Ouderen bewust van energie Aanhoudingen inbraak na bedrijfs— Herfsttoernooi Koppel Lensen wint derde speelavond EHBO bij kinderen Broemdag voor 50+ Snuffelen tussen de boeken Breicafe gaat verhuizen 8 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 28 SEPTEMBER 2011 Jeu de boules Bijeenkomst PGZ Expositie 'Boek' Herfstrit Skymasters Bridge Zuidpias - De themamiddag milieu en energie in de Meander in op donder dag 22 september werd druk bezocht door de bewoners van het zorgcentrum. Met een milieubingo en een energiequiz werden de aanwezigen voorgelicht over energiegebruik. Een voorlichting die voor sommige ouderen overbodig leek. minder goed mee om kunnen gaan." De energiebingo is een afwijkende activiteit van de ANBO. "We orga niseren vooral activiteiten als yoga, fitness, kaarten maken enzovoort." ANBO is altijd op zoek naar enthou siaste vrijwilligers. Aanmelden kan via afd.nieuwerker- kaandenijssel@anbo.nl bellen kan ook: 0180-321633. Door Erwin van 't Hof Jan Timmer, energievoorlichter van de ANBO academie, legt uit wat de bedoeling is van de middag. "We zijn vorig jaar met dit initiatief ge start omdat je door hele simpele handelingen erg veel energie en dus ook geld kunt besparen." De bewo ners kregen een quiz met vragen als: Hoeveel energie gebruikt de verwarming? Hoeveel geld bespaar je als de thermostaat een graadje lager staat? Is koken op gas de helft goedkoper? Tot verrassing van Jan Timmer hadden de meeste aanwe zigen erg veel goede antwoorden. Timmer: "Jullie zijn volgens mij al erg bewust van het gebruik van energie!" Eén van de bewoners maakte een opmerking over het energiegebruik in de Meander. "We moeten natuur lijk zelf opletten dat we het licht uitdoen als dat licht niet nodig is, maar bijvoorbeeld in de tuin en de B-lijn: 1. Marijke Blok en Renate Tournier 643,10; 2. Riet en Aad van der Knaap 61,90, 3. Elisabeth Tump en Joke van 't Hoen 55,36. C-lijn: 1. Marge Blok en Riet Schee- Ie 57,812. Agnes Heijster en Astrid van der Loos 57,55 en 3. Anneke Reeuwijk - De politie heeft zater dag 24 september om 23.10 uur drie mannen van 23 en 24 jaar uit Den Haag en een 30-jarige Gouwe naar aangehouden op verdenking van bedrijfsinbraak. Na een mel ding werd door meerdere agenten De deelnemers kunnen zich deze ochtend laten testen hoe ze zich in het huidige verkeer gedragen en wat hun kennis is van de geldende verkeersregels. Zij ondergaan tevens een gehoor- en ogentest, krijgen een theorieles en rijden een stukje in hun eigen auto onder begeleiding van een bevoegd rij-instructeur. Na afloop krijgen de deelnemers een galerij staat altijd licht aan." Een andere bewoner gebruikt al jaren spaarlampen. "Toen ze op de markt kwamen heb ik ze gelijk gekocht. Mijn energierekening was toen stukken lager." "Ik hoor dat jullie al goed op de hoogte zijn wat betreft dit onderwerp," merkte Timmer op. Na de quiz werd er ook milieubingo gespeeld. Een spel met plaatjes in plaats van nummers. Timmer vertel de een verhaal over energiegebruik 'waarin bepaalde woorden voorkwa men die overeen kwamen met de plaatjes op de bingokaart. De prij zen waren natuurlijk milieubewust. Timmer:"We hebben onder andere een zaklamp zonder batterijen en een nietmachine zonder nietjes." De middag was georganiseerd door ANBO Nieuwerkerk aan den IJssel. Voorzitter Chris Nebelstein is blij dat de ouderen uit zichzelf al milieube wust bezig zijn. "De meesten heb ben het volgens mij al door dat je niet zomaar energie kan verspillen." Simons en Harrie Hoppenbrouwers 57,03. D-lijn: 1. Bea den Hollander en Tiny Looije 63,37; 2. Berry Dorland en Adèle Flores 60,00 en 3. Trix Born en Nina Rezaie 59,79. op diverse locaties en uitvalswegen uitkeken naar de auto en deze werd al snel gezien op de A20 richting Rotterdam. Ter hoogte van Nieu werkerk aan den IJssel werd het voertuig met de inzittenden staan de gehouden. certificaat van deejname, horen zij de resultaten van de diverse tests en krijgen zij eventueel een advies mee. Dit advies heeft geen gevolgen voor het behoud van het rijbewijs. De kosten bedragen 10,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: broemdag@vvn-zuidplas.nl of 0180-316000. Toch is het volgens Nebelstein be