Wereldschaakstukken in Streekmuseum Leren schaatsen? Open NK Boerengolf Feestelijke opening nieuw langlaufterrein Hardlopen en wandelen rond Rottemeren Vrijwilliger worden in een gezin? Inloopochtend voor mensen met stoma Home-Start vrijwilligers geven M postzegelbeurs gezinnen een steuntje in de rug 3 56 HART VAN HOLLAND REGIO I 28 SEPTEMBER 2011 Open Koffieavond met Henk Binnendijk Bijeenkomst over beroerte Open Huis Hospice Swinging Sunday Music in La Baraque Bergschenhoek - In Touch, een interkerkelijk initiatief van chris tenvrouwen uit de regio, organi seert voor dinsdag 4 oktober van 20.00 tot 21.45 uur in de Her vormde Kerk aan de Kerkstraat 1 een open koffieavond, waar spreker Henk Binnendijk een lezing verzorgt over het thema 'Een wereld van verschil?!'. Zaal open om 19.15 uur. De Sing-ln begint om 19.45 uur. Voor meer informatie: 015-3693596 of www.in-touch.atspace.com. Gouda - De afdeling Gouda van de Nederlandse CVA-vereniging 'Samen Verder' regio Zuid-Hol land houdt zaterdag 15 oktober van 14.30 tot 16.30 uur een bijeenkomst in de Dagbehande lingzaal van Verpleeghuis 'Bloe- mendaal', Livingstonelaan 54 in Gouda. Op deze bijeenkomst zal de film 'Het Ravijn' vertoond worden. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Behalve leden zijn ook belangstellenden welkom. Aanmelden voor 13 ok tober op 0180-321156 ofjoseg- gen@hotmail.com. De toegang is gratis. De Stichting Hospice en Vrijwilli ge Terminale "Thuiszorg Midden- Holland houdt zaterdag 1 okto ber weer het maandelijkse open huis, gevestigd aan de Ridder van Catsweg 67. Belangstellen den zijn van 11.00 tot 13.00 uur hartelijk welkom in het atelier van het Hospice. Er kan onder andere informatie worden ver kregen over de palliatieve termi nale zorg in het Hospice en in de thuissituatie. Ook zijn er vrijwil ligers aanwezig om te vertellen over deze zorg en over het doen van vrijwilligerswerk. Geparkeerd kan worden op de parkeerplaats of in de parkeer garage van het Groene Hart Zie kenhuis, vanuit hier is toegang tot het atelier van het Hospice via de achteringang. Een uitrij- kaart van 1 euro kan in het Hos pice gekocht worden. Zevenhuizen -TheSunshine Boys verzorgen op zondag 2 oktober een optreden tijdens de Swinging Sunday Music in Party Centrum La Baraque aan de Zuidplasweg 12-14. The Sunshine Boys, een tweemans dansorkest, treden op tussen 15.00 en 19.00 uur. De heren brengen gevarieerde dansmuziek uit de jaren '50 en '60, maar ook hedendaagse hits staan op het repertoire. Een houten, uit Rusland afkomstig, schaakspel in Babushka-stijl. Reeuwijk - Naast de tentoonstelling 'Kom je bij mij spelen' is in één van de vitrines van het Streekmuseum een collectie schaakspellen te zien. Het schaken is afgeleid van de Azi atische bordspelen Chaturanga en Shatranj en verspreidde zich rond de eerste millenniumwisseling naar Europa en later ook naar Amerika en Afrika. Overal ter wereld kom je schaakspellen tegen. In het museum is tot eind novem ber een collectie schaakstukken van verzamelaar Simon Post uit Bode graven te zien. Hij is al bijna 40 jaar lid van de Schaakclub Bodegraven en terugkomend van diverse reizen kwam hij regelmatig met een mooi schaakspel thuis. Het museum is op zaterdag ge opend van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 4,- euro; voor kinderen 2,50 euro. Voor meer informatie: www.streekmuseumreeuwijk.nl. Den Haag/Gouda - De ijsbanen in de regio openen zaterdag 1 oktober hun poorten voor het nieuwe schaatssei zoen. Bij Schaatsclub Gouda kunnen kinderen van zes tot en met twaalf jaar meedoen aan jeugdschaatsen. Hier leren ze spelenderwijs de basis van de schaatstechniek. De schaats lessen zijn op zaterdagmiddag op de ijsbaan in Den Haag. Het vervoer gaat met bussen die vertrekken van af sporthal de Mammoet in Gouda. Er rijdt een bus via Nieuwerkerk en Als gevolg van de nieuwbouw van Zwembad 'de Tobbe' heeft de lang- laufvereniging na 27 jaar de ver trouwde zomerweide moeten ver laten. De gemeente Gouda en de langlaufvereniging zijn daarvoor in nauw overleg met de bouwmaat schappij op zoek gegaan naar een vervangend terrein. Op de aanwij zingen van de instructeurs van de Regio - Humanitas zoekt voor 'Home-Start' vrijwilligers die zich in willen zetten als maatje in ge zinnen waar het even niet lekker loopt en waar tenminste één kind zes jaar of jonger is. Heeft u een paar uur per week tijd over, bent u positief ingesteld en weet u dat op voeden best pittig kan zijn? Bent Rotterdam/Regio - Home-Start is een programma dat (opvoedings) ondersteuning, praktische hulp en vriendschap biedt aan ouders met tenminste één kind van zes jaar of jonger. De vrijwilligers van Home- Start gaan wekelijks bij 'hun' gezin