amsmimeoimmsm StodeateiltiCIBMfcgehacik mi Seriois Repest 2011 Repetities Jeugdtheateii Rfiaih^ave KUNST BENDE GOD BLE55 YOU INTERNATIONALE NO. 1 TRIBUTES IN PAARD VAN TROJE mm msy Cambridge Coornhert Engels op Gymnasium ZUID-HOLLAND yu*c*/t< LAATSTE TEST VOOR ZODIAC ZOO HART VAN HOLLAND PEPTALK 28 SEPTEMBER 2011 63 f Kunstbende, dé talentenjacht voor jongeren van dertien tot en met achttien jaar met dertien voorronden door heel Nederland, is weer van start gegaan. Op zaterdag II februari vindt de voorronde van Kunstbende Zuid-Holland plaats in Theater Zuidplein in Rotterdam. Jongeren die uitblinken in dans, muziek, theater Et performance, expo, fashion, film Et animatie, taal en dj kunnen zich inschrijven via de website. De winnaar voor elke categorie wordt gekozen door een professionele jury. Alle eerste-prijswinnaars plaatsen zich in het najaar uit eindelijk voor de landelijke finale in Amsterdam. Het thema is dit jaar Vreemd'. Kunstbende zoekt de verborgen talenten door heel Zuid-Holland. Jongeren in Den Haag, Gouda, Zoe- termeer, Zuidpias, Waddinxveen, Rotterdam en omstreken zien vanaf deze maand het nieuwe campagne- beeld. Dit is echter niet alles. Kunst bende neemt vanaf oktober ook de scholen over! Posters, post-it's, stic kers en een optreden van een Kunst- bende-act van het vorige seizoen, zijn de ingrediënten van de scholentour. Kunstbende is dé wedstrijd voor jong en creatief talent en biedt een professioneel podium voor iedereen van dertien tot en met achttien jaar uit heel Nederland. Naast de wed strijd organiseert Kunstbende Zuid- Holland workshops en coachings- trajecten. Veel bekende artiesten zijn uit Kunstbende voortgekomen: Trijntje Oosterhuis, Claudia de Breij en Egbert-Jan Weber zijn maar een paar namen uit de 'Galerij der Gro ten'. Voor meer informatie: www.kunstbende.nl. Leiden - Enkele honderden stu denten van het ROC ID College verzamelen zich vandaag, woens dag 28 september, in de Stadsge hoorzaal voor de centrale kick off voor het inzamelen van geld voor Serious Request 2011. Radio 3FM en het Rode Kruis maken zich dit jaar tijdens Serious Request sterk voor moeders die geraakt zijn door oorlog en conflictsituaties. Diverse klassen van verschillende opleidingen werken mee om geld op te halen voor dit goede doel. Met de kick off wordt de gelddoel- stelling kenbaar gemaakt, krijgen de studenten van het Rode Kruis informatie over Serious Request, spreekt een moeder 'geraakt door de oorlog' en is er entertainment. De kick off vindt plaats in de Stadsgehoorzaal. Nieuwerkerk aan den IJssel - De repetities van het Jeugdtheater BRAINWave gaan dinsdag 27 sep tember van start in 't Blok. On der leiding van Karin Bol en Lida Hoebeke wordt in 25 repetities toegewerkt naar een verrassende voorstelling die in april in de thea terzaal van 't Blok te zien zal zijn. Jeugdtheater BRAINWave ging vorig jaar voor de eerste keer van start met twee uitverkochte voorstellingen en goede recensies als eindresultaat. Dit jaar bestaat de groep uit 22 enthou siaste jongens en meiden die elke dinsdagmiddag in 't Blok bij elkaar zullen komen. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Nieuwe Kerk aan de J.A. Beijerink- straat 53 vindt op zondag 2 okto ber een themadienst voor jongeren plaats welke in het teken staat van 'God bless you'. Je hoort het de pre sident van Amerika, Barack Obama, regelmatig zeggen aan het eind van een toespraak "God zegent jou". Ook wij kennen de zegen in verschil lende vormen. Wat houdt de zegen eigenlijk in? Levert het ons iets op, of kunnen we het voelen en wie mag de zegen allemaal uitdelen, le dereen is welkom; oppas aanwezig. Nieuwerkerk aan den IJssel - De drie leden van Zodiac Zoo testen vrijdag 30 september voor de laatste keer de nieuwe nummers voordat ze de studio ingaan. De band speelt in jongerencentrum 't Blok aan het IJsermanpad 1, aanvang 21.30 uur, zaal open om 