Zuidpias Spreekuur werkcoach UWV Werkbedrijf bij Gemeente Zuidpias gemeente Leveringsproblemen Nederlandse identiteitskaart opgelost RAADSINFORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS 5 OKTOBER 2011 Voor inwoners en werkgevers van de gemeente Zuidpias houdt een werkcoach van het UWV WERKbedrijf een twee wekelijks spreekuur in het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel. Het spreekuur vindt elke twee weken op dinsdagmiddag plaats. Het eerstvolgende spreekuur is op dinsdag 18 oktober. U kunt op het spreekuur terecht voor informatie en advies bij vacaturebemiddeling, de eerste melding voor het aanvragen van een WW-uitkering en/of bijstandsuitkering. Werkzoekenden zullen verder via een vacaturewand op actuele vacatures in de regio worden gewezen. Meer informatie nodig? Voor meer informatie kunt u dagelijks tijdens het infor matiespreekuur tussen 10.00 uur en 12.00 uurterecht bij de balie van de afdeling Werk en Inkomen. Op werkdagen is deze afdeling voor alle vragen telefonisch te bereiken tussen 9.00 uur en 10.00 uur. Het telefoonnummer is tel. (0180) 330 300. Ook kunt u terecht op www.werk.nl. Door de grote hoeveelheid aanvragen had de producent van de identiteitskaarten leveringsproblemen. Deze problemen zijn opgelost en de reguliere levertijd is weer drie werkdagen. Heeft u tussen 15 en 21 september een ID-kaart aangevraagd? Deze kaarten liggen klaar om opgehaald te worden. Openbare commissievergaderingen Alle vergaderingen vinden plaats in de raadzaal van het Gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke procedurele agendapunten volgen hieronder per raadscommissie de onderwerpen die op de agenda staan. Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling Datum: 10 oktober 2011 Vergaderpunten Vaststellen verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning In verband met de fusie tussen de gemeenten Nieuwerkerk a/d IJssel, Zevenhuizen-Moerkapelle en Moordrecht is het noodzakelijk om de verordeningen voorzieningen maat schappelijke ondersteuning c.a. te harmoniseren. In dit voorstel ligt de geharmoniseerde Verordening voorzienin gen maatschappelijke ondersteuning ter besluitvorming voor. Scheiding bestuur en toezicht Stichting Scholengroep Holland Op 1 augustus 2010 is de wetswijziging "Goed onderwijs, goed bestuur" van kracht geworden in de Wet op het Primair Onderwijs IWPO). Hierdoor zijn schoolbesturen verplicht een' scheiding aan te brengen in bestuur en toezicht. Dit voorstel voorziet hierin door het instellen van een College van Bestuur en een Raad van Toezicht. Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 11 oktober 2011 Vergaderpunten Vaststellen bestemmingsplan "Moerkapelle Dorp" Het ontwerpbestemmingsplan "Moerkapelle Dorp" heeft van 1 juni t/m 13 juli 2011 voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van ter inzage legging zijn negen zienswijzen ingediend. Na de ter inzage termijn zijn aanvullend nog twee zienswijzen ontvangen. De zienswijzen zijn beantwoord in de "Nota van beantwoording en wijziging zienswijzen en overlegreacties". Infonota ontwikkeling De Zevenster Voorafgaande aan de behandeling van dit onderwerp zal een presentatie over dit onderwerp gegeven worden. Deze aangekondigde nota is ter bespreking gevraagd in de commissie Ruimte. Dossier Hoofdweg Op 7 september 2011 is de raad door het college geïnfor meerd over het dossier Hoofdweg. Overeenkomstig het verzoek van de gemeente Rotterdam om conform het Aanvullend Convenant Nesselande over te gaan tot rijbaanverdubbeling van de Hoofdweg-west zijn er vier scenario's geschetst. De raad wordt nu gevraagd te kiezen voor één van deze vier scenario's als antwoord op het verzoek van de gemeente Rotterdam. Concept ontwerpbestemmingsplan Leefgoed De Olifant, Hitland Voorafgaande aan de formele procedure voor het bestem mingsplan, te weten de ter inzagelegging van het ontwerp bestemmingsplan, wordt het concept ontwerpbestem mingsplan ter inhoudelijke beoordeling en bespreking aan de commissie Ruimte voorgelegd. Wonen in de dorpen van de gemeente Zuidpias Met de vaststelling van de Visie op hoofdlijnen: Wonen in de dorpen van de gemeente Zuidpias wordt door de gemeente raad de hoofdlijnen van het beleid van de gemeente Zuidpias vastgesteld op het gebied van volkshuisvesting in brede zin voor de komende tien