Brede school staat bol van BRAinS Vrienden- en vriendinnendag bij vv Moerkapelle Leerlingen op pad met kinderpostzegels "Stel grenzen, maar geef tegelijkertijd ook ruimte aan kinderen" HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 5 OKTOBER 2011 23 Voetbal Burgemeester Kats van de gemeente Zuidpias: Vijftien jongens en meiden zaten startklaar voor de eerste van twee lessen kalligraferen. Wethouder Verbeek hield een korte toespraak en stelde de nieuwe kinderburge meester van Zuidpias, Charlotte Knop, voor. Ook Charlotte sprak de groep toe, waarna ze samen met de wethouder 'Brains' 'Open' kalligra feerde. In de theaterklas zaten dertien mei den te wachten. Met een klein to neelstukje openden wethouder en kinderburgemeester deze activiteit. Wethouder Verbeek wrong zich in allerlei bochten om een lint op te hangen dat door Charlotte profes sioneel werd doorgeknipt. Met de woorden "en nu eerst alle volwasse nen eruit" begon de les. Ook Char lotte werd buiten de deur gezet Bij de gymgroep lukte het wel, na de toespraak door wethouder en kinderburgemeester mochten ze aansluiten bij de opwarmrondjes. Negen meiden kunnen hun klasge nootjes vertellen dat ze door een Zuidpias - In de Brede School aan de Van Beethovenlaan stonden maandag 3 oktober na schooltijd drie groepen kinderen te trappelen om aan de slag te gaan. Kalligrafe ren, theater en gym stonden op het menu. Kinderburgemeester Charlot te Knop en wethouder Jan Verbeek gaven het startsein voor het nieuwe seizoen BRAinS. De wethouder en kinderburgemees ter probeerden een theaterles mee te pikken. wethouder, op sokken, achterna ge zeten werden. Charlotte heeft als activiteit geko zen voor het maken van gebakjes van gips, haar groep begint na de herfstvakantie. Net als vele andere activiteiten was ook hier de eerste groep snel volgeboekt en werd een tweede groep gemaakt. "Vroeger kon ik heel mooi schrijven" vertelde Verbeek. Zuidplas/Moerkapelle - W Moerka pelle organiseert voor woensdag 12 oktober een vrienden- en vriendin nendag voor alle basisscholieren uit de gemeente Zuidpias. Doel is de kinderen te laten ervaren hoeveel plezier sporten, en dan met name voetbal, oplevert. Van 13.00 tot F1 van vv Moerkapelle 17.00 uur staan er voldoende vrij willigers klaar om ervoor te zorgen dat de kinderen een fantastische voetbalmiddag beleven met onder meer een 4 tegen 4 toernooi. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel den: www.wmoerkapelle.nl. Door Marianne Fortuin Nesselande - Ruim 40.000 kinderen van 791 basisscholen in Zuid-Holland gingen op 28 september de straat op om kinderpostzegels te verkopen. Ook openbare basisschool de Passe-Par- tout doet elk jaar mee. De leerlingen van groep 7 verlieten om kwart over twaalf het schoolgebouw, met in hun hand de bekende envelop. Ze hebben tot vrijdag 7 oktober de tijd om zegels en kaarten aan de man te brengen. Juffrouw Cosmea had de leerlingen van tevoren uitleg gegeven over de werkwijze en waar het geld naar toe gaat. Na het verlaten van het klas lokaal wilden enkele kinderen graag vertellen waar ze hun klanten denken te vinden en wat er volgens hen met de opbrengst gebeurt. Lot: "Ik zit op de Buitenschoolse Opvang en ga naar de Kristal. Daar zijn heel veel oude ren, daar ga ik langs. Het geld is voor kinderen om ze een thuis te geven, en dat ze naar school gaan." Marilène heeft een andere doelgroep in gedachten: "Ik doe het bij mijn fa milie en ik ga in mijn straat de deuren langs." Rick wil wellicht alleen gaan, of met zijn vriend Niels: "Ik ga gewoon in mijn eigen straat. Ik wil vandaag al beginnen. Het geld gaat naar een stichting voor kinderen die geen huis hebben, en ook voor hun school." Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor ouders is het ieder jaar 52 weken lang de week van de opvoeding'. Maar van 10 tot 17 oktober wordt er voor het eerst landelijk aandacht aan dit thema besteed. Ook de ge meente Zuidpias sjuit zich bij het initiatief aan en vraagt aandacht voor de Week van de Opvoeding. Door Nicole Lamers Burgemeester Kats mag als vader van vier kinderen ervaringsdeskun dige worden genoemd. "Wat nog niet wil zeggen dat ik de perfecte opvoeder ben", zegt hij lachend. "In de Week van de Opvoeding draait het vooral allemaal om de uitwisse ling met elkaar." Zo gaat het Centrum voor Jeugd en Gezin met name online aan de slag met het verzamelen en publiceren van Qwieke opvoedtips van ouders voor ouders. Op 12 oktober hebben kinderen en opvoeders de kans om bij te kletsen achter de potten en pannen bij een speciale editie van Kinderkookcafé in jongerencentrum 't Blok. En in Bredeschool Esse kun nen de zelfgebakken koekjes van het Kinderkookcafé een dag later geproefd worden terwijl ouders met elkaar en met opvoedkundig advi seur Jennifer Gebraad praten over opvoeding en wat er allemaal bij komt kijken. Op de site over de Week van de Op voeding is opvallende informatie te vinden. Kats noemt bijvoorbeeld dat ondanks de drukke gezinsa-, genda blijkt dat de tijd die ouders aan kinderen besteden in de peri ode 1980 - 2005 bijna verdubbeld is tot 13,9 uur voor moeders en 6, 3 uur voor vaders. Het gaat dan om Burgemeester Kats op zijn werkplek met op de achtergrond een foto van zijn vier kinderen. verzorgende taken zoals wassen en aankleden maar ook om interac tieve activiteiten zoals voorlezen en binnenspelen. Hoe zit dat bij een druk bezet man als een burgemeester? "Het voor deel is dat ik werk in de kern waar ik woon. Dat is vanuit mijn functie ook verplicht. Uiteraard vergader is 's avonds vaak. Maar ik doe er iedere dag mijn best voor om met het avondeten thuis te zijn en in de meeste gevallen lukt dat. Ik hecht daar veel waarde aan. Het zijn ook net de uurtjes datje nog even met je kind wat kan lezen of kan helpen bij het huiswerk." Opvoedtips van Kats "Ik denk dat het heel erg belangrijk is om grenzen te stellen. Ik merk in mijn omgeving nog wel eens dat die zoek zijn. Een voorbeeld geven? Mijn kinderen mogen maximaal een uur per dag op de computer. Tegelijkertijd moet je een kind ook ruimte bieden om keuzes te maken en ze daar als ouder bij begeleiden. En zijn er meerdere kinderen in een gezin? Zorg af en toe voor indivi duele aandacht." Kats grijnst. "Ik ga binnenkort met mijn oudste van 16 jaar naar Rome." De burgervader verheugt zich er nu al zichtbaar op. Waddinxveen Ook in Waddinxveen wordt aan dacht besteed aan de Week van de Opvoeding. En ook hier heeft het Centrum voor Jeugd en Gezin een groot deel van de organisatie in handen. Kijk voor alle activiteiten op www.cjgwaddinxveen.nl en voor Zuidpias op www.cjgzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23