Burgemeester burgert in klikken Charlottte Knop maakt een jaar de dienst uit onze website Inloopmiddag en -avond over Eendragtspolder D66 Zuidpias vergadert openbaar HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 28 SEPTEMBER 2011 7 Moordrecht al lang een Qwiek dorp klik dus snel naar Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert in. Om nader kennis te maken met zijn gemeente Zuidpias gaat hij regelmatig op pad met één van de 27 gemeenteraadsleden van Zuidpias. Zij nemen burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en zo reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering'van Gert-Jan Kats ver loopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plekken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voelen. Vandaag deel 22: op stap met Daan de Haas. mag Charlotte Knop, inmiddels beëdigd en al, als een routinier achter de microfoon. Zuidpias - De dames zijn in de meerderheid in de kindergemeenteraad van Zuidpias: vijftien van de achttien leden zijn van het vrouwelijk geslacht. Charlotte Knop, die het burgemeestersstokje overneemt van Dilian Ritmees ter, zat woensdag 21 september de eerste kinderraad van het seizoen voor. Zij werd geassisteerd door burgemeester Gert-Jan Kats en wethouder Jan Verbeek. Door Marianne Fortuin Burgemeester Knop was nog niet officieel in functie - de officiële be noeming vond plaats tijdens de raad van dinsdag 27 september maar mocht toch al de nieuwe ambts keten met het nieuwe wapen van Zuidpias dragen. De jeugdige bur gemeester, leerling van basisschool De Eendragt in Zevenhuizen, is gekozen uit kandidaten die door de zestien basisscholen in de gemeente waren voorgedragen. Wethouder Verbeek sprak de raad toe: "Vorig jaar is er een motie aan genomen voor het instellen van een kindergemeenteraad. Als we kijken naar hoe die eerste raad heeft ge functioneerd, kunnen we zeggen: we zijn trots, want het staat echt niet meer in de kinderschoenen. Het is allemaal nieuw voor jullie en als het spannend is, helpen we elkaar gewoon." Als een volleerd voorzitter nam Knop het woord, waarbij ze alle punten van de agenda afhandelde, zoals het kennismakingsrondje, het verslag van de vergadering van 22 juni en de voortgang van het voorstel van de vorige kindergemeenteraad: het plaatsen van een boom of prullen bak bij iedere school. De aanwezige kinderen deden navraag bij hun ei gen school; de meeste scholen ko zen voor een prullenbak. Na elk agendapunt vroeg Knop: "Zijn daar nog vragen over?" De nieuwe kinderburgemeester had zich goed voorbereid en bracht een map mee, waarin ze voor zichzelf informatie had verzameld. Die map vond Kats zo'n goed idee, dat hij beloofde er voor te zorgen, dat alle raadsleden van de kindergemeenteraad zo'n map krijgen. In het kennismakingsrondje konden de raadsleden aangeven waar ze behoefte aan hadden en een aantal kinderen gaf aan meer te willen we ten over de politiek. Kats gaf uitleg over de echte gemeenteraad, het college van burgemeester en wet houders, de provincie en de regering in Den Haag. Op 10 november hou den de burgemeester en wethouders een spreekbeurt op scholen die zich hiervoor hebben aangemeld. Vandaag staat een inburgering aan de westkant van Moordrecht op het programma. WD-raadslid Daan de Haas heeft mij bij hem thuis uitgenodigd. Zittend aan de tafel, met een lekkere kop koffie en met uitzicht over de polder tus sen Moordrecht en Nieuwerkerk, vertelt Daan over zijn achtergrond. Geboren in Rijswijk verhuizen zijn ouders kort na zijn geboorte naar Friesland, waar hij zijn jeugd door brengt. Na de middelbare school studeert hij Elektrotechniek in En schede. Na afronding van zijn stu die komt hij in de IT-branche te recht. In 1996 verhuist hij vanwege werk van zijn toenmalige vriendin naar Moordrecht. Inmiddels woont Daan samen met Lydia. Hij wordt hier in 2005 politiek actief als be stuurslid van de WD. Hoewel de