Kindervakantiefeest Zevenhuizen Artistiek Alexandrium Coenecoopbrug afgesloten voor verkeer door opknapbeurt Prinsjesdag: zon en donkere wolken mi HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 28 SEPTEMBER 2011 15 i Concert met leerlingen- muziekschool Coenecoopbrug Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. a Prinsjesdag was voor de vele be zoekers aan Den Haag dit jaar gelukkig een zonnige dag. De donkere wolken waren wel aan wezig, maar die zaten vooral in de troonrede. Het is een dag vol tradities en protocol. Dat is vooral buiten zichtbaar natuur lijk met de tocht van de Gouden Koets en de balkonscène. Heel veel krijgen de Kamerleden daar niet van mee, want die zijn in de Ridderzaal vooral in afwachting van de komst van de Koningin en haar gevolg. Voor onze frac tie begint Prinsjesdag met de ontvangst van de Kamerleden en hun genodigden in de frac tiekamer. ledereen probeert er toch iets feestelijks van te ma ken zelfs nu de tijden somber zijn want een traditie in ere houden is ook belangrijk. Een uur voordat de Koningin vanaf het Noordein de vertrekt, gaat de Ridderzaal open en mogen we naar binnen. Daar overbruggen we de tijd die er dan is tot het moment dat de Koningin de tocht naar het Bin nenhof aanvangt. Als zij in de koets zit, nemen wij onze plek in. Op het Binnenhof zijn de marcherende militairen, de paar den en de komst van de koetsen met de Koninklijke familie een mooi gezicht. We horen dat wel van binnenuit de Ridderzaal maar kunnen het niet zien. Na afloop van de troonrede en als de Koningin weer onderweg is naar het Paleis, laten we de Rid derzaal weer achter ons en gaat iedereen naar buiten. Dat was dit jaar een zonnige entree. Na een snelle lunch gaan we naar de plenaire zaal waar de Minister van Financiën het koffertje met de miljoenennota overhandigt aan de Voorzitter. Voor de dames altijd een moeilijk moment, want de hoed mag niet op in de zaal dus dat vergt een snelle vaardig heid in het bijwerken van de kap sels! De rest van de dag zijn er diverse borrels en bijeenkomsten gepland in en rond het Binnenhof waar iedereen de troonrede be- spreekt met elkaar. De gesprekken gaan natuurlijk vooral over de consequenties die er in staan voor de verschillende beleidsterreinen. De twee dagen na Prinsjesdag is de Tweede Ka mer bijeen voor de Algemene Po litieke Beschouwingen. Zo vaak gebeurt het niet dat alle 150 le den in de plenaire zaal zijn en de temperatuur liep dan ook flink op tijdens de twee dagen debat. Niet alleen letterlijk, maar ook figuur lijk zoals u hebt kunnen zien... Donderdagavond tegen 23.00 uur waren de beschouwingen ten einde en liepen alle parlementa riërs traditioneel langs 'vak K' om de ministers, staatssecretarissen en de minister-president de hand te schudden en elkaar succes te wensen. Want de rest van 2011 staan de begrotingen van de departementen centraal. Na de fractievoorzitters is het woord nu aan de woordvoerders.... Zevenhuizen - De herfstvakantie staat weer voor de deur en dat betekent: het kindervakantiefeest in Zevenhuizen! Dit jaar is het thema: écht wel! Alle kinderen van groep 2 tot en met 8 zijn 'écht wel' welkom in de Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat 170. Het wordt gehouden op donderdag 20 oktober van 9.30tot 12.15uuren opvrijdag21 oktobervan 13.30 tot 20.00 uur. Opvrijdag wordt vooravondeten gezorgd. Neem vooral ook je vriend of vriendin mee! Wat we allemaal gaan doen blijft nog een beetje een verrassing maar het wordt écht wel een groot feest! We maken feestelijke knutsels en doen leuke spelletjes. We horen en kijken naar een prachtig verhaal uit de Bijbel en zingen met elkaar. Ook de clowns Appie en Flappie zijn weer aanwezig. Zit je in groep 5 tot en met 8 dan heb je op vrijdag je zwemspullen nodig! Op vrijdag avond van 19.00 tot 20.00 uur is er als afsluiting in de Hervormde Kerk een voorstelling van Matthijs Vlaar- dingerbroek met zijn buikspreekpop