Informatiemarkt Persoonlijke ontwikkeling een schot in de roos Open Dag bij Gerbera United Informatieavond Handencentrum Nederland Leest Slaapkliniek GHZ uitgeroepen tot sterkliniek Vrouwen van Nu naar Christmas Fair HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 12 OKTOBER 2011 43 Open Coffee Zevenhuizen Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Nieuwerkerk aan den IJssel - Per soonlijke ontwikkeling is iets watje op vele manieren kan opvatten en ervaren. De één ontwikkelt zichzelf op het gebied van kennis, de andere heeft meer met het spirituele en weer een ander probeert door mid del van creativiteit zichzelf te ont wikkelen. Een onderwerp dat dus op vele manieren kan worden bena derd. Op de eerste informatiemarkt Persoonlijke groei, ontwikkeling en hulp in de bibliotheek werden dan ook de vele vormen van persoon lijke ontwikkeling belicht. Door Bart Jansen "Het is voor het eerst dat we een dergelijke bijeenkomst organi seren", vertelt Edith Bosma, één van de organisatoren. "De meeste deelnemers aan deze informatie mark zijn zelfstandigen die zeer graag een groter publiek willen informeren over hun bezigheden. Normaliter is dat een vrij lastige en prijzige bezigheid. Vandaar dat we besloten hebben onze krachten te bundelen en gezamenlijk iets te or ganiseren en onszelf te promoten", legt Bosma uit. Maar de markt is niet alleen be doeld voor promotie. Het is vooral K LUnn MM M I iMMEWLKlt l STE* Gezellig druk op de eerste informatiemarkt Persoonlijke groei. bedoeld om er voor te zorgen dat de stap om contact op te nemen met een trainer, coach of docent een stuk laagdrempeliger wordt. "Je moet het zien als een eerste kennismaking. Die is in de meeste gevallen veel prettiger één op één dan via de telefoon. Je stapt hier een stuk gemakkelijker op iemand af en weet gelijk met wie je te ma ken hebt", aldus Bosma. Op deze eerste editie van de infor matiemarkt stonden zo'n twintig deelnemers die allen actief zijn in de regio. "Opvallend is dat we alle maal enigszins in en op het zelfde gebied actief zijn, maar dat we Zevenhuizen - Ondernemers kun nen elke derde dinsdag van de maand gratis netwerken tijdens de 'Open Coffee Zevenhuizen'. Tradi tiegetrouw gebeurt dit in het pand aan de Dorpsstraat 80. Op dinsdag 18 oktober zijn alle ondernemers uit de regio hier welkom. Net werken is ideeën en kennis delen, nieuwe zakelijke relaties vinden, zaken doen of samenwerken. Er is gratis koffie en thee. De Open Cof fee duurt van 9.00 tot 10.30 uur. Voor meer informatie en aanmel den: events.linkedin.com/Open- Coffee-Zevenhuizen/pub/705952. Moerkapelle - Gerbera United, gevestigd aan de Bredeweg 36, organi seert voor zaterdag 15 oktober van 14.00 tot 17.00 uur een open dag waar belangstellenden kunnen zien hoe de uitbreiding van het bedrijf van 1,5 naar 4,2 hectare gerealiseerd is. niet allemaal van eikaars bestaan af wisten. Voor ons was het dus ook een soort kennismaking met elkaar", legt Bosma uit. De deel nemers bundelen niet alleen op de markt hun krachten. Ook op de website www.komjeontwikkelen.nl zijn zij allemaal terug te vinden. "Door middel van een dergelijk medium willen we mensen op een simpele manier benaderen", voegt Bosma toe. Dat de informatiemarkt nuttig is bleek uit de opkomst. Aan ieder kraampje was een gesprek aan de gang. En dus leek het erop dat de markt een schot in de roos is. Gerbera United heeft grootse plannen met het nieuwe bedrijf. Nieuwe technieken maken het mogelijk de teeltomstandigheden te optimaliseren. Op het bedrijf zullen germini's worden geteeld. Ook aan de logistiek wordt veel aandacht besteed en in de nieuwe verwerkingsruimte is een volauto matische verwerkingslijn voor ger- bera's geïnstalleerd. Met de uitbreiding van de locatie aan de Bredeweg komt het totale areaal van Gerbera United op 7,3 hectare. Hierdoor behoort het be drijf tot de grotere gerberatelers van Nederland. Gerbera United is in 2009 ontstaan uit een samenwerkingsverband tussen de gerberakwekerijen W.P. van den Berg en de firma J. Kooy Et Zn. Op alle vestigingen wordt milieuvriendelijk geteeld; het be drijf is MPS-A gecertificeerd. Door gebruik te maken van een WKK- instaliatie kan het energieverbruik voor de gerberateelt worden be perkt. Tijdens de open dag zijn stands aanwezig van diverse sponsors die deze dag mogelijk maken. Voor de bezoekers staan hapjes en drankjes klaar en er is voldoende parkeer gelegenheid bij buurbedrijven aan de Bredeweg op nummer 59, 61 en 65. Voor meer informatie: www.gerberaunited.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op initiatief van de Reumapatiënten vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel verzorgt een team van artsen en therapeuten van het Handencen trum van het Sint Franciscus Gast huis op woensdag 26 oktober van 20.00 tot 22.15 uur een informatie- Gouda/Regio- Het Groene Hart Zie kenhuis (GHZ) heeft voor de behan deling van slaapapneu, vanwege bovengemiddelde prestatie en hoge waardering door patiënten, drie kwaliteitssterren van de ApneuVer- eniging ontvangen. Het kwaliteitskeurmerk is gebaseerd op een groot tevredenheidsonder- zoek, waaraan 2700 patiënten deel namen. Bij het onderzoek werden de ervaringen van de patiënten verge leken op een groot aantal aspecten van diagnose en behandeling en konden zij hun waardering uitspre ken voor de slaapkliniek. In totaal kregen 41 van de 78 slaapklinieken avond in zorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1 in Nieuwerkerk. Aan het woord komen achtereenvol gens een plastisch chirurg, een reu matoloog, een orthopedisch chirurg, een revalidatiearts en een handthe rapeute. Er is ook ruimte voor het stellen van vragen. De toegang is één of meer sterren. Slaapapneu is een ziekte waarbij tijdens de slaap een groot aantal keren de ademhaling een aantal se conden stopt. Mensen kunnen hier jaren mee rondlopen voordat het ontdekt wordt. Door opeenstapelen de zuurstoftekorten kunnen mensen allerlei bijkomende ziekten krijgen zoals hartfalen, hoge bloeddruk en diabetes. Doordat mensen niet goed uitrusten tijdens het slapen, hebben mensen minder energie en komen er ook stemmingswisselingen. Dit wordt wel aangezien voor burn-out of depressie. Bij een tijdige en juiste diagnose is slaapapneu zeer goed te behandelen en kunnen mensen vrij. Zaal open vanaf 19.30 uur. Vooraf aanmelden is gewenst en kan via 0180-312022, 0180-322774 of b.broekman@casema.nl. Voor meer informatie: www.reu- mabond.nl/nieuwerkerk.ijssel. met slaapapneu gewoon voor 100% meedraaien in de samenleving. Voor patiënten met slaapapneu is in het GHZ een gespecialiseerd spreekuur. Hier kunnen patiënten met klachten van snurken en moe heid terecht op één gezamenlijk spreekuur van de longarts, KNO-arts en gespecialiseerd verpleegkundige. Daarnaast zijn er meerdere keren per week reguliere spreekuren voor slaapapneu. Zodoende kunnen pa tiënten altijd snel terecht. Het GHZ verricht meer dan vijftien jaar on derzoek naar slaapapneu. Zuidplas/Waddinxveen - De zesde editie van de landelijke actie 'Neder land Leest' gaat vrijdag 21 oktober van start. Tot en met vrijdag 18 no vember kunnen volwassen leden van de vestigingen van bibliotheek De Groene Venen in Moordrecht, Wad- dinxveen en Zevenhuizen-Moerka- pelle een gratis exemplaar van het boek 'Het leven is vurrukkulluk' van Remco Campert afhalen. In het boek beschrijft Campert een dag uit het leven van twee vrienden, Mees en Boelie, die beiden verliefd zijn op hetzelfde meisje, de zestienja rige Panda. De Lofrede op 'Het leven is Moordrecht - De Vrouwen van Nu gaan vrijdag 25 november met de bus naar de Country Et Christmas Fair in kasteel De Haar, waar circa 200 stands, kerstbomen, vuurkorven en een echte ijsbaan op de bezoe kers staan te wachten. Alle stands zijn overdekt, verwarmd en tegen vurrukkulluk' is van de hand van Ro nald Giphart en staat afgedrukt in de Nederland Leest editie. Het idee achter de actie Nederland Leest is, dat zoveel mogelijk Neder landers het boek tegelijkertijd lezen in de actieperiode. In Waddinxveen is het boek in de bibliotheek af te halen vanaf vrijdag 21 oktober 14.00 uur; in Moordrecht en Zevenhuizen vanaf zaterdag 22 oktober, 10.00 uur. De voorraad is beperkt. Een e-voucher afhalen is ook mo gelijk. Hiermee kan men tot en met vrijdag 25 november de e-book versie van 'Het leven is vurrukkulluk' down loaden. elke weersomstandigheid bestand. De kosten bedragen 40,- euro; dit is inclusief entree, onderweg kof fie en een afsluitend diner. Lunch niet inbegrepen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie: 0182-374398 of nellyenjan@hetnet.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 43