Bewoners met gemeente in gesprek tijdens Dorpsdag Verkoopmiddag Tryfosa W Moerkapelle is kunstgrasveld rijker Boze man schopt deuk in auto Nieuwe sportattributen voor Keijzerschool HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 28 SEPTEMBER 2011 17 Voetbal Moerkapelle - Bewoners van Moerkapelle gingen dinsdag 20 september met elkaar de discussie aan in aanwezigheid van wethouders en ambtenaren van de gemeente. Aan de hand van drie thema's die door inwoners van het dorp zelfwaren uitgekozen vonden de gesprekken plaats in dorpshuis Op Moer. Door Erwin van 't Hof De onderwerpen die werden be sproken waren sport en onderwijs, winkels en voorzieningen en be reikbaarheid en verkeersveiligheid. De enkele tientallen aanwezigen spraken hun zorgen uit over elk van deze drie thema's. Na een dis cussie van ongeveer drie kwartier kwamen er aanbevelingen tot stand in de richting van de gemeente. Zo werd er aangegeven dat er op de Moerkapelse Zijde op dit moment veel te hard wordt gereden, "Het is een kwestie van tijd voordat er een dodelijk ongeluk gebeurt als er niets aan wordt gedaan", aldus een bezorgde aanwezige bewoner. Op het gebied van onderwijs ging de discussie voornamelijk over het wel of niet invoeren van brede scholen. "De kans bestaat dat scholen en kinderen hun identiteit verliezen als dit systeem wordt ingevoerd", al dus een moeder. Op het gebied van winkels en voorzieningen waren de bewoners het er onder andere over eens dat de communicatie vanuit de gemeente een stuk beter kan. Burgemeester Kats uitte zich te vreden over de avond. "Ik denk dat avonden als deze de kracht van de samenleving illustreren. Wij willen aantonen dat we niet als gemeente boven de mensen staan, maar ervoor de mensen zijn." De burgemeester gaf aan dat de kritiek serieus wordt genomen, met name op het gebied van communicatie kan er nog veel worden verbeterd. "Dit punt krijgen wij vaak te horen, we gaan er dan ook echt wat aan doen om meer helder heid te scheppen bij de bewoners." Naast de discussiezaal was er ook een informatiepunt ingericht over werkzaamheden in Moerkapelle. Paul Persoon van de VROM was aan wezig om de toekomstige plannen voor het centrum van Moerkapelle Kats: "Ik denk dat avonden als deze de kracht van de samenleving illustreren. toe te lichten. "Er zijn op dit moment veel dichtgetimmerde panden en er is veel achterstallig onderhoud. Dat kan echt niet meer. Vandaar dat er vanaf 2012 flink gaat worden ge bouwd in het dorp." Persoon uitte zich teleurgesteld over de opkomst van de avond. "We hadden wel ge hoopt op wat meer aanloop deze avond. Dit is een goede gelegenheid om te kijken wat er in de toekomst met het dorp gaat gebeuren." Moerkapelle - Vrouwenvereniging Tryfosa houdt vrijdag 30 september haar jaarlijkse verkoopmiddag in het kerkgebouw aan de Kerkstraat 14. Er is van alles te koop: van hand werken tot gebak, van bloemen tot aardappelen, van boeken tot baret ten. Dominee Harinck verzorgt om 15.15 uur de opening, waarna een ieder zijn slag kan slaan tot 21.00 uur. De opbrengst is bestemd voor zending en evangelisatie. Moerkapelle - Een delegatie van leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van de Keijzerschool heeft onlangs een groot aantal nieuwe sportattributen in ontvangst ge nomen. De kinderen, die twee keer per week sporten in dorpshuis Op Moer hadden dringend behoefte aan eigen sportattributen. Met behulp van de oudervereniging kon een en ander worden aange schaft. Met een schot op doel opent wethouder Jan Verbeek het nieuwe kunstgrasveld van vv Moerkapelle. Voorzitter Martien Zijderhand probeert zijn doel schoon te houden. Moerkapelle - Het langverwachte moment was eindelijk daar; op dinsdag 20 september werd door wethouder Jan Verbeek om 19.15 uur de officiële opening verricht van het nieuwe kunstgrasveld van vv Moerkapelle. In zijn toespraak complimenteerde Verbeek zowel de gemeenteraad voor het vrijmaken van de be nodigde gelden als alle vrijwilli gers van vv Moerkapelle voor hun bijdrage aan de totstandkoming van het nieuwe kunstgrasveld. Onder toeziend oog van onder meer gemeente Zuid plas wethouder Arjan Hazelenbach en voorzitter Martien Zijderhand van de financieel gezon de w Moerkapelle werd de opening van het kunstgrasveld gesymboli seerd door overhandiging van een FairTrade voetbal, een bal die op een eerlijke manier, met respect voor mens en omgeving, is geproduceerd. "Vier jaar na het indienen bij de ge meente van het verzoek om de aan leg van een kunstgrasveld is de re alisatie inmiddels achter de rug en dankzij bijdragen van sponsoren en door het vele vrijwilligerswerk kan worden vastgesteld dat het wikken en wegen over de ligging van het veld of een eventuele verhuizing naar de andere kant van Moerka pelle de snelheid van handelen nau welijks in de weg hebben gestaan", aldus voorzitter Martien Zijderhand. In zijn woord van dank aan sponso ren, vrijwilligers en aan vv Groene- weg voor de beschikbaar gestelde trainingsfaciliteiten in Zevenhuizen liet Zijderhand de gelegenheid niet onbenut om wethouder Verbeek in het zonnetje te zetten voor zijn inzet en bijdrage in de vorm van een sportuitrusting ter waarde van 49,95 euro; duurder mag niet omdat dit belangenverstrengeling in de hand zou kunnen werken. Na afloop van de officiële hande lingen werden over en weer nog penalty's genomen door Verbeek en Zijderhand, waarna het treffen tussen de senioren teams van vv Moerkapelle en vv Groeneweg door het gastteam met 1 -4 werd gewon nen. Moerkapelle - De politie kreeg vorige week de melding dat er een verkeers- conflict was geweest aan de Dorpsstraat. Naar aanleiding van dit conflict had een man een deuk in de auto van een 40-jarige vrouw uit Moerkapelle veroorzaakt door hard tegen het portier te schoppen. De vrouw vertelde de politie dat zij op de Dorpsstraat stond te wachten voor de kruising met de Kerkstraat en zij wilde in de richting van de Herenweg gaan. Een auto kwam de vrouw tegemoet rijden en de be stuurder gaf te kennen dat hij de straat waar de vrouw stond wilde inrijden, terwijl het hier om een eenrichtingsweg gaat en de man daar dus niet in mocht. De man stapte uit zijn auto, werd boos en liep naar de auto van de vrouw en probeerde het portier open te maken. Dit lukte niet om dat de vrouw alle deuren op slot had gedaan. De bestuurder gaf vervol gens een harde trap tegen de deur, stapte in zijn auto en reed weg over de Moerdijkstraat richting Wad- dinxveen. De vrouw noteerde het kenteken en waarschuwde de poli tie. De politie weet dat het om een 18-jarige man uit Moerkapelle gaat. Hij is op het politiebureau gehoord over het verkeersconflict. De politie maakte proces-verbaal op.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17