Zuidpias ODiteUe dorps Qwiek Moordrecht A Werken aan k de weg Recreatieschap Rottemeren plaatst ondergrondse afvalcontainers in recreatiegebied Iriloopmiddag eri -avond over Eendragtspolder gemeente Dinsdagavond 25 oktober 2011 Renovatie riolering en herbestraten Kerkepad en J.S. Bachstraat Herbestraten Schubertstraat HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 28 SEPTEMBER 2011 Eendragts Nieuwerkerk aan den IJssel Nieuwerkerk aan den IJssel Recreatieschap Rottemeren plaatst vanaf 1 oktober op diverse locaties in recreatiegebied Rottemeren ondergrondse afvalcontainers. Hiermee wordt de capaciteit voor het opvangen van het afval in het recreatiegebied aanzienlijk vergroot. De nieuw te plaatsen ondergrondse afval containers zijn vergelijkbaar met de 80 containers die al eerder in het gebied zijn geplaatst. De ondergrondse containers komen op diverse locaties in het recreatiegebied: het Hoge Bergse Bos, de Bleiswijkse Zoom, het Koornmolengat, het Nessebos en de Zevenhuizerplas. Als de containers geplaatst zijn, is het gehele gebied voorzien van eenzelfde soort onder grondse afvalcontainers. Hierdoor kan het afval efficiënter verzameld worden dan bij de huidige bovengrondse afvalbakken. In verband met de veiligheid en ongewenste dumpin gen hebben de containers relatief kleine openingen. Tijdens het plaatsen van de containers rijden er machines door het Rottemerengebied. Enkele paden zijn hierdoor mogelijk korte tijd afgesloten. De werkzaamheden starten vanaf 1 oktober 2011 en duren tot 6 april 2012. De momenten van uitvoering zijn afhankelijk van de weersomstandigheden. Volgende maand is het zover. De inwoners van Moordrecht zijn aan zet op de tweede Qwieke dorpsavond van 2011. De dorpsavonden hebben dit jaar een hele nieuwe opzet. Heeft u de special hierover gemist? U kunt hem inzien op de website van de gemeente en de website van ZuidplasActief. Op 25 oktober gaan inwoners met elkaar in De Zespunt in gesprek over allerlei problemen en uitdagingen in Moordrecht. Natuurlijk is ook het gemeentebestuur aanwezig. Niet om zelf te praten maar vooral om te luisteren. Waar kan de gemeente Zuidpias bij helpen? En wat zullen inwoners zelf moeten doen? Informatie over grote lopende projecten in Moordrecht presente ren we op panelen. Ook is er een mobiel meldpunt aanwezig waar u specifieke opmerkingen en klachten kwijt kunt. U kunt uw gespreksonderwerpen aan ons doorgeven. De vijf meest genoemde onderwerpen worden de thema's aan tafel. Zit uw onderwerp erbij? Dan bespreekt u dit op de dorpsavond aan tafel samen met vijftien inwoners. U kunt uw onderwerp aan ons doorgeven door bijgaande bon in te sturen, ons te mailen op dorpsdagldzuidplas.nl of door te reageren op facebook/Qwiek. Programma 19.15 uur Inloop met koffie 19.30 uur Burgemeester opent 19.45 uur Tafelgesprekken 20.30 uur Presentatie per tafel door inwoner 21.00 uur Burgemeester reageert: hoe nu verder 21.30 uur Vragenhalfuurtje 22.00 uur Einde Naam U kunt de coupon in een envelop terugsturen naar Gemeente Zuidpias Qwieke dorpsdagen Antwoordnummer 6 2900 VD Nieuwerkerk aan den IJssel Postcode plaats Ja ik kom naar de dorpsavond in Ik wil graag het volgende onderwerp bespreken: Op maandag 3 oktober is er een inloopmiddag en -avond over het project Herinrichting Eendragtspolder. U bent tussen 15.00 - 17.00 uur en tussen 19.00 en 21.00 uur van harte welkom in Dorpshuis Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg 86 in Zevenhuizen. De inloop is bedoeld voor omwonenden en andere belangstellenden. Medewerkers van de gebiedspartners en aannemer GMB zijn aanwezig om informatie te geven en uw vragen te beantwoorden. Bijvoorbeeld over het werk dat in uitvoering is, over de plan ning en over het eindresultaat. U hoeft zich van tevoren niet op-te geven. De Eendragtspolder wordt een bijzonder gebied vanwege de unieke combinatie van natuur, sport, recreatie, waterberging en een internationale roeibaan. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de realisatie. De contouren van de roeibaan zijn duidelijk zichtbaar, de aflaatconstructie Eendragter Verlaat is gerealiseerd en het fietspad langs de Hennipkade is geasfalteerd. De herinrichting van de Eendragtspolder is een samenwerkingsproject van pro vincie Zuid-Holland, gemeente Zuidpias, gemeente Rotterdam, hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en recreatieschap Rottemeren. Uitvoering: G.Z-H. Heeft u vragen over de inloopmiddag en -avond? Neemt u dan contact op met Hilda Jeninga, communicatie Eendragtspolder, via e-mail: h.jeningaldpzh.nl of via telefoon (010) 298 1010. Vanaf 26 september tot 7 oktober worden het Kerkpad en de J.S. Bachstraat opgehoogd en herbestraat. De wegen zijn tijdens de werkzaamheden afgesloten voor het verkeer. Wij vragen uw begrip voor de mogelijke overlast. Voor informatie of vragen kunt u contact opnemen met dhr. Gravekampvan Openbare Werken via telnr: (0180) 330 300. Vanaf 3 oktober tot 16 oktober wordt de Schubertstraat opge hoogd en herbestraat. De weg is tijdens de werkzaamheden afgestoten voor het verkeer. Wij vragen uw begrip voor de mogelijke overlast. Voor informatie of vragen kunt u contact opnemen met dhr. Gravekampvan Openbare Werkén via telnr: (0180) 330 300.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5