Sterke start Jitae Groeneweg verliest weer nipt Eindelijk overwinning voor Moerkapelle Kansloos verlies Moordrecht AbnerTexeira opnieuw trefzeker Eric Disseldorp uitblinker bij NTTC Vier op een rij Zege zonder franje tiü I HART VAN HOLLAND SPORT 12 OKTOBER 2011 55 Taekwondo Voetbal Voetbal Voetbal Voetbal <v> Tafeltennis Korfbal Waterpolo I Oss/Waddinxveen/Zevenhuizen/ Nesselande - Het Array Industries wedstrijdteam van Jitae Taekwondo begon zaterdag 8 oktober in Oss het wedstrijdseizoen op de Open Tapia. Thijs Litjens (Waddinxveen) was bij de junioren (14-17 jaar) B-klasse (groen tot en met blauw-rode band) uitstekend op dreef. In de spectacu laire finale in de gewichtsklasse tot 68 kilo won Thijs met 12-6 van Sam Goossens uit Rosmalen. Vooral de onvoorspelbare combina ties zowel op het lichaam als naar het hoofd van Goossens maakten Litjens onverslaanbaar. Goud dus bij zijn laatste optreden bij de ju nioren. Brons was er voor Lennard Ernst (Waddinxveen) bij de aspiranten B-klasse tot 45 kilo, hij verloor met 1-7 van de latere winnaar Heesak kers uit Den Bosch. De pupillen Kevin en Thijs Olieman (Zevenhuizen) en Luuk Verschoor (Nesselande) kwamen allen uit in zwaardere gewichts- en leeftijd klassen en strandden in de kwart finales. Voor meer informatie: 0182-636462 of www.jitae.nl. Thijs Litjens scoort met Dollyeo Chagi. Zevenhuizen - Met een doelsaldo van zeven voor en zeven tegen na zes wedstrijden is het duidelijk waar het probleem bij Groeneweg ligt. Ook tegen het Rotterdamse GLZ Delfshaven wist de voorhoede voor de derde achtereenvolgende keer het vijandige net niet te vinden. In tegenstelling tot de wedstrijd van verleden week tegen Vep werd er nu door iedereen keihard gewerkt. Behalve de eerste tien minuten van de wedstrijd had Groeneweg meer balbezit dan de toch wel balvaar- dige spelers van de thuisclub. In die eerste tien minuten viel, na zeer slap uitverdedigen, ook het enige doelpunt. Daarna ontspon zich een wedstrijd met twee gelijkwaardige ploegen. In de tweede helft kreeg Groeneweg heel veel vrije trappen en corners te nemen maar de bal ging niet tussen de palen. De groot ste kans kreeg verdediger Bart Eind hoven, vrijstaand na een corner van JP Hordijk. De bal verdween echter naast het doel. Ver in blessuretijd sloegen de stoppen door bij doel man Johan Hoogeveen door met direct rood tot gevolg. Groeneweg drong al geruime tijd aan om in ie der geval een verdiend gelijkspel uit het vuur te slepen. Na een door de scheidsrechter geconstateerd bui tenspel tikte een voorhoedespeler van GLZ de bal weg net voordat de Groenewegkeeper de bal zou onder scheppen. Met een ondoordachte actie duwde de keeper de aanval ler tegen de grond en moest van de overigens uitstekende scheidsrech ter direct vertrekken. Moerkapelle - De voetballers van Moerkapelle zetten zaterdag 8 ok tober BSC'68 van meet af aan onder druk. BSC '68 kon niet in haar spel komen en Moerkapelle mocht aan val na aanval opzetten. Na twintig minuten was het raak. Pieter Lips plaatste de bal vanaf het midden veld naar de rechterflank, Jaron van Dommele leverde een gave voorzet af op Stefan Sallevelt die achter zijn man vandaan kwam en voordat de keeper er bij kon de bal binnen tikte. Nog geen vijf minuten later nam Brend Hoogma een corner en plaatste deze in één keer tussen de speler bij de eerste paal en de kee per in het doel. Na een half uur spe len volgde, na een pass van één van de middenveldspelers op Sallevelt, vanaf rechts het volgende doelpunt. In de tweede helft was het al snel opnieuw raak. Menno Verschoor gaf de bal uit een vrije trap direct op rechts aan Van Dommele die een voorzet afleverde net na de twee de paal waar Kamal Boutasqount, gedekt door tegenstander en kee per, de 4-0 wist binnen te koppen. Moerkapelle kreeg kans op kans. Een volgende doorbraak van Hoog ma op links leverde een strafschop op. Verschoor wist hier wel raad mee. Halverwege de tweede helft Moordrecht - Moordrecht verloor zondag 9 oktober op eigen veld kansloos van Meerburg. In Moor drecht legde Meerburg een prima partij op de mat, waarin Moordrecht het eerste half uur nog tegengas kon geven. Met de rust stond het 0-3. Na de thee kwam de ploeg pas echt op gang en liep uit naar 1-9. Volgende week treedt Moordrecht aan in de uitwedstrijd tegen Alkma- nia. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mede dankzij opnieuw twee treffers van 'Appie' Texeira slaagde Nieuwerkerk er voor de tweede achtereenvol gende keer in te winnen. In en tegen Papendrecht werd voor rust de basis voorde 1-2 winst gelegd. Net zoals een week ervoor was Ab- ner Texeira opnieuw goud waard voor zijn ploeg. Nu hij en zijn ploeg de creativiteit van Remco Langer- veld voor lange tijd moet missen, neemt de kleine rappe aanvaller het voortouw en was een voortdurende plaag voor de Papendrechtse defen sie. Net als een week eerder tegen SJC nam Nieuwerkerk opnieuw het initiatief alhoewel het tot de 14e minuut duurde voordat er iets echts opwindend voor het doel van Pa pendrecht gebeurde. Godwin Falix vond het hoofd van Chris Boer, die met het hoofd scoorde, echter wel in een duidelijke buitenspelpositie. Het bleek uitstel van executie want amper viér minuten later was het wel raak. Opnieuw stond Godwin Falix aan de basis met een afgeme ten voorzet vanaf de linkerkant. Nu kopte Chris Boer prima terug voor het doel waar Abner Texeira er als de kippen bij was de bal over de doellijn te tikken. Het duurde tot de 33e minuut voordat Abner Texeira de tweede treffer op het bord no teerde; 0-2. Ex-hoofdklasser Papen drecht wist aanvallend nauwelijks gevaarlijk te worden. Na de rust zakte Nieuwerkerk in en liet het Papendrecht komen. Het kwam het spel beslist niet ten goede want gaandeweg werd het niveau alsmaar minder en dat was jammer voor de Nieuwerkerkse toeschou wers die op sportpark Slobbengors duidelijk in de meerderheid waren. In de 85e minuut viel de tegentref fer. Met dit resultaat en voor de vierde keer op rij ongeslagen, nes telt Nieuwerkerk zich in de bovenste regionen van de middenmoot. Vol gende week komt het Haagse VUC op bezoek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met drie overwinningen in zijn enkel spelen en winst in het dubbelspel drukte Eric Disseldorp nadrukkelijk zijn stempel op de wedstrijd tegen Dordrecht. De spannende wedstrijd eindigde uiteindelijk in een gelijkspel, waar achteraf bezien de Nieuwerkerkers het minst gelukkig mee zullen zijn. Van de vijf verloren wedstrijden werden er drie in het nadeel van NTTC beslist met een verschil van twee punten in de vijfde game. Dit was al direct het geval tijdens de eerste twee wedstrijden van Danny van het Groenewoud en Willem Vuerhard. De derde wedstrijd werd door Disseldorp ruim in drie games gewonnen. Doordat Disseldorp en Van het Groenewoud het dubbel nipt in vijf games wonnen, was de stand weer gelijk. De verder gelijk opgaande strijd ging via 3-3 en 4-4 naar uiteindelijk 5-5. Na drie wed strijden in de Hoofdklasse is NTTC nog steeds ongeslagen. Papendrecht is volgende week de nieuwe tegen stander. kon BSC '68 met enig geluk iets te rug doen: 5-1. De mooiste actie van de middag: Verschoor passte direct vanaf de aftrap de bal richting de op rechts snel weg gespurte en geheel vrij gelaten Van Dommele, deze gaf enkele meters voor de achterlijn zijn derde assist van deze middag voor. De toegesnelde en meters hoog to rende Sallevelt kopte zijn derde goal binnen. Eindstand 6-1. Volgende week wacht de uitwed strijd in Berkenwoude tegen FC Per kou w. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu- werkerk/Feenstra Et Profilease 1 wist zaterdag 8 oktober haar vierde wedstrijd op rij te winnen. Na een spannende wedstrijd, waarin Nieu werkerk continu de bovenliggende partij was, kon de ploeg van Van Klooster en Verbeek de handen in de lucht steken. Na twee keer 7-6 Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpoloërs van LVSG NieMo-Van Vliet hebben ook de vierde competitiewedstrijd in winst omgezet. In het Polderbad werd ZVS uit 's-Gravendeel met 10-5 opzij gezet. NieMo won tot dusverre alle wedstrijden met vijf doelpunten ver schil of meer. De zege op ZVS, dat tot zaterdag zes punten had, was er één zonder franje. Op de tweede periode na kon NieMo niet echt overtuigen. Nadat was de eindstand 14-12. Nieuwer kerk speelde verdedigend weer heel sterk en wist met prima voorverde- digen de angel uit het spel van TOP te halen. Opvallend was de return van Viola Cornelisse die twintig mi nuten voortijd een tijdelijke rentree maakte. Het was de vierde opeenvolgende de thuisclub aan het begin van de derde periode op een 7-1 voorsprong was gekomen, zakte het spelpeil van de ploeg van coach Zlatko Rakonjac naar een bedenkelijk peil. Daardoor konden de bezoekers de schade be perken tot 10-5. NieMo bleef door de winstpartij, waarin Stefan Milovanovic afscheid nam, met de maximale score aan de leiding. De 22-jarige speler gaat tij delijk wonen en werken in Servië. zege in de Overgangsklasse. Nieu werkerk blijft in het spoor van kop loper Trigon, dat redelijk eenvoudig van GKV won. Volgende week sluit Nieuwerkerk de eerste helft van het veldseizoen af met een uitwedstrijd tegen GKV. TOP ontvangt koploper Trigon.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 55