OP PAP MET PE WIJKAGENT Karin Slooters vertrekt uit de gemeenteraad Moerkapelle scoort bijdrage voor verwarmingsketels HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S 28 SEPTEMBER 2011 55 info@scnz.nl Je blijven ontwikkelen In mei 2010 "ben ik samen met vijftien collega wijkagenten gestart met de opleiding Leergang Wijkagenten. U vraagt zich misschien af 'hebben wij in 'onze' wijk dan een ongeschoolde wijkagent lopen? Ik kan u zeggen dat dit niet het geval is. Het is wel zo dat er steeds weer nieuwe ontwikkelingen gaande zijn waar ik als wijkagent mee te maken kan krijgen. Het is goed om deze ontwikkelingen te blijven volgen en er iets mee te doen. Neem bijvoorbeeld de wetswijzigingen, verschuiving van verantwoordelijkheden (integrale veiligheid) en je algemene kennis. Ook de ontwikkelingen op het gebied van de communicatie, internet, facebook, hyves en twitter zijn niet meer weg te denken in onze hedendaagse maatschappijStel dat wij als wijkagenten niet met onze tijd mee zouden gaan dan hepen wij nog steeds rond als veldwachter met sabel. In het kader van mijn opleiding moet ik een plan van aanpak schrijven voor een probleem in 'mijn' wijk. Na een gemaakte analyse en in overleg met mijn teamchef is gekozen voor de aanpak van het stijgende aantal woninginbraken in onze gemeenten. Er is een aantal oorzaken te noemen waardoor deze stijging wordt veroorzaakt. Maar belangrijker is wat kunnen WIJ er met elkaar aan doen om de stijging om te buigen naar een daling? Allereerst moeten wij kritisch naar ons zelf kijken. Nemen wij de juiste voorzorgsmaatregelen om het de inbreker moeilijk te maken binnen te komen? Zijn alle deuren en ramen goed afgesloten middels goed hang- en sluitwerk. Is er voldoende verlichting in en om het huis. Het zou goed zijn als u eens kritisch naar uw woning kijkt om te weten of deze nog voldoet en de eisen en de ontwikkelingen van deze tijd. Net als ik mijn kennis en vaardigheden bij 'zal moeten houden, ligt er ook voor u een taak weggelegd om te kijken naar verbeteringen die de veiligheid bevorderen. Wij gaan weer de donkere periode van het jaar in. De tijd die zeer gewild is bij het inbrekersgilde. Zorg ervoor dat uw woning goed is afgesloten, ook overdag. Als u denkt dat er aan uw woning nog wel wat te verbeteren valt, laat u dit dan zo snel mogehjk uitvoeren. Wenst u informatie of uw woning voldoet aan de laatste eisen en ontwikkelingen dan kruit informatie aanvragen via de stichting Keurmerk Veilig Wonen of en informatiepakket afhalen aan het politiebureau. Zo werken we samen aan de veiligheid in de wijk. A/illeke Alberti naar de Zevenster Weer ijs voor Zevenhuizen De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Hollandeen stukje meelopen "bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze weelc: Tom Oostendorp, wijkagent wijk Dorrestein in Nieuwerkerk aam IJssel, over zijn opleiding Leergang Wijkagenten. jl) Beeldende kunst Zaterdag 1 oktober 20.00 uur Orgelconcert Adriaan Hoek in Ontmoetingskerk, Dorpsstraat 106, Zevenhuizen Meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Zaterdag 1 oktober 14.30-16.30 uur en 19.00-21.00 Jubileumconcert koor SlVoice in Ontmoetingscentrum, Bospolder straat 10; presentatie !n handen van Joris Lot? Meer informatie: www.s1voice.nl Zaterdag 1 oktober 10.00 tot 13.00 uur Hobbymarkt in de bibliotheek de Groene Venen aan de Sportlaan 3b te Moordrecht. De toegang is vrij. Maandag 3 oktober tot dinsdag 1 november Expositie 'Kijk naar mij' in