Gebloemde wandelstokken, grafzerken met streepjescode: de Zorgmarkt is hip Tevredenheid over snelle aanhoudingen graffitizaak Boekenmarkt houdt het droog Zorg of bemoeizucht? HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 12 OKTOBER 2011 15 De overheid achter uw voordeur Bazaar in De Bron Antiek- en curiosamarkt Opbrengst collecte Fonds Verstandelijk Gehandicapten Nieuwerkerk aan den IJssel - "En hier kunnen de kinderen lekker spelen", vertelt een medewerker van kinderdagverblijf Het Paleisje. Het vernieuwde verblijf bevindt zich op de begane grond van De Meander, waarop deze za terdag niet alleen een open dag voor het kinderdagverblijf maar ook een Zorgmarkt wordt gehouden. ook enkele uitvaartverzorgers met een kraampje. Zo ook een bedrijf dat gespecialiseerd is in grafzerken en stenen. Ook hier blijkt dat men met de tijd mee gaat. Eén van de uitgestalde stenen is namelijk voor zien van een zogenaamde qr-code, oftewel een soort barcode die met de mobiele telefoon gescand kan worden waarna men wordt door verwezen naar een website. Een mooi concept. Het mag duidelijk zijn dat de zorg absoluut geen stoffig imago hoeft te hebben. Dat is duidelijk gewor den tijdens deze succesvolle zorg markt. Meander druk bevolkt tijdens zorgmarkt. uur of elf. En inderdaad, de gangen, zaaltjes en restauratie van het cen trum zijn druk bevolkt. Er komt een gemêleerd gezelschap af op de zorgmarkt. Er lopen ouders met kinderen, die zich voorname lijk richten op de open dag van het kinderdagverblijf, maar toch ook even de andere kraampjes bekijken. Daarnaast zie je ook ouderen, met en zonder rollator, door de gang schuifelen om informatie in te win nen bij de verschillende standhou ders, die ook allen uitgebreid de tijd nemen voor hun bezoekers. Maar niet alleen "de bezoekers zijn gemêleerd. Ook qua stands is er een enorme diversiteit. Alle facet ten van de zorg komen aan bod. Zo staat er een kraampje waar men hippe en trendy wandelstokken kan proberen en kopen. De stokken, met prints variërend van zebraprint tot bloemetjesmotief, trekken absoluut de aandacht. Voor de hippe oudere om het maar zo te zeggen. De wandelstokken zijn niet de enige elementen die met hun tijd mee gaan. Op de zorgmarkt staan Door Bart Jansen "Het ziet er erg netjes uit al zeg ik 'het zelf', vertelt Gerth Westmaas vol trots. Westmaas is namens Stichting Vrienden van de Meander één van de initiatiefnemers van de zorgmarkt in het zorgcentrum. "Het begint nu een beetje op gang te ko men", vertelt Westmaas rond een Gereedschap' voor hippe ouderen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Gert-Jan Kats en politiechef René Ravesteijn uitten zich tijdens het persgesprek met de politie en gemeente tevreden over de snelle aanhoudingen naar aanleiding van de kwetsende graffititekeningen die in de nacht van 19 op 20 september in Nieuwerkerk werden geplaatst. Door Erwin van 't Hof "Deze zaak was snel opgelost, daar zijn we trots op," vertelt politiechef René Ravesteijn. "Het is goed voor de slachtoffers van het vandalisme dat ze weten wie het hebben ge daan." Kats is zeer te spreken over de samenwerking tussen de gemeente, politie en de media. "De graffiti was heel snel opgeruimd. Alle prul lenbakken werden, nadat het delict Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Ter wijl buiten de regen af en toe flink uit de lucht komt vallen staan in winkelcentrum Reigerhof de boe kenstalletjes droog. Er is voor ieder wat wils. Van boeken van Barbie tot de biografie van Lady Di. Kinderen vermaken zich met het uitgebreide bekend werd, direct onderzocht. We hebben de spuitbussen van de man nen toen ook gevonden." De twee mannen van 19 en 22 jaar gaven zichzelf aan nadat camera beelden van hen waren vrijgegeven. Ravesteijn "Het was voor ons een moeilijke beslissing of we die beel den wel openbaar konden maken. Uiteindelijk hebben we het gedaan, en met succes, omdat er voldoende aanvullend bewijs was." Welk bewijs dit is geweest, wil de politiechef nog niet prijsgeven. "Het proces te gen de mannen loopt nog, daar wil ik nu nog niets over zeggen." Ra vesteijn wil ook nog niet zeggen of de verdachten onder invloed