Sm Nieuwe letters Moerkapelle wint Gouda Rolling'90 op twee fronten actief Dappertje op de Keijzerschool Chaletbewoners bestrijden ver bod op permanente bewoning 18 HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 12 OKTOBER 2011 Schaken Rolschaatsen Hulphond Hugo bezoekt Vrouwen van Nu Gewijzigde datum oud papier Alzheimer Nederland zoekt collectanten Motorrijder breekt been Kats opent Eersteling bach: "Passende letters op een ge denkwaardige plaats. Ik ben blij dat de gemeente Zuidpias de letters heeft kunnen aanbren gen." Moerkapelle - Door inzet van wet houders Van der Torn en Hazelebach zijn nieuwe letters op het muurtje van het plein bij het Oude Raad huis aangebracht. Na afloop van de 4 meiherdenking 2010 verzocht het Oranje Comité Moerkapelle de ge meente om de tekst te herstellen. In de loop van de jaren zijn de oude let ters ongemerkt verdwenen en bleken onvindbaar. De gemeente heeft opdracht gege ven nieuwe letters in de oude stijl te herplaatsen. Wethouder Henk van der Torn: "Om dat wij vinden dat elk dorp recht heeft op een eigen plaats om oor logsleed te herdenken en de waarde van vrede te beleven hebben wij ons ingezet voor de terugkeer van deze tekst." Wethouder Arjen Hazele- Feline van der Eist en Romy de Gruijter op het ereschavot Moerkapelle - Moerkapelle 2 speel de vrijdag 7 oktober de eerste com petitiewedstrijd van het seizoen tegen het vierde team van Mes- semaker-1847. Maarten Vroegin- deweij had de week er voor al een voorsprong genomen. Moerkapelle 2 mocht de klus afmaken. Veel partijen gingen gelijk op, Freek Hofman en Jan Blok haalden een strakke remise binnen. Ron Droog kon een punt bij schrijven en Ad Voerman verloor zijn partij. Na winst van Cristiaan Noor- land, het geflatteerde verlies van Kevin Bakker en de knappe overwin ning van Jan Noorland stond er 3-5 op het scorebord en gingen de twee matchpunten naar Moerkapelle. In de interne competitie speelde Den Haag/Moerkapelle - De ge meente Zuidpias meet met twee maten, is onredelijk en schendt het vertrouwensbeginsel. Die kritiek gaf de raadsman van enkele bewoners van een recreatiechalet op camping De Randstad aan de Bredeweg in Moerkapelle tijdens een zitting dins dag bij de Raad van State. Volgens de raadsman gebruikt de gemeente een juridische truc om mensen die een gedoogvergunning vragen voor permanente bewoning, het bos in te sturen zonder dat daartegen bezwaar kan worden ge maakt. Dat is ook gebeurd met een echtpaar dat een chalet op de cam ping permanent bewoont. Het echtpaar vroeg de gemeente te gedogen dat het permanent een recreatiewoning bewoond. Maar de gemeente weigerde dit. Aan enkele andere bewoners zou zo'n vergun ning wel zijn verleend, omdat ze er al langer wonen. De gemeente meent dat in het geval van het echtpaar Jesse van Elteren een open partij tegen huidig clubkampioen Wou ter Vroegindeweij. Van Elteren nam enigszins risico waarvan Vroeginde weij profiteerde en de partij won. Gerard van Ommeren had weinig moeite met Maarten Pilgram en André Nieuwlaat won gemakkelijk van Frits van der Starre. Opvallend was de partij tussen Boudewijn We- ijermars en Mart Jan Luteyn. Luteyn bleek een taaie tegenstander en had misschien op tijd kunnen win nen. Maar ook sportiviteit is een onderdeel en zo berustten beiden in remise. Tot slot liet Henk Doorn hein tegen Bas Stolk zijn ervaring liet spreken en mocht het punt op schrijven. geen reden is om af te wijken van het beleid dat permanent wonen in recreatiewoningen verbiedt. De raadsman vindt dit zeer onre delijk, omdat onder meer bij cam ping De Randstad zeker 