"Wij maken het leven aangenamer" rnjm-M Kinderboekenweek in teken van superhelden Muziek voor jong en oud Jackpot wint bloemschik wedstrijd studenten Montessorischool bestaat 25 jaar HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 5 OKTOBER 2011 13 t' V; Activiteiten Anbo in oktober Breicafé uit hemdje gegroeid Nieuwerkerk aan den IJssel - De Meander, het nieuwe woonzorgcentrum aan de Boslaan in Nieuwerkerk, is vorig jaar, ais vervanger van het Chrysanthe mum in gebruikgenomen. Het gebouw, dat wordt beheerd door De Zellingen, wordt bewoond maar ook komen er regelmatig hulpbehoevende ouderen sa men om elkaar te ontmoeten of om deel te nemen aan verschillende activi teiten. Om deze ontmoetingen en activiteiten zo leuk mogelijk te maken is er een stichting in het leven geroepen: 'Stichting Vrienden van de Meander'. Door Bart Jansen "We staan als stichting nog in de kinderschoenen", vertelt Gerth Westmaas. Hij is secretaris van de stichting. "Vorig jaar, toen het ge bouw werd opgeleverd, hebben wij het idee gekregen om het leven van de mensen in de Meander wat aan genamer te maken. Dat is eigenlijk het doel dat wij met onze stichting voor ogen hebben. Onze eerste actie, vorig jaar, was een rommel markt die wij georganiseerd heb ben met 'oude spullen vanuit het Chrysanthemum'. Hiermee hebben we een mooi bedrag op kunnen ha len dat we vervolgens als stichting weer hebben kunnen aanwenden voor verschillende andere activitei ten zoals uitstapjes met aangepast vervoer, een bingo-avond maar ook de aankleding van 'het pand'. Zo hebben wij speciale klokken aange- Van links naar rechts Henk Perdon, Hans Visser en Gerth Westmaas. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Kin derboekenweek, die plaatsvindt tot en met 15 oktober, wordt vandaag, woensdag 5 oktober in de Openbare Bibliotheek geopend door leerlingen van de Montessorischool. Gedurende de Kinderboekenweek ko men drie auteurs naar Nieuwerkerk om kinderen uit de groepen vijf van de basisscholen te vertellen over hun werk. Op maandag de 10e ontmoet auteur Geert van Diepen leerlingen van de Elim, de Wingerd en de Gide- onschool; Vivian den Hollander ont vangt op woensdag de 12e leerlingen van de Wingerd en van de PWA en op donderdag de 13e komt Erik van Os naar de Openbare Bibliotheek, waar de leerlingen van de Montes sorischool, de Rehobothschool en De Terp van alles over de auteur te weten kunnen komen. Kinderboekenmarkt Op zaterdag 8 oktober mogen kinde- Nieuwerkerk aan den IJssel - Een groep enthousiaste ouders richtte 25 jaar geleden de Montessorischool Nieuwerkerk op. De school is in de loop der jaren tweemaal verbouwd, want inmiddels heeft de school 225 leerlingen, die behalve uit Nieuwer kerk ook uit de regio komen. Reünie De Montessorischool heeft in juni schaft die niet alleen de tijd maar ook de datum aangeven." De stichting zelf staat los van 'De Zellingen'. "De inkomsten die wij genereren worden niet besteed aan personeel of aan het onderhoud van het pand", vertelt Westmaas. "Wij zetten ons in voor de mensen die in de Meander wonen, niet voor de Meander zelf", legt Hans Visser, de penningmeester, uit. De zorginstel ling werkt veel met vrijwilligers en is daar deels ook van afhankelijk. "Er werken hier enkele professionele verzorgers, maar die hebben een vrij hoge werkdruk", legt Westmaas uit. "Daarnaast zijn er veel vrijwilligers actief, die maar al te graag bezig zijn, maar eigenlijk ook wel wat er kenning willen ontvangen. En daar komen wij om de hoek kijken." Vol gens Westmaas is het heel belang rijk dat de vrijwilligers gesteund en gestimuleerd worden. "Zonder de vrijwilligers zouden de kopjes kof fie en thee al in het geding kunnen komen." Ook voor de ideeën die vrij willigers opperen is niet altijd een budget en dan kunnen ze aanklop pen bij de stichting. "Wij leveren regelmatig een financiële bijdrage als het gaat om activiteiten", ver telt Henk Perdon, voorzitter ad in terim van de stichting. "Je kunt het zien als het toetje bij het diner. Als mensen een uitstapje maken, dan betalen ze een groot deel zelf. Maar wij maken het dan net iets aantrek kelijker door wat bij te dragen." Ondanks het feit dat de stichting nog jong is, zijn de ambities voor de toekomst groot. "Op zaterdag 8 oktober - de dag waarop het ge hele Meander-complex officieel in gebruik wordt genomen - organi seren wij een zorgmarkt waar ver schillende bedrijven zich kunnen profileren. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een bedrijf dat scootmobielen aanbiedt, maar ook aan masseurs", vertelt Westmaas. De zorgmarkt is slechts één van de plannen van de stichting. Vooralsnog is één van de grootste doelen het verkrijgen van een eigen bus voor aangepast ver voer. Voordat dat doel wordt bereikt, moet de stichting nog wel nieuwe donateurs en sponsoren zien aan te boren. "Een dergelijke investering kost aardig wat geld. Daarom is het belangrijk dat men inziet wat wij als stichting doen en hoe belangrijk de Meander eigenlijk is. Het kost tijd en moeite om mensen zich dat te laten realiseren, maar wij hebben er het volste vertrouwen in", aldus Perdon. "Iedere keer als ik over de stichting begin, dan zijn er men sen die positief reageren en ons wel willen steunen. Naar dat soort mensen zijn wij op zoek. Een vaste groep donateurs die er voor zorgt dat wij een stuk continuïteit qua fi nancieel inkomen hebben. Men kan ons al steunen voor slechts 15 euro per jaar." ren tot veertien jaar hun uitgelezen boeken verkopen in de bibliotheek. Wie weet levert het genoeg geld op om een nieuw boek te kopen. Aan melden kan via activiteiten@biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. De verkoop duurt van 10.00 tot 12.00 uur; neem een kleedje mee om je boeken op uit te stallen. Woeste Willem Op woensdag 12 oktober wordt van 14.30 tot 15.15 uur voor kinderen in de leeftijd van vier tot tien jaar de voorstelling 'Woeste Willem' ge speeld. Een voorstelling over stoer doen, bang zijn en over vriendschap pen die je niet aan ziet komen. De toegang bedraagt 2,- euro in de voorverkoop en 3,- euro op de dag zelf. Kaarten zijn vanaf 5 oktober verkrijgbaar. Voor meer informatie: www.biblio- theeknieuwerkerkaandenijssel.nl. al het 25-jubileum gevierd met een feestweek en een zomerfeest voor de huidige kinderen en hun ouders. Voor zaterdag 29 oktober wordt van 14.00 tot 17.00 uur voor leerlingen, ouders, teamleden en medewerkers uit de periode .1986-2006 een reü nie georganiseerd. Aanmelden kan via info@montessorinwk.nl of via 0180-313900. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander ging woensdag 28 september de eerste les van de cursus 'Muziek met opa en oma' van startDe cursus wordt verzorgd door Corry de Klepper, docent van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool. Het unieke van deze cursus is, dat de lessen 'open' zijn. De ouderen van het zorgcentrum kunnen gewoon binnenlopen en kijken én meedoen als ze daar zin in hebben. Houten/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nederlands kampioenschap bloemschikken voor studenten werd dit jaar op vrijdag 30 september ge houden in Houten met als thema 'Famous in the World of Inspired Colours'. De Nieuwerkerkse Lia van der Ploeg deed met drie andere leerlingen van het Boerma Instituut mee als team Jackpot. Ze maakten een enorm grote Lady Gaga pop van 2.30 meter hoog en 1.50 meter breed. Voor hun inspanningen werden ze door de jury beloond met een eerste plaats. Hierdoor mag het Boerma Instituut zich een jaar lang de beste school van Nederland noemen. De pu blieksprijs werd gewonnen door het Wellant College uit Houten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor de maand oktober diverse activiteiten voor leden en niet-leden. Recreatief Senioren, al dan niet lid van een ouderenbond kunnen op de dins dagmiddag om 13.30 uur bridgen in de Batavier. Er is plaats voor zestien paren. Meer informatie via 0180-313093. Liefhebbers van het darten zijn op woensdag 19 oktober om 15.00 uur welkom in De Tap aan de Dorpsstraat. Op dinsdag 11, 18 en 25 oktober wordt om 14.00 uur in Anbo- verband klaverjas gespeeld in het restaurant van De Meander. Ie dere klaverjasser is welkom. Voor meer informatie: 06-51623750. Sportief Fitness-lessen vinden plaats op woensdag 12 en 26 oktober in de gymzaal van het Comeniuscollege aan het Fresiaveld onder leiding van een ervaren docente. Nieuwe leerlingen kunnen een afspraak maken via 0180-313093. Yogalessen vinden plaats in de Dorpsstraat 32a op dinsdag 11,18 en 25 oktober van 9.30 tot 10.30' uur en van 10.45 tot 11.45. Op donderdag 6, 13, 20 en 27 okto ber vinden de lessen plaats vanaf 10.30 uur. Het volgen van een gratis proefles is mogelijk. Voor meer informatie: 0180-313093. Creatief Onder begeleiding van Kora Huijser kunnen liefhebbers van pergamano op donderdag 6, 20 en 27 oktober aan de slag in De Batavier. Meer informatie via 06- 24276371. Senioren met groene vingers kun nen op dinsdag 12, 19 en 16 ok tober een cursus bloemschikken volgen in de Meander. De lessen beginnen om 14.00 uur. Meer in formatie via 0180-441500. Diversen Bij voldoende belangstelling vin den ook deze maand op de dins dag vanaf 10.30 uur kooklessen plaats. Meer informatie en aan melden via 0182-373161. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het Breicafé is zo'n succes dat we uit ons hemdje gegroeid zijn", meldt Louise Groeneweg, een van de contactpersonen van het Brei café. Vanaf maandag 10 oktober verhuist het Breicafé daarom van de Batavier naar het restaurant van woonzorgcentrum De Me ander. De leeftijd van de circa veertig bezoekers die het Breicafé regelmatig bezoeken ligt tussen de 17 en de 91. Voor meer informatie, op werkda gen na 10.00 uur: 0180-317204 of www.breicafezuidplas.hyves. nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13