Vrijwilligers gezocht voor actie Schoenmaatjes Jeugdweekend voor muzikanten Leerlingen Nessevliet naar Doelenconcert Veelbelovend talent op het orgel Paragnost in Swanla HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 12 OKTOBER 2011 Kinderkleding- en speelgoedbeurs Helden lezen voor 'Schone duikers in Zevenhuizerplas' Er werd gebridged O 25 Regio - In Zevenhuizen aan het Noordeinde 57 bevindt zich het grootste ver werkingscentrum van de actie Schoenmaatjes. Daar worden zo'n honderd duizend dozen klaargemaakt voor verzending naar onder andere Irak, Kenia en Oeganda. Op maandag 7 novemlóer gaat het verwerken beginnen en het doel is om uiterlijk half februari klaar te zijn. Er is een veel werk te verzetten. Actie Schoenmaatjes kan dan ook heel wat helpende handen gebruiken. Schoenmaatjes is een actie van Edukans waarbij kinderen in Neder land een schoenendoos vullen met cadeaus voor leeftijdgenootjes in arme landen. Dit jaar doen meer dan 1.500 basisscholen mee en gaan er tienduizenden schoenendozen met schoolspullen, speelgoed en toilet artikelen naar Azië, Afrika en Oost- Europa. Als een persoonlijk gebaar van kind tot kind. Jaarlijks zetten honderden vrijwil ligers zich in voor Schoenmaatjes, zij helpen onder andere bij de ver werkingscentra. Om de kwaliteit van de dozen te garanderen en geen kinderen teleur te stellen, wordt de inhoud van alle schoenendozen gecontroleerd door een team van vrijwilligers. Zij kijken of alle schoe nendozen goed gevuld zijn en of er dingen in zitten die er niet in mo gen, zoals bijvoorbeeld eten. De organisatie is ook op zoek naar logistieke medewerkers die een of meerdere dagen kunnen assisteren met de taken rondom het verzend- klaar maken van de schoenendozen. Voor meer informatie en aanmelden: 033-4606010 of lydia@edukans.nl of www.edukans.nl/schoenmaatjes. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter verzorgt jaar lijks een studieweekend voor alle jeugdleden waarin een aantal nieu we muziekstukken ingestudeerd wordt die op de laatste dag ten gehore gebracht worden. Dit jaar worden tevens andere HaFaBra- blaasmuzikanten en slagwerkers, in leeftijd tot 21 jaar, uit de gemeente Zuidpias uitgenodigd zich voor dit weekend aan te melden. Het studie weekend vindt plaats in Vierhouten van vrijdag 20 tot en met zondag 22 januari. De kosten bedragen 40,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: linda@dekleinetrompetter.nl. Jonge muzikanten uit de gemeente Zuidpias kunnen in Vierhouten samen muziek maken. Rotterdam/Oud Verlaat - De kin deren van de groepen 1 tot 4 van basisschool de Nessevliet gingen vrijdag 7 oktober met de bus naar de Rotterdamse Doelen om de voor stelling 'Het Droevigeluidje' van het Spannend; naar een echte voorstelling in een echte concertzaal! Rotterdams Philharmonisch Orkest bij te wonen; een verhaal over een droevige contrabas die net als de andere muziekinstrumenten vrolijk wilde worden. Boekenmarkt In het kader van de Kinderboeken week wordt op de Nessevliet mo menteel gewerkt aan het bijbeho rende thema 'Superhelden' en op donderdag 13 oktober mogen de kinderen vanaf 14.30 uur op een kleedje hun, uitgelezen, boeken ver kopen of ruilen. Zevenhuizen - De jonge organist Adriaan Hoek (21) bewees ruim schoots zijn muzikale talenten vo rige week tijdens het concert op het Van Leeuwen-orgel in de Ontmoe- tingskerk. Zijn techniek en muzika liteit werden door de toehoorders veelvuldig geprezen tijdens de ont- Adriaan Hoek. moeting na afloop van het concert. Met een eigen interpretatie van Bach's Toccata, Adagio en fuga in C (BWV564) gaf hij aan niet slaafs de tradities te volgen. Indruk maakte ook zijn weergave van de 20e eeuwse Triosonate van H. Distier met de snelle passages en door elkaar lopende ritmes. Hij eindigde met Bovet's Salamanca uit 1942 gebaseerd op een Spaans volkslied