m DE KEIZER Leuk huis in Moordrecht! Vraagprijs 179.500,-- k.k. L GENDIJK Graafwerkzaamheden in Dorrestein duren bewoners te lang Ronkende trucks op de Hooge Veenen Driekamp en WVTC competitie van start Museumavond Oudheidkamer HUIS KOPEN? OF HUIS VERKOPEN? BEL ARJAN LAGENDIJK VOOR EEN GOED ADVIES! HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 12 OKTOBER 2011 17 j Boze automobilist aangehouden Met 124 km/uur over de Parallelweg Spoorzoeken met Continental Kids Jeu de boules Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelaarlQQendiik.nl Leuk huis voor leuke prijs! Vrije ligging! Moderne afwerking! •--V Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft donderdag 6 oktober om 13.10 uur een 47-jarige man uit Nieuwerkerk aangehouden op verdenking van vernieling van een auto. De man wilde in zijn auto stappen op een parkeerplaats bij win kelcentrum Reigerhof, maar dit lukte niet vanwege een volgens hem vervelend geparkeerde auto. De eigenaresse van de auto kwam aangelopen op het moment dat de man boos werd. De man trok zijn deur hard open waardoor deze tegen de andere auto sloeg en trok hier na de achteruitwisser van die auto eraf. Volgens de vrouw heeft hij hierna naar haar ge schreeuwd. Geschrokken is ze het winkelcentrum ingerend toen ze dacht dat de man op haar afkwam met de ruitenwis ser in zijn hand. De man werd ter plaatse aangehouden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Regionaal Verkeershand- havingsteam heeft dinsdag 4 oktober het rijbewijs van een Nieuwerkerker ingevorderd. De Nieuwerkerker reed met een snelheid van 124 km p/uur over de Parallelweg-Zuid, terwijl daar een snelheid van 60 km p uur is toegestaan. Na correctie was er een overschrijding van 60 km/uur. Het betrof een er varen bestuurder. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Lichtkring aan de Dreef wordt zaterdag 5 november een concert gegeven door de Continental Kids. De kinder groep maakt het met program ma Spoorzoeken een tour door het land. Aanvang 16.00 uur, zaal open 15.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en reser veren: www.continentalcon- certs.nl of 010-7523785. SP wijst gemeente op geïrriteerde bewoners Nieuwerkerk aan den IJssel - De overlast van opengebroken straten wegens het vervangen van leidin gen in de wijk Dorrestein duurt al zes weken. Het tast de leefbaarheid in de wijk aan en dat zijn de be woners zat. Deze boodschap wordt uitgedragen in een memo van de Socialistische Partij die de gemeen te schriftelijke vragen stelt over de graafwerkzaamheden. Zo vraagt André Muller van de partij zich af of de gemeente weet dat de werkzaamheden zo lang duren en of er afspraken zijn gemaakt met de aannemer over het herstellen van straten in de oude staat? Ook vraagt Muller zich af of de gemeente de uitvoerende partij erop aanspreekt dat ze de straten in het weekend niet achterlaat met gevaar voor spelende kinderen? De gemeente Zuidpias wil inhoude lijk niet reageren op de schriftelijke vragen van de SP. "De vragen wor den pas in de loop van deze week beantwoord en dan gaan ze eerst naar de vragensteller. Pas daarna wordt de pers geïnformeerd." Nieuwerkerk aan den IJssel - De vrachtwagenchauffeurs die zaterdag 8 ok tober in de rij aansloten op de Hooge Veenen hoefden zich voor één dag niet te bekommeren om het op tijd laden en lossen van hun vracht. Het enige wat op deze dag telde was het 'steken' van zoveel mogelijk ringen tijdens het jaarlijkse Truck Ringsteken evenement van Stichting Evenement. Door Bart Jansen Tussen 13.00 en 14.00 uur ontstond er een aardige stoet van vracht wagens op het industrieterrein de Hooge Veenen in Nieuwerkerk. Zo'n 24 chauffeurs namen de moeite om er, letterlijk tussen de buien door, een gezellige middag van te gaan maken. Normaliter staan er twee keer zoveel vrachtwagens te trap pelen om mee te doen, maar dit keer strooide de weersverwachting roet in het eten. Vlak voor de start van het evene ment kwamen er nog wat druppels uit de hemel naar beneden zetten, maar zodra de eerste vrachtwagen aan zijn testronde begon zette het zonnetje door om daarna pas na de laatste, vierde ronde weer plaats te maken voor regen. Het programma bestond oorspronkelijk niet uit vier ronden, maar omdat men toch een middagvullend programma wilde verzorgen is er voor gekozen de truckers extra te laten rijden. Tot niemands ongenoegen. Zoals gebruikelijk bij het truck ring steken draaide het niet alleen om het kijken naar het steken van de ringen, maar meer om een gezel lig samenzijn. Er stonden dan ook verschillende kraampjes die voor de 'inwendige mens' zorgden. Toch waren de deelnemers vrij fanatiek. Een enkele 'tufde' af en toe op een laag tempo langs de ringen in de hoop zo te winnen, maar juist de wagens die op tempo waren leken goed te scoren. De ringetjes vlogen dan ook meestal met gemak om de stok. Slechts een enkele keer kopte iemand het ringetje met zijn hoofd, maar niemand raakte gewond. Het team dat uiteindelijk de meeste ringen wist te steken kwam uit de stal van Meersma. In de regen kre gen zij de eerste prijs uitgereikt. Secuur klusje; het ging - natuurlijk - vooral om de gezelligheid. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drie winst uit drie partijen en een saldo van elf punten. Daarmee heeft de equipe Rob en Lida Brökling met Parwitz Younesian een prima start gemaakt in de najaarsdriekamp. Met een veld van 32 deelnemers werd de eerste avond van de drie kamp gespeeld. In deze driekamp spelen de deelnemers per avond een discipline. Zaterdag kwamen drie teams van JBC Nieuwerkerk in actie in de WVTC, de binnencompetitie van NJBB. Team 1 speelde tegen team 1 van l'Esprit en haalde een felbevochten overwin ning van 4-3 en een saldo van vijf tien punten. Nieuwerkerk 2 speelde door een ongelukkige loting tegen Nieuwerkerk 3. Deze partij bleek geen gelopen race. Team 2 had de grootst mogelijke moeite om team 3 te verslaan. Uiteindelijk trok team 2 met 4-3 aan het langste eind. Maar dat het close was blijkt uit de saldo van plus zeven punten in het voor deel van team 3. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk, HVN, opent woensdag 19 oktober van 20.00 tot 21.30 uur haar deuren. Het is een experiment dat op deze manier in de gemeente Zuidpias wordt mee gedaan aan de landelijke 'Maand van de Geschiedenis'. Gezien de passage van Napoleon langs boerderij Nooit Gedacht op 27 oktober 1811 wordt extra aan dacht besteed aan objecten uit de permanente collectie van de vroe gere distilleerderij 'De Keizer' én voor een oude steendruk van de Slag bij Waterloo van 1815. Ook te zien is de nieuwe wisselten toonstelling '200 jaar Burgerlijke Stand; lief en leed in Nieuwerkerk aan den IJssel'. De samensteller is present om vragen te beantwoor den. C.T. Post vernoemde zijn distilleer derij naar Napoleon. De Oudheidkamer is gevestigd aan de 's-Gravenweg 6a, in de monu mentale boerderij 'Nooit Gedacht', nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Voor meer informatie over groeps bezoeken: 0180-312228. Op za terdag 5 november kan men in de middag wederom de Oudheidkamer bezoeken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17