VAN DER HAMMEN h. Nieuwerkerkers bekennen bekladdingen Brandweer Zevenhuizen beste Identiteitskaart kost toch weer geld tijdens vaardigheidstoets Afrit Zeven huizen dicht Vanaf dit weekend een week lang gratis koffie!* knaap Magnetiseren zie www.jehara.nl deHaij £^Van derWende advocaten M HART VAN HOLLAND REGIO 28 SEPTEMBER 2011 3 Reactie van Stichting Waddinxveen Zelfstandig op brief van de provincie van 19 september jl. ui fK W£m \j 4 Holistisch Therapeut Ingrid Olieman Vragen? Bel Ingrid 06 40707271 Ook voor uw leventestament! v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud fewi? kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl ^vhg iedere I tste vrijdag °le fietser» op Thuis in de regio. De stichting had verwacht - gezien het collegeprogramma van dit nieu we college van Gedeputeerde Staten (GS) -dat deze brief van de provincie de door het vorige college ingezette ARHI- procedure (red.gaat over ge meentelijke herindeling) voor Wad dinxveen en Gouda zou beëindigen. Helaas is dat nu nog niet het geval en dat vinden wij heel erg teleurstel lend. De provincie nodigt in de brief drie gemeenten (Gouda, Zuidpias en Waddinxveen) uit om de komende 6 maanden te overleggen over een toekomstvisie in de regio. De ge meente Zuidpias is bereid aan dit overleg mee te doen, maar wenst dat te doen vanuit de eigen zelf standigheid en sluit terecht een fu sie met Gouda en Waddinxveen uit. Wij gaan er van uit dat Gedeputeer de Staten - ongeacht de uitkomsten van het overleg - na 1 mei 2012 uit voering geeft aan haar eigen colle geprogramma waarin herindelingen zonder draagvlak bij de bewoners worden afgewezen. Wij zijn heel blij met de reactie van het college van Waddinxveen, die nogmaals een gedwongen fusie af wijst en zich daarbij gesteund weet door haar inwoners die door de opkomst bij en de uitslag van het referendum duidelijk een fusie met Gouda hebben afgewezen. En ook de meerderheid van de gemeente raad luistert naar hun burgers. Gelukkig is ook bij minister Donner van Binnenlandse Zaken het ont breken van draagvlak bij burgers een zwaarwegend argument bij het afwijzen van herindelingprocedures. Een tweede punt in de brief van GS gaat over grenscorrecties ten be hoeve van Gouda. Met name het natuurgebied het Weegje en het be drijvenpark Doelwijk worden daarbij genoemd. Het Weegje is al jaren geleden door Waddinxveen overgedragen aan het Recreatieschap Reeuwijkse Plassen -waarveel regiogemeenten inzitten en aan meebetalen - en dit recrea tieschap onderhoudt dit beschermde natuurgebied. Distripark is een bedrijvenpark voor bedrijven uit de gehele regio en is over twee jaar vol. Dit terrein biedt ruimte aan bedrijven met veel trans port met zware vrachtwagens en le vert - net als het Weegje - geen en kele bijdrage aan het ruimtegebrek van Gouda. Verder heeft het ons zeer gestoord dat de tekst op de provinciale web site niet aansluit bij de tekst van de provinciale brief, hierboven ge noemd. Op de website staat letter lijk "De voorkeur van Waddinxveen gaat dan eerder uit naar een fusie met Gouda en Zuidpias dan met Gouda alleen". Nee dus... 92% van de burgers van Waddinxveen heeft bij het referendum gekozen tégen een fusie en vóór zelfstandigheid van Waddinxveen! Zolang de optie "fusie" (met wie dan ook) niet definitief van de baan is, zal de Stichting Waddinxveen Zelfstandig het proces nauwlettend volgen en zo nodig stappen onder nemen! Wij houden u op de hoogte via onze website: Www.waddinxveenzelfstandig.nl. Maria Wientjens-van der Velden, voorzitter Stichting Waddinxveen Zelfstandig De twee Nieuwerkerkers van 19 en 22 jaar die donderdag 22 september zijn aangehouden in verband met de bekladdingen in hun woonplaats hebben inmiddels een volledige be kentenis afgelegd. Dit heeft de poli tie gisteren (dinsdag 27 september) bekend gemaakt. De verdachten zul len zich te zijner tijd voor de rechter moeten verantwoorden. De verdachten meldden zich afgelo pen donderdag op het politiebureau in Nieuwerkerk aan den IJssel, om dat zij zichzelf hadden herkend op camerabeelden die woensdag zijn vrij gegeven. In het verdere onderzoek heeft de Politie Hollands Midden bij één van de verdachten thuis spuitbussen verf aangetroffen en een schets die