dat hij met spaanse dyna miek vertolkte. Het concert kwam tot stand door samenwerking tussen De Zeven Muzen en de commissie kerkmuziek van de Ontmoetingskerk. Zevenhuizen - De kinderkleding- en speelgoedbeurs voor Unicef wordt gehouden op donderdag 14 en vrij dag 15 oktober in de Ontmoetings kerk aan de Dorpsstraat 106. Najaars- en winterkleding kan wor den ingeleverd op donderdag van 9.00 tot 18.30 uur. De verkoop vindt plaats op donderdag van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur. Eenderde van de opbrengst is be stemd voor Unicef, tweederde is voor de aanbieder. Voor meer informatie: 0180-633971, 633381 of 06-11480680. Kikker, een held uit de boeken van Max Velthuijs, kwam voorlezen aan de kleuters. Zevenhuizen - Bij basisschool 't Reigerbos startte de Kinderboeken week woensdag 5 oktober met een druk bezochte boekenmarkt. Kinde ren mochten hun van thuis mee gebrachte boeken uitstallen. Vele belangstellenden kwamen op de markt af en konden voor een leuk prijsje boeken aanschaffen. Het thema van de Kinderboeken week 'superhelden'. Rond dit thema vinden er diverse activiteiten in de klassen plaats. Zo brachten diverse helden de afgelopen week al een bezoek aan 't Reigerbos. Reactie op het betreffende artikel in de editie van 21 september het volgende: Hier worden burgers er terecht wéér op aangesproken dat ze niet zo maar alles neer moeten gooien, op straat, op het water, in het bos; hier ben ik het helemaal mee eens. Maar men vergeet altijd in die mi lieustukjes de vinger te wijzen naar de overheid c.q. gemeente die het goede voorbeeld zouden moeten geven. Want die maken er een potje van. Voorbeelden: opening van het schooljaar waar de wethouder van milieu doodleuk honderden ballon nen de lucht in laat gaan; bij de provinciale verkiezingen een ballon van het CDA met een aanmeldings kaartje in het water naast mijn bootje vinden; in Rotterdam waar in het centrum tijdens de Formule 1 -dag door raceauto's rondjes wor den gereden, waar normaal vracht auto's aan milieueisen moeten vol doen om in het centrum te mogen komen en waar stank en herrie dan ineens wel mogen. Zo kan ik nog heel veel voorbeelden geven. Ik mis altijd het wijzende vingertje naar de overheid c.q. gemeente in dit soort milieustukjes. Dit wilde ik even kwijt. Met milieuvriendelijke groeten van F.J.H. Thoen uit Moerkapelle Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 4 oktober de laatste zitting van de eerste ronde van dit seizoen gespeeld. In de A-lijn werd de zitting gewonnen door Didi van Vliet en Lieke van der Linden. De eerste ronde is gewonnen door Pa tricia Niewold en Marijke Stolker met 55,98%; 2. Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk 55,66%; 3. Ruud Bantje en Mark de Wall 55,17%; 4. Kees Mertens en Rennie Valentijn 51,380/o. In de B-lijn is de zitting gewonnen door Gerry en Tjeu op 't Veld De eerste ronde werd hier gewon nen door hetzelfde koppel met 55.82%;2. Janneke Gerrets en Ceci le Lelieveld 55,01%; 3. Rik Berends en Geertje Wiggers 53,09%; 4. Ma rie Josée en Peter Smits 53,09%. Deze vier paren promoveren naar de A-lijn. In de C-lijn wonnen Ine den Bogter en Wim Burger de laatste zitting. De ronde werd gewonnen door Ge rard van der Horst en Rob Poorter 57,48%; 2. Ine den Bogter en Wim Burger 56,54%; 3. Els Arens en Loes Bantje 54,30%; 4. Bertha Bos en John van Straten 54,26%. Zij pro moveren allen naar de B-lijn. Zevenhuizen - Paragnost Simon Bakker is vrijdag 21 oktober te gast in theater Swanla. Bezoekers mogen voorwerpen en foto's meebrengen. De avond wordt gehouden van 20.00 tot 22.30 uur, de zaal is om 19.30 uur open. De toegang bedraagt 7,50 euro. Kaarten verkrijg baar aan de bar van Swanla of voor aanvang aan de zaal. Een vrijwilliger, druk in de weer met de schoenendozen. .13

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25