Zuidpias Volgende week: Begrotingsspecial Inzameling snoeiafval in Nieuwerkerk aan den IJssel Sociaal Raadslieden in Zuidpias Kijkdag gevonden fietsen gemeente WEEK Met informatie over de begroting 2012 en de bezuinigingen in de gemeente Zuidpias Publiekszakeri op vrijdag 21 oktober gesloten HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 12 OKTOBER 2011 Gaat u in de herfstvakantie eerrpaar dagen weg? Zorg dan dat u de begrotingsspecial niet mist! doorverwezen naar de gemeentewerf in Nieuwerkerk aan den IJssel, naast het afvalbrengstation. Op de gemeentewerf is een plaats inge richt waar aanhangwagens kunnen worden geleegd. Op de gemeentewerf kan alleen snoeiafval worden aangeboden, voor het aanbieden van al uw andere afval kunt u uiteraard op het afvalbrengstation terecht. Data en locatie: De kraakperswagen vindt u hier: 22 oktober van 9:30 uur tot 12:00 uur Goudmos [nabij gymzaal). Van 13:30 uur tot 16:00 uur lersestraat [par keerplaats zwembad). 29 oktober van 9:30 uur tot 12:00 uur kruising van Heugtenlaan /Bermweg [nabij kinderdagverblijf). Van 13:30 uur tot 16:00 uur Schoolstraat nabij Vijverzicht). 5 november van 9:30 uur tot 12:00 uur Goudmos (nabij gymzaal). Van 13:30 uur tot 16:00 uur lersestraat [par keerplaats zwembad). 12 novembervan 9:30 uurtot 12:00 uur kruising van Heugtenlaan/Bermweg [nabij kinderdagverblijf). Van 13:30 uur tot 16:00 uur Schoolstraat [nabij Vijverzicht). Op deze dagen en tijden kunt u met aanhang wagens terecht op de gemeentewerf aan de Eerste Tochtweg 9b (naast afvalbrengstation). Uiteraard kunt u ook uw snoeiafval aanbieden op het afvalbrengstation. Deze is op werkda gen geopend van 12:00 uur tot 16:00 uur en op zaterdag van 10:00 uur tot 16:00 uur. Legitimatie blijft verplicht op de locaties en bij het afvalbrengstation. Hier kan naar gevraagd worden! De inwoners van Nieuwerkerk aan den IJssel kunnen hun snoeiafval aanbieden aan de kraakperswagens die op vier zaterdagen klaar staan om het snoeiafval in te nemen. Hoe en wat: Al uw tuinafval, zoals snoeiafval en bladeren, kunt u in de kraakperswagen kwijt. Materialen zoals hout, ijzer en kunststof uit de tuinen behoren hier niet toe! U dient het groen dan ook zon der plastic zak af te leveren. Snoeiafval dat aan geboden wordt-in kruiwagens, zakken en dergelijke kan op aanwijzing van onze medewerker in de kraakpers wagen worden gegooid. Auto's die snoei afval brengen met aanhang wagen worden De afdeling Publiekszaken is op vrijdag 21 oktober gesloten in verband met werkzaamheden aan het computersysteem. Onze excuses voor het ongemak. Heeft u een vraag of probleem op sociaaljuridisch gebied? Bijvoorbeeld overwerk, uitkeringen, belastingen, onder wijskosten of juridische zaken? Dan kunt u terecht bij het instituut Sociaal Raadslieden Rotterdam (SRR). Sociaal raadslieden adviseren u volstrekt onafhankelijk. De hulp is gratis en de vertrouwelijkheid gewaarborgd. Wat voor soort vragen kan ik aan Sociaal Raadslieden stellen? Sociaal raadslieden kunnen onder andere helpen bij de volgende vragen: Mijn werkgever wil mij ontslaan: Wat zijn mijn rechten? Voor welke uitkering of voorziening kom ik in aanmerking? Ik ben werkloos en krijg geen uitkering: Wat moet ik doen? Ik moet huurtoeslag terugbetalen. Klopt dat en wat kan ik eraan doen? Waaraan moet ik denken wanneer ik ga scheiden? Mijn wasmachine is kapot en de leverancier geeft geen garantie. Wat zijn mijn rechten? Moet ik de aanslag gemeentelijke belastingen betalen? Wanneer kom ik in aanmerking voor een voorlopige belastingteruggave? Hoe kom ik aan andere huisvesting? Kan ik in aanmerking komen voor een tegemoetkoming in de studiekosten van mijn kinderen? Wat doet de sociaal raadsman of -vrouw met mijn vraag? Afhankelijk van de vraag die u stelt, kunnen de sociaal raadslieden u: informatie geven; adviseren; helpen bij het invullen van formulieren; helpen met het schrijven van een brief; een bezwaarschrift of een klacht indienen; voorverdergaande hulp naardejuiste instantie verwijzen; bemiddelen. Kan ik altijd hulp krijgen van sociaal raadslieden Verreweg de meeste vragen kunnen met hulp van de sociaal raadslieden opgelost worden. Soms heeft u echter meer aan gespecialiseerde hulp van bijvoorbeeld een advocaat, beroepsorganisaties of de Kamer van Koophandel. De sociaal raadslieden helpen u om met uw vraag op de juiste plek terecht te komen. Bereikbaarheid Spreekuren in Zuidpias De sociaal raadsman voor de gemeente Zuidpias is de heer F. