Koninklijke Onderscheiding voor predikant Moordrecht Zwaargewonde bij frontale aanrijding Keramiek Expositie in bibliotheek Expositie 'Kijk naar mij' -éon Jacobse gaat voor prolongatie rapidschaak titel HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 5 OKTOBER 2011 31 Hengelsport Op naar de laatste Rommelmarkt Bethelkerk Collecte Brandwondenstichting Opbrengst collecte Nierstichting Schaken Moordrecht - Blij verrast was dominee Otto Matulessy toen hij woensdag 28 september bij een bijeenkomst van de kerkelijke genootschap Geradja In- djili Maluku een onderscheiding ontving. Burgemeester Kats was er speciaal voor naar Houten gereden waar het genootschap vergaderde. Matulessy is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau voor al zijn verdienste lijkheden. Sinds 1970 is de 60-jarige Matu lessy werkzaam als dominee van de Molukse Evangelische Kerk en vanaf 2004 is hij predikant in Moordrecht. Naast zijn kerkelijke taken was en is de dominee ook een 'bezige bij' op vele andere terreinen. Zo werd Matulessy door Kats geprezen om zijn aandeel in de kerkenraad van de Molukse Kerk in Capelle aan den IJssel. Ook was hij voorzitter van de jongerenvereniging PPKM. Daar naast was de man- 20 jaar actief lid van de Molukse Jongeren Beweging van de republiek Maluku Selatan. Matulessy was in de periode van 1990 - 2001 tevens contactper soon van het Molukse RMS (Repu- blik Maluku Selatan), een kabinet in ballingschap onder meer tijdens het presidentschap van Manusama en van Tutuhatunewa. Toen het RMS 25 jaar bestond, was de dominee nauw betrokken bij de viering er van. Sinds het jaar 2000 is doctorandus bestuurslid (en vanaf 2001 voorzit ter) van de Synode van de GIM in Houten. Ook is hij actief als voor- Moordrecht - Een 21-jarige Gou wenaar is vrijdag 30 september rond 05.40 uur zwaar gewond ge raakt na een frontale aanrijding met een vrachtwagen op de N456 (Middelweg). Het ongeval gebeur de ter hoogte van de kruising met de A20. De Gouwenaar werd met hoofdletsel overgebracht naar het EMC. De vrachtwagenchauffeur, een 42-jarige Vlistenaar, bleef on gedeerd. Foto: Rob de Jong Moordrecht - Henk Bloks maakt, van keramiek, sprekende beelden met een harmonieuze uitstraling. Daarbij streeft hij naar eenvoud, maar tracht hij de beelden toch veelzeggend te laten zijn. Hij diept thema's en onderwerpen net zo lang uit tot er vanzelf nieuwe ideeën ontstaan. "Het is iedere keer weer een verrassing hoe vanuit bepaalde grondvormen nieuwe vormen ont staan. Vooral de rakutechniek geeft de mogelijkheid de beoogde span ning op te roepen", aldus Bloks. Het werk van Bloks is te zien in de Otto Matulessy kreeg de Koninklijke Onderscheiding opgespeld door burge meester Kats zitter van het Landelijke Steun punt Educatie Molukkers (LSEM). Burgemeester Kats omschreef de Moordrechtse predikant als een karaktervol en voorbeeldig pliehts- vervullende persoon die werkzaam heden heeft verricht die voor de samenleving een bijzondere waarde hebben'. plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen. Voor meer informatie: www.henkbloks.nl. Beeldengroep van Henk Bloks. Moordrecht - Louky Scheltema ex poseert tot en met 31 oktober in de plaatselijke vestiging van biblio theek de Groene Venen. De expositie toont portretten en snelle koppen van de in 1960 in Rotterdam ge boren kunstenaar. Haar werk heeft meestal een realistisch karakter met een verhaal, uiteenvallend in drie Zo maak je een zelfportret. categorieën: portretten, verhalende schilderijen en meer geabstraheer de objecten. Scheltema verzorgt in de herfstvakantie twee workshops (portret)tekenen; een voor volwas senen en een voor voor kinderen. Voor meer informatie: kunstwaard. nl/site/61 /ïndex.html en picasaweb. google.com/BREINfit. Moordrecht-Hengelsportvereni ging Moordrecht viste zaterdag 1 oktober de vijftiende competitie wedstrijd in de Haarlemmermeer