Waterberging Kleinpolderplein voorkomt wateroverlast HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 12 OKTOBER 2011 In de Rotterdamse deelgemeente Overschie is een waterberging onder het verkeersplein Kleinpolderplein gerealiseerd. De saaie doorgang onder fly-overs van snelwegen is nu veranderd in een aantrekkelijke en groene entree naar de stad waar fietsers en wandelaars van kunnen genieten. De waterberging Kleinpolderplein is dinsdag 11 oktober geopend en is een van de beeldbepalende onderdelen waarmee wateroverlast in de deelgemeente Overschie kan worden bestreden. In de deelgemeente Overschie is weinig oppervlaktewater aanwezig waardoor in de toekomst risico op wateroverlast bestaat (water op straat). Er wordt hard gewerkt aan het Deelgemeentelijk Waterplan. Belangrijke onderdelen daarvan zijn het voorkomen van wateroverlast door het realiseren van voldoende waterberging. Daarnaast zijn het zorgen voor nieuwe watergangen en duikers met voldoende capaciteit en een goed en een gezond watersysteem met een goede waterkwaliteit belangrijk. Het project waterberging Kleinpolderplein voldoet daaraan en is een prachtig voorbeeld voor Overschie én Rotterdam. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard is samen met de gemeenten en andere waterbeheerders en overheden verantwoordelijk voor een goed watersysteem. Dit is vastgelegd in het Nationaal Bestuursakkoord Water (NBW). De gemeente Rotterdam en de drie waterschappen Schieland en de Krimpenerwaard, Delfland en Hollandse Delta hebben de visie voor het waterbeheer in de stad vastgelegd in het Waterplan Rotterdam 2. De uitwerking daarvan gebeurt per deelgemeente. Bekendmaking RBG Wijziging van de Leidraad Invordering 2011 Bekendmakingen Nieuw lid algemeen bestuur Groot onderhoud: baggeren van Ringvaart en Hennipsloot Vergunningen week 41, nr. 96 s, Artist Impressions: dS+Vgemeente Rotterdam, Willem Oldenburg De hoogheemraadschappen van Delfland en van Schieland en de Krimpenerwaard hebben vanaf 1 januari 2010 het heffen en innen van REGIONALE de belastingen ondergebracht in één nieuwe BELASTING organisatie: de Regionale Belasting Groep. GROEP (RGB) Het dagelijks bestuur van de RBG maakt bekend dat in zijn vergadering van 29 september 2011 de wijziging van de Leidraad Invordering 2011 RBG per 1 juli 2011 is vast gesteld. Het wijzigingsbesluit en de Leidraad Invordering 2011 RBG per 1 juli, liggen vanaf heden gedurende 12 weken ter inzage bij de recepties van de hoogheemraadschappen van Delfland, Phoenixstraat 32 in Delft en van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123 in Rotterdam. De tekst van de Leidraad is ook te vinden op de website van de RBG. Let op: binnenkort publiceert de RBG zijn bekendmakingen alleen via de website www.derbg.nl. Tijdens de vergadering van het algemeen bestuur op 28 september 2011 is de heer drs. N.M. de Rooij uit Berkel en Rodenrijs toegelaten als lid van het algemeen bestuur van het hoogheemraadschap. De heer De Rooij volgt de heer Aartsen op. Hij is benoemd door het Bosschap en vertegenwoordigt de categorie natuurterreinen. De Ringvaart in de polder Prins Alexander en de Zuidplas- polder en de Hennipsloot in Zevenhuizen zijn toe aan een grote beurt. Voor een vlotte doorstroming en verbetering van de vaardiepte is baggeren over de hele lengte nood zakelijk. In opdracht van het hoogheemraadschap wordt het project in samenwerking met Groenservice Zuid-Holland op dit moment aanbesteed. De uitvoering van het project start naar verwachting eind november 2011. Gefaseerde uitvoering Het project wordt gefaseerd uitgevoerd. Gestart wordt met het gedeelte Spoorweg - bocht Gouda en de Hennip sloot. Bewoners en bedrijven langs deze trajecten wor den, zodra het werk is gegund en de aannemer bekend is, op korte termijn daarover ingelicht. Verwerking Over het algemeen is de vrijkomende bagger niet veront reinigd. Deze kan op de wal worden verwerkt op diverse locaties. Omwonenden van deze locaties krijgen daarover bericht. De bagger wordt verwerkt in geotextiele tubes. Dit zijn langgerekte zakken van goed doorlatend textiel. Het water kan via het doek wegvloeien. De bagger kan versneld worden ontwaterd door het toedienen van een flocculant. Na enkele weken is de bagger zo stevig, dat het als grond ter plekke of elders kan worden verwerkt. De verontreinigde bagger wordt na ontwateren afgevoerd naar een afvalverwerker. Meer informatie kunt u vinden op www.hhsk.nl/projecten/groot onderhoud Ringvaart. Met vragen kunt u bellen met de afdeling Klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap watervergunningen, ontheffingen Regle ment Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) en stelt maatwerkvoorschriften op. Moordrecht - (K.11.321, 5 oktober 2011) E. Eberwijn, maken van een terras. Dorpsstraat 12. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.11.535,5 oktober 2011) C.T.Tamerus, aanbrengen van een hekwerk nabij Westringdijk 48. Zevenhuizen - (K.11.387,29 september 2011Prorail B.V., aanleggen van een onderdoorgang onder de spoorbaan, Bredeweg 168. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard ■IHI ■OMMHOi

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 44