Vertrek van een jong volwassen raadslid Het draait allemaal om recreëren, roeien en waterberging Informatiepunt geopend voor ouderen HART VAN HOLLAND I ZUIDPU\S 5 OKTOBER 2011 11 Inloopbijeenkomst herinrichtingsplan Eendragtspolder Karin Slooters (24) stopt als fractievoorzitter van de PvdA Zuid plas. De Nieu- werkerkse verhuist naar Amsterdam waar ze werkt als verloskundige. Het afzwaaiende jongste raadslid vertelt over politieke hoogtepunten, de cam pagne en verplichtingen. Door Erwin van 't Hof Zes jaar geleden begon het politieke avontuur van Slooters. "Ik werd toen raadslid voor de PvdA. Het was toen nog allemaal erg eng en spannend. Het eerste halfjaar heb ik echt de kat uit de boom gekeken." Slooters merkte ook dat haar jonge leeftijd soms niet in haar voordeel werkte. "In het begin vroeg iedereen zich natuurlijk af wat dat jonge meisje kwam doen in de politiek. Naarmate ik steeds meer liet merken dat ik ook inhoudelijk wat te zeggen had, werd ik een stuk serieuzer genomen." De gemeenteraadsverkiezingen van 2010 waren het absolute hoogte punt in haar politieke carrière. Als lijsttrekker van de PvdA voerde de Nieuwerkerkse maandenlang cam pagne. "Het was een achtbaan, we stonden overal. Ik kan nog steeds niet geloven dat we toen al die lan delijke ministers naar Zuidpias heb ben weten te halen. Aan het eind van die periode was ik ook helemaal op." Maar het harde werken werd beloond. De PvdA kwam in de coali tie en mocht een wethouder leveren. Slooters stelt zich bescheiden op als haar gevraagd wordt in hoeverre zij verantwoordelijk was voor het suc ces van de PvdA in Zuidpias. "Ik kan niet zeggen dat het door mij komt, alle leden hebben er keihard voor gewerkt." Eén van de moeilijkste onderwerpen die Slooters tijdens haar periode in de gemeentepolitiek heeft behan deld, was Sportpark de Kleine Vink. "Ik volg dit project al jaren. Er komt ontzettend veel regelgeving bij kij ken. Ik gun al die sportverenigingen van harte dat er een goede sportfa ciliteit komt. Ik hoop ook dat ze snel gaan bouwen. Het moet er echt een keer van komen." De fqnctie van raadslid heeft Sloot ers op persoonlijk vlak doen groeien. "Ik heb de afgelopen jaren ontzet tend veel geleerd, je komt met zoveel verschillende zaken in aanraking. Daarnaast ontmoet je ook veel men sen. Ik heb met de Commissaris van de Koningin aan een tafeltje gezeten en alle landelijke PvdA ministers mo gen ontmoeten. Dat is echt gewel dig." Daarnaast voelde ze wel altijd de verplichtingen die bij de functie hoorde. "Als ik op vrijdagavond dan mijn tweede biertje nam, kreeg ik soms de opmerking: Zo, gaat de PvdA weer aan het bier vanavond? Raads lid ben je niet alleen in de raadszaal, maar altijd. Ik denk dat het voor de afwisseling wel fijn is om dat even niet te hebben." De verplichtingen waren geen grote last op de schouders van Slooters. "Ik heb echt een geweldige tijd gehad en ga het enorm missen. Ermee stoppen was geen makkelijke keus voor mij, ik heb daar echt lang over nage dacht. Mijn werk als verloskundige is erg onregelmatig en het op en neer reizen naar Amsterdam in combina tie met de functie als raadslid ging gewoon niet meer. Soms was ik 24 uur achter elkaar wakker en moest ik gelijk door naar de raadszaal. Dat is echt heel zwaar." Het raadslid hoopt dat er meer jon geren komen die geïnteresseerd zijn in de gemeentelijke politiek. "Ik ben één van de weinige twintigers in de gemeenteraad van Zuidpias. Door mijn leeftijd kan ik mij beter iden tificeren met jongeren. Zo werd er eens het idee geopperd om hang plekken neer te gaan