biblio theek de Groene Venen aan de Sportlaan 3b te Moordrecht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.scnz.nl Zuid plas - PvdA fractievoorzitter Karin Slooters heeft burgemeester Gert- Jan Kats laten weten dat zij vanaf 14 november de gemeente Zuidpias en daarmee ook de gemeenteraad zaj verlaten. In verband met haar werk als verloskundige verhuist zij naar Amsterdam. De fractie heeft raadslid Mo- gens Domela Nieuwenhuis aangewezen als nieuwe fractievoorzitter. Slooters werd in maart 2006 op 18-jarige leeftijd met voorkeur stemmen gekozen in de gemeen teraad van Nieuwerkerk aan den IJssel. Bij de verkiezingen voor de gemeenteraad van Zuidpias werd zij aangewezen als lijsttrekker. Na de verkiezingen in november 2009 ging de PvdA deel uitmaken van de coalitie en werd zij fractievoor zitter. Naast haar lidmaatschap van de raad is Slooters werkzaam als verloskundige in Amsterdam. Omdat haar vriend daar studeert heeft zij besloten te verhuizen. Slooters zegt "Mijn werk maakt dat ik deze keuze moet maken. Ik vind het erg jammer dat ik deze stap tussentijds moet nemen. Graag had ik deze zittingsperiode van de eer ste gemeenteraad van de gemeente Zuidpias af willen maken. Ik moet echter ook reëel zijn dat de afstand tussen Amsterdam en Nieuwerkerk te groot is. Door het werken in Am sterdam ben ik verliefd geworden op die stad. De politiek blijf ik ook in mijn hart dragen, ik ben er let terlijk mee opgegroeid. Het raads werk is intensief werk, de sociaal democratie is een zeer groot goed in de samenleving. Democratie is hard werken. Het is geen vanzelf sprekendheid, kijk maar eens naar veel andere landen in de wereld. Dat maakt de politiek belangrijk voor ons allemaal. In Amsterdam zal ik het zeker weer de draad op pakken. Ik ben heel blij dat Mogens het fractievoorzitterschap op zich neemt!" Zevenhuizen - Het is bijna geen verrassing meer: Zevenhuizen valt weer eens in de prijzen bij de Postcode Loterij. Voor de der de keer dit jaar krijgen alle deel nemers aan de loterij met post code 2761 een ijsbeker cadeau. De winnaars krijgen een coupon thuisgestuurd waarmee zij hun prijs kunnen ophalen op een lo catie bij hen in de buurt. Zevenhuizen - Een permanente bewoner wordt ze niet, Willeke Alberti. Wel brengt ze de bewo ners van het centrum voor se nioren De Zevenster woensdag 16 november een bezoekje. De Lionsclub trakteert de senioren, ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van De Zevenster, op een optreden van de al sinds de jaren zestig actieve zangeres. 'Spiegelbeeld', 'Carolientje' en 'De glimlach van een kind' zul len op menig gelaat een glimlach tevoorschijn toveren. Mevrouw Koolhaas en mevrouw Voordendag-Westmaas van Rabo Gou- westreek, overhandigden zaterdag 24 september de bijdrage. Moerkapelle - Voetbalvereniging Moerkapelle heeft van het Coöpe ratief Dividend Fonds van Rabobank Gouwestreek een bijdrage gevraagd en gekregen voor de noodzakelijke vervanging van de verwarmings ketels. Deze nieuwe duurzamere hoog-rendement energie ketels zijn onlangs geplaatst en in ge bruik genomen. Het fonds draagt éénderde bij in de kosten. Dat de vereniging hier blij mee is, spreekt voor zich. De Rabobank stort jaar lijks een deel van haar winst in dit fonds, met het fonds worden lo kale projecten van verenigingen en stichtingen ondersteund. In de re gel gaat het om bijdrage aan blij vende verbeteringen in de lokale leefomgeving. Foto: Marlonneke Willemsen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 55