waren toen ze de daad verrichtten. Wel gaf hij aan dat de politie vaker ca merabeelden wil gebruiken om ver dachten op te sporen. Ravesteijn: "Vanwege het succes willen we dit soort zaken vaker met behulp van het openbaar maken van camera beelden aanpakken." De burgermeester benadrukt dat het geen gewoonte is van jonge ren om dit soort vandalisme uit te halen. "Ik heb de afgelopen week tientallen jongeren gesproken en allemaal nemen ze sterk afstand van dit soort acties. Het gaat hier echt om een individuele actie en geen trend." Burgermeester Kats wil graag het gesprek aangaan met de twee opgepakte mannen. "Daar ben ik zeker toe bereid. Als een dergelijk gesprek er komt wil ik voornamelijk goed naar ze luisteren. De complete kosten van het oprui men van de graffiti worden verhaald op de daders. Kats: "Zij hebben het gedaan, dus zij moeten er ook voor betalen." Daarnaast hebben alle slachtoffers die aangifte hebben gedaan een brief thuisgestuurd ge kregen. "We willen zoveel mogelijk benadrukken dat Nieuwerkerk nu niet plotseling een stuk onveiliger is geworden." assortiment aan stripboeken ter wijl de volwassenen snel naar de thrillers grijpen. Af en toe een klein stukje lezen mag ook. Na het afre kenen worden de boeken snel in de plastic tasjes gestopt, zodat ze de regen kunnen trotseren. Kortom, een gezellige boekenmarkt voor de boekenwurm. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoe ver ga je wanneer een gezin niet goed lijkt te functionerenNie mand wil dat kinderen worden verwaarloosd of mishandeld. Maar hoe ver mag je gaan als daar ver moedens van bestaan? Dat is het onderwerp van een the ma-avond op dinsdag 25 oktober in de bibliotheek aan het Raad huisplein. Justine Pardoen van Ouders Online en Irene Jager van Bureau Jeugdzorg belichten het thema. Een aantal gruwelijke incidenten, zoals de vondst van het 'Maas meisje', hebben de maatschap pelijke visie op de hulpverlening veranderd. Jarenlang woog het recht op privacy van de ouders zwaar. Momenteel wordt er echter eerder ingegrepen, met als doel Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ring vaartlaan 16 vindt op donderdag 3 en vrijdag 4 november de jaar lijkse bazaar plaats. De helft van de opbrengst is bestemd voor het Hospice IJsselthuis; de andere helft is voor De Bron. Wie bruikbare spullen voor de rommelmarkt heeft kan contact opnemen met de heer C. Bloot via 0180-314881 of met de heer J. van Oosten via 0180-315934. Zij zorgen er op hun beurt voor dat de spullen worden opgehaald. In verband met'ruimtegebrek kan men geen meubels en witgoed als koelkasten en vriezers aanbieden. Aan de Bazaar is tevens een lote rij verbonden. De hoofdprijs is een cadeaubon van juwelier Robert Den Haag ter waarde van 100 euro. Loten zijn via de hierboven genoemde telefoonnummers ver krijgbaar en kosten 1,50 euro per stuk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In winkelcentrum Reigerhof vindt op zaterdag 12 november voor de derde keer een antiek- en cu riosamarkt plaats. Ook deze keer mogen er uitsluitend antieke voorwerpen, mooie dingen uit grootmoeders tijd en/of leuk cu riosa worden verkocht. Gedacht wordt aan oud-servies, glaswerk, sieraden, lepeltjes, puddingvor men, kruiken enz. Beslist geen rommelmarktspullen, geen meu bels of andere grote artikelen en geen boeken. Particulieren, beslist geen handelaren, die hun mooie, oude, waardevolle spulletjes wil len verkopen, kunnen voor in lichtingen en kraamhuur contact opnemen via 0180-314818. Nieuwerkerk aan den Ijssel - De onlangs gehouden collecte van het Fonds Verstandelijk Gehan dicapten heeft in Nieuwerkerk 4438,50 euro opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Voor votgend jaar is men op zoek naar enkele wijkhoofden en col lectanten die hun steentje willen bijdragen. Voor meer informatie: 0180-314751. om kinderleed zoveel mogelijk te voorkomen. 'Achter de voordeur' is een begrip geworden: als ouders niet willen meewerken, moet de hulpverlening zich maar toegang verschaffen. Presentator is Marnix de Romph, ondernemer in de zorg en raadslid in de gemeente Zuidpias. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15