gedeeltelijk overeenkomt met de tag 'Frits'. Ook is er op de route van het graffitispoor een lege spuitbus verf gevonden. Deze spuitbus is van hetzelfde merk als enkele spuitbus sen die bij de verdachte thuis zijn - 1 'Frits' is erbij aangetroffen. De technische recher che doet onderzoek naar eventuele vingerafdrukken op deze spuitbus. Burgemeester Kats van de gemeen te Zuidpias: "Ik ben blij dat we de zaak samen met politie en open baar ministerie hebben aangepakt waardoor er nu twee verdachten zijn aangehouden die hebben be kend. Mooi dat dit incident voor de samenleving is opgelost. De kosten van de bekladdingen worden op de daders verhaald." Reeuwijk/regio - Op een speciaal daartoe aangewezen locatie werden zaterdag 24 september brandweer vaardigheidstoetsen gehouden. Di verse korpsen uit de omgeving de den mee. Er was brand in een school die zo snel en efficiënt mogelijk ge blust moest worden. De brandweer kwam aanrijden, parkeerde de auto en ging aan de slag. Bij aankomst sloegen de vlammen al uit het dak. De brandweer rolde de slangen uit, sloot het water aan en begon te blussen. Toen ze het pand binnen gingen kwamen ze erachter dat er nog iemand in het pand aanwezig was, deze werd zo snel mogelijk uit het pand gehaald en overgedragen aan de ambulancedienstHierna werd de brand geblust en de rook uit het pand verdreven. Vervolgens was het weer slangen rollen, inpak ken en wegwezen. De deelnemers werden beoordeeld op hun vakbekwaamheid. Hierbij moet gedacht worden aan: hoe snel werd slachtoffer gered, de wijze Zevenhuizen - De afrit Zevenhuizen op'de A12 richting Utrecht is in ver band met reconstructiewerkzaam heden afgesloten van maandag 3 tot en met donderdag 6 oktober, telkens van 21.30 uur tot 05.00 uur. Van vrijdag 7 op zaterdag 8 is de afsluiting van 21.30 tot 8.00 uur en van zaterdag 8 op zondag 9oktober van 22.30 tot.00 uur. Het verkeer komende uit Den Haag en gaande in de richting van Zeven huizen wordt omgeleid via de A12 af- en toerit Gouda (11). waarop het slachtoffer werd be handeld, werd de brand op veilige wijze bestreden en dergelijke. Nadat de jury de punten had geteld werd onder het genot van een hapje en drankje de uitslag bekend ge maakt. Het korps van Zevenhuizen eindigde op de eerste plaats, ge volgd door de korpsen uit Boskoop, Moordrecht, Bodegraven en Wad dinxveen. Zuidplas/Waddinxveen - De Hoge Raad heeft op 9 september 2011 bepaald dat gemeenten geen extra geld mogen vragen voor de aanvraag van een identiteitskaart. Volgens de wet mag er geen belasting worden geheven op documenten die de staat verplicht stelt. Op woensdag 21 september is door minister Donner echter een wetsvoorstel ingediend voor het heffen van rechten (leges) voor de ID-kaart en dat betekent dat iedereen gewoon weer moet betalen. Inwoners van Zuidpias van 14 jaar en ouder die in de periode van vrij dag 29 juli en vrijdag 9 september een ID-kaart hebben aangevraagd, krijgen de leges die zij hiervoor be- Bij een volle tank (minimaal 25 liter) Knaap tankstation Brandingdijk 2 3059 RB Rotterdam www.knaaptankstation.nl Herstel via bewustwording verzekering wordt vergoed NOTARISKANTOOR 0180 - 63 16 11 Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel taalden terug. Zij hoeven zelf geen actie te ondernemen. De gemeente benadert deze inwoners zelf, meldt de gemeente Zuidpias expliciet op haar website. Wie de ID kaart langer dan 6 weken geleden heeft aange vraagd, krijgt mogelijk zijn geld nog terug. Afhankelijk of de aanvrager al dan geen bezwaar heeft aangete kend. Overigens kan ten alle tijden bezwaar worden gemaakt. Zowel de gemeente Zuidpias als Waddinxveen benadrukken op hun sites dat de levertijden van ID-kaar- ten wel wat langer kunnen duren, omdat de producent nog bezig is het grote aantal aanvragen van de afgelopen weken te verwerken. Lid van de VHG, dé brancheorganisa- tie van hoveniers en groenvoorzieners, d dus kwaliteit op de eerste plaats. PVPPVynM Webshop voor het rar.|.l«ail makkelijk uitzoeken en Hl bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 01&0-633&90 of 06-5161049& 06-30 72 7212 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (Cl000 plein) WWWdlGtSklcldlMli Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3