Koor Hosanna in Open Deur Dienst Informatiemarkt persoonlijke groei Open-deurdienst Open-Hofkerk Informatieochtend dementie Film en lezing in bibliotheek Van de Lindelaan Oudheidkamer open Programma Paardenmarkt Antiek- en curiosamarkt Paragnost Simon Bakker bij VEDJ Inbraak sportcomplex Verhalengroep 20 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL/NESSELANDE 28 SEPTEMBER 2011 TROUWBOEKJE Hallo telefonerende mijnheer bij de Chinees, Nieuwerkerk aan den IJssel - Christe lijk gemengd koor Hosanna uit Gou da zingt zondag 9 oktober om 17.00 uur in de Open Deur Dienst in het Ontmoetingscentrum aan Bospol derstraat 10. Door het blijven vast houden aan het uitvoeren van gees telijke liederen, hymnen, koorwerken uit opera en oratorium en (licht) klassieke koorwerken in diverse ta- Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt donderdag 6 oktober een informatiemarkt Persoonlijke groei, ontwikkeling en hulp gehouden. Ruim twintig deelnemers laten zien wat er in de gemeente Zuidpias en omgeving mogelijk is voor wie wil werken aan persoonlijke groei, eigen ontwikkeling en voor wie op zoek is naar persoonlijke begeleiding. Een greep uit de deelnemers: klankthe rapie, bewustwording, kunstzinnige expressie, talentenspel, creatief schrijven, yoga en meditgtie, voe ding, persoonlijke coaching, natuur- coaching, loopbaanbegeleiding en natuurlijke geneeswijzen. De markt wordt gehouden van 18.30 tot 21.00 uur in de bibliotheek, de toegang is vrij. Voor meer informatie: www.komjeontwikkelen.nl. Ommoord - In de nieuwe Open-Hof kerk bij winkelcentrum Hesseplaats wordt zondag 2 oktober een Wel- kom-Open-Deurdienst gehouden. Het christelijk mannenkoor Prinx Alexander verleent muzikale me dewerking, evenals organist Martin Zonnenberg (Nederland Zingt). Do minee van Velzen houdt een over denking over 'Onze wereld heeft een hoopvolle toekomst' Aanvang 19.00 uur, vanaf 18.45 uur samenzang. Nesselande - De projectgroep Onder Andere(N) organiseert maandelijks op een vrijdagochtend een koffie- themabijeenkomst in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Vrijdag 7 okto ber van 10.00 tot 12.00uur spreekt Josée van Oers, Zorgbemiddelaar bij Humanitas, over dementie. Zij geeft inzicht in het leven met demente ouderen; bespreekt de eerste symp tomen en wat de verwachtingen kunnen zijn wanneer de diagnose 'dementie' gesteld is. De toegang bedraagt 2,- euro. Voor meer infor matie: 010-2862760 of tineke.van denberg@buurtwerk-alexander.nl. Straatnaambordje, dat wordt vervangen door eentje met 'Burgemeester' er voor. van rond 1980 en van het afscheid van burgemeester Cor van de Linde in 1983. Voorzitter en historicus drs. Johan Knoester geeft na de pauze een lezing over Leidens Ont zet van 3 oktober 1574. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt dinsdag 4 ok tober een geschiedkundige avond gehouden. Aanvang 20.00 uur. De Historische Vereniging vertoont oude gemeentelijke films van de ontwikkeling van de wijk Zuidpias len is Hosanna een koor met allure gebleven. Ds. Taco Koster uit Nieuw Vennep zal in deze dienst voorgaan. De muzikale begeleiding zal wordt verzorgd door Cor de Haan. NIEUWERKERK AAN DÉN IJSSEL L_ Donderdagavond 22 september ging ik bij 'de Chinees' op het Raadhuis plein iets te eten halen. Daar zaten wat mensen te wachten. U zat er ookdruk te bellen. Wat jammer dat u het nodig vond het gesprek uitgerekend in een restaurant te moeten voeren. Ronduit onbeschoft naar uw gesprekspartner toe dat u hem pas op het einde van het ge sprek aangaf dat u bij de Chinees stond, zeker omdat het gesprek ging over een operatie die de man moet ondergaan. En toen de medewerker van het restaurant aangaf dat uw bestelling klaar was, had u niet eens het fatsoen om -bedankt te zeggen, u was namelijk heel druk aan het bellen. Misschien heeft u zich die donderdagvond helemaal niet gere aliseerd dat u onbeschoft bezig was, maar na het lezen van mijn verhaal denkt u de volgende keer nog wel een tweede keer na voordat u gaat bellen, toch?? Want als zelfs een kind van vijf zegt dat het niet netjes is om te bellen in een winkel, moet u dat als volwassene toch zeker ook inzien?! J. Hoogendijk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De 