OP PAD MET DE WXJKAG-E1HT I www.odonhoogendoorn.nl Inburgeraars brengen bezoek aan Zuidpias Website Zuidpias niet Tek' De muzikant centraal tijdens Zuidpias Muziekfestival HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 12 OKTOBER 2011 13 Odon Hoogendoorn Deze week: Ba: Bijtere, wijkagent in Zevenhuizen - Moerkante over het politiewerk dat niet altijd zwart-wit is maar soms ook een heleboel grijstinten bevat. Ondertussen in de wijk "Als agent moet je stevig in je schoenen staan. Je moet rustig en zelfverzekerd kunnen optreden. Maar je bent geen koude kikker. Je bent van nature nieuwsgierig naar alles wat in onze samenleving speelt en j e voelt j e in allerlei rollen thuisJe houdt de omgeving in de gaten, maar vergeet ook niet dat alle ogen op jou gericht zijn. Je hebt een belangrijke voorbeeldfunctie en je bent je daarvan bewust. Je dient de samenleving en daar mag je ook trots op zijn." Kijk er een willekeurige wervingsfolder op na. Het is niet niks wat je allemaal moet kunnen en zijn. Eenmaal je diploma op zak ben je helemaal klaar voor de wereld van overval en inbraak, ruzie en aarmij ding, fraude en overlast. Waakzaam en dienstbaar! En dan is daar die melding. Een moeder is ten einde raad. Haar tweeling van een half jaar oud is volgens de bezoekregeling bij de ouders van haar ex-man. Maar opa en oma willen haar de kinderen niet meer teruggeven. Zelfverzekerd als ik ben ga ik samen met een collega naar het huis. Binnen horen we rustig het relaas aan. Zo hebben wij dat geleerd. "Die moeder zorgt niet goed voor onze kleinkinderen. Ze zijn beter af bij ons! Er is geen sprake van dat de kinderen naar haar terug gaan!" Natuurlijk zijn we geen koude kikkers, maar we zijn ook realistisch. Na enige tijd weten we de grootouders ervan te overtuigen dat dit niet in het belang is van hun prachtige kleinkinderen. Missie bijna voltooid. Alleen nog de tweeling met de moeder herenigen. Tevreden til ik twee maxi-cosi's op de achterbank. Ik hang over één van de zitjes om de gordel vast te maken. Naast mij zet een baby grote ogen op om vervolgens in huilen uit te barstefi. De sirene verandert vrijwel direct van één- naar twee-tonig. De moed zakt ineens diep in mijn stevige schoenen. Ik ben me er pijnlijk van bewust dat de omgeving op dit moment mij in de gaten houdt en dat ik me in deze rol niet thuisvoel. Al dienende de samenleving rijden we de straat uit. Met twee hartverscheurend huilende kinderen op de achterbank en een grote tas met luiers tussen de benen van mijn collega. We kijken elkaar aan en weten het allebei.... Het kon niet anders. Maar tróts.... De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een groep van vijftien inburgeraars uit de regio Midden-Holland heeft de gemeente Zuidpias bezocht. Wet houder Henk van der Torn ontving het gezelschap in de raadzaal van het gemeentehuis en gaf een pre sentatie over hoe de gemeente functioneert. De groep inburgeraars bracht op initiatief van het Erfgoedhuis een bezoek aan het gemeentehuis. Het doel van deze bijeenkomst is om de inburgeraars bekend te maken met de gemeentelijke organisatie en het werk van de gemeente. De excursie bood ook gelegenheid om de Nederlandse taal in de praktijk te oefenen. Na de presentatie kreeg het gezelschap een rondleiding door het gemeentehuis. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E mail: infowodonhoogendoorn.nl Zuidpias - De website van de ge meente Zuidpias komt niet voor op de lijst van gemeentelijke sites die lek zijn. De weblogs Geenstijl en Webwereld meldden zaterdag dat interne documenten doodeen voudig kunnen worden bekeken of aangepast. Verder konden hackers gemakkelijk bij gegevens komen van mensen die zijn ingelogd met DigiD en bleken persoonsgegevens van medewerkers van gemeente en po litie niet veilig. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten onderzoekt welke beveili gingsproblemen er zijn. Volgens de VNG is de genoemde lijst met vijftig namen niet actueel. Zeker zestien website zijn niet van gemeenten of zijn van gemeenten die niet meer bestaan wegens herindelingen. De website van de gemeente Zuid- plas wordt in deze lijst niet genoemd, wel de website van de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapel- CJTJl D fnU Zuidpias v ut y»' Ie. Deze site is sinds de fusiedatum niet meer operationeel. Het adres www.zevenhuizen-moerkapelle.nl bestaat nog wel maar stuurt be zoekers alleen door naar de website van de gemeente Zuidpias. De gemeente laat in een reactie op haar website weten dat mogelijk sporen van de oude site op een ge hackte server bij de oude provider zijn gevonden. Burgemeester Gert- Jan Kats meldt via twitter dat www. zuidplas.nl 'is gecheckt en veilig bevonden'. Leerlingen aan de muziekschool lieten ieder op hun beurteen muziekstuk horen. Zuidpias - Muzikanten van Nederlandse bodem hebben we meer dan ge noeg. Neem Thomas Acda, Nick en Simon, Jan Smit of Ben Saunders. Succes volle sterren uit eigen land. Binnen de gemeentegrenzen vinden we eveneens genoeg talentvolle muzikanten met hun wortels in de bodem van de Zuid- plas. Die groep liet van zich horen tijdens het Zuidpias Muziekfestival in het weekend van 8 en 9 oktober. Door Bart Jansen Het festival, dat over twee dagen en drie locaties verspreid was, her bergde een grote verscheidenheid aan lokale artiesten. Het repertoire ging van klassieke muziek naar vis- wijvenliedjes om vervolgens weer een afslag te nemen en uit te komen bij volksmuziek. Kortom, voor ieder wat wils. En daarbij ook voor ieder een uit Zuidpias prima bereikbaar, want de optredens vonden zowel plaats in Zevenhuizen, Moordrecht als in Nieuwerkerk aan den IJssel. En niets overlapte elkaar, waardoor alle optredens bezocht konden wor den. Dat past dan ook meteen goed bij het thema van het festival: "Muziek (net)werkt!". Sinds de vorige editie zijn de 'touwtjes' tussen de verschil lende muziekverenigingen enigszins strakker aangetrokken en dat komt nu tijdens dit festival extra goed naar voren. Iedere vereniging kreeg uitgebreid de aandacht, niemand werd achter gesteld en muzieklief hebbers konden een weekend lang genieten van het muzikale kunnen van de gemeente Zuidpias. Zo was het afgelopen zondag goed druk en warm in de Muziekschool van Nieuwerkerk. Hier vond een showcase vol met klassieke muziek plaats. Leerlingen aan de muziek school lieten ieder op hun beurt een muziekstuk horen. De één deed dit op gitaar, de ander op de piano en weer een ander op viool of dwars fluit. Iedere muzikant kon na afloop op een daverend applaus rekenen, terwijl het tijdens de optredens zelf muisstil was. Een geslaagde middag kan je dat wel noemen!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13