!<T?f KNAAP B0UWBEDR,,F www.edplaizier.nl Provincie krijgt zware verwijten over inpassingsplan Gouweknoop Krea Musica jubileert in Swanla entwoudpad Q over mWL JMiajl, Ttiin-en terreininrichting VAN DER Wij zijn er ook voor U! deHaij £^Van derV\4nde Energie zie www.jehara.nl advocaten HART VAN HOLLAND REGIO I 12 OKTOBER 2011 Raad van State - zitting Verkiezing Beste Buur 2011 m k* mmm Holistisch Therapeut Ingrid Olieman Vragen? Bel Ingrid 06 40707271 verbouwen W—MM r# - dat wilt Thuis in de regio. 3 Den Haag/Waddinxveen - Een aantal voornamelijk agrarische bedrijven is allerminst te spreken over het zogenoemde inpassingsplan voor de Gou weknoop. Dit bleek donderdag 6 oktober tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag. Dit provinciale bestemmingsplan maakt de aanleg mo gelijk van de Moordrechtboog in de Gouweknoop op het grondgebied van Waddinxveen. Een eerder optreden van het jubilerende koor. De Moordrechtboog is de belang rijkste verbindingsweg tussen de A20 en de Al 2 en ontsluit ook de deelgebieden binnen de Gouwe knoop. Deze deels verhoogde weg moet de huidige provinciale wegen ontlasten en voor een betere door stroming tussen de beide snelwe gen zorgen. Maar de aanleg van de weg heeft grote gevolgen voor een aantal be drijven die in het geplande tracé liggen of daar vlak naast. Verkassen of verminkt verder gaan. Dat is het lot van de bedrijven. Regio - Het nieuwe fietspad 96 is donderdag 6 oktober geopend. Daarbij is ook de nieuwe naam van het deel ten oosten van de N209 bekend gemaakt: het Bentwoudpad. Het deel ten westen van de N209, de Oostkade, was al eerder klaar. Het nieuwe fietspad is zes kilometer Waddinxveen/Zevenhuizen-Moer- kapelle - Stichting Huurdersbe langenorganisatie Waddinxveen Zevenhuizen-Moerkapelle, HWZM, organiseert voor de vierde keer de 'Verkiezing Beste Buur'. Huurders die in een woning van Woonpartners Midden-Holland in Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle wonen kunnen buren, die het afgelopen jaar iets voor hen betekend hebben, nomineren. Alle genomineerden worden op za terdag 12 november om 14.00 uur feestelijk onthaald en een jury be paalt vervolgens wie als 'Beste Buur 2011' in het zonnetje gezet wordt. Voor meer informatie: www.hwzm. nl. De algemene kritiek op de provincie is dat die nauwelijks heeft geluis terd naar de ingediende bezwaren. De provincie heeft alleen oog voor de weg, aldus een van de getroffen bedrijfseigenaren. Of een bedrijf in afgeslankte vorm nog wel levens vatbaar is, is volgens hen blijkbaar geen zorg voor de provincie. Zo klaagde een woordvoerster van het dierenpension Dierdorado aan de Zuidelijke Dwarsweg dat het pension zijn bedrijfswoning kwijt raakt en daarom niet meer levens vatbaar is. Een verplaatsing van het hele bedrijf zou de beste oplossing lang en loopt langs de zuidrand van natuur- en recreatie-gebied Bent woud. Het verbindt Benthuizen, Zoetermeer, Waddinxveen en Moer kapelle met elkaar en ontsluit het Bentwoud. Markante onderdelen van het fietspad zijn het fietsvia- duct over de N209 en de naastgele gen overkluizing over de hoogspan- zijn, maar de provincie houdt zich daarover op de vlakte. Die klacht kwam bij meer bezwaar makers naar voren. Ze vinden dat de provincie in geval van aantas ting van een bedrijf beter kan door pakken en het hele bedrijf moet onteigenen. Maar daar heeft de provincie niet voor gekozen, omdat dit een kostbare zaak is. Volgens de bezwaarmakers horen volgens de regels hele bedrijven te worden 'onteigend en niet halve. Volgens de provincie is verplaat sing van bedrijven niet makkelijk, vanwege regelingen die op de ge wenste plekken gelden. Dat zou het geval zijn bij een ander bedrijf aan de Zuidelijke Dwarsweg, dat naar een ander deel van zijn eigen grond wil verplaatsen. De Raad van State doet over zes weken uitspraak. ningsleidingen in de grond. Het Bentwoud is een nieuw groot gevarieerd bos- en natuurgebied voorde Randstad, aangelegd tussen de stedelijke gebieden van Zoeter meer, Rijnwoude, Waddinxveen en Boskoop. Een groot deel is al gere aliseerd, er zijn al ruim één miljoen bomen geplant. Zevenhuizen/VJaddinxveen - Het algemeen gemengd koor Krea Mu sica viert zaterdag 29 oktober haar twintigste verjaardag met een ju bileumconcert in theater Swanla in Zevenhuizen. Het Rotterdamse Kleinkoor Klaas levert een bijdrage aan het pro gramma. Het veelzijdige repertoire van het ongeveer 65 leden tellende koor Krea Musica bestaat uit stuk ken uit de popmuziek (Queen, Abba, Michael Jackson en Leonard Co hen), uit musicals maar ook klas sieke stukken van bijvoorbeeld John Dowland en Hendrik VIII. Het koor heeft succesvolle concer ten gegeven, onder meer met Geor ge Baker, Marco Bakker en de Bos- koopse formatie Paradise Bigband. Ook heeft het koor opgetreden in Tsjechië. Krea Musica staat sinds 2004 onder leiding van dirigent Herman Kof flard. Vaste pianist van het koor is Jos Vlietstra uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij zal het koor deze avond op vleugel en keyboard be geleiden en daarbij geassisteerd worden door drummer John Scholte en bassist Fred van Aalst. Kleinkoor Klaas zingt wereldse mu ziek. Dit Kleinkoor bestaat uit zes personen dat veelal a capella zingt en soms wordt begeleid door een djembé. Aanvang 20.00 uur, de toegang be draagt 12,50 euro. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar of via 0182- 616273. Voor meer informatie: www.kreamusica.nl Gedeputeerde Ingrid de Bondt van de provincie Zuid-Holland en regiobestuurder Peter Smit van het Stadsgewest Haaglanden hebben donderdag 6 oktober het nieuwe fietspad 96 geopend. Herstel via bewustwording wordt door verzekering vergoed oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl BOUW GARANT W NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180-63 16 11 Barbizonlann 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3