zetten. Een soort bunkers waar jongeren dan mogen zitten. Ik weet gewoon door gesprekken met vrienden en leef- Zevenhuizen - Wie benieuwd is naar de herinrichting van de Eendragtspol der, werd maandag 3 oktober op zijn wenken bediend. Zowel in de middag als in de avond was er gelegenheid om over dit onderwerp informatie te krijgen. Vertegenwoordigers van de betrokken overheden en van hoofdaannemer GMB Civiel waren in het Dorpshuis aanwezig om vragen te beantwoorden en informatie te geven aan de hand van plattegronden, bouwtekeningen en fotomateriaal. Op deze manier konden inwoners een indruk krijgen van hoe het gebied er eind mei 2013 uit zal zien. Door Marianne Fortuin Kort samengevat gaat het over re creëren, roeien en waterberging. De herinrichting is een samenwer kingsproject van de provincie Zuid- Holland, gemeente Zuidpias, hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en recreatieschap Rottemeren. De roeibaan van inter nationale allure wordt gefinancierd door de gemeente Rotterdam en de uitvoering is, namens het recreatie schap, in handen van Groenservice Zuid-Holland. Van oorsprong was de Eendragts polder een agrarisch gebied. Hilda Jeninga, communicatiecoördinator vanuit G.Z-H, vertelt: "Het is begon nen met de oprukkende bebouwing vanuit Rotterdam en Zoetermeer. De inwoners van Zevenhuizen wilden een groene buffer. De waterberging - bedoeld om in geval van nood het water uit de Rotte op te kunnen vangen - is gecombineerd met de aanleg van een roeibaan. Een mil joen mensen maakt gebruikt van het recreatiegebied Rottemeren. Voor de aanleg wordt binnen de Eendragtspolder 2,4 miljoen kubieke meter grond verschoven; de grond blijft in het gebied. Omwonenden hebben nu soms last van het geluid van vrachtwagens, maar het graaf werk voor de roeibaan is over en kele weken klaar. Het is de bedoe ling dat de roeibaan in september 2012 klaar is en het totale plan eind mei 2013. Er is regelmatig gecom municeerd over de plannen, en de mensen kunnen ons nu vragen stel- Karin Slooters (links) in gesprek met PvdA partijvoorzitter Lilianne Ploumen tijdens de voorbereiding van de verkiezingscampagne in 2009. (foto: Niels Raas) tijdsgenoten dat zo'n concept nooit zal aanslaan. Natuurlijk zou het niet goed zijn als de hele gemeenteraad uit jonge mensen zou bestaan, maar jonge mensen kijken vaak wel op een andere manier naar zaken." Slooters geeft het stokje van fractie voorzitter nu over aan Mogens Do- mela. "Ik denk dat hij het erg goed gaat doen. Als schooldirecteur heeft hij een goede achtergrond qua ken nis. Dit is een prachtige kans voor hem en een stap waar hij zeker klaar voor is." Voorlopig blijft Slooters nog gewoon aanwezig in de raadszaal. "Ik ben pas over een paar maanden echt weg. Voorlopig zet ik mij nog voor de volle honderd procent in voor de gemeente." De politiek zal ze echter nooit helemaal los kunnen la ten. "Ik ga nu natuurlijk eerst verhui zen, maar dan ga ik in Amsterdam kijken wat ik daar voor de PvdA kan betekenen." Onder grote belangstelling is het informatiepunt voor ouderenadvisering en mantelzorgondersteuning aan de Meidoorn la op 1 oktober officieel ge opend door wethouder Verbeek. Veel belangstelling voor de Eendragtspolder. len. Vanmiddag waren er rond de veertig mensen en voor vanavond verwacht ik hetzelfde aantal." Vader Jan en zoon Bram van der Wouden zijn twee van die belang stellenden. Ze vrezen voor overlast in de toekomst. "Wij wonen bij de Rottekade en daar wordt soms zo hard gereden dat er scheuren in mijn huis zijn ontstaan. Beloofd is dat het verkeer