Barracuda goed van start in competitie Nieuwerkerk grijpt eerste overwinning Sterke eerste helft basis voor overwinning Groeneweg staat machteloos Weer geen punten voor Moerkapelle Groeneweg wint met hangen en wurgen Rolschaatsdansers in Hettange g^S|a°g9en Zwemmen HART VAN HOLLAND SPORT 5 OKTOBER 2011 39 Voetbal Volleybal Voetbal Voetbal Voetbal dames Voetbal Verdedigend Moordrecht verliest Tafeltennis Al deze Barracudas doken het water in voor de start van de zwemcompetitie. Nieuwerkerk aan den IJssel - De se lectie van Van Vliet Barracuda heeft een goede start gemaakt in de eer ste ronde van de Nationale Zwem competitie in Veenendaal. Een aantal vaste selectiezwemmers heeft het zwemtenue opgeborgen. De dames werden versterkt door de komst van Kris Siegers en Yvana Lingen en de heren kunnen rekenen op de steun van Robert Leijsen. Zijn inbreng was direct duidelijk met fraaie winst op de 4x100 meter vrije slag waar afgerekend moest worden met het sterke team van RZC Ren- kum. De dames wonnen de 4x100 meter wisselslag met overmacht. Ook individueel werden de nodige toptijden gerealiseerd. Denise Boe- reboom en Marijke Kommers gleden op de 100 meter schoolslag naar mooie persoonlijke records en do ken onder de 1.20 grens. De 400 meter vrije slag werd van meet af aan geleid door Petra de Groot ge volgd door Kris Siegers. Op de 50 meter rugslag en de 100 meter wis selslag sleepten Denise Boereboom en Kris Siegers het Barracudateam naar de leidende positie. Robert Leijsen, Kas Kop Jansen en Anshel Hofstede maakten bij de heren met drie top drie noteringen op de 100 wisselslag, schoolslag en 400 meter vrije slag het succes compleet. Floyd van Hoof liet zijn klasse zien op de 100 meter rugslag met 1.07.39; een nationale toptijd, lan Minnigh en Martijn Houweling drukten hun stempel op de 200 meter vrije slag en de 100 meter schoolslag met klinkklare overwinningen en PR's. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk begon zondag 2 oktober goed aan de thuiswedstrijd tegen SJC. Dat gold zeker ook voor Chris Boer, hij rondde in de tiende minuut een prima voorzet van Germaine Akkermans koeltjes af door op tijd voor zijn directe tegenstander te kruipen en beheerst binnen te schie ten. Nieuwerkerk legde strijdlust en tempo aan de dag en dat gaf pro blemen voor de Noordwijkers. In de vijfentwintigste minuut was het op nieuw raak. Een schitterende lange pass van de goed spelende Marvin Brunswijk bereikte Abner Texeira op rechts en diens strakke voorzet werd bij de tweede paal door de slim mee gekomen aanvoerder Robert Visser tegendraads hard en onhoudbaar binnèngekopt. In de tweede helft raakte Nieuwer kerk het initiatief kwijt. Het tempo ging omhoog en Nieuwerkerk moest terug. De aansluittreffer viel, SJC rook kansen op meer en kreeg ook mogelijkheden. In de negenenze ventigste minuut werd doelman Roy Spierings met een bekeken schot verschalkt. Opnieuw ging onnodig balverlies op het middenveld aan de prima aanvallende actie van SJC aan vooraf. En juist toen iedereen zich een tiental minuten later leek te verzoenen met een puntendeling, was er Youssef Swaghi die op links nog een keer op avontuur ging. Ab ner Texeira zag vervolgens de kopbal uit de voorzet van Swaghi worden gekeerd, maar was er als de kippen bij de rebound uit moeilijke positie binnen te schieten. Eindstand 3-2. Met dit resultaat nestelt. Nieuwer kerk zich in de middenmoot. Zondag staat de uitwedstrijd tegen Papen- drecht op het programma. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk/Feenstra Et ProfiLease heeft voor de derde week op rij gewon nen. Ditmaal was Rust Roest het slachtoffer van de Nieuwerkerkse dadendrang. De basis voor de 15-20 overwinning op het Eindhovense na- tuurgras werd gelegd in een uitste kende eerste helft. Verdedigend had Nieuwerkerk de zaakjes weer op orde en aanvallend was de ploeg scherp. Alle basisspelers kwamen al in de eerste helft tot scoren. Bij rust was het 5-12. De tweede helft was met name verdedigend minder. De Eind hovense dames maakten het Nieu werkerk behoorlijk lastig, maar het verschil werd nooit kleiner dan vier punten. Matthijs Lansbergen speelde in de basis en kon terugkijken op een prima wedstrijd. Aanvallend waren Tim Nome en Joyce Harms de opval- Zevenhuizen - Het Woerdense Vep is de ongeslagen koploper, ook het machteloze Groeneweg kon hieraan niets veranderen. Zonder de gebles seerde spitsen Erwin Hof en Angelo Lenters en zonder spitsen Menno van Dam (tijdelijk gestopt met voet ballen) en Dennis Heuvelman (ziek) kunnen de Zevenhuizenaren geen potten breken. Belangrijke Groene- weg-spelers als Maurice Eckhardt Moerkapelle - Het eerste elftal van Moerkapelle maakt een moeizame periode door. Drie verliespartijen op een rij zorgden voor een plek onder aan de competitie. Zaterdag 1 okto ber stond de uitwedstrijd tegen CVC Reeuwijk op het programma. Van meet af