Alleen op dinsdag Kom met z'n tweeën zonnen en betaal slechts 12,50 Zonnen Zo Kunt u niets meer vinden in uw eigen huis? Veel gewandeld in de vakantie? Profsupport 8 voedsel weetjes voor een gezond en mooi lichaam *max. 20 min p.p. Plasweg 37 - 2742 KA Waddinxveen 0182 - 61 82 18 www.zonnenenzo.nl Zondags gesloten Tineke Dijkshoorn HART VAN HOLLAND HEALTH ft BEAUTY 28 SEPTEMBER 2011 59 Studio Phuur (vergoeding door de zorgverzekeraar) www.ProfSupport.net 06-55336229 Nieuwerkerk a/d IJssel Dan is het nu tijd voor De Opruimcoach, uw persoonlijke begeleidster naar: een opgeruimd huis een geordende administratie meer overzicht in uw leven We gaan samen aan de slag. Niet meer uitstellen maar doen. Met als resultaat meer tijd voor dingen die écht belangrijk zijn. Uw opruimcoach Thorbeckehoeve 52 2743 JS Waddinxveen 06 - 44 309 062 voetentijd@gmail.com voetentijd.nl Z? veilig verwijderen van ongewenste beenvaatjes met de VARILITE laser - I elektrische ontharing - couperose behandelingen Zuideinde 8 Zevenhuizen - Tel.: 06-23792280 www.phuur.nlinfo@studiophuur.nl SPECIALISATIE: ONTHARIIMGSTECHNIEKEN ANBOS Secretarieel Management Support op maat, Personal Organizing Verhuiscoördinatie Vitamine C Vitamine C is van levensbelang voor je ge zondheid. Het is een krachtige antioxidant die slechte invloeden van buitenaf, zoals ro ken en vervuiling, tegengaat. Zo voorkomt de vitamine C dat je er vroegtijdig oud uit gaat zien. Maar je lichaam kan het stofje niet zelf aanmaken, dus je zult het moeten innemen. Sinaasappels worden altijd aangewezen als vitamine C-bommetjes en hoewel ze er veel van bevatten, kun je nog beter broccoli, aard beien, kiwi's, tomaten en paprika's eten. Rauwe producten Voor een goede gezondheid is het ook be langrijk voldoende rauwe producten te eten. Hoewel gekookte groenten en fruit een goede manier zijn om vitaminen en mineralen bin nen te krijgen, gaat er ook veel verloren tij dens het koken. Door zulke producten rauw te eten, zorg je datje alle goede bestanddelen behoudt. Eiwit en omega 3 Ook je haar heeft gezonde voeding nodig om er tiptop uit te zien. Droog, breekbaar haar kan het gevolg zijn van slechte eetgewoontes en een tekort aan vitaminen en mineralen. Voed sel met een hoog Omega-3 vetzuurgehalte, zoals vette vis, avocado's en noten, laten je haar weer glansen. Aangezien je haar voor het grootste gedeelte uit proteïne bestaat, is het logisch dat proteïnerijke producten je haar versterken. Denk hierbij aan rood vlees, vis, eieren, noten, groente en fruit. m Antioxidanten Maar weinig mensen beseffen hoeveel in vloed (on)gezonde eetgewoontes op hun ogen kunnen hebben. Een tekort aan vitaminen en mineralen kan je ogen verzwakken, waardoor ze eerder beschadigen en vatbaarder zijn voor ernstige aandoeningen, zoals staar. Ook je ogen houd je dus fit met gezond voedsel. Hiervoor zijn antioxidanten, vooral vitami nes C, E en A, heel belangrijk. Voor groente en fruit is de vuistregel: hoe donkerder, hoe meer antioxidanten. Voor gezonde ogen eet je dus wortels, spinazie, boerenkool, mango's, amandelen, pinda's en broccoli. Collageen In reclames voor gezichtscrèmes wordt al tijd gesproken over collageen, maar wat is dat eigenlijk? Collageen in een eiwit en een natuurlijk bestanddeel van onze huid. Het is verantwoordelijk voor de kracht van je huid, dus hoe meer collageen je hebt, hoe sterker en strakker je huid is. Er zijn vele voedselpro ducten die rijk zijn aan antioxidanten en ook de aanmaak van collageen in je huid stimule ren. Voor een mooie strakke huid eet je bes sen, met name bosbessen, en donkergroene groentes, zoals boerenkool. Calcium en zink Ook droge nagels zijn de spiegel van een on gezonde leefstijl. Elke kleur- of textuurver andering van de nagels is een teken van een tekort aan bepaalde vitaminen of mineralen. Vitamines A, B, C en D zorgen allemaal voor gezonde nagels, maar het belangrijkste om binnen te krijgen zijn calcium en zink. Witte vlekjes op je nagels geven een tekort aan cal cium aan, dus zou je dan meer zuivelproduc ten moeten eten, zoals kaas, melk en yoghurt. Maar ook zalm, spinazie, broccoli, amandelen, doperwten en groene bonen zitten bomvol calcium. Om meer zink binnen te krijgen eet je pijnboompitten, oesters (of andere schaal dieren), eieren en ontbijtgranen. Kleurrijke groenten en fruit Hoe goed je ook je best doet om gezond te blij ven, je lichaam zal altijd negatieve invloeden van buitenaf ondervinden. Luchtvervuiling, meeroken en verkeerd voedsel binnenkrijgen zijn enkele voorbeelden van dit soort aanval len op je gezondheid. Het beste wapen tegen ziekte en vroegtijdige veroudering zijn de an tioxidanten die je vindt in de meeste groenten en fruit, maar ook in rode wijn en pure choco lade. Ook hier geldt weer: hoe donkerder het voedsel, hoe meer antioxidanten. De hoogste gehaltes vind je in frambozen, pruimen, bra men, artisjokken, bosbessen en kidney beans. Water Maar het meest krachtige schoonheidspro duct vind je nog altijd in de kraan. Om echt goed te functioneren en je lichaam perfect te verzorgen, mag water niet ontbreken aan je dagelijkse voedingspatroon. Uitdroging kan zorgen vooreen schilferige huid, hoofdpijn en een uitgeput gevoel. De aanbevolen hoeveel heid water die je dagelijks zou moeten drin ken is 2.5 liter (ongeveer 8 glazen).

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 59