www.edplaizier.nl Vier het Leven van start in Moerkapelle en Zevenhuizen Superhelden in bibliotheek Vogeltjes kijken Tuin-en terreininrichting Verzamelbeurs Surprise-Eieren Gezellige schaakavond Wereldwinkel Z-M viert lustrum in winkelpand HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 28 SEPTEMBER 2011 19 Aderlating Rommelmarkt krijgt huisbibliotheek cadeau Schaken Loes Luca en Peter Blok na afloop van een theatervoorstelling, in gezelschap van Vier het Leven deelnemers. Moerkapelle/Zevenhuizen - Stich ting Vier het Leven is vanaf sep tember ook actief in de gemeente Zuidpias, in de woonkernen Moer kapelle en Zevenhuizen. Onder het motto 'samen uit, samen genieten' organiseert Vier het Leven theater- en concertbezoek voor senioren die niet graag alleen op stap gaan. Met dit initiatief worden oudere inwo ners van Moerkapelle en Zevenhui zen van harte uitgenodigd mee te genieten van diverse voorstellingen. De senioren uit Moerkapelle en Ze venhuizen worden door de vrijwilli gers van Vier het leven meegenomen naar de voorstellingen in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel. Vier het Leven verspreidt binnen kort uitnodigingen onder ouderen in Moerkapelle en Zevenhuizen, voor bijzondere voorstellingen in het Isa la Theater. Vier het Leven verzorgt het vervoer, de beste plaatsen in het theater, de entreekaarten, de con sumpties en bovendien een prettig gezelschap. Ook ouderen met een rollator of rolstoel zijn welkom. In samenwerking met het Isala The ater is er een afwisselend program ma-aanbod van toneel-, muziek- en dansvoorstellingen samengesteld. Ouderen maken hieruit hun keuze en melden zich aan bij Vier het Leven. De deelnemers betalen uitsluitend de kosten van de toegangskaart, de consumpties en een kleine bijdrage voor het vervoer. Tegen de tijd dat Wereldwinkel Z-M erover dacht om te stoppen met het wereldwinkelwerk vanwege de slechte staat van de winkelwagen, opperde wethouder De Jong dat van de te huur staande garage van Wim en Coby van de Hoek aan de Dorps- staat een winkelpand gemaakt zou kunnen worden. Binnen een jaar was het pand veranderd in een mooie winkel en vond de feestelijke opening plaats. Veel klanten hebben de weg naar het winkelpand gevon den, maar de Wereldwinkel blijft aan de weg timmeren om zichtbaar te zijn en te blijven, zoals bijvoor beeld tijdens Koninginnedag en op het Oogstfeest. Mensen die het programma willen aanvragen of kaarten willen reser veren, kunnen op werkdagen tus sen 9.00 en 12.00 uur bellen met telefoonnummer 035-5245156. Het programma wordt dan per post toe gestuurd. Het overzicht met de ge- Samen met Wereldwinkel Nieu- werkerk is een 'Wereldse fietsroute' gemaakt, die langs vier Wereldwin kels in het Groene Hart leidt. Op zaterdag 8 oktober is de Wereld winkel met een kraam aanwezig bij het Zuidpias Muziekfestival in Moordrecht. Sinds oktober 2009 wordt maandelijks een digitale nieuwsbrief gemaild naar een groot aantal sympathisanten. Tot 2006 droomde Wereldwinkel Z-M van een vast pand. Nu droomt men al weer van een groter pand op een A-locatie, waarin de klan ten nog beter geholpen kunnen worden. selecteerde voorstellingen is ook te vinden op: www.4hetleven.nl. De begeleiding van de Vier het Leven 'uitjes' is in handen van vrijwilligers. Voor de woonkernen Moerkapelle en Zevenhuizen is de stichting op Zevenhuizen - In het clubgebouw van duivenvereniging van De Storm- vliegers Nijverheidscentrum 50 wordt zaterdag 1 oktober van 10.00 tot 16.00 uur een kindersurprise- Moerkapelle - De schakers speelden vrijdag 23 september ronde 4 van de interne competitie. Het was een drukbezochte avond en de