Burgemeester burgert in Fietstocht Stichting Zuidpias Helpt goed voor 9000 euro 'Non merci' tegen Sable-sur-Sarthe HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 OKTOBER 2011 11 HI Muziek t*Ua Muziek/Dans Gemeente Zuidpias over aangaan nieuwe stedenband: Inburgeren en.'uitburgeren' info@scnz.nl Zuidpias - Het college van burge meester en wethouders wil geen stedenband aangaan met de Franse stad Sable-sur-Sarthe. Dat kost, vol gens het dagelijks gemeentebestuur, teveel geld. Het college is wel bereid 15.000 euro per jaar uit te trekken voor handhaving van de stedenband met de Duitse gemeente Bückeburg. Dit vriendschappelijk contact dateert al van 1974 (toen bestond de ge meente Zuidpias nog niet en ging de voormalige gemeente Nieuwer- kerk de stedenband aan). Via het Duitse Bückeburg is contact gelegd met Sable-sur-Sarthe. De twee buitenlandse gemeenten heb ben onderling namelijk ook vriend schappelijke betrekkingen. Door de Franse stad is verschillende keren gevraagd nu ook de stedenband met Zuidpias te formaliseren, maar dit ziet het college uit financieel oog punt dus niet zitten. De gemeente Zuidpias onderhoudt nog een vriendschapsband; met de Poolse gemeente Chelmza. De con tacten met die gemeente verlopen echter moeizaam. Zo moeizaam dat het college ervoor pleit dit contact in de toekomst tot het minimum te beperken. De burgemeester en wethouders van Zuidpias zien in de toekomst graag dat het Comité Internationale Be trekkingen vertegenwoordigd wordt door mensen afkomstig uit alle vier de dorpen van Zuidpias. In de com missie bestuur, financiën en beheer wordt woensdag 12 oktober over het onderwerp gesproken. Vrijdag 14 oktober - 19.00-22.00 uur Kidsdisco in 'Blok, Nieuwerkerk aan den IJssel Muziek Vrijdag 14 oktober - 20.00 uur Concert leerlingen Goudse Mu ziekschool; m.m.v. leerlingen orgeldocent Ger- rit Christiaan de Gier Rooms Katholieke kerk, Oosteinde, Moordrecht, Entree 4,- euro, kinderen en CJP 2,- euro Zaterdag, 15 oktober Rockopera Jessy, the Malice in het Theater Swanla Burgemeester Klinkhamerweg 86, Zevenhuizen Entree 10,- euro Kaarten: 0180-631989 of info@ theaterswanla.nl of www.eyes- cantsee,nl PvdA de verkiezingen in om vervol gens als fractievoorzitter in de ge meenteraad van Zuidpias te komen. Een politica die goed weet wat ze wil en wat ze wil bereiken... Poli tiek Amsterdam, here she comes! We zijn inmiddels aangekomen bij 't Blok, een van de projecten in Nieuwerkerk waar Karin zich hard voor heeft gemaakt. Zelf was ze als tiener te vinden in de voorloper van 't Blok, Taverna, dus ze had een goed beeld wat voor de jongeren nodig is om hun ei kwijt te kun nen. We bewonderen samen de recent gerealiseerde skatebaan, waar ze ker twintig kinderen hun vertier vinden. Inmiddels komt Marije Dirksen naar buiten om ons welkom te heten en ons mee te nemen voor een rond leiding in 't Blok. We bewonderen de werkkamers van de medewer kers, staan stil bij de oude safe loketten, die als kluisjes voor de medewerkers worden gebruikt en duiken de 'Bandjeskamer' in. Hier staan drums en apparatuur opge steld voor jongeren die graag met hun bandje oefenen, alle avonden en het weekend volgeboekt... We nemen een kijkje in de keuken, waar kookworkshops voor kinderen worden gegeven (ook volgeboekt) om vervolgens in de grote zaal ge tuige te zijn van dansles aan kinde ren van zes tot acht jaar; wat een lenigheid! Ook hier een volle zaal. We beëindigen de rondleiding in de bar, die speciaal voor ons even opengaat, met een colaatje. Buiten in het zonnetje praten we over de historie, het nu en de toekomst van het jongerencentrum en -werk in Zuidpias. De nieuwe skatebaan past prachtig op deze plek en jongeren van bin nen én buiten Nieuwerkerk hebben de weg gevonden, getuige de op merking van een jongen uit