21e editie van de Paardenmarkt, op zater dag 1 oktober bij winkelcentrum Dorrestein, gaat traditiegetrouw om 6.00 uur van start met de aanvoer van de paarden en pony's voor het traditionele handjeklap. Vanaf 10.00 uur kan het winkelend publiek op de braderie terecht waar men oude ambachten kan bekijken en waar modeshows gehouden wor den door de (kinder)modewinkels Villa Dorrestein en All She Wants. Gedurende de dag vinden tal van optredens plaats met onder meer demonstraties van Happy Djembé en Line Dance Groep The Red Necks en ieder uur kunnen bij het Rad van Fortuin prijzen gewonnen worden, die beschikbaar gesteld zijn door winkeliers uit het winkelcentrum. Ook is er een autoshow. Prijsuitreiking tekenwedstrijd Om 14.00 uur worden de winnaars bekend gemaakt van de tekenwed strijd van de Vlootschouw. Deze winnaars moeten wel aanwezig zijn, anders gaat de prijs naar een ander. De kinderen kunnen deze dag ook ponyrijden of meedoen aan het spel 'Koe flatsen', waarbij geraden moet worden waar de koe zijn 'flats' de poneert. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl. Trouwboekje van huwelijk dat de gemeente overleefde. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel (HVN) is zaterdag 1 oktober open van 14.00 tot 17.00 uur. Te zien is de nieuwe wisseltentoon stelling '200 jaar Burgerlijke Stand. Lief en leed in Nieuwerkerk aan den IJssel'. De Oudheidkamer is te vin den aan de 's-Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Ge dacht'. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180-312228. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pa ragnost Simon Bakker is vrijdag 30 september te gast bij de Stichting Voor en Door Jongeren (VEDJ). De paranormale avond wordt gehou den bij Con Musica op Sportpark Dorrestein 5 en is toegankelijk voor iedereen vanaf veertien jaar. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Aan melden is verplicht: 06-14606126 of info.vedj@gmail Nieuwerkerk aan den IJssel - In win kelcentrum Reigerhof vindt op zater dag 12 november voor de derde keer een antiek- en curiosamarkt plaats. Ook deze keer mogen er uitsluitend antieke voorwerpen, mooie dingen uit grootmoeders tijd en/of leuk curi osa worden verkocht. Gedacht wordt aan oud-servies, glaswerk, sieraden, lepeltjes, puddingvormen, kruiken enz. Beslist geen rommelmarktspul len, geen meubels of andere grote artikelen en geen boeken. Particu lieren, beslist geen handelaren, die hun mooie, oude, waardevolle spul letjes willen verkopen, kunnen voor inlichtingen en kraamhuur contact opnemen via 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - In een sportcomplex aan de lersestraat is maandag 19 september in de vroe ge morgen ingebroken. Rond 5.00 uur werd de politie gealarmeerd, nadat een getuige twee mannen in het pand zag. De mannen zijn er vervolgens vandoor gegaan. In het pand bleek de alarminstallatie ge saboteerd, waren ruiten van deuren ingeslagen en kasten vernield. De daders zijn binnengekomen door een gat in het plafond te maken. De politie heeft technisch onderzoek gedaan en verzoekt getuigen con tact op te nemen met 0900-8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Meldpunt Capelle/Krimpen aan den IJs sel coördineert het vrijwilligersproject Verhalengroepen in Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor één van de verhalengroepen is de organisatie op zoek naar nieuwe deelnemers. ledereen vertelt rondom een bepaald thema een persoonlijke belevenis- en/of herinnering. Het is geen dis cussiegroep, maar een groep waarin stukjes levensverhaal worden ver teld en beluisterd. Met de deelne mers wordt steeds het thema voor de volgende bijeenkomst afgespro ken. Voor deelname is het belangrijk dat men het leuk vindt iets uit het eigen leven aan anderen te vertellen en dat men graag luistert naar het verhaal van een ander. De groep heeft een vaste samen stelling en bestaat uit maximaal tien personen. Twee vrijwilligers begeleiden de groep steeds zoda nig dat iedereen aan bod komt. De verhalengroep komt om de week bij elkaar op dinsdagmorgen in de Ba tavier aan de Batavierlaan 4. Voor meer informatie: 010-258.0199.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 20