrein De Hooge Veenen Meer weten over de gratis ID-kaart? Onkruidbestrijding in Nieuwerkerk aan den IJssel centrum voor jeugd en gezin Kijk op www.zuidplas.nl HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 14 SEPTEMBER 2011 5 WEEK Zuidpias Springlevende Dorpen Als het weer het toelaat... Zevenhuizen Nieuw asfalt voor deel Knibbelweg Weekendafsluiting A12 tussen Zoeter- meer en Nootdorp richting Den Haag Zuidpias Qwiek Moerkapelle Aanstaande dinsdag is het zover. De inwoners van Moerkapelle zijn aan zet op de eerste Qwieke dorpsavond van 2011. De dorpsavon den hebben dit jaar een hele nieuwe opzet. Heeft u de special hierover gemist? U kunt hem inzien op de website van de gemeente en de website van ZuidplasActief. Omroep Zuidpias heeft de afgelopen week in Moerkapelle een reportage gemaakt in opdracht van de gemeente Zuidpias. Hoe Qwiek is Moerkapelle en wat is er nodig om Moerkapelle nog Qwiekerte maken? Naast positieve zaken als het (sport)verenigings- leven komt er ook een belangrijke zorg naar voren. Hoe beho.uden de Moerkapellenaren de winkels in het dorp? Op 20 september kunnen betrokken inwoners met elkaar in gesprek over dit probleem en andere uitdagingen. Natuurlijk is ook het gemeentebestuur aanwezig. Niet om zelf te praten maar vooral om te luisteren. Waar kan de gemeente Zuidpias bij helpen? En wat zul len inwoners zelf moeten doen? Ook is er een mobiel meldpunt aanwezig waar u specifieke opmerkingen en klachten kwijt kunt. Aanmelden Aanmelden voor de dorpsavond in Moerkapelle kan telefonisch bij de gemeente 10180) 330 300, via Qwiek op Facebook (http www.facebook.com/qwiek] of via de website van Omroep Zuidpias (http://omroepzuidplas. nl/qwiek). Dagprogramma Op Moer 09.00 - 12.00 Collegevergadering 12.00 - 12.45 Persbijeenkomst 13.00 - 14.00 College luncht met voetbalvereniging 14.30 -15.45 Fietstocht college 15.45 -17.15 Bedrijvenbezoek aan Binair 17.30 - 18.30 College praat met Moerkapelse jongeren Avondprogramma Op Moer 19.15 uur Inloop met koffie 19.30 uur Burgemeester opent 19.45 uur Tafelgesprekken 20.30 uur Pauze 21.00 uur Presentatie per tafel door inwoner 21.30 uur Burgemeester reageert: hoe nu verder 22.00 uur Burgemeester sluit af Door inwoners aangeleverde gespreksonderwerpen Sport en onderwijs Winkels en voorzieningen Bereikbaarheid en verkeersveiligheid Projecten op panelen Renovatie dorpskern/ woningbouw Ontwikkelingen Moerkapelle Oost Centrum voor Jeugd en Gezin Op 7 september hebben de ondernemers van het bedrijventerrein De Hooge Veenen een certificaat van het Keurmerk Veilig Ondernemen ontvangen. Het bedrijventerrein voldoet nu aan de eisen van keurmerk 'Basis samenwerken'. Om in aanmerking te komen voor het certificaat moe ten ondernemingen, gemeente, politie en andere partijen de veiligheid verbeteren. Dit behaalden zij door.samen te werken aan het verbeteren van de veiligheid, het tegengaan van criminaliteit, overlast en verloe dering en het verbeteren van de brandveiligheid. Om de samenwerking te bekrachtigen is er een convenant onderte kend door de gemeente, de politie, de brandweer en de ondernemers vereniging VION. Burgemeester Gert-Jan Kats en de wethouder van economische zaken, Henk van der Torn, ondertekenden het convenant namens de gemeente. In een plan van aanpak zijn acties beschreven die de partijen de komende tijd uitvoeren. Vanaf 14 september start de onkruid bestrijding op stoepen en straten in de wijken van Nieuwerkerk aan den IJssel. In het kader van Duurzaam Onkruid Beheer (DOB) gebruikt de gemeente zo min mogelijk bestrijdingsmiddelen. Er wordt uitsluitend gespoten bij droog weer. De spuitwagen (Quad) herkent het onkruid met een elektronisch oog. Zo wordt er alleen gespoten op plekken waar dat echt nodig is. Op plaatsen waar de wagen niet kan komen, bijvoorbeeld rond lantaarn palen, wordt met de hand bijgespoten. Het bespoten onkruid wordt geel en sterft na ongeveer 2-3 weken af. Wilt u niet dat er bestrijdingsmiddelen in uw woonomgeving gebruikt worden? Als u de bestrating rond uw woning onkruidvrij houdt, wordt deze niet bespoten. A De provincie brengt op vrijdag 16 september nieuw asfalt aan op het deel van de Knibbelweg onder het viaduct van de N219. Ook de fietstunnel onder de N219 wordt voorzien van een nieuwe laag asfalt. De weg is tijdens de werkzaamheden afgesloten voor al het verkeer. Rijkswaterstaat voert van vrijdag 23 september 21.30 uur tot maandag 26 september 05.00 uur asfalteringswerkzaamheden uit aan de A12 richting Den Haag tussen Zoetermeer en Nootdorp. Tijdens de werkzaamheden is dit deel van de A12 afgesloten voor al het verkeer. Verkeer wordt omgeleid via de N11 en de A4 of via de A20 en A13. Gele borden geven de omleidingsroutes aan. Meer informatie vindt u op www.vananaarbeter.nl. 'l' Met ingang van 6 september 2011 is in basisschool de Nessevliet een maandelijks inloopspreekuur van het Centrum voor Jeugd en Gezin van start gegaan. Iedere eerste dinsdag van de maand is opvoedkundig adviseur Jennifer Gebraad van het Opvoedbureau van 13.00 uur tot 15.00 uur aanwe zig. Zij geeft tips en beantwoordt kleine en grote vragen over opgroeien en opvoeden. Tijdens schoolvakanties is het inlooppunt gesloten. In 2011 staat tijdens ieder spreek uur telkens een inhoudelijk thema centraal, dat met opvoeden te maken heeft. Bijvoorbeeld over boosheid bij kinderen en weerbaarheid. Over ieder thema wordt eerst informatie gegeven, waarna .gr ruimte is voor uitwisseling, prak tijkverhalen en vragen. Ter plekke is voldoende infor matiemateriaal aanwezig om mee te nemen of in te zien, zodat ouders zich verder kun nen verdiepen in het thema. Meer informatie over het inloopspreekuur is terug te vinden op de website www. cjgzuidplas.nl. CJG in Zuidpias Oud Verlaat is het tweede dorp in Zuidpias waar een inlooppunt is gevestigd. In 't Blok te Nieuwerkerk aan den IJssel bevindt zich een CJG jonge ren inlooppunt. Dit jaar gaan nog meer CJG inlooppunten van start in de dor pen van de gemeente Zuidpias. CJG staat voor Centrum voor Jeugd en Gezin. Ouders/verzor gers van kinderen tussen 0 en 23 jaar kunnen in het CJG terecht met kleine en grote vragen over opvoeden en opgroeien. Niet alleen de ouders/verzorgers kun nen hier terecht, ook de jongeren zelf! Op cjgzuidplas.nl is veel informatie te vinden. Telefonisch informatie opvragen kan ook, via tel. 0900-4440008.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5