Lage drempel bij Starters Café www.edplaizier.nl Actie in lustrumweek Wereldwinkel Tuin-en terreininrichting *4 WINKEL 17 Kanariekeurmeester bij Zang en Kleur Verdachten auto-in braak aangehouden Prijswinnaar droom- dekentjes midzomer dag HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 5 OKTOBER 2011 WtKCLU Zevenhuizen - De Eendag- show van vogelvereniging Zang en Kleur op zaterdag 1 oktober was een waar succes met 251 vogels; een ongekend groot aantal voor zo'n show. Het werd een leuke en leer zame dag. Vrijdag 7 oktober houdt de vogelvereniging in het club gebouw aan het Nijverheids centrum 52 een contactavond. Kanariekeurmeester Wim Ver heul verzorgt dan een lezing over vorm en postuur van ka naries. Heeft u vogels of heeft u interesse in vogels kom dan langs. Aanvang 20.00 uur; de toegang is vrij. Moerkapelle - De politie heeft vrijdag 30 september om 4.Q0 uur twee mannen van 26 jaar, zonder vaste woon- of ver blijfplaats, aangehouden op verdenking van auto-inbraak op de Jonkheer van der Wei straat. De eigenaar van de auto werd wakker van zijn autoalarm en nam polshoogte. De Moerka- pelenaar zag dat een auto ruitje was ingeslagen en dat onder meer zijn laptop was gestolen. Terwijl hij zijn ruit afplakte zag hij twee mannen naar de Bernhardstraat lopen. Op de Frederik Hendrikstraat sprak hij de mannen aan en vroeg of zij iets van de auto inbraak hadden gezien. De mannen wisten van niets en zijn weggelopen. Omdat één van hen een bloedende wond had aan een been heeft de Moerkapellenaar ze gevolgd en de politie gebeld. De agen ten hebben samen met de Moerkapellenaar in de wijk uitgekeken naar de mannen. Deze werden op de Hollevoe- terlaan aangehouden omdat zij geen duidelijke verklaring konden geven voor hun aan wezigheid daar en op dat tijd stip. Moerkapelle - De droomde- kenmaaksters hadden voor de verloting op de midzomerdag een poppenwagen en een quilt gemaakt. De poppenwagen is gewonnen door Corrie van Asch, maar voor de quilt ge wonnen door lotnummer 412 heeft zich niemand gemeld. Dit kan op 079-5933310 of mariejose.phylipsen@gmail. com. Kijk ook op www.nbvp. nl/afd/moerkapelle Zevenhuizen - Restaurant De Vier gang had op 29 september iets aparts op het menu staan. Op de bovenverdieping vond het Starters Café plaats, een initiatief van Nota riskantoor Van der Hammen, Perdijk Makelaardij en Veerman Adviseurs. Door Pepijn de Groot De avond was bedoeld om starters op de huizenmarkt te informeren, waarbij de drie partijen probeerden de stortvloed aan informatie voor starters in te dammen. De sfeer was ontspannen. "Wil je praten met een financieel adviseur, moet je een afspraak maken. Je moet je melden bij een balie, je spreekt in een werkkamer. Het klinkt erg offi cieel, dat kan mensen afschrikken. Het Starters Café kent die drempel niet", aldus Mark van Vliet, adviseur bij Veerman. Bovendien zaten alle disciplines deze avond bij elkaar; de financi ële, de materiële en de juridische. Dennis Voorbrood van notariskan toor Van der Hammen: "Als ik op kantoor gebeld wordt door iemand die informatie over een hypotheek zoekt, moet ik zo iemand doorver wijzen. Hier hoef ik hem of haar al leen maar naar de volgende tafel te sturen." "Als je dingen niet begrijpt, wordt het zo verteld datje het wel snapt", aldus Girt Clazing (29), een van de bezoekers. Samen met zijn vriendin heeft hij al de nodige informatie ingewonnen en voor hen komt het Starters Café als geroepen. "Over een paar dagen is het Open Huizen route. Daar kan de makelaar me zo vast tips voor geven." Met een glimlach keerden de ca fébezoekers richting huis. De initi atiefnemers tafelden na en waren zichtbaar tevreden. "Geslaagd en voor herhaling vatbaar", luidde de conclusie van Marina Veerman. Marina Veerman heeft de aandacht van de starters bij haar lesje 'hypotheek'. Zevenhuizen - Dat Wereldwinkel Z-M vijf jaar geleden de aftandse winkelwagen kon inruilen voor een winkelpand is te danken aan veel mensen. Zoals bijvoorbeeld aan de toenmalige wethouder Siem de Jong, die het Wereldwinkelbestuur attendeerde op dit pand, eigendom van verhuurders Wim en Coby van de Hoek. Dat het pand gehuurd en ingericht kon worden was mogelijk dankzij diverse sponsors en een groep men sen, die meedeed aan een rente loze 50-euro actie. Het pand werd opgeknapt door een groot aantal vrijwilligers, waarna de winkel kon worden ingericht. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle, Dorpsstraat 202 D, Zevenhuizen De sponsoren van Wereld winkel Z-M. Actie Zonder de trouwe klantenkring zou Wereldwinkel Z-M het nooit gered hebben. Daarom ligt er in de eerste week van oktober voor elke klant als dank een geschenkje klaar. Boven dien is er in deze week een loterij, waarbij een mooie prijs te winnen is. Om de klant nog meer van dienst te kunnen zijn wordt het binnenkort mogelijk in de winkel te pinnen. Wereldwinkel Z-M, gevestigd aan de Dorpsstraat 202D, is geopend De opening van het nieuwe pand van de Wereldwinkel, nu vijfjaar geleden. Van links naar rechts An- nelies Hoos, medewerkster van de Wereldwinkel, burgemeester Pijen, minister Ag nes van Arden ne en wethouder Siem de Jong. van woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur; op vrijda gen tot 17.00 uur. Wf van en voor wereldburgei /Vij danken al onze sponsors voor hun steun iij de inrichting van onze nieuwe winkel APOTHEEK Zevenhuizen/Moerkapelle BAC Projectinrichting C1000 Wals DA Rodenburg DEKKER Zevenhuizen Drukkerij STIMUKA FIXET GEMEENTE Zevenhuizen-Moerkapelle Wim Coby v.d.HOEK, dierenspeciaalzaak G. HOL, aannemer 't KARREWIEL Notaris JANSEN PERDIJK makelaardij RABO-bank Zevenhuizen/Moerkapelle VEERMAN assuradeuren Reisbureau De ZWALUW

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17