softwarebranche hem nog steeds bekoort gaat hij in-2006 toch bij de provincie Zuid-Holland aan de slag, waar hij tot op heden werkt als bu- reauhoofd applicatieservices. De koffie is op en het wordt tijd voor een wandeling door Moor drecht. We lopen langs de voetbalvelden zuidwaarts en staan even stil bij het trapveldje en naastgelegen openbaar korfbalveldje, 's Winters kan dit onder water worden gezet zodat een schaatsbaan ontstaat; mooi effectief ruimtegebruik! We wandelen verder en staan stil op de Westringdijk met uitzicht op de Ambonwijk en de Boslocatie, we zijn het met elkaar eens dat de Boslocatie een mooie afhechting van het dorp wordt. We vervolgen de route door de Vierde Tochtweg in te lopen. Daan vertelt mij over de verschillende woningen die daar gekomen zijn in het kader van 'ruimte voor ruimte'- regeling. Inmiddels komen we aan bij de ten nisvelden en lopen we naar sport hal De Zuidpias, waar bestuurslid Saarberg van de beheersstichting op ons staat te wachten. Hij vertelt ons met enthousiasme over de ontstaansgeschiedenis van deze sporthal met zwembad. Inge zameld geld van de bevolking, aan gevuld met middelen van het mi nisterie van Justitie (er zou ooit in de omgeving een justitiële inrich ting komen) zorgen ervoor dat dit complex gerealiseerd wordt. Bur gerinitiatief in optima forma! Toen was Moordrecht al een Qwiek dorp. Inmiddels heeft de bibliotheek een plaatsje in het pand naast Fit Et Fun. Na een rondleiding door en om het gebouw wordt het tijd om te gaan. Daan en ik wandelen weer naar zijn huis, waar een haastig opgetrom melde buurjongen snel een plaatje schiet. Daan, bedankt voor een kijkje in de ontstaansgeschiedenis van dit stukje Zuidpias! Meer weten over de dagelijkse bezigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats www.hartvanholland-online.nl Zuidpias/Zevenhuizen - Gemeenteraadsleden Rik van Woudenberg en Clau dia Wolff van D66 Zuidpias vergaderen woensdag 5 oktober om 20.00 uur in restaurant La Baraque in Zevenhuizen met D66-leden en overige belangstel lenden. Gastspreker is Kees de Groot die namens het bestuur van dorpshuis Swanla spreekt over de problema tiek bij de doorstart van het Zeven- huizense dorpshuis. Verder spreken Wolff en Van Wou denberg over de onderwerpen van de aanstaande commissie- en raads vergaderingen van de gemeente Zuidpias, de toenemende bezuini gingen en de ontwikkelingsplannen voor de Zuidplaspolder. Voor meer informatie: www.d66zuidplas.net. De inloop is bedoeld voor omwo nenden en andere geïnteresseerden. Medewerkers van de gebiedspart- ners en aannemer GMB zijn aanwe zig om informatie te geven en vra gen te beantwoorden; bijvoorbeeld over het werk dat in uitvoering is, over de planning en over het eind resultaat. De Eendragtspolder wordt een bij zonder gebied vanwege de unieke combinatie van natuur, sport, re creatie, waterberging en een inter nationale roeibaan. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de herin richting. De contouren van de roei baan zijn duidelijk zichtbaar, de af- laatconstructie Eendragter Verlaat is gerealiseerd en het fietspad langs de Hennipkade is geasfalteerd. De herinrichting van de Eendragts polder is een samenwerkingspro ject van provincie Zuid-Holland, gemeente Zuidpias, gemeente Rot terdam, hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en recreatieschap Rottemeren. Uitvoe ring: G.Z-H. Vooraf aanmelden voor de inloop is niet nodig. Voor meer informatie: h.jeninga@phz.nl of 010-2981010. Burgemeester Kats aan de wandel met WD-raadslid Daan de Haas. Zevenhuizen - Met betrekking tot het project Herinrichting Eendragtspolder wordt voor maandag 3 oktober een inloopmiddag en een inloopavond geor ganiseerd. Belangstellenden zijn tussen 15.00 en 17.00 uur en tussen 19.00 en 21.00 uur welkom in Dorpshuis Swanla aan de Burgemeester Klinkha- merweg 86.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7