straks omgeleid wordt, maar ja.." Nadat Bram met project leider Ed Bouwkamp van het Recre atieschap heeft gesproken,voelt hij zich meer serieus genomen." De meeste mensen stellen vragen over de wegen en wandel- en fiets paden in het gebied. Een inwoner maakte zich bijvoorbeeld zorgen over het effect van de grote wa termassa van de roeibaan en het naastgelegen waterrijke gebied. Medewerker Johan Helmer van het Hoogheemraadschap weet hem ge rust te stellen: een grote muggen plaag is niet te verwachten, omdat men zich ook met de waterkwaliteit bezighoudt. Sommige bezoekers waren erg geïnteresseerd in de roeibaan uit sportief oogpunt. Anderen vroe gen zich af of er geen overlast zou ontstaan door autoverkeer bij roei- evenementen. Voor de aanleg van de internationale roeibaan, de Wil- lem-Alexander Baan, is vorig jaar het bestemmingsplan gewijzigd. De roeibaan gaat voldoen aan de eisen van de wereldroeibond en is qua aanleg uniek in de wereld. Door Erwin van 't Hof Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ou deren kunnen bij ons met al hun vragen terecht," vertelt ouderenad viseur Mattanja van Oudenaren. "Het is erg fijn dat er nu ook een in- looppunt is waar iedereen langs kan komen met zijn of haar vragen, le dereen boven de 55 jaar is van harte welkom." Van Oudenaren: "We krij gen met name vragen over financi ële zaken, hoe moet ik het regelen met de zorg? Waar heb ik recht op?" Daarnaast staat de ouderenadviseur ook altijd klaar voor een gesprek. Ook mantelzorgers van senioren in de gemeente Zuidpias die een vraag hebben of op zoek zijn naar een luisterend oor kunnen aankloppen bij het informatiepunt. De aanwezigen bij de opening kij ken hun ogen uit in het nieuwe in formatiepunt. "Het is echt prachtig geworden," zegt één van de aanwe zigen enthousiast. Al snel heeft een aantal bezoekers de ontmoetings ruimte gevonden waar een lekker kopje koffie wordt gedronken. "Echt niet te geloven dat ze er zo iets moois van hebben kunnen maken. Ik ga hier zeker vaker heen, al was het maar om gewoon een beetje met anderen te kletsen," zegt een oudere belangstellende terwijl ze lachend om zich heen kijkt. Wethouder Verbeek voelde zich ver eerd dat hij de openingshandeling van het informatiepunt mocht ver richten. "Geweldig dat er zoveel be langstellenden bij de opening zijn. Veel mensen hebben hun stinkende best gedaan om dit voor elkaar te krijgen." Tijdens zijn openingsspeech benadrukte Verbeek het belang van dergelijke informatiepunten. "Naast het feit dat het erg informatief is, is het ook een goed initiatief om een zaamheid tegen te gaan. Er zijn veel ouderen die weinig bezoek krijgen, maar toch met erg veel vragen zit ten. In het informatiepunt kunnen zij gezelschap vinden en antwoor den op al hun vragen." Elke eerste donderdag van de maand is er gelegenheid om ter kennisma king met de ouderenadviseur koffie te drinken. Van Oudenaren: "Zo kun nen de mensen ons leren kennen, maar natuurlijk kunnen ze ook ge woon langskomen voor de gezellig heid." Dit koffiedrinken vindt plaats in de Batavier aan de Batavierlaan 4 van half drie tot half vier. Het informatiepunt is van maandag tot donderdag geopend van half 9 tot half twaalf in de ochtend (daar naast kunnen mensen op afspraak langskomen). "Als ouderenadviseur ga ik ook veel op huisbezoek om gesprekken te voeren en vragen te beantwoorden. Dat deed ik al voor dat dit punt werd geopend. Het is fijn om nu ook een eigen kantoor te hebben." Wethouder Verbeek opent officieel het informatiepunt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11