langrijk dat dit soort voorlichtingen wordt gehouden. "Er is nu natuurlijk ook allerlei moderne apparatuur op de markt waar sommige ouderen De training is verplicht voor betaalde oppasouders, dus ook voor opa's en oma's, buurvrouwen en overblijfmoe- Nieuwerkerk aan den IJssel - Acht tien equjpes speelden zaterdag 24 september om de ereprijzen van het herfsttoernooi. In de ochtend waren er twee voorronde partijen waar mee de poulesamenstelling voor het middagtoernooi werd bepaald. Vier equipes zagen kans om alle middagwedstrijden in winst om te zetten. In de A poule wonnen Janny van der Wel en Parwiz Younesian; Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van de kinderboekenweek wordt zaterdag 8 oktober van 9.30 tot 16.30 uur in winkelcentrum Rei gerhof een boekenmarkt gehouden. Sommige kramen schenken hun op- Nieuwerkerk aan den IJssel - Brei- café Zuidpias is in verband met de verhuizing op maandag 3 oktober niet geopend voor nieuwe bezoe kers. Vanaf maandag 10 oktober is het Breicafé te vinden in het res- ders. Opgeven voor deze training van drie avonden kan via 0180-310180 of info@zorgiseenkeuze.nl. Rin Bakker en Peter Troost eindigen op de tweede plaats terwijl Willem Zwang en Arie van de Berg derde werden. In de B poule wonnen Pie Loeve en Cor van Driel alle drie de poulewed strijden en eindigden op de eerste plaats. Met twee winstpartijen wer den Bet Klandermans en Fred Pop tweede en de derde plaats was voor Dora van de Berg en Ernst Harms. brengst, of een deel daarvan, aan éen goed doel. Eén van de doelen is Stichting Hulphond. Het doel van deze stichting is om geld in te za melen om honden op te leiden tot hulphond. taurantvan De Meander, Boslaan 1. Handwerksters zijn dan welkom van 13.30 tot 16.00 uur. Voor meer informatie: 0180 317204 (op werkdagen na 10.00 uur) of breicafezuidplas.hyves.nl. Milieubingo met milieubewuste prijzen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuid- plas, PGZ, vergadert woensdag 5 oktober van 9.30 tot 11.30 uur in dorpshuis De Batavier. Mensen met een beperking of een chro nische ziekte en andere belang stellenden kunnen deze ochtend meepraten over diverse vraag stukken, waaronder de Wmo. Ook kan men eigen problemen aan de orde stellen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander wordt zaterdag 1 okotober om 15.00 uur de expositie 'Boek' geopend met werk van twee kunstenaars uit de gemeente Zuidpias. Ineke Verkleij en Ank Boelema laten beelden en schil derijen zien geïnspireerd op het thema 'boek'. Beide kunstenaars verbeelden hun inspiratie onder andere in steen, brons en hout. De expositie in De Meander is tot 30 december dagelijks te bezoe ken. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Auto- en Motorclub The Skymas ters houdt vrijdag 30 september een Herfstrit, een autopuzzelrit van 30 kilometer die verreden wordt in de omgeving van Nieu werkerk. Voor de nieuwelingen is er voorafgaand aan de start uit leg over het reglement en over het invullen van de controlekaart. Inschrijven van 19.45 tot 20.30 uur in de kantine van Sportcom plex Parkzoom (bij zwembad het Polderbad), lersestraat 15. Voor meer informatie: www.skymasters.nl of 0182-374106. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jos Lensen en Wim Lensen zijn woensdag 21 september, op de derde speelavond van de eerste parencompetitie van dit seizoen van BC IJsselbridge in de A-lijn bovenaan geëindigd met een per centage van 67,56; 2. Nel Vente en Jan Klück 64,88 en 3. Rens Ranft en Joop Ran ft 58,63. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl aan het Raadhuisplein 5 gaat dinsdag 4 oktober een training EHBO bij kinderen van start. De cursis ten leren onder meer levensreddend te handelen bij verstikking, verwonding of verdrinking en krijgen een reanimatietraining, waarbij gebruik gemaakt wordt van oefenpoppen in verschillende leeftijdscategorieën. Nieuwerkerk aan den IJssel - Veilig Verkeer Nederland, afdeling Zuidpias, or ganiseert voor donderdag 6 oktober van 8.30 tot 12.00 uur bij het gemeen tehuis een zogenaamde 'Broemdag' voor autorijdende 50-plussers; Broem staat voor BReed overleg Ouderen En Mobiliteit.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8