SiMMM 00 HMM SHE! MN 313 (MWMmsmv iypCi&dexytA KARATEKA LAURY VOGELZANG TOPSPORTTALENTLEERLING 2011 AXENZION NAAR CLASH OF THE COVER 6AND5 HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 12 OKTOBER 2011 53 Nieuwerkerk aan den IJssel - "Je moet jezelf uitdagen en vernieuwend blij ven", zegt Ferewe (spreek uit als: fieree) van Vugt alias Dichter over het artiest-zijn. De 21-jarige rapper uit Nieuwerkerk is een rising star in de hip hopscène. Door Pepijn de Groot Beperken tot hiphop wil hij zich niet. "Men vindt het moeilijk als je naar buiten treedt als een bepaald type artiest en daarna iets anders gaat doen. Ik profileer mezelf liever als artiest dan als puur rapper." Dat wil niet zeggen dat hiphop niets voor Ferewe betekent. "Ik wil muzi kaal de breedte en diepte in, maar ik blijf trouw aan de roots. Ik hou nog steeds van hiphop en dat zal altijd zo zijn." Met de vooroordelen die gelden over hiphop wordt Ferewe zelden gecon fronteerd. "Ik draag het Nederlandse leven uit", zegt hij glimlachend. In hiphopkringen wordt vaak kritisch gesproken over het RTL-programma Holland in da Flood, een programma a la Oh Oh Cherso maar dan met Nederlandse rappers. Ferewe maakt zich niet druk over het beeld dat daar van hiphop wordt geschetst. "Natuurlijk, het is jammer dat de cultuur zo wordt weergegeven. Te gen de mensen die denken dat hip hop werkelijk zo is, kan ik een heel betoog afsteken. Ik zeg alleen: ga op onderzoek uit." Ondernemer in de havenstad De kneepjes van het vak [eert Fe rewe op Zadkine Popacademie in Rotterdam. De verbreding die hem tegemoet kwam op Zadkine heeft hem als artiest gevormd. "Als je in een klas zit met rockers en singer- songwriters word je door hun be- invloed." Die invloed komt terug in de uiting van zijn muziek. "Gisteren heb ik een klassieke mash-up ge daan; hiphop met klassiek. Driejaar geleden dacht ik daar niet aan. Zo iets bindt mensen aan je die eerst niet naar je luisterden." Volgens hem is de Popacademie een leerzame opleiding die de visie van de muzikant verbreedt. "Naast muzikale vakken krijg je lessen over ondernemen. Ondernemen moet wel in je zitten, trouwens." Het is een kwestie van doen en volgens Ferewe ontbreekt het sommige hiphopartiesten aan onderne mersgeest. "Bij velen gaat het puur om de muziek. Je re keningen blijven echter ko men. Als artiest moet je je muziek aantrekkelijk ma ken voor de markt. Daar hoef je qua creativiteit geen concessies voor te doen." Als ondernemend artiest is Dichter beter af in Rotterdam dan in Nieuwerkerk. "Rotterdam biedt meer kansen. Er zijn talentenjach ten, open mies, jamsessies. Daar ko men mensen die boekingen voor je regelen. Op die manier heb je sneller ingangen dan wanneer je een avond hier in De Tap gaat zitten", grinnikt Ferewe. "Noord, oost, zuid, west: overal in Rotterdam zitten rappers. Rotterdam is de hiphopstad", stelt hij. DichterxBoah Een persoon die Ferewe erg inspi- reert is G-Boah, waarmee hij het duo DichterxBoah vormt. Afgelopen jaar bracht het duo de EP Horen, Zien Et Voelen uit. G-Boah was lid van Postmen, een band die hiphop en reggae mixte en daardoor een verdienstelijke rol heeft gekregen in de Nederlandse muziekgeschie denis. G-Boah is docent op Zadkine en daar begon hun samenwerking. "Het gaat er bij mij om dat ik lek ker muziek kan maken. Voor G-Boah is dat ook zo." Die gedeelde passie voor lekker muziek maken zorgt er voor dat het duo graag in de studio Dichter vormt samen met G-Boah het duo DichterxBoah: "Als de wereld niet vergaat, komt de Dichterx- Boah-plaat in 2012." verkeert om nieuwe nummers te maken. Binnenkort studeert Ferewe af. Dat is niet de enige mijlpaal die om de hoek loert. "Het album met G-Boah is praktisch klaar, alleen nog de juiste kanalen vinden. De muziek is live ingespeeld en dat klinkt dyna mischer dan werken met samples en een drumcomputer, iets wat ik voor heen veel deed." Een exacte datum voor het album van DichterxBoah is er nog niet, wel een richtlijn. "Als de wereld niet vergaat, komt de DichterxBoah-plaat in 2012." Reeuwijk - In Jongerencentrum Loose End aan de Buitenomweg 5 vindt zaterdag 15 oktober een live bandavond plaats met een optre den van De Joekels Et SlangDang. De avond duurt van 21.00 tot 1.30 uur. Op zaterdag 5 november vindt in Loose End een live optreden plaats van de rock-pop coverbands Cicero en Hard Zat. Voor zaterdag 29 oktober wordt een tienerdisco georganiseerd in Loose End. Jeugd in de leeftijd van tien tot vijftien jaar kan komen dansen van 