150 Poolse arbeiders met medeweten van de gemeente een illegaal verblijf heb ben. De gemeente zou zelfs hebben meegewerkt aan vergroting van ca ravans voor de Polen, terwijl dit in strijd is met het geldende bestem mingsplan. De gemeente wijst die beschuldi ging van de hand. Er wordt, volgens een woordvoerster van de gemeente, inmiddels onderzoek gedaan naar het verblijf van de Polen en als dat illegaal is, zal daar ook tegen wor den opgetreden. In het geval van het echtpaar zou er geen reden zijn om af te wijken van het bestem mingsplan zodat de wens van het echtpaar gerealiseerd kan worden. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. Moerkapelle - De internationale wedstrijd in Hettange zit erop. Dit weekend werd er door de rijdsters van Rolling'90 deelgenomen aan de eerste wedstrijd na de vakantie. De rijdsters hebben naar kunnen ge presteerd maar een podiumplaats zat er niet in. Dit weekend werd ook de NRB-cup in Valkenswaard verreden, hier wis ten de deelnemers van Rolling'90 wel het podium te halen. Feline van der Eist haalde met haar kür de meeste punten en Romy de Gruijter sleepte een keurige tweede plaats in de wacht. Voor meer informatie: www.rolling90.nl. f if'T BICT^ Sigrid de Reus werkt met levensgrote zelfgemaakte poppen. Moerkapelle - Dappertje was te gast op de Keijzerschool. Dat wil zeggen, Sigrid de Reus van poppentheater Kidstotaal was er en speelde het so- leerlingen de start van de Kinder boekenweek die van 5 tot en met 15 oktober gehouden wordt. 'Dap pertje' paste prima in het thema van lostuk 'Dappertje'. Het was voor de de boekenweek: superhelden. Moerkapelle - Erica Wouterloot brengt op woensdag 19 okto ber met haar Hulphond Hugo een bezoek aan de Vrouwen van Nu. In Dorpshuis Op Moer vertelt zij vanaf 20.00 uur hoe Hugo er voor zorgt dat zij een zelfstandiger leven kan leven. Een Hulphond geeft mensen met een lichamelijke beperking of epilepsie een menswaardig bestaan. Zo opent een Hulp hond deuren, laden en kasten, helpt bij aan- en uitkleden, raapt post en andere zaken op, haalt was uit de wasmachine, betaalt in de winkel en drukt op licht- en liftknoppen. Zaal open om 19.30 uur; ook niet-leden zijn welkom. De toe gang bedraagt 3,50 euro. Moerkapelle - De organisatie die maandelijks het oud papier ophaalt in de gemeente doet dit in oktober op zaterdag de 15e en niet op zaterdag 22 ok tober zoals abusievelijk vermeld staat op de ophaalkalender van de gemeente Zuidpias. Moerkapelle - Voor de collecte van Alzheimer Nederland, van maandag 7 tot zaterdag 12 november, is men op zoek naar collectanten die een paar uur van hun tijd willen besteden aan dit goede doel. Collecteren kan ook in het kader van een maatschappelijke stage. Voor meer informatie en aan melden: 079-5932592. Moerkapelle - Een 54-jarige motorrijder uit Waddinxveen is maandag 10 oktober geval len en heeft daarbij zijn been gebroken. De man reed over de Moerkapelse Zijde richting het Noordeinde. In een bocht reed hij tegen een bloembak en viel. De politie doet onderzoek naar het ongeval. Moerkapelle - Burgemeester Gert-Jan Kats opent vrijdag 14 oktober het nieuwbouw project De Eersteling, een woongebouw voor 24 cliënten van Siloah, stichting voor ge handicaptenzorg van de Ge reformeerde Gemeenten. Het nieuwbouwproject bestaat uit twee woongebouwen met elk twaalf appartementen en vier eengezinswoningen voor cli ënten van Siloah. Daarnaast is op deze locatie een gebouw met negen huurappartementen voor starters gerealiseerd. De oude en de nieuwe situatie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 18