Inspannend weekend voor Barracuda Moerkapelle raakt achterop Ruime overwinning BCN Nieuwe aanpak werkt Weer bijtincident bij vrouwen Nieuwerkerk doet zichzelf tekort Moordrecht pakt eerste winst Groeneweg blij met punt HART VAN HOLLAND SPORT 28 SEPTEMBER 2011 71 Zwemmen Voetbal Badminton Waterpolo Waterpolo Korfbal CKV wint overtuigend Karate KVC Peek karatekamp Voetbal Voetbal Voetbal Moerkapelle - Moerkapelle reisde zaterdag af naar Ter Aar voor de uitwedstrijd tegen T.A.V.V. De thuis club begon aanvallend en Moerka pelle liet zich terug drukken. Hal verwege de eerste helft werd de bal ongecontroleerd terug gespeeld op Jeroen Hertog en belandde in de voeten van de aanvaller van T.A.V.V. die in het strafschop gebied door Jaron van Dommele op de hielen werd getrapt. Strafschop besliste de scheidsrechter. De spits van T.A.V.V. nam dit cadeautje keurig in ontvangst. Moerkapelle ging op zoek naar de gelijkmaker, wat wel gevaarlijke momenten opleverde, maar geen doelpunten. Vlak na rust volgde de genadeklap, nadat twee achterhoedespelers el kaar niet goed begrepen en T.A.V.V. hiervan netjes gebruik maakte. Moerkapelle probeerde het nog wel en Kamal Boutasqount creëerde nog een mooie kans maar trof geen doel. T.A.V.V. wist nog een keer te scoren, waarmee de eindstand op 3-0 uit kwam. Moerkapelle moet volgende week tijdens de uitwedstrijd tegen kop loper CVC Reeuwijk uit een ander vaatje tappen om niet al te ver ach terop te raken. De damesseleetie van Van Vliet Barracuda. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zwemmers en zwemsters van Van Vliet Barracuda waren dit weekend actief op lokaal en nationaal niveau. Zaterdag 24 september werd in het Polderbad het eerste deel gezwom men van de Vierkamp-AII-in. In to taal werden vijftig persoonlijke re cords gezwommen. Zondag 25 september vertrok in alle vroegte een zwemdelegatie naar Eindhoven voor de Nationale Kam pioenschappen Estafette 2011. De mannelijke deelnemers zwommen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste team van badmintonvereni ging Nieuwerkerk kwam zondag 25 september in actie tegen Flair 3. Zowel de dubbels als de mixen leverden geen enkel probleem op. De singels verliepen minder soepel. Eindstand een 7-1 overwinning. Voor meer informatie of om lid te worden: www.bcnieuwerkerk.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van I/1/5G NieMo- Van Vliet bleven ook in de derde competitiewedstrijd zonder puntverlies. De tegenstander, ZPB uit Barendrecht, had weinig in te brengen bij de start combinatie van het Moordrechtse ORKA'97 en het Nieuwerkerkse Van Vliet- Barracuda: 6-12. De komst van Zlatko Rakonjac heeft gezorgd voor een positief effect bij NieMo, dat vorig seizoen anoniem meespeelde. Op basis van de eerste drie, dik gewonnen, duels lijkt het er nu op dat de ploeg van de jonge Servi ër een hoofdrol gaat vertolken. Meivin Blokland, die zaterdag als coach langs de badrand stond. "Zijn aanpak is heel anders dan we gewend waren. Maar het werkt wel." Tegen ZPB leidde NieMo na één peri ode met 4-1. In de derde periode liep het verschil op tot zeven treffers: 2-9. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De vrouwen van l/l/SG NieMo-Van Vliet verloren zaterdag in en tegen Katwijk met 6-5. Een onnodige nederlaag, vond coach Sander Boer, die nog minder te spreken was over de misdragin gen van de Katwijkse speelsters in het water. "Simone Arbman is in haar arm gebeten. Het is altijd wat", reageerde hij boos. Vorig seizoen overkwam Paula Rom- pes hetzelfde. "Een tegenstander bijten, dat doe je toch niet?" vroeg Boer zich vertwijfeld af. "Vorig jaar heeft naar aanleiding van eerdere misdragingen van Katwijk een stuk in waterpolo.nl, het waterpoloblad van Nederland, gestaan. Vervolgens hebben beide besturen met elkaar gesproken om de kou uit de lucht te halen. Blijkbaar heeft het bestuur van Katwijk de eigen ploeg niet on der controle. Dit is toch van de gek ken?" in de categorie junioren 4 de 4x100 meter wisselslag, 4x100 meter rug slag, 4x100 meter vrije slag en de 4x100 meter schoolslag. Het mid dagprogramma was bestemd voor de damesselectie, die solide pres teerde. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk heeft haar eerste thuisoverwinning van dit seizoen binnen. Tegen De Meeuwen uit Put ten werd met 15-9 gewonnen na een 6-5 voorsprong bij rust. Verde digend had Nieuwerkerk de zaak jes goed op orde. Toch was het De Meeuwen dat gedurende de eerste helft steeds een voorsprong wist te pakken. Tot 4-5, toen pakte Nieu werkerk een voorsprong en ging daarmee de rust in. In de tweede helft hield Nieuwerkerk het lang dicht en kreeg de aanval de tijd om een voorsprong op te bouwen (9-5 en 11-7). In de slotfase werd de voorsprong uitgebouwd tot 14-8. Na zeventig minuten een terechte eindstand en twee belangrijke pun ten voor Nieuwerkerk 1. Nieuwer kerk staat met vier uit vier in de ruime middenmoot. Volgende week wacht de lastige uitwedstrijd op natuurgras bij Rust Roest. Nieuwerkerk aan den IJssel - Peet Peek hield afgelopen weekend zijn twaalfde jeugdkamp. Totaal veertig kinderen in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar afkomstig van karatescholen KVC Peek, Delta Sport en Sportschool Hollander vertrokken vrijdag 23 september naar Austerlitz. Ochtendtrainin gen, middagtrainingen, de beruchte nachttraining, een kussen(schop) training en een sportdag stonden er op het programma, opgegeven. Bij het kampvuur werden spannende verhalen verteld en zondag midden stond in het teken van 'ren je rot'. Kijk voor foto's op: www.kvcpeek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf de eerste minuut nam Nieuwerkerk in Den Haag het initiatief en zette HW vast op eigen helft. Het wach ten was op de Nieuwerkerkse ope ningstreffer, maar de ploeg vergat voor de rust op voorsprong te ko men. Daar kwam direct na de rust verandering in. Remco Langerveld schoot een vrije trap van grote af stand achter de verraste Haagse doelman en zette zijn ploeg op de verdiende voorsprong. In de drie enzestigste minuut had de scheids rechter meer oog voor een onregle mentaire actie van de kant van HW dan voor de spelsituatie. Germaine Akkermans kwam gevaarlijk door en werd zwaar gehinderd. Toch wist hij de bal voor het doel te brengen waar twee Nieuwerkerkse spelers klaar stonden om binnen te tikken. Scheidsrechter Straver blies echter af voor een overtreding. Alhoewel Nieuwerkerk de bovenliggende par tij bleef, wist de Haagse ploeg in de zeventigste minuut langszij te komen. Een lange dieptepass werd Nuri Cetin op snelheid te machtig. Doelman Roy Spierings kwam te laat om onheil te voorkomen en de HW aanvaller lepelde de bal in het verlaten doel. In blessuretijd stuurde de scheids rechter een HW verdediger van het veld toen de grote plaag voor de Haagse verdedigers, Remco Lan gerveld, hard onderuit werd ge schoffeld. Het had geen invloed op de resterende speeltijd, die was te kort voor Nieuwerkerk om alsnog de verdiende zege te pakken. Volgende week komt SJC uit Noordwijk op be zoek op sportpark Dorrestein. Moordrecht - De Moordrechtse ploeg haalden zondag 25 september voor eigen publiek voor de eerste maal dit seizoen de volle buit binnen. Tegen Lisse werd het 4-1. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Voorscho ten. Zevenhuizen - Als de keeper van een team uitblinker is dan mag dat team blij zijn dat het team na afloop van de wedstrijd een punt heeft behaald. Dit was het geval in de wedstrijd in en tegen Stolwijk. Doelman Johan Hoogeveen behoedde de bezoekers voor een nederlaag. Al in de tiende minuut stopte Hoo geveen een bijzonder zwak inge schoten strafschop van Rick Anker. Daarna moest de Zevenhuizense doelman nog diverse keren han delend optreden waarbij zijn beste redding het net buiten de palen tikken van een verraderlijke schui ver van Stolwijks beste man Joost van Niekerk. Volledig tegen de ver houding in kopte Bart Eindhoven Groeneweg tien minuten voor op voorsprong. Na de rust een volop aanvallend Stolwijk. Het is dat de knal van Remco Schellevis, na een kwartier spelen, werd aangeraakt anders had Hoogeveen ook deze bal ge pakt. Na de dik verdiende gelijkma ker wilden beide ploegen de volle drie punten. Anker had dit kunnen bewerkstelligen als hij in de laatste minuut niet te lang had geaarzeld bij het inschieten van de bal nadat deze tegen de lat kwam. Daarvoor had aanvoerder Maurice Eckhardt uit een vrije trap van JP Hordijk ook zo maar de drie punten mee naar Zevenhuizen kunnen nemen door de bal tussen de palen te koppen in plaats van er naast. Maar dat zou dan onverdiend zijn geweest. •MfTtPOAMS KtWFUi

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 71