Inwoner Zuidpias volgend jaar duurder uit Melkbus naar Weeshuis Gemeenteraad stemt in met Zuidpias Muziek Festival grenswijziging Zevenhuizerplas www.odonhoogendoorn.nl HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 5 OKTOBER 2011 Odon Hoogendoorn De sociale lasten voor inwoners van de gemeente Zuidpias stijgen volgend jaar. Hoeveel dit precies zal zijn, wordt pas in november bekend. De raad mag dan reageren op de begrotingsplannen 2012 - 2015 die door het college van burgmeester en wethouders maandag zijn gepresenteerd. Wethouder Van der Torn: "Dit is een van de ingewikkeldste begrotingen die we ooit hebben moeten maken." Door Erwin van 't Hof Het college benadrukte dat de fu sie voor grote financiële voordelen heeft gezorgd. "Het grootste ge deelte van het bedrag dat we moe ten bezuinigen is door fusievoor delen opgevangen." Burgemeester Kats beaamt dit: "Als de fusie niet had plaatsgevonden waren nu veel verder van huis geweest." Duidelijk is wel dat de sociale lasten voor in woners van de gemeente in de na bije toekomst gaan stijgen. Van der Torn: "Er moet nu nog zo'n 2 miljoen euro worden bezuinigd. Dat kan al leen nog door zaken aan te pakken die mensen gaan raken." Hoeveel een huishouden per jaar straks meer kwijt is aan sociale las ten kan het college op dit moment nog niet zeggen. Van der Torn: "In november wordt hier meer over be kend gemaakt. Dan kunnen wij in formatie aanbieden over de nieuw berekende tarieven." Ook de On- roerendezaakbelasting (ozb) zal als het aan het college ligt, stijgen. "Een eigenaar van een huis zal dan op jaarbasis waarschijnlijk een paar tientjes meer gaan betalen." De ge meenteraad heeft over de verdeling van de nieuwe lasten het laatste woord. "Zij zijn de baas. Wij hebben het totaalpakket gemaakt. Het is nu aan de raad om keuzes te maken. Keuzes die erg pittig zullen zijn", voorspelt de wethouder. Het is niet de bedoeling dat sociale lasten als de rioolheffing volgend jaar ineens enorm veel hoger gaan uitvallen. "We willen alle stijgingen in kosten geleidelijk in een aantal jaren invoeren," vertelt Van derTorn. "Zo voorkomen we dat instanties en inwoners ineens een veel hogere re kening voor hun kiezen krijgen dan ze eerste gewend waren." Daarnaast wordt elke inwoner van de gemeen te geïnformeerd over de nieuwe ta rieven. Kats: "ledereen krijgt bericht zodat niemand voor onaangename verassing kan komen te staan." Veel verschillen in de sociale lasten zijn het gevolg van het gelijktrekken van de tarieven van de voormalige gemeenten die nu Zuidpias vormen. Van der Torn: "We hebben het ge middelde genomen en zijn vanuit daar gaan rekenen. Daarom kan het zo zijn dat iemand uit Nieuwerkerk ineens meer moet betalen omdat de tarieven daar laag waren in verhou ding met bijvoorbeeld Zevenhuizen of Moerkapelle." Burgermeester Kats gaf duidelijk aan dat er zoveel mogelijk aan is ge daan om de burger te sparen bij het doorvoeren van de bezuinigingen. "Het eerste wat we hebben gedaan is naaf ons zelf kijken. Waar kan het beter of efficiënter. Dat heeft uit eindelijk als gevolg gehad dat we nu met twintig mensen minder nog steeds hetzelfde werk verrichten." De burgemeester benadrukte dat de gemeente er is om mensen te helpen. "Het is niet leuk om te ho ren als er met een beschuldigende vinger naar de gemeente wordt ge wezen dat we zomaar minder geld beschikbaar stellen. We doen er al les aan om de financiële terugslag zoveel mogelijk voor de burger te beperken, maar uiteindelijk bete kent dit wel dat er keuzes gemaakt moeten worden die niet voor ieder een voordelig zijn." De begrotingsbehandeling is op 1 november. Het vaststellen van de begroting en de eerste wijziging van de begroting vindt plaats op 14 november. Voorzitter Johan Knoester van de HVN geeft de melkbus aan voorzitter Johan Verboom van de HVM. Moordrecht - De Historische