jaren. Het voorliggend raadsvoorstel betreft deze visie op hoofdlijnen. Infonota Onderzoeksvraag second opinion uitbreiding glastuinbouw De onderzoeksvraag in verband met de second opinion naar de ruimtelijke beoordeling voor de noodzakelijke uitbrei dingsruimte voor de glastuinbouw in de polders de Wilde Veenen en Tweemanspolder, gelet op de uitspraak van de Raad van State d.d. 9 juni 2010 is deels aangepast naar aanleiding van de van diverse raadsfracties ontvangen reacties. De CDA-fractie heeft gevraagd deze nota opnieuw voor de commissie Ruimte te agenderen. Vaststelling hogere geluidswaarden Zuidplasweg Ingekomen stuk betreft een uitspraak van de Raad van State inzake een besluit van om hogere geluidswaarden toe te staan op onder meer de Zuidplasweg. Voor de inhoud wordt verder verwezen naar de bijlage. De SP heeft verzocht dit onderwerp te agenderen. Vergadering: Raadscommissie Bestuur, Financiën en Beheer Datum: 12 oktober 2011 Internationale betrekkingen gemeente Zuidpias Dit raadsvoorstel heeft betrekking op het harmoniseren van het beleid ten aanzien van de internationale betrekkingen. Infonota Sociaal Jaarverslag 2010 gemeente Zuidpias Het Sociaal Jaarverslag geeft informatie over de ontwikke lingen van het afgelopen jaar met betrekking tot personeel en organisatie. Vanuit de commissie BFB van 14 september jl. is verzocht het Sociaal Jaarverslag te agenderen voor de commissie van oktober. [Z11.001219] Infonota Stand van zaken kunststofafval Stand van zaken inzameling kunststof verpakkingen (plastic) en wijzigingen in distributie van plastic zakken. Nota Reserves en Voorzieningen 2011 In verband met voortschrijdend inzicht in de ontwikkeling van de reserves en voorzieningen alsmede gedane toezeg gingen aan het bestuur wordt met dit voorstel een geactua liseerde Nota Reserves en Voorzieningen met als bijlage een meerjarenverloopoverzicht aangeboden. Doelstelling is om een actueel beeld te presenteren van de huidige reservepositie van de gemeente Zuidpias. Nota Risicomanagement 2011 Voor een goede bedrijfsvoering is het voeren van een adequaat risicomanagement noodzakelijk. Met behulp van risicomanagement ontstaat inzicht in de risico's die de gemeente loopt, waardoor bestuur en organisatie tijdig maatregelen kunnen nemen, wat moet leiden tot beperking of zelfs voorkoming van het daadwerkelijk voordoen van risico's. Ingekomen stukken over Verwijderen bruggen Beide ingekomen stukken hebben betrekking op het verwijderen van twee bruggen achter het Korstmos en het Krulmos. Op verzoek van de SP zijn beide ingekomen stukken geagendeerd. De stukken liggen tijdens de openingsuren van het raadhuis ter inzage. Ook kunt u de stukken vinden op www.zuidplas. nl (klik op "Bestuur Organisatie" en daarna op "Raadsinformatiesysteem") Dialoog raadscommissies: Bij De Dialoog kunt u los van de agendapunten een onder werp presenteren en kunt u in gesprek treden met de commissieleden. Waarom De Dialoog? Met De Dialoog wil de gemeenteraad burgers uitnodigen om in gesprek te raken met de leden van raadscommissie. De Dialoog geeftde mogelijkheid om over bepaalde onderwer pen met commissieleden van gedachten te wisselen, voordat eventuele besluiten worden genomen. Indien u een onderwerp onder de aandacht van de commis sie wilt brengen meldt u uw onderwerp met een korte toelichting uiterlijk drie werkdagen voorafgaand aan de vergadering aan bij de griffie. De voorzitter bepaalt de volgorde van de onderwerpen voor De Dialoog en de spreektijd. Hij/zij kan het onderwerp eventueel doorschuiven naar een volgende vergadering. Ook bepaalt de voorzitter of uw onderwerp in aanmerking komt voor De Dialoog. Zie voor tel.nr. onder kopje spreekrecht Spreekrecht raadscommissies: Na de opening van de bovengenoemde commissievergade ringen kan een ieder het woord voeren over en bij de geagendeerde onderwerpen. Niet kan worden ingesproken bij besluiten waartegen bezwaar en beroep open staat of heeft open gestaan; benoemingen, voordrachten van personen etc. en gedragingen waarover een klacht kan worden ingediend. Degene die van het spreekrecht gebruik wil maken dient dit vóór 16.00 uur op de dag van de vergadering aan de griffie mede te delen op tel. nr. 0180-330313 (Josette van Houwelingen) of via e-mail: griffieiazuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7