Oö ju V 9 Dl fe 8* mSLm ui® '1 tr m Tweehonderd jaar burgerlijke stand in beeld Eyes can't See in Swanla lü F* Er werd gebridged, Wie maakt het mooiste huisje Koninklijke Onderscheiding voor Piet Hoogendoorn ABC Gemeente Zuidpias Gul voor Nierstichting i«b9 Wb. tem d kfiff Voorspeelavond Kleine Trompetter HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 5 OKTOBER 2011 19 Zevenhuizen - Het historisch centrum 'Ons Verleden' en museum 'Ons Mo lenverleden' zijn dinsdag 11 oktober open van 19.00 tot 21.00 uur. Dit jaar is het 200jaar geleden dat Napoleon in Nederland de Burgerlijke Stand heeft laten invoeren. In samenwerking met de Groene Hart Archieven uit Gouda zijn panelen gemaakt die een indruk geven van 200 jaar Burgerlijke Stand. Daarnaast is van een aantal bekende personen, die geboren zijn in Zeven- huizen/Moerkapelle of hier voorouders hebben, uitgezoch wie de voorouders zijn. Leden van de werkgroep gene alogie hebben (bijna) alle gege vens van de Burgerlijke Stand van Moerkapelle en Zevenhuizen gedigitaliseerd. Maar ook van di verse omliggende plaatsen zijn geboorte-, trouw- en overlijdens aktes digitaal beschikbaar. Naast de zeer gevarieerde perma nente collectie, is voor de laatste maal de tentoonstelling 'Onze buitengebieden door de jaren heen' te zien. Voorwerpen en fo topanelen brengen in beeld hoe de hazenjacht was verlopen, hoe men vroeger recreëerde en wat de gevolgen waren van de inundatie tijdens de Tweede Wereldoorlog. Beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15 te Zevenhui zen en zijn ook lopend bereikbaar via de Korte Zijde. 200 JAAR BURGERLIJKE STAND Pf-RSONFN I \sr.\MBOMKN ia Schema's van voorouders van onder andere prinses Marilène, politicus Hans Spekman, de gebroeders Van Rijs, Arie Dekker, de broers Dick en Wim en hun achterneef Johan Ottevanger. Zevenhuizen - Bridgeclub Zevenhui zen speelde dinsdag 27 september de zesde zitting in de eerste ronde. Deze zitting is in de A lijn gewonnen door Didi van Vliet en Lieke van der Linden met 63.61%, tweede wer den Wil en Arie Blok met 60.49% en derde Seia van der Berg en Frank Niewold met 58.47%. In de B lijn werden Els van Heusden en Els van Leeuwen eerste met 67.56%, Rik Berends en Geertje Wiggers tweede Zevenhuizen - Tijdens het Oogstfeest, op zaterdag 3 september, konden kinderen een eigen huisje in elkaar knutselen en dit bij Perdijk ERA Ma kelaardij inleveren. Op woensdag 21 september ontvingen winnaars Luna Verweij, Sem Heemskerk en Wietske Bac uit handen van Nico Perdijk het bijbehorende cadeau. Zevenhuizen - Eyes can't See komt nog één keer met de rockopera Jessy, The Malice naar Theater Swanla. In het seizoen 2004/2005 oogstte de band al veel succes met deze tour. De band staat op zaterdag 15 ok tober op het podium van Dorpshuis Swanla. In het verhaal Jessy, The Malice volgt het publiek een door zijn ou ders en omgeving verwaarloosde Jessy en ziet men wat de gevolgen zijn. Welke spoken een mens kan bezitten en hoe de gemeenschap hiermee omgaat. Pijnlijk duidelijk wordt de scheidslijn tussen goed en kwaad weergegeven. Het sociaal culturele stuk is tot op de dag van vandaag actueel, gezien bijvoorbeeld het recentelijk drama in Alphen aan den Rijn. Voor meer informatie en kaartver koop: www.eyescantsee.nl. Zevenhuizen - De vrijwilligersavond in zorgcentrum De Zevenster kreeg vorige week dinsdag, 27 september, een extra feestelijk tintje. Burg meester Kats bracht een bezoek en reikte onverwachts een Koninklijke Onderscheiding uit. Oud-voorzitter van de stichting De Zevenster, Piet Hoogendoorn werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Door Rien Lindhout Gevierd werd het 40-jarig bestaan van De Zevenster; een mooie ge legenheid om oud-bestuurslid Piet Hoogendoorn in het zonnetje te zetten. Burgemeester Kats roemde Piet om zijn inzet van 1973 tot nu op meerdere terreinen. Zo was Hoogendoorn lange tijd actief voor het onderwijs als penningmeester en als voorzitter van de vereniging School met de Bijbel en later voor de vereniging Protestants christelijk primair onderwijs De Vier Windstre ken. Van 1976 tot 2010 was hij be stuurslid en voorzitter van stichting De Zevenster. Hoogendoorn heeft daarnaast veel betekend voor het in stand houden en verder ontwik kelen van ouderenhuisvesting en ouderenzorg. "Hij heeft een dra gende en een trekkersrol vervuld" zo luidde het compliment. Verder was Hoogendoorn van 1977 tot 1994 lid van het College van Nota belen van de hervormde gemeente in Zevenhuizen. Sinds vorig jaar is hij voorzitter van het College van Kerkrentmeesters. In zijn dankwoord zei Hoogendoorn aangenaam verrast te zijn. "Dit overkomt je. Ik heb dit werk gedaan met veel plezier". met 62.20% en Piet Merbis en Theo Versteeg derde met 58.93%. In de C lijn wonnen Gerard van der Horst en Rob Poorte met 67.71%, tweede Wim Burger en Janny Moonen met 60.42% en derde Ella van der Klij en Annie de Vlaming met 57.81%. Met nog één zitting te gaan, gaan in de A lijn Patricia Niewold en Ma rijke Stolker aan de leiding. In de B lijn Janneke Gerrets en Cecile Lelie veld en in de C lijn Gerard van der Horst en Rob Poorter. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg 86 vindt op woensdag 26 oktober om 20.00 uur een informatieavond plaats over de nieuw op te richten kerkelijke gemeente ABC Gemeente Zuidpias. ledereen is welkom. Voor meer informatie: 06-20977967 of www.abcgemeenteZuidplas.nl. Zevenhuizen - De kort geleden ge houden collecte voor de Nierstich ting heeft in Zevenhuizen en Oud Verlaat 2.414,50 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Piet Hoogendoorn krijgt, onder toeziend oog van zijn vrouw, de Koninklijke Onderscheiding opgespeld door burgemeester Kats. Zevenhuizen - De jeugd van De Kleine Trompetter kon vrijdag 30 september op de jaarlijkse voor speelavond aan familie en belang stellenden laten horen wat ze zo al geleerd hebben. De leerlingen speelden een zelfgekozen stuk. Sommigen kozen voor solo, anderen voor een ingewikkeld maar mooi duet met de docente en er was een klarinet kwartet. Ook de slagwerk- kits lieten van zich horen. De avond werd afgesloten door het jeugdor kest. Sommigen kozen voor solo.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19