aan werd de tegenstander kort op de huid gezeten en dit lukte zeker in de beginfase goed. Moerka pelle verdiende in die fase de voor sprong maar kreeg hem niet. CVC Reeuwijk startte in de tweede helft beter dan Moerkapelle. Na vijf minuten moest keeper Slingerland al een formidabele redding met de voet verrichten. Moerkapelle bleef het proberen. In de vijfenvijftigste minuut ging het na een Moerka- pelse aanval mis. De verdediger van lendste spelers bij Nieuwerkerk. Door deze overwinning en nederla gen van de nummers één en twee staat Nieuwerkerk nu op de tweede plek met één punt achter op koplo per Sporting Trigon. Volgende week ontvangt Nieuwerkerk TOP uit Ar- nemuiden. TOP heeft net als Nieu werkerk zes punten. GKV, de derde ploeg met zes punten gaat op be zoek bij koploper Trigon. en Jos-Pieter Hordijk haalden hun normale niveau niet en daarmee is de verdiende nederlaag tegen een ook niet goed spelend Vep snel ver klaard. De eerste helft werd, waarschijnlijk door de hitte, in een gezapig tempo gespeeld. Voor beide doelen gebeur de er nauwelijks iets. In de laatste minuut voor de rust pareerde doel man Johan Hoogeveen een knal van Zevenhuizen - De Groeneweg da mes speelden zondag 2 oktober thuis tegen CKC. Er moest gewon nen worden om mee te blijven doen met de top vijf. De dames trokken meteen ten strij de en zetten CKC onder druk. In de zestiende minuut was het Wendy Vuik die de 1-0 scoorde. Groeneweg speelde een goede eerste helft en in de 43e minuut was het opnieuw Vuik die de 2-0 scoorde. Vijf minuten na rust scoorde Nancy Hol de 3-0 en geloofde Groeneweg het wel. Drie minuten later was het CKC dat 3-1 scoorde. Groeneweg kreeg het moeilijk. De ploeg com bineerde niet meer, ballen kwamen niet meer aan en in de 65e minuut werd het 3-2. Groeneweg was hele maal van slag en CKC begon steeds beter te voetballen. Uiteindelijk kon Groeneweg met hangen en wurgen de winst naar zich toe trekken. Robert Bosman na slecht uitverde digen. De tweede helft werd er niet be ter op. Het enige doelpunt werd gescoord door Frank Rietveld, een intikker na een goede actie van Bos man. Vep had verder afstand kunnen nemen want opbouwend/aanvallend was Groeneweg niet bij machte voor de Woerdense doelman Ossebaar te komen. Eindstand 0-1. Moordrecht - Moordrecht voetbal de zondag 2 oktober in Voorschoten vanuit de verdediging en liet Voor schoten '97 het spel maken. Hoewel de thuisploeg moeite had met scoren werd de dreiging ge durende de wedstrijd steeds gro ter. In de slotfase wist Voorschoten '97 twee maal te scoren, eindstand 2-0. Met één punt uit vijf wedstrijden bungelt Moordrecht onderaan in de stand. Volgende week nieuwe kansen in de thuiswedstrijd tegen Meerburg. CVC Reeuwijk wist op handige wijze de middenvelder aan te spelen die met slechts een mooie handeling de bal direct in de schoenen schoof van de spits. Deze kwam oog in oog met keeper Slingerland en wist de 1-0 voor de thuisploeg te scoren. Halverwege de tweede helft werd een vrije trap vanaf de rechterflank voorgezet. De grensrechter van Moerkapelle stak resoluut de vlag omhoog voor buitenspel, maar de scheidsrechter bleek, ondanks veel protesten, onvermurwbaar en be sloot de treffer goed te keuren. Moerkapelle bleef de aanval zoeken, wat in de laatste fase van de wed strijd nog een prachtig doelpunt van Harmen Verweij opleverde. Eind stand 2-1. Moerkapelle - De rolschaatsers van Rolling '90 zijn weer volop in trai ning en de eerste wedstrijden staan alweer op de kalender. De voorbereiding werd afgesloten met een seminar onder leiding van trainster Rona Dijkema-Zoll en oud Wereldkampioene Cinzia Bernardi De acht dames die deze week afrei zen naar Frankrijk waar in Hettange een internationale danswedstrijd verreden wordt werden klaarge stoomd. Op 6,7 en 8 oktober gaan de rijdsters de strijd aan in dit van oudsher zeer sterk bezet toernooi. Op 9 oktober nemen twee andere dames deel aan de NRB-cup Ook zij hebben tijdens het seminar de laatste puntjes op de i gezet en zijn er klaar voor. Voor meer informatie: www.rol- Iing90.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Als debutant in de Hoofdklasse is NTTC na twee wedstrijden nog ongesla gen. Na de knappe overwinning op Pecos in de eerste wedstrijd werd gelijkgespeeld tegen het al jaren in de Hoofdklasse uitkomende Vrien denschaar uit Gouda. Het was een gelijk opgaande strijd waarbij zo wel Hans Stapels, Eric Disseldorp als Danny van het Groenewoud het onderspit moesten delven tegen Vriendenschaars sterkste speler Jan Martin Huisman en waardoor ook het dubbel een moeilijke opgave werd. Van de overige zes parijen ging alleen de wedstrijd van Danny tegen Nieuwveld met 11-7 in de vijfde game verloren. Met een ach terstand van 5-3 wisten zowel Dan ny als Hans hun laatste wedstrijd te winnen waardoor de einduitslag 5-5 werd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39