Nes- selande die aan ons vraagt hoe hij zo'n mooie baan in zijn eigen wijk kan krijgen. Rotterdam kan een voorbeeld aan Zuidpias nemen. Het jongerenwerk in Zuidpias is prach tig werk met enthousiaste en ge dreven mensen. Op onze terugweg bomen Karin en ik over onze drijfveren om jong in de politiek te gaan, de ideale we reld en onze toekomstdromen (die laat ik hier geheim). Karin, ik vind het jammer dat je ons gaat verlaten, maar afscheid nemen hoort nu eenmaal bij het leven. Dank, dat ik toch nog met je kon inburgeren en dat ik jou mocht uitburgeren! Meer weten over de dage- lijkse bezigheden van de burgemeester van Zuid- plas? Volg Gert-Jan Kats ook op Twitter via @gert- jankats Zuidpias - Aan de jaarlijkse fiets tocht van Stichting Zuidpias Helpt, op zaterdag 10 september, reden circa tachtig deelnemers de route van 150 kilometer terwijl een twin tigtal fietsers de afstand van 200 kilometer aandurfden. De start vond plaats op het Raad huisplein in Nieuwerkerk. Vervol gens voerde de rit, onder prachtige weersomstandigheden, door de Al- blasserwaard. Op een valpartij na, waarbij een deelnemer zijn voor wiel verspeelde en er wat pleisters geplakt moesten worden, verliep de tocht uitstekend. Voor de liefhebbers van een puz zelfietstocht was diezelfde dag een tocht van 50 of 75 kilometer in de Rotterdamse regio uitgezet. Hieraan deden circa dertig recreanten mee. Na afloop verzamelde iedereen zich bij Bouwbedrijf Valkenburg voor een hapje en een drankje. Op deze zomerse middag, aan het begin van de herfst, komt Karin Slooters mij bij het gemeentehuis ophalen voor een in- én uitbur- gering. Inburgeren voor mij en uitburgeren voor Karin, ze heeft namelijk recent bekend gemaakt dat ze Nieuwerkerk aan den IJssel gaat verlaten en daarom ook de gemeenteraad van Zuidpias vaar wel moet zeggen. Deze dame uit de provincie gaat naar onze hoofd stad verhuizen in verband met haar werk, de studie van haar vriend en de aantrekkingskracht van de stad Amsterdam. De zon staat strak aan de lucht als we ons wandelend richting jongerencentrum 't Blok begeven. Karin, onze jonge fractievoorzit ter van de PvdA, vertelt over haar achtergrond. Ze is geboren in de Noord-Oostpolder, verhuisd naar Almere om op 7-jarige leeftijd met haar ouders in Nieuwerkerk te be landen. In Nieuwerkerk opgegroeid dus, wist ze op jonge leeftijd al dat ze iets in de zorg wilde doen. Maar pas in Havo 4 werd duidelijk dat ze verloskunde wilde gaan studeren. Ze werd ingeloot en was met haar zeventien jaar één van de jongste van de opleiding. Dat jong zijn is een rode draad... Op haar achttien de wordt ze met voorkeurstemmen in de gemeenteraad van de toen malige gemeente Nieuwerkerk aan deri IJssel gekozen. In 2009 gaat ze als jongste lijsttrekker namens de De sportieve dag heeft uiteindelijk een netto resultaat van 9000 euro opgeleverd. Het bedrag komt ten goede aan de Stichting Zuidpias Helpt, die het geld gebruikt om in woners van de gemeente Zuidpias te helpen die door omstandigheden in problemen zijn gekomen. Stichting Zuidpias Helpt bedankt de vele sponsors en medewerkenden die de fietstocht mogelijk hebben gemaakt De fietsers konden onderweg even bijtanken. Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert in. Om nader kennis te maken met zijn gemeente Zuidpias gaat hij regelmatig op pad met één van de 27 gemeenteraadsleden van Zuidpias. Zij nemen burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en zo reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats ver loopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plekken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voelen. Vandaag deel 23: op stap met Karin Slooters. Kats en Slooters bij de populaire skatebaan bij 't Blok.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11