Meestercertificaten uitgereikt bij BC IJsselbridge Antiek- en curiosamarkt Passagedames kijken driedimensionaal Lezing over Beelddenken Beginnerscursus Internet Herfstknutselen voor Kidz Spoorzoeken met Continental Kids HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 5 OKTOBER 2011 37 Paranormale avond KidsDisco Inloopavond Nieuwer- kerks Vrouwenkoor V'L? Kroegavonden in 't Blok Een aantal leden van BC IJsselbridge ontving vorige week een meestercertificaat. Nieuwerkerkaan den IJssel- Bridge- club IJsselbridge is met ruim 200 leden en 120 paren niet alleen de grootste bridgeclub in Zuidpias, ook binnen het District Rotterdam van de Nederlandse Bridgebond telt de club flink mee. Er wordt op maan dag- en woensdagavond gespeeld en op beide avonden barst de zaal bijna uitzijn voegen. Onlangs kregen diverse leden van de club een certificaat en bijbe horend insigne uitgereikt. Het certificaat zegt iets over zowel de intensiteit waarmee deze denk sport wordt beoefend als over het niveau van de individuele presta ties. De certificaten vormen een onderdeel van een landelijk sy steem dat wordt beheerd door de Nederlandse Bridgebond op basis van te behalen meesterpunten. Het systeem onderscheidt negen niveaus. In Nieuwerkerk werden 18 nieuwe clubmeesters (500 punten) benoemd. Tien leden promoveer den naar een hoger niveau door Regio - Op initiatief van de bibli otheken uit Nieuwerkerk, Krimpen en Capelle aan den IJssel verzorgt kinderboekenschrijfster Marion van Coolwijk, in het kader van de Kinder boekenweek, op donderdag 13 okto ber een lezing over 'Beelddenken'. In deze lezing, bestemd voor ou ders, leerkrachten en jongeren, gaat Nieuwerkerk aan den IJssel - Herfstuitstapjes opzoeken of decem- berideetjes opdoen via de computer maar niet bekend met Internet? In de bibliotheek kan men in drie och tenden de beginselen van Internet leren. Samen met zeven andere Nieuwerkerk aan den IJssel - De knutselmiddag van Vedj van woens dag 2 november staat in het teken van het 'pimpen' van windlichten. Kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar zijn van 14.00 tot 16.00 uur welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieu werkerk. De toegang bedraagt 2,50 euro; het dragen van kleding die vuil mag worden wordt aangeraden. Geef kinderen een plastic tas mee, om het knutselwerk in te vervoeren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage pre senteert de heer Hoogerwaard donderdag 13 oktober een driedi mensionale diaserie Alle aanwezi gen krijgen daarvoor een speciale de benoeming tot districtsmeester, (zes leden-2000 punten, regio naal meester (vijf leden-5000 pun- zij onder meer in op de praktische problemen waar beelddenkers mee te maken kunnen krijgen. Beeld denkers denken in gebeurtenissen en ervaringen en veel minder in be grippen en woorden. Ze zien als het ware plaatjes in hun hoofd van al les wat ze denken en willen zeggen of schrijven. Veel beelddenkers zijn dyslectisch. Gebleken is dat beeld cursisten maakt men een kennis- makingstocht over het World Wide Web. Na afloop van de cursus weet men precies waar het om gaat bij woorden als 'zoekmachine', 'down loaden', 'www' en 'apestaartje'. De cursus vindt plaats in de Openbare Ouders wordt verzocht niet te blij ven tijdens het knutselen in verband met de beperkte ruimte. Vooraf aanmelden, minimaal een week van te voren, kan via 06- 34625311 of cisca.vedj@gmail. com. Altijd een telefoonnummer achterlaten. Ouders die willen hel pen zijn welkom. Ook zij kunnen zich aanmelden. Voor meer informatie: www.vedj.info. bril op. Aanvang 20.00 uur, vanaf 19.45 uur inloop met koffie in het Hervormd Kerkelijke Centrum, J.A. Beijerinkstraat 53. Niet leden be talen 2,50 euro. Voor vervoer bel len naar 0180-312402. ten), kandidaatbondsmeester (twee leden-10.000 punten) en bond- smeester (één lid-15.000 punten). denken aangeboren en erfelijk is. De lezing vindt plaats in De Tuyter in Krimpen aan den IJssel. De toe gang bedraagt 2,50 euro voor leden van de bibliotheek en 3,50 euro voor niet-leden. