h. Anisha de Vries voorleeskampioen Overtuigende start teams De IJssel Zijde schilderen en werken met acrylverf Uit eten in Moerdregt Erik Faas wint zomercompetitie S- 5> HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 12 OKTOBER 2011 45 Moordrechtse Bluesnacht Braderie in nieuw jasje Schaken Hengelsport Moordrecht - East End organi seert voor zaterdag 29 oktober de Moordrechtse Bluesnacht met optredens van drie gere nommeerde bluesbands. De avond wordt geopend door Peter Struijk Et Robbert Fos- sen; dit duo zorgt voor rus tige slowblues Chicago Style. Vervolgens is het de beurt aan Jackie D,; voor het eerst in de nieuwe formatie, met toetse nist Alfred, brengt deze band stampende blues rock. Tot slot zorgen The Veldman Brothers voor een stampend slot van de avond. De Moordrechtse Blues Nacht begint om 20.30 uur. Deur open vanaf 19.30 uur. De toe gang bedraagt 10,- euro in de voorverkoop en 15,- euro aan de deur. Contant betalen. Eet- en bluescafé East End is ge vestigd aan het Oosteinde 7a. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Op de Achtbaan werd vorige week, in de Kinderboeken week, een voorleeswedstrijd voor de groepen 7 en 8 gehouden. In de voorgaande weken werden voorlees- middagen voor de groepen 3 tot en met 6 gehouden. Deze voorleesmid- dag was in wedstrijdvorm gegoten, omdat de winnaar de school mag vertegenwoordigen bij de regionale voorleeswedstrijd. Er deden dertien kandidaten mee uit vier groepen. Winnaars in de groepen werden Anisha de Vries, Ruben Hoonhoudt, Ravi Alblas en Sarah Verhoef. Moordrecht - De schakers van De IJssel zijn uitstekend van start ge gaan in de teamcompetitie van de Rotterdamse Schaakbond. Het vorig jaar naar de derde klasse gedegra deerde tweede team klopte Spijke- nisse met 7-1. Winst voor Gerard van der Wouden, Mick en Aad van den Berg, Rien Duine, Sjaak in 't Veld, Menno van Dijk en Hans Kort- rijk. Leen Boonstra moest de eer aan de tegenstander laten. Ook het vier tal had met een 4-0 overwinning een moedgevende seizoensouver ture. Zij traden aan zonder topman Sjaak in 't Veld, die in het tweede speelde. Lotte van der Wouden was een bekwame vervanger. Niet alleen zij won haar partij, dat deden ook de Aad van der Meer, Frans Dubois en Ton van Smirren. Er werden zeven partijen voor de clubcompetitie gespeeld. Pim te Lintelo en Léon Jacobse kwamen snel tot remise. Veel meer tijd vroeg de partij tussen Frank Visser en Ad Multem. De verdediger bleef lang overeind. Pas toen Vissers bedenk tijd bijna op was, wist hij de winst binnen te halen. Judie van Eek nam tegen Marten Evengroen revanche voor haar verliespartij in de rapid- competitie en bezorgde hem zijn eerste nederlaag. Een vlotte zege voor Arie Macdaniël tegen Pane Vink, puntendeling bij Jan Vink te gen Teus Boere, winst voor Marian Schoonderwoerd tegen Anita van Eek en Casper de Pijper debuteerde met een overwinning op Bastiaan Rietveld. Pim te Lintelo blijft aan kop ge volgd door Frank Visser, Gerard van Moordrecht - Onder leiding van Mariëtte van Noordenne gaan eind oktober twee korte cursussen van start; een cursus schilderen met acrylverf én een cursus zijde schil deren. De cursussen vinden plaats in het atelier van de kunstenares op maandag, dinsdag en woensdag, zowel in de ochtend als 's-avonds. Voor meer informatie en aanmelden: mariettedesign.nl of 06-28923291. naar: www.hartvanholland-online.nl Anisha de Vries mag zich dit jaar voorleeskampioen van de Achtbaan noemen. Zij las voor uit het boek 'Joris en de geheimzinnige draak' van Roald Dahl. Moordrecht - Senioren uit Moor drecht kunnen donderdag 3 novem ber 'uit eten' in Centrum Moerdregt aan het Land voor Water. In restau rant De Kroon wordt vanaf 17.00 uur een captains dinner geserveerd. Deze maaltijd bestaat uit kapucij ners, gebakken uien en spek. Reser veren is noodzakelijk. Tot uiterlijk maandag 17 oktober kan men zich aanmelden bij de receptie van het centrum, of telefonisch via 0182- 373844. Moordrecht - De traditionele braderie annex rommelmarkt kent deze keer een ruimer aanbod dan voorheen. Op za terdag 15 oktober kan men van 9.00 tot 15.30 uur in en rond de Zespunt aan de Mo lenlaan 1a terecht bij tal van kramen, waaronder nieuwe kramen met curiosa, Molukse bami en glitter tattoo's voor kinderen. Op de braderie vindt men verder onder meer de be kende oliebollen, loempia's, en bloemen en planten. Een kraam huren kan nog, maar alleen buiten zijn nog plaatsen beschikbaar. Voor meer informatie: 06-44714224. Mariëtte van Noordenne verzorgt in haar atelier een workshop schilderen met acryl en een workshop zijde schilderen. Moordrecht - H5VMoordrecht heeft zaterdag 8 oktober de laatste wed strijd van de zomercompetitie ge vist in de Oude Rijn bij Bodegraven. De 22 vissers hadden een redelijke vangst met een fotofinish van de top drie. In het A-korps won Erik Faas met 4.190 gram, werd Ron Hofland tweede met 4.160 gram en Hannie van der Hoek derde met 4.100 gram. In het B-korps ging de winst naar Willem de Zwart 3.160 gram, werd Willem van Veen tweede met 2.260 gram en Hans Speulman derde met 1.950 gram. In het C-korps won Jari Faas met 2.400 gram, werd Erik Schensema tweede met 1.620 gram en Michel van Bergen derde met 1.520 gram. Erik Faas (A-korps) won de zomer competitie en werd verenigings kampioen met twintig punten en 53.205 gram, tweede Sjaak Vonk met 68 punten en 47.270 gram en derde John van Uu- nen met 69 punten en 27.950 gram. Het B-korps werd gewonnen door Cees van den Heuvel met 69 pun ten en 35.210 gram, gevolgd door Marco Heemelaar met 75 punten en 29.570 gram en Hans Speulman met 81 punten en 20.180 gram. Jan van der Schee won het C-korps met146 punten en 15.515 gram, tweede Henk Jan Boer met 155 punten en 10.160 gram en derde René Treuren met 167 punten en 9.810 gram. Anisha de Vries (links) gaat de Achtbaan vertegenwoordigen bij de regionale voorleeswedstrijd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45