Expositie tweehonderd jaar Burgerlijke Stand geopend Kinderen maken plaats voor senioren Hoosbui veroorzaakt aanrijding Aftrap bridgeseizoen BC IJsselbridge Lezing judo Breicafé HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 14 SEPTEMBER 2011 9 Milieubingo en ener- gie-quiz in Meander Rommelmarkt Kraam op Braderie Paardenmarkt Bridge Nieuwerkerk aan den IJssel - Meteen paareenvoudige ingre pen kunnen senioren wel 150 tot 200 euro per jaar besparen. Met het oog hierop organiseert de Anbo voor donderdag 22 september om 14.00 uur een themamiddag in De Meander. Energievoorlicbter Jan Timmer speelt met aanwezigen 'milieu bingo' en een 'energiequiz' en geeft praktische tips om thuis op simpele wijze energie te be sparen. Voor alle deelnemers is er een energiewaaier. De toe gang is vrij; ook niet-leden zijn welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat 10 vindt za terdag 17 september van 9.00 tot 16.00 uur voor de 23e keer een rommelmarkt plaats. De opbrengst is bestemd voor di verse goede doelen. Wie nog goede spullen kwijt wil kan dit op donderdag 15 september en vrijdag 16 sep tember tussen 9.00 en 20.00 uur afleveren in het Ontmoe tingscentrum. Welkom zijn (kleine) meubelen, fietsen, boe ken, platen, CD's, keukengerei, curiosa, elektrische apparatuur en speelgoed. Ook schone en hele kinderkleding (2-10 jaar) is welkom. Wanneer het ver voer van de spullen naar het Ontmoetingscentrum een pro bleem is, kan men bellen naar H. Verhoef: 0180-314156. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie een kraam wil huren voor de braderie van de Paarden markt, op zaterdag 1 oktober, kan informatie hierover vinden op www.krokos-evenementen. nl of kan contact opnemen via 0181-321011. jes van 3 en 16 en een vrouw van 45 uit Dordrecht, zijn licht gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De andere twee bestuurders raakten niet gewond. De verkeersdienst heeft onderzoek gedaan naar het ongeval en Rijkswaterstaat heeft het wegdek schoongemaakt. De snelweg is enkele uren afgesloten geweest. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Oudheidkamer aan de 's Gravenweg ligt een grote hoeveelheid 'kennis' opgeslagen. Voorwerpen en infor matie uit vroeger tijden staan er tentoongesteld. Wethouder Henk van der Torn opende zaterdag 10 september de nieuwste expositie in de Oudheidkamer: '200 jaar Burger lijke Stand'. Het is vandaag de dag heel erg normaal dat je als persoon geregi streerd staat bij de gemeente. Zodra je geboren wordt moet één van je ouders je aangeven als zijnde hun kind. Hierbij wordt er naar je naam gevraagd en vervolgens sta je in het bestand. Zo'n tweehonderd jaar ge leden was dit nog niet zo vanzelf sprekend en dus zorgde het invoeren van een dergelijk systeem voor een enorme ommekeer. Niet iedereen was namelijk te spreken over het geregistreerd staan, ze zagen het als een soort aantasting van hun privacy. "In je leven heb je als het goed is drie keer te maken met de burgerlijke stand. Bij je geboorte, bij je trouwen en als je sterft", vertelt wethouder Van der Torn in zijn openingsspeech. In die drie onderdelen is de exposi tie in de Oudheidskamer opgedeeld. Van der Torn: "In je leven heb je als het goed is drie keer te maken met de burgerlijke stand." Je loopt eerst langs een wand met algemene informatie. Dan volgen de babykleertjes en geboortekaartjes. Daarna word je langs een wand met trouwinformatie geleidt en uitein delijk eindig je bij de rouwkaarten. Allemaal reuze interessant. In de ruimte hangen zelfs afbeeldingen van de allereerste akte van de bur gerlijke stand in Nieuwerkerk aan den IJssel die dateert van 2 juni 1811. "Voordat er een echte bur gerlijke stand was waren het voor namelijk priesters en pastoren die alle informatie omtrent geboorte, trouwen en sterfte noteerden", ver telt Van der Torn, die opvallend veel feiten heeft nagezocht omtrent de burgerlijke stand. Om de expositie daadwerkelijk te openen moest Van der Torn een akte ondertekenen waarin beschreven stond dat hij deze handeling op za terdag 10 september 2011 verrichte. Dit deed hij onder toeziend oog van Maarten Molenaar en Johan Knoes ten De expositie is te bezichtigen tijdens de open middagen van de