20.00 tot 23.30 uur. Iedere vrijdag is de kroeg van Loose End van 21.00 tot 1.30 uur geopend voor jongeren van zestien jaar en ouder. Voor meer informatie: www.loose-end.eu. www.kunstbende.nl. In aanwezigheid van coach Randy Wiel overhandigde Marcel Broersma, bestuurslid van Rotterdam Basketbal College, aan wethouder Antoinette Laan het strategisch plan voor Rotterdam Rotterdam - Twee dagen voordat het Rotterdam Basketbal College het seizoen op maandag 3 okto ber opende met de wedstrijd tegen Gasterra Groningen, de runner-up van vorig seizoen, presenteerde een delegatie van het Eredivisie team van Rotterdam Basketbal haar strategische beleidsplan aan wethouder Antoinette Laan. Rotterdam Basketbal College wil Rotterdamse jongeren een kans bieden hun talenten op sportief én intellectueel gebied te ontwik kelen. Gezamenlijk met verschil lende Rotterdamse organisaties, waaronder de gemeente Rotter dam en de onderwijsinstellingen ROC Zadkine, Albeda College, In- Holland, Hogeschool Rotterdam en de Erasmus Universiteit en het be drijfsleven, zet het Eredivisieteam zich in voor talentenontwikkeling in Rotterdam. De samenwerking is gericht op het neerzetten van een duurzaam en betrouwbaar concept voor de Rotterdamse jongeren. Rotterdam - Laury Vogelzang istop- sporttalentleerling 2011 geworden op Thorbecke Voortgezet Onderwijs. Dejuryvond haar de winnaar omdat ze bij haar gespreide HAVO eindexa men goede resultaten haalt en het afgelopen jaar geweldige sportieve resultaten neerzette: bij het EK tot 21 jaar in Servië haalde ze brons, ze zegevierde in de Kaitan Open, in het Open de France in Parijs en op het Grand-Prix toernooi in het Tsjechi sche Kralove. In totaal werd ze bij negen van de twaalf wedstrijden eerste. De 17-jarige karateka van Unity'99 kreeg de voorkeur boven ploegge noot Nick Gerrese en skiester Romy van Breukelen. De drie genomineer de topsportleerlingen werden voor gedragen voor de prijs van topsport- talentleerling van het jaar, omdat ze in de schoolbanken en in hun sport goed presteren. De prijs werd donderdag 6 oktober op de locatie Prinsenlaan van Thor becke Voortgezet Onderwijs uitge reikt door ex-judoka Deborah Gra- venstijn, winnares van Olympisch brons (Athene) en zilver (Beijing) en voormalig proftennisser Raemon Sluiter. Laury Vogelzang, (foto: Mark Reijnen) Zit je op het vmbo, havo of vwo en moet je binnenkort een profiel-, sec- tor- of opleidingskeuze maken? Dan neemt een beroepskeuzetest wel licht je twijfels weg en geeft je tips over opleidingen om verder te on derzoeken. Een beroepskeuzetest bij De Jonge Krijger bestaat uit een intakegesprek met één van onze loopbaanadviseurs waarna je zelf aan de slag gaat met de beroepskeuzetest en verschil lende opdrachten. Daarna krijg je de uitslag en het advies te horen in het afsluitende gesprek met de loopbaanadviseur. Voor twintig leerlingen uit de ge meente Zuidpias hebben wij op dit moment plek om kosteloos een beroepskeuzetest te komen ma ken. Doel hiervan is dat leerlingen een goede keuze maken voor een vervolgopleiding en het risico van uitval op het MBO, HBO of WO ver kleind wordt. Wil je hiervoor in aan merking komen? Bel dan naar De Jonge Krijger: 0180-312740 (www. jongekrijger.nl)! De Jonge Krijger is een project bureau voor jongeren, werk en scholing en voert in verschillende regio's, waaronder de gemeente .Zuidpias, het RMC uit. Dit is het Regionaal Meld- en Coördinatie punt voortijdig schoolverlaten dat als doel heeft om jongeren te sti muleren een startkwalificatie te be halen om een betere kans te hebben op de arbeidsmarkt. Het RMC biedt trajectbegeleiding naar scholing of een combinatie van leren-werken. Den Haag/Zevenhuizen - In het Paard van Troje vindt op zondag 16 oktober een van de kwartfinales plaats van The Clash of the Cover Bands. Op het podium verschijnen achtereenvolgens Apelazerus uit Leiden, IMI Et Band uit Den Haag, Steeier uit Rotterdam, Back on Track uit Wassenaar, Axenzion uit Zevenhuizen, The Heroes uit Den Haag, Insane uit Hazerswoude en The Blue Room uit Den Haag. Zaal open om 14.00 uur; de pptredens beginnen om 15.00 uur. Speel jij in een coverband en zijn jullie klaar om de hele Benelux te veroveren? Geef je dan op voor 'The Clash of the Cover Bands - The Be nelux Edition'! Voor meer informatie: www.theclashofthecoverbands. com. Twilight Zone uitJulianadorp won op zondag 2 oktober de vierde kwartfinale regio H/esf van The Clash of the Cover Bands.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 53