20.30 uur. Den Haag - De Legends of Rock Tour komt vrijdag 11 november naar het Haagse Paard van Troje. Op deze avond zorgen drie van Europa's No.1 tributes voor een weergaloze Metal/Rock Experien ce: AC/DC by AC/DC UK uit Enge land, Metallica by Etallica Sanita rium uit België en Iron Maiden by Powerslave uit Nederland. Paard van Troje opent op 11 november om 19.30 uur haar deuren, het programma start om 20.30. Paard van Troje is gevestigd aan de Prin segracht 10. Meer info en kaart verkoop: www.legends-of-rock. nl, www.ticketservice.nl of www. paard.nl. Pitcher. Delft - In Muziekcafé Speakers vond donderdag 22 september de eerste kwartfinale voor regio West Nederland plaats van 'The Clash of the Co ver Bands, The Benelux Edition 2011. In deze spannende zoektocht naar de beste coverband van de Benelux plaatsten vier bands zich voor de halve finale, die op vrij dag 18 november plaatsvindt in het Haagse Paard van Troje. Rock coverband KaBOOM! uit Voorburg werd door de vakjury tot winnaar uitgeroepen, terwijl pop cover band Pitcher uit Zoetermeer door het publiek werd beloond met een eerste plaats. Rock coverband CTC en Classic Pop coverband Transis tors uit Den Haag wisten zich met een tweede plaats bij respectieve lijk de vakjury en het publiek ook te plaatsen bij de beste 24 bands van Regio West. De uiteindelijke winnaars van deze grootste band competitie worden beloond met een cd-contract met videoclip en een tour van 20 optredens in de Benelux. Inschrijven Speel jij in een coverband en zijn jullie klaar om de hele Benelux te veroveren? Geef je dan op voor de nieuwe editie van 'The Clash of the Cover Bands - The Benelux Edition. Voor meer informatie: www.theclashofthecoverbands. com. Regio - In heel Nederland zijn vanaf september duizenden jongeren aan de slag gegaan met het lezen voor de Jonge Jury 2012. De Jonge Jury is het grootste lande lijke leesbevorderingsproject voor jongeren in klas 1 tot en met 3 van het voortgezet onderwijs. In totaal bereikte de Jonge Jury vorig jaar 65.000 jongeren via scholen en bi bliotheken. Komend jaar lezen dui zenden jongeren tussen september en eind februari naar eigen keuze een aantal jeugdboeken uit het jaar ervoor en brengen een stem uit op hun favoriete titels. Het boek met de meeste stemmen wint de Prijs van de Jonge Jury 2012. Voor de Jonge Jury 2011 brachten 9.810 jongeren een stem uit op hun fa voriete boek. De vijf boeken die de meeste stem men ontvangen, worden genomi neerd voor de Prijs van de Jonge Jury. Deze prijs wordt uitgereikt tijdens de feestelijke Dag van de Jonge Jury op 11 april 2012 in het AFAS Circustheater te Schevenin- gen. De Dag van de Jonge Jury is een uniek eendaags literair festival, waarin schrijvers en boeken van de Jonge Jury centraal staan. Jongeren maken kennis met hun favoriete auteurs en er zijn optredens, work shops, quizzen en wedstrijden. Voor de Prijs van de Jonge Jury 2012 ko men alle in 2010 verschenen oor spronkelijk Nederlandstalige of ver taalde jeugdboeken in aanmerking. Voor meer informatie: www.jongejury.nl Powerslave brengt nummers van Iron Maiden in het Paard van Troje. Gouda - De zesde klas Cambridge Engels van het Coornhert Gymna sium wordt vrijdag 30 september in het zonnetje gezet. De leerlingen ontvangen dan een certificaat voor het succesvol afronden van het Cer tificate of Advanced English (CAE) examen. Het CAE certificaat is een wereldwijd erkend certificaat dat leerlingen de mogelijkheid biedt om vrijstellingen te krijgen bij En- gelstalige vervolgopleidingen. Het door het Coornhert Gymnasium geboden Cambridge Engels pro gramma geeft het VWO een dui delijke meerwaarde;na het behalen van hun diploma kunnen leerlingen gemakkelijk in het buitenland gaan studeren. Het Coornhert Gymna sium is de enige school in Gouda die een dergelijk versterkt Engels pro gramma biedt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 63