indeling beloofde leuke en verrassende wed strijden. Hugo van Elteren speelde met wit tegen Maarten Vroeginde- weij. Ze waren aan elkaar gewaagd en uiteindelijk werd tot remise be sloten. Jan Blok moest het opnemen tegen Wouter Vroegindeweij waar bij Vroegindeweij aan het langste eind trok en met een punt naar huis ging. Maarten Pilgram speelde tegen Kevin Bakker, lange tijd ging de partij gelijk op maar uiteindelijk kon Pilgram de overwinning beha len. Jan Noorland nam het op tegen de ervaren Ad voerman. Lange tijd ging het gelijk op maar in het eind- Ach doe eens normaal man Wat vond U daar nou van Keurt u dat af of juist goed? of is het debat doodgebloed? Harry de jong zoek naar vrijwilligers, die zich wil len inzetten om ouderen een fijne avond uit te bezorgen. Voor meer informatie en aanmelden 06-58899173, peter@4hetleven.nl of 035-5245156. eieren-beurs gehouden. Alles uit de eieren is er te vinden en te kopen zoals nieuwe figuren Barbapapa en de Winz. spel trok Voerman aan het langste eind. Een topper was de wedstrijd tussen Gerard van Ommeren en Freek Hofman. Vooral Hofman is de laatste tijd flink op dreef. Toch was het Van Ommeren die met een voordeeltje het eindspel in ging en het punt binnen kon halen. Ook jeugdtalent Mart-Jan liet van zich horen. Hij speelde een goede partij tegen Henk Doornhein en kon aan het eind van de avond met de winst naar huis. Sander Marijt speelde een goede partij tegen Ron Droog. Alle bei maakten ze geen grote fouten en deelden het punt. Frits van der Starre won nog van Bastian Stolk. Stand aan kop 1. Wouter Vroegin deweij 2. Arno Luinenburg 3. Maar ten Vroegindeweij. Zevenhuizen - De kinderboekenweek van 5 tot en met 15 oktober is aan leiding voor een feestmiddag in de bibliotheek op woensdag 12 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen deze middag meedoen aan allerlei activi teiten. Aan de hand van een stem pelkaart kunnen er verschillende op drachten uitgevoerd worden zoals: het maken van een quiz, knutselen, schminken en nog veel meer leuke 'helden; activiteiten. Volle stempel kaarten worden verzameld en de volgende dag worden de prijswin naars gebeld. De toegang is gratis. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt zaterdag 1 oktober haar jaarlijkse Eendagshow, waar verschillende soorten vogels worden gekeurd door keurmeesters van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers. Belangstellenden zijn welkom tussen 14.00 en 16.00 uur in het clubgebouw aan de Nijverheids straat 50. De toegang is vrij. Zevenhuizen - Na het succes in de Dorpsstraat tijdens het afgelopen Oogstfeest, is de rommelmarkt van de hervormde kerk zaterdag 7 ok tober van 9.00 tot 12.00 uur op het vertrouwde adres aan de Wilgen- laan 2 geopend. Vanaf 9.00 uur is een ieder welkom om te komen snuffelen in een enor me hoeveelheid boeken die is bin nen gekomen van iemand die zijn omvangrijke huisbibliotheek moest opruimen. De meeste van zijn meu bels, kasten, tafels en stoelen zijn ook naar Wilgenlaan 2 gebracht. Veel artikelen deze maand voor de uithuizige student, waaronder vijf stationsfietsen. Wereldwinkel Z-M is sinds 2006 gevestigd in de voormalige garage van Wim en Coby van de Hoek aan de Dorpsstraat 202D. Zevenhuizen - De Wereldwinkel Z-M ruilde vijf jaar geleden de toenmalige winkelwagen om vooreen vaste winkelruimte aan de Dorpsstraat202D. Het pand werd op 5 oktober feestelijk geopend door de toenmalige Minister van Ontwikkelingssamenwerking Agnes van Ardenne en door Wethouder Siem de Jong. Het werd letterlijk een 'spetterende opening', want het regende on ophoudelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19