Ver eniging Nieuwerkerk, HVN, heeft onlangs op Open Monumentendag een geconserveerde melkbus van een vroegere zuivelfabriek in Moor drecht doorgeven aan de HVM, de Historische Vereniging Moordrecht. De overhandiging vond plaats in het nieuwe onderkomen van de HVM in de Weeshuiskelder, de 'Burgerzaal' uit de raadhuisperiode. De over handiging van de melkbus was al beloofd bij een werkbezoek van de HVM aan de Oudheidkamer, vóór de gemeentefusie en dus ook vóór de gemeentelijke regio-initiatieven uit de Cultuurvisie. Zaterdagavond is orkestenavond bij het Zuid plas Muziek Festival. Zuidpias/Rotterdam - De gemeen teraad van Zuidpias heeft vorige week ingestemd met het zoge noemde 'herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas'. De grenswijziging heeft te maken met een convenant uit 1994, waarin afspraken zijn gemaakt tussen de voormalige gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle en de gemeente Rotterdam over gebiedsoverdracht. Het convenant voor de gebieds overdracht werd in het verleden gesloten om de realisatie van de Rotterdamse woonwijk Nesselande mogelijk te maken. In het conve nant werd opgenomen dat in het overgedragen gebied een groene bufferzone moest worden gereali seerd. Deze bufferzone zou na vol tooiing weer overgedragen worden aan gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle, inmiddels Zuidpias. De grens tussen Rotterdam en Zuidpias bevindt zich in de Ze venhuizerplas. Met de aanstaande grenswijziging komt een deel van de Zevenhuizerplas en bijbeho rende oevers weer terug naar de gemeente Zuidpias. Het gaat om 163 hectare gebied bestaande uit water en oeverinrichting. De Wet algemene regels herin deling (ARHI) is hier van kracht, aangezien het een grenscorrectie betreft, waarbij het inwonertal van geen van beide gemeenten met 10% of meer zal doen toe- of afnemen. Het gebied heeft geen inwoners. Om die reden heeft de grenswijziging geen directe gevol gen voor de inwoners van de ge meente Zuidpias. De gemeente Rotterdam heeft inmiddels ook ingestemd met de grenswijziging. Nu de besluitvor ming door beide gemeenteraden is afgerond, ligt het herindelingsont werp acht weken ter inzage. Na de deze periode volgt het opstellen van een zogenoemde herindeling regeling, rekening houdend met de ingebrachte zienswijzen. Deze zal wederom ter vaststelling aan beide gemeenteraden worden voorgelegd. Daarna gaat de rege ling ter goedkeuring naar Gede puteerde Staten van Zuid-Holland (GS). Pas na de goedkeuring door GS kan de officiële grenswijziging plaatsvinden. Naar verwachting gaat dat op 1 januari 2013 gebeu ren. Zuidpias - Het Zuidpias Muziek Festival vindt dit jaar plaats in het weekend van zaterdag 8 en zondag 9 oktober. Het muziekfeest wordt zaterdag om 13.00 uur in de Dorps kerk van Moordrecht geopend door burgemeester Gert-Jan Kats. Ver volgens presenteren de koren van Zuidpias hier een veelzijdig pro gramma. Zij studeren gezamenlijk, en met de bezoekers die willen meezingen, de Cantique de Jean Racine van Ga briel Fauré in, waarna deze tevens uitgevoerd wordt. Het inloopcon cert duurt tot circa 17.30 uur. Op zaterdagavond spelen de or kesten van Zuidpias in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. Hier kan het publiek van 20.00 tot 22.15 uur kennismaken met de grote di versiteit aan amateur-orkesten die Zuidpias rijk is. Een spetterend pro gramma in mooie uniformen. Het Zuidpias Muziek Festival wordt zondagmiddag 9 oktober afgeslo ten met kamermuziek in de Mu ziekschool van Nieuwerkerk, Sehu- bertstraat 50. Circa twintig solisten en ensembles uit Zuidpias treden dan op met muziek van ondermeer Beethoven, Schubert, Saint Saëns en swingende ragtime muziek. Het programma duurt van 15.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie: www.zuidplasmuziekfestival.nl Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9