Ringvaart bij Aalsmeerderbrug. De vangst was zeer matig. In het A-korps werd Ron Hof land eerste met 1.620 gram, tweede werd John van Uunen met 1.060 gram en op de derde plaats eindigde Erik Faas met 750 gram. Wim de Zwart won in het B-korps met 2.550 gram, Marco Heemelaar werd tweede met 1.200 gram en Willem van Veen derde met 750 gram. In het C-korps ving René Treuren 0.090 gram. Volgende week vist de HSV Moordrecht de laatste wedstrijd in de Oude Rijn bij Bodegraven. Moordrecht - In en rond de Bethelkerk aan de Kerklaan 2 vindt op zaterdag 8 oktober een rommelmarkt plaats. Hier kan men onder meer terecht voor bloemen, planten, groenten, fruit, oliebollen, loempia's, speelgoed, kaarten, tweedehands boeken en cadeauartikelen. De opbrengst is bestemd voor de Hoorn van Afrika, waar grote hongersnood heerst. In de kerk worden deze zaterdag rondleidingen verzorgd; onderwijl kan men luisteren naar orgelspel. Moordrecht - De jaarlijkse col lecte van de Brandwondenstich ting vindt plaats in de week van 9 tot en met 15 oktober. Circa 45 collectanten gaan in deze periode op pad om geld in te zamelen voor dit goede doel. De opbrengst is bestemd voor on derzoek en voor de ondersteu ning van brandwondenslachtof fers. Moordrecht - De onlangs gehou den collecte van de Nierstichting heeft een bedrag van 3114,38 euro opgebracht. De stichting dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Moordrecht - In de rapidcompetitie gaat het bij De IJssel naast het club kampioenschap rapidschaak ook om de deelname aan het VINK Top 12 toernooi. Alleen clubkampioen Hans Lodeweges heeft hiervoor een uitno diging voor de invitatiegroep op zak. De eindstand in de rapidcompetitie is beslissend voor de overige deelna me namens De IJssel. Die eindstand wordt bepaald in vier speelronden met voor elke deelnemer vijf partijen met vijftien minuten bedenktijd per persoon. De eerste ronde ging van start met 24 deelnemers verdeeld over vier groepen ingedeeld op basis van de actuele KNSB rating. In groep A ging de strijd om de eerste plaats tussen Léon Jacobse en Pim te Lintelo. De regerend rapidkampioen won de onderlinge partij en verspeel de slechts wat punten met remises tegen Hans Lodeweges en Gerard van der Wouden. Ook Te Lintelo kon niet winnen van Lodeweges en bleef een halfje bij hem achter. Vanwege absen tie van met name Frank Visser en Ad Multem moesten Mick van den Berg en Sjaak in 't Veld aantreden in groep A. Van den Berg won de onderlinge partij en ook zijn partij tegen Gerard van der Wouden en handhaafde zich daarmee bij de eerste zes. Voor In 't Veld bleef het bij een halfje tegen Lodeweges, niet voldoende om zich bij de toppers te handhaven. Pro motie naar groep A was er voor Arie Macdaniël. Hij scoorde in groep B 4 uit 5 met alleen remises tegen Aad van den Berg en Rien Duine. Num mer twee Leen Boonstra bleef een vol punt op hem achter. Zowel Hans Kortrijk, Rien Duine als Pane Vink werden in puntenaantal gepasseerd door de nummers een en twee van de C-groep, Frank Penders en Lotte van der Wouden. Hier verspeelde Pen ders slechts een halfje tegen Aad van der Meer en Lotte van der Wouden verloor alleen de onderlinge partij. Kind van de rekening in deze groep werden Ton van Smirren, Jan Vink en Teus Boere, die bleven steken op een gezamenlijk totaal van drie punten en daardoor in puntenaantal werden gepasseerd door vier van de zes D- groepers. De beste score in de laatste groep was voor Judie van Eek. Zij ver loor wel van Marten Evengroen, maar die speelde slechts twee ronden mee en dat kostte hem de nodige punten. Marian Schoonderwoerd legde hier beslag op de tweede plaats. De ranglijst na de eerste ronde wordt aangevoerd door Léon Jacobse en vervolgens Pim te Lintelo, Hans Lo deweges, Arie Macdaniël, Mick van den Berg en Gerard van der Wouden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31