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekaandenijssel.nl. Bibliotheek op dinsdag 8, 15 en 22 november van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 0180-316201 of activiteiten@bibli- otheeknieuwerkerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Continental Kids verzorgen op za terdag 5 november een concert in De Lichtkring aan De Dreef. Met veel nieuwe liedjes, coole dansjes en grappige, maar doordachte sketches brengen deze acht- tot twaalfjari gen live hun verrassende program ma 'Spoorzoeken!'. Een optreden van de Continental Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof vindt op zaterdag 12 november voor de der de keer een antiek- en curiosamarkt plaats. Ook deze keer mogen er uit sluitend antieke voorwerpen, mooie dingen uit grootmoeders tijd en/of leuk curiosa worden verkocht. Ge dacht wordt aan oud-servies, glas werk, sieraden, lepeltjes, pudding vormen, kruiken enz. Beslist geen rommelmarktspullen, geen meubels of andere grote artikelen en geen boeken. Particulieren, beslist geen handelaren, die hun mooie, oude, waardevolle spulletjes willen ver kopen, kunnen voor inlichtingen en kraamhuur contact opnemen via 0180-314818. Kids is niet alleen bestemd voor kin deren in de basisschoolleeftijd, maar voor iedereen die van muziek, dans en jeugdig enthousiasme houdt. Het concert begint om 16.00 uur; deur open om 15.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en reserve ren: www.continentalconcerts.nl en www.continentals.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mari anne van Peelen verzorgt vrijdag 28 oktober de paranormale avond van Vedj in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Van Peelen werkt aan de hand van 'watten' en haar 'optredens' bevat ten een aardige dosis humor. Vooraf aanmelden is verplicht en kan via 06-14606126 of info.vedj@gmail onder vermelding van naam en te lefoonnummer. Sms- en voicemail berichten zijn niet mogelijk. De avond, bestemd voor iedereen vanaf veertien jaar, begint stipt om 20.00 uur; de toegang bedraagt 5,- euro. Roken en eigen consumpties niet toegestaan. Er kan slechts één voor werp per persoon worden ingeleverd; foto's van nog levende personen zijn niet toegestaan. Voor meer informa tie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan^het IJsermanpad 1 wordt voor vrijdag 14 oktober een kids- disco georganiseerd. De avond is bestemd voor kinderen in de leeftijd van zeven tot dertien jaar. Er kan, uiteraard, gedanst worden en er wordt een aantal spelletjes gedaan. Volwassen vrijwilligers zijn aanwezig om een oogje in het zeil te houden. De disco duurt van 19.00 tot 22.00 uur, maar de kinderen eerder opha len kan natuurlijk ook. Let op: binnen is binnen; kinderen die bijvoorbeeld buiten willen skaten hebben hiervoor een briefje van de ouders nodig. Ouders gezocht Iedere tweede vrijdag van de maand is er een kidsdisco in 't Blok. Ouders die het leuk vinden om op deze avonden als vrijwilliger mee te helpen, kunnen zich aanmelden via 06-57573563 of anton@jeugdwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Nieuwerkerks Vrouwenkoor organi seert voor donderdag 13 oktober een inloopavond voor belangstellenden. Het koor bestaat uit circa 35 vrouwen en staat onder leiding van Frank van Wingerden. Iedere donderdag wordt van 20.00 tot 22.00 uur gerepeteerd in het Ontmoetingscentrum aan de Bospolderstraat. Op het repertoire staan zowel bekende meezingliedjes, traditionals en stukken uit musicals, als het wat klassiekere werk zoals muziek van Purcell, Schubert en Vi valdi. Met enige regelmaat verzorg het koor een uitvoering en jaarlijks geeft menacte de présence tijdens het Zuidpias Muziek Festival; dit jaar in het weekend van 8 en 9 oktober. Voor meer informatie: www.nieuwerkerksvrouwenkoor.nl. Nieuwerkerkaan den IJssel - De kroeg Taverna in 't Blok is elke woensdag avond geopend. Komende weken is de kroeg ook op vrijdagavond 7 ok tober en zaterdagavond 15 oktober geopend. Als altijd zijn dit gezellige avonden, lekker aan de bar hangen, een potje tafelvoetbal of kaarten en de muziek is altijd goed. Kom kroe gen in 't Blok! De Capelse Arianne Boersma (10), één van de Continental Kids.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 37