Oudheidkamer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de plek waar voorheen de Prins Willem Alexanderschool was gevestigd, worden in de nabije toekomst 47 apparte menten voor senioren gebouwd. Dat is althans de wens van woningcorpora tie Vestia Zuid plas in samenspraak met thuiszorgorganisatie Vierstroom. Het college van de gemeente Zuidpias is bereid om de grond aan de Kamerlingh Onnesstraat met dit doel te verkopen. De politiek buigt zich deze week over het voorstel. In het verleden werd het straatbeeld aan de Kamerlingh Onnesstraat voor een groot deel bepaald door schoolgaande jeugd.Straks zijn het met name 65 plussers die passe ren. Het project Kleinschalig Wo nen De Tweemaster zal bestaan uit 30 zogenoemde woonunits en 17 zelfstandige huurwoningen. Voor de bouw. van de seniorenwoningen moet nog wel het bestemmingsplan worden aangepast. De geplande woonunits zijn vooral bedoeld voor senioren die aan de- mentie/Alzheimer lijden en die op deze locatie intensieve zorg gaan krijgen, geregeld door de Vier stroom. Grenzend aan het complex wordt een tuin aangelegd die deels- wordt afgezet met een hek. Van de 17 huurwoningen zijn er vijf speci fiek bestemd voor 65 plussers met een sociale indicatie op basis van de huisvestingsverordening. Bij de ove rige 12 exemplaren wordt hier uiter aard ook op gelet, maar ook andere woningzoekenden die voldoen aan de criteria van de huisvestingsver ordening komen in aanmerking. De bedoeling is dat de bouw start in het voorjaar van 2012. De gemeente is van plan om binnenkort een in loopbijeenkomst te houden voor omwonenden. Uiteindelijk kwam de auto op de vluchtstrook en rechter rijbaan tot stilstand. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens een hoosbui zondag 11 september rond 18.00 uur waren drie voertuigen betrokken bij een aanrijding op de A20 bij Nieuwerkerk. Als gevolg van veel water op de weg raakte een 19-ja- rige vrouw uit Dordrecht de controle over haar auto kwijt. Ze raakte eerst een auto links van haar en vervolgens een truck rechts van haar. Uiteinde lijk kwam het voertuig op de vlucht strook en rechter rijbaan tot stilstand. De bestuurster raakte niet gewond, maar de drie inzittenden, twee meis- Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij BC IJsselbridge werd woensdag 7 september de eerste ronde van de eerste parencompetitie van het nieuwe seizoen ge speeld. In de loop van dit seizoen worden vijf van dergelijke competities van elk zes avonden gespeeld. In de A-lijn zijn Rens en Joop Ranft eerste geworden met 63,19; tweede werden Leo Hesseling en Dick van der Horst met 58,33 en op de derde plaats eindigden Ab van Amerongen en Rein Janssen met 56,60. Ada van der Linde en Robert Jan Visser werden eerste in de B-lijn met 61,90; tweede werden Bep van Boheemen en Hansje Huibers met 57,44 en een gedeelde derde plaats met 53,27 was er voor Edith en Tom van Calsteren en Riet en Aad van der Knaap. De C-lijn werd gewonnen door Alice en Frits Groenewegen met 62,50; een tweede plaats was er voor Mar- ga Blok en Riet Seheele met 60,71 en Gio en Koos Mian eindigden op de derde plaats met 58,33. Riet Overgaag en Ada Suurbach werden met 66,67 winnaar in de D- lijn; tweede werden Tonny Duvalois en Willy van der Sluis met 61,67 en Adèle Flores en Elly de Haan werden derde met 55,83. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein verzorgt Cees de Haan op dinsdag 20 september om 20.00Tlur een lezing met als thema 'Judo in de Zuidpias'. Met een wereldwijde rugzak aan 'judobagage' is De Haan klaar met reizen en wil hij het liefst op z'n fiets naar de 'dojo' van zijn eigen judoschool in de Brede School in Esse om de opgedane ervaring aan de jeugd van de Zuidpias door te geven. Voor meer informatie: www.ondori.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vrij blijvend, gezellig, druk, gratis en (hulp bij) veel verschillende hobby's, dat zijn de steekwoorden van het Breicafé. Breicafé Zuidpias is in september iedere maandagmiddag van 13.30 tot 15.45 te vinden in de Batavier. Voor meer informatie: op werkda gen na 10.00 uur 0180-317204, op maandagmiddag tijdens het Brei café 06-30694821 of breicafezuid- plas.hyves.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9