op bezoek om emotionele en prakti- Zevenhuizen. De kinderen kunnen twee gratis proeflessen volgen. Het lesgeven zelf gebeurt in kleine groe pen van verschillend niveau. Vrijdag 30 september is er van 19.15 tot 20.15 uur in het clubgebouw van GRTC Excelsior aan het Kale Jonkerpad in het Goudse Hout een informatieavond. Voor meer informatie: www.schatsclubgouda.nl, jeugd@schaatsclubgouda.nl, 0182-395995 of 06-23845590. vereniging werd de natuurspeel- plaats aan de Groenheuvel ingericht voor gecombineerd gebruik. In de zomer spelen er kinderen in de rijk ingerichte speeltuin en van oktober tot begin maart vestigt de langlauf vereniging zich er met de kunststof- baan. Voor meer informatie: www.langlauf.nl u moeder of vader, oma of opa of iemand die het gezinsleven goed kent en een steuntje in de rug wil zijn? Wie het leuk lijkt om iets voor een ander gezin te betekenen kan voor meer informatie terecht op 010-2653930, 010-4196193, www. humanitasjeugdhulpverlening.nl of www.home-start.nl. sche steun te bieden. Bent u op zoek naar leuk vrijwilli gerswerk en wilt u graag een maatje zijn voor een gezin? Voor meer informatie: 010-2653930, 010-4196193 of www.home-start.nl. Hazerswoude - Jeu de Boer orga niseert voor zaterdag 1 en zondag 2 oktober het 8e Open Nederlands Kampioenschap Boerengolf. Teams in diverse samenstellingen strijden dan om de titel. De hoofdprijs voor het team dat zich Nederlands Kam pioen mag noemen is 1000 euro. Voor verenigingen is deze geldprijs De afstanden van de wandeltocht bedragen tien, twintig of dertig kilometer. De verschillende routes voeren de wandelaars door het na tuurgebied van de Rottemeren en gaan bij de langste afstand ook rond de Zevenhuizerplas. Al tientallen jaren is de Rotteme- renloop een vast onderdeel van het programma van de Kieviten. Het parcours, nagenoeg autovrij, voert over de Rottedijken en diverse bruggen naar de finish in het bos gebied van de Bleiswijkse Zoom. De senioren lopen de halve marathon of de tien kilometer; de jeugd kan ook meelopen op de tien kilometer, of meedoen aan de 1500 meterloop. Degene die op de halve marathon het record verbetert krijgt 50,- euro. Het record staat bij de dames op Rotterdam - In het Airport Hotel aan de Vliegveldweg 59 vindt op zondag 2 oktober een beurs plaats voor verzamelaars van munten, postzegels en bankbiljetten. Lief hebbers vinden hier munten vanaf de Grieks/Romeinse periode tot en met de nieuwste euro's; postzegels vanaf de allereerste uit 1852 en een extra stimulans om mee te doen en de clubkas aan te vullen. Teams van drie tot vijf personen kunnen zich aanmelden. Bij jeugd- teams ligt de leeftijd tussen dertien en achttien jaar. Het inschrijfgeld bedraagt 40,- euro per team. Voor meer informatie: www.jeudeboer.nl. 1.28.35 en bij de heren op 1.12.51. De inschrijving voor de wandel tocht vindt plaats in Sport- en Re creatiecentrum Rottemeren aan de Kooilaan 1A. Hier is ook gelegenheid voor omkleden en om spullen in be waring te geven. Wandelaars kunnen inschrijven tus sen 8.00 en 12.00 uur. Terugkeren naar de kantine kan tot 16.00 uur. Voor de Rottemerenloop kan vanaf 9.15 uur tot vijftien minuten voor de start worden ingeschreven. De halve marathon start om 11.00 uur; de tien kilometer om 11.15 uur en de de 1500 meter om 11.20 uur. Bij voorinschrijven geldt een reductie van 1,- euro per persoon. Voor meer informatie: www.inschrijven.nl. bankbiljetten in alle soorten en ma ten. Tevens kan men op deze beurs munten, postzegels, bankbiljetten en oude ansichtkaarten gratis laten taxeren. De toegang bedraagt 2,- euro; CJP, 65+ en kinderen van vijf tot zestien jaar 1,- euro. Voor meer informatie: www.mpo.nl of 030-6063944. Gouda - In het Groenhovenpark wordt zondag 2 oktober de nieuwe acco modate van de Langlaufvereniging feestelijk geopend. Aan deze opening is een open dag gekoppeld. Tussen 12.00 en 15.00 uur zijn belangstellenden welkom om een kijkje te nemen op het nieuwe terrein. Er worden demonstra ties gegeven en bezoekers kunnen meedoen aan proeflessen langlaufen. Om 14.30 uur verricht wethouder Marco Kastelein de officiële openingshande ling. Bleiswijk - Atletiek-, Trim- en Wandelvereniging De Kieviten organiseert voor zondag 2 oktober de traditionele Rottemerenloop en de Rottedreven- wandeltocht. Regio - De Nederlandse Stoma vereniging houdt donderdag 6 ok tober van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor stomadragers, partners en belangstellenden. Deze inloopochtend vindt plaats in het Groene Hart Ziekenhuis, Bleuland- weg 10,polikliniek, 1e etage kamer 1.32 stomaverpleegkundige Voor meer informatie: 0346-262286 of www.stomavereniging.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 56