Henkie. Ook je vader, moeder, broer, zus, opa of oma zijn welkom. Jij komt toch zeker écht wel!!! Rotterdam - In winkelgebied Alexandrium vindt zaterdag 1 okto ber van 12.00 tot 16.00 uur 'Artis tiek Alexandrium' plaats. Door (lo kale) amateurartiesten een podium te bieden wordt aan de bezoekers de culturele kant van deelgemeen te Prins Alexander getoond. In de Woonmall wordt om 15.00 uur de kindertheatervoorstelling Knofje vertoond en in het Shopping Center vindt een talentenjacht plaats waar wordt gestreden om de Alexandri um Talent Award 2011. De talen tenjacht wordt geopend met een act van Circus Stad Rotterdam. De Alexandrium Mini Express pendelt deze middag, speciaal voor de jong ste bezoekers, tussen de Woonmall en het Shopping Center. Voor meer informatie: www.alexandrium.nl. Na» De Coenecoopbrug is toe aan groot onderhoud Waddinxveen - Met de pont naar de overkant. Er werd begin deze week al volop gebruik van gemaakt. De pont dient als alternatief voor fietsers en voetgangers die normaliter over de Coenecoopbrug gaan. Aan die brug wordt de komende anderhalve week in opdracht van de provincie gewerkt en is der halve afgesloten voor al het wegverkeer. Tussen 7 en 24 oktober is de brug weer even bereikbaar om daarna weer voor een week dicht te gaan. De Coenecoopbrug is toe aan een grote onderhoudsbeurt. De provincie Zuid-Holland is maandag begonnen met het vervangen van de slijtlaag en met het conserveren van de bo ven- en binnenzijde van de zoge noemde ballastkist. Het onderhoud heeft ook voor de scheepvaart ge volgen; er gelden stremmingen sinds maandag tot en met woensdag 19 oktober. De aangepaste bedienings tijden van de brug voor de scheep vaart staan op www.zuid-holland.nl/ coencoopbrug. Wie een boot heeft met een maximale hoogte van 4,90 meter (bij -0,60 m NAP) ondervindt geen hinder van de werkzaamheden, onderdoorvaart voor deze categorie is wel mogelijk. De pont voor fietsers en voetgangers wordt doordeweeks ingezet sinds maandag tot en met 6 oktober en van 24 oktober tot en met 31 okto ber 2011. Anderverkeer vanaf Gouda richting Waddinxveen wordt omge leid via de A12 of via de Julianasluis in Gouda. Verkeer vanuit Waddinx veen wordt omgeleid via de hefbrug en via de A12. De omleidingroutes staan met borden aangegeven. Moordrecht - De Stichting Orgelcon certen Moordrechtgaathaareoncert- serie voor het jaar 2011 afsluiten met een concert dat wordt gegeven door leerlingen van de Goudse Muziek school. Tevens wordt medewerking verleend door leerlingen van orgel docent Gerrit Christiaan de Gier. Het concert wordt gehouden op vrijdag 14 oktober om 20.00 uur in de kerk aan het Oosteinde in Moordrecht. De kerk is in het bezit van een mooi historisch orgel uit 1864 van de Bra bantse orgelbouwer J.H. Vollebregt. Het orgel bezit een heldere, spran kelende klank en is daardoor goed geschikt voor het vertolken van alle soorten stijlperioden in de muziekli teratuur. Ook het samenspel met een orkestbezetting is goed te realiseren. De concertgevers zijn allen leerlin gen van de Goudse Muziekschool en bespelen een solo-instrument, een piano of het orgel. De algehele lei ding van het concert is in handen van docente Maaike Gerlsma. Het programma is afwisselend op gebouwd en bijna alle instrumenten van de muziekschool komen aan bod; strijkinstrumenten, blokfluit, klari net, orgel en piano. Er worden stuk ken gespeeld uit het orgelconcert van Albrechtsberger en het Adagio in g mineur van Albinoni voor or gel en orkest. Apart wordt nog een stuk voor viool en orgel uitgevoerd. Naast Albinoni en Albrechtsberger speelt het strijkorkest nog enkele de len uit de Suite Postkartengrüsse van JenöTakacs. Andere componisten zijn bijvoorbeeld Corelli en Bela Bartók. We zien u graag op 14 oktober, om 20.00 uur in de kerk in Moordrecht. De toegang bedraagt 4,- euro voor volwassenen en 2,- euro voor kinde ren en CJP-houders.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15