Kinderboekenschrijver weet scholieren te boeien met zang en poppenspel Held op sokken Eind goed al goed Competitie BC IJsselbridge Er werd gebridged, Tweede plek bij seizoensopening Herfst Jazz '11 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJS5EL 12 OKTOBER 2011 31 Judo Bridge Taizé viering in Bron Praten over meerlingen KidsDisco Nieuwerkerk aan den IJssel - Met zijn gitaar en een koffer vol met handpoppen wist schrijver Geert van Diepen tientallen leerlingen maan dag te vermaken in de bibliotheek in Nieuwerkerk. In het kader van de kinderboekenweek vertelde hij over het ontstaan van zijn verhalen, had hij raadsels en speelde hij met be hulp van zijn poppen zijn boeken na. Bij groep vijf van de Elimschool draaide bijvoorbeeld alles om 'prins Kortjakje en de betoverde muis'. In 1989 verscheen het eerste boek van Geert van Diepen; Toontje K. De superontsnapper. Dit boek over een slim konijn won de eerste prijs van de kinderjury in Noordoost Friesland. Van Diepen (geboren in 1954 in Castricum schrijft niet alleen kin derboeken, hij maakt ook theater en schrijft liedjes. Hij heeft hier voor zijn baan als leerkracht in het basisonderwijs opgezegd. Geert van Diepen vertelt de leerlingen van groep vijf van de Elimschool over de avonturen van prins Kortjakje. Nieuwerkerk aan den IJssel - Leerlingen en leerkrachten van basisschool De Wingerd speelden woensdag 5 oktober het toneelstuk 'Held op sokken' en openden op die manier de kinderboekenweek die van 5 tot en met 15 oktober gehouden wordt. De week staat in het teken van superhelden. Op school wordt veel aandacht besteed aan helden en het lezen van boeken. De groepen 5 bezoeken de bibliotheek waar zij les krijgen van kinderboe kenauteur Vivian den Hollander. Alle kinderen schrijven een heldenverhaal en maken.een tekening, hopend op het winnen van de gouden griffel of gouden penseel die vrijdag 14 oktober uitgereikt worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - In zorgcentrum De Meander wordt vandaag, woensdag 12 oktober, de musical 'Eind goed al goed' op gevoerd. De voorstelling, gespeeld door medewerkers van De Zellingen, is bestemd voor cliënten van De Zel lingen die woonachtig zijn in Nieu werkerk. Eerder dit jaar werd de op voering afgelast in verband met de uitbraak van het Noro-virus. Nieuwerkerk aan den IJssel - De vijfde speelavond van de eerste pa rencompetitie bij BC IJsselbridge, gespeeld op woensdag 5 oktober, is in de A-lijn gewonnen door Jos en Wim Lensen met 63,39; 2. Monika Velthoven en Gerard Nieuwenkamp 57,14 en 3. Rens en Joop Ranft 56,85. B-lijn: 1. Elly Delwel en Patty Stuip 63,39; 2. Ada van der Linde en Ro bert Jan Visser 60,713. Marijke Blok en Renate Tournier 56,25. C-lijn: 1. Jolande Boorsma en Trees Hoofman 64,88; 2. Gio en Koos Mian 61,90; 3. Gerard Lagerwaard en Steef Mul ders 61,31. D-lijn 1. Betty Vis en Jan Hilkhuysen 62,50; 2. Corrie Rosier en Ada Suurbach 58,75; 3. Leen Klein en Edo Pouwelse 55,83. Uitslag zesde speelavond van maan dag 10 oktober A-lijn: 1. Leo de Hoog en Virgi nia Harpal 62,92; 2. Nel Vente en Marge Blok 57,08; 3. Ruud Bantje en Patricia Niewold 55,42. B-lijn: 1. Wim en Marga Metselaar 62,50; 2. Marian Bot en Guus van Krevelen 58,68; 3. Loes Vink en Leo Hesseling 55,21. C-lijn: 1. Gerard en An Siep- kes én Aad en Joop van Hoogstraten 58,63; 3. Hermine Vorstenbosch en Nieuwerkerk aan den IJssel - In de laatste wedstrijd van de eerste competitieronde van dit seizoen bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub heb ben de bridgers sterk spel geleverd om nog een promotie plaats te bemachtigen of om degradatie te voorkomen. Maandag 10 oktober eindigden Rob en Freddy van Leeu wen in de A-lijn bovenaan met de zeer hoge score van 72.22%. Op de tweede plaats met 58.33% volgden Peter Bijsterveld en Maarten Goed hart. Ook voorzitter Wim Schreuder en Ton Vissers stonden opnieuw in de top drie met 57.29%. In de B-lijn werden Wil Blok en Wil Valk eerste met 57.92%. Het echt paar Anneke en Ruud Rijks eindigde op de tweede plaats met 55.00%. Op een gedeelde derde plaats met 54.58% volgden Rita Krouwel met Marja Bohm en Tiny van Winden met Michiel de Korver. De wed strijdleiding gaat nu de degradatie- en promotieplaatsen vaststellen. Op maandag 17 oktober wordt de eerste avond van de tweede com petitieronde gespeeld; de laatste ronde die van start gaat in de oude kantine van de korfbalclub. Vanaf 7 november wordt er verder gespeeld in de nieuwe locatie van de club op sportpark Kleine Vink. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse judoka Mitchel van der Vliet deed zaterdag 8 oktober mee aan het Bernisse judotoernooi in Zuidland. Al snel bleek dat Van der Vliet in een sterke poule was ingedeeld. Uiteindelijk moest er een puntentelling aan te pas komen om de podiumplaatsen te verdelen. Van der Vliet bleek tweede te zijn geworden, een mooie start van het nieuwe seizoen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'The Great American Songbook' verzorgt The Cees van den Heuvel Tribute Band op vrijdag 28 oktober van 20.00 tot 23.00 uur een optreden in de Openbare Bibli otheek aan het Raadhuisplein. De band, samengesteld door de vrouw van de overleden muzikant, bestaat uit Rob Agerbeek op piano, Frans Bouwmeester op bass, Dolf Helge op drums, Domagoy Ralasic op sax/kla rinet en zangeres Mirjam van Dam. De toegang bedraagt 7,50 euro. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 vindt op zon dag 23 oktober om 17.00 uur een viering plaats in de stijl van de oecumenische geloofsge meenschap in het Franse Taizé. Zang, lezingen, gebed en stilte zorgen voor een meditatieve sfeer en een gelegenheidskoor ondersteunt de zang van de makkelijk zingbare liederen in verschillende talen. Oprichter van de geloofsge meenschap is de Zwitser Ro ger Schutz 1915-2005). Taizé moest voor hem een plaats van vertrouwen en verzoening wor den tussen christenen, maar ei genlijk voor alle mensen. Vorig jaar december troffen 30.000 jongeren uit vele lan den elkaar in de Ahoyhallen en Nieuwerkerk bood destijds on derdak aan circa honderd van hen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD in Midden Holland organiseert in samenwerking met Vierstroom voor dinsdag 25 oktober van 20.00 tot 22.00 uur een cursus 'praten over meerlingen'. Doel van deze cur sus is het ondersteunen van el kaar door te luisteren naar er varingen van andere ouders en het geven van tips en adviezen aan elkaar over de verzorging en opvoeding van meerlingen. Tijdens de cursus, die door twee jeugdverpleegkundigen wordt gegeven, komen tevens onder meer onderwerpen als samen of apart, band tussen meerlingen, taal- en spraak ontwikkeling, ruzie, straffen en blokvorming aan de orde. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie en aan melden: 0900-9300 of zorg- lijn@vierstroom.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok aan het IJsermanpad 1 wordt voor vrijdag 14 oktober een kidsdisco georganiseerd. De avond is bestemd voor kinde ren in de leeftijd van zeven tot dertien jaar. Er kan, uiteraard, gedanst worden en er wordt een aantal spelletjes gedaan. Volwassen vrijwilligers zijn aanwezig om een oogje in het zeil te houden. De disco duurt van 19.00 tot 22.00 uur, maar de kinderen eerder ophalen kan natuurlijk ook. Let op: binnen is binnen; kinderen die bijvoor beeld buiten willen skaten heb ben hiervoor een briefje van de ouders nodig. Ouders gezocht Iedere tweede vrijdag van de maand is er een kidsdisco in 't Blok. Ouders die het leuk vinden om op deze avonden als vrijwilliger mee te helpen, kunnen zich aanmelden via 06- 57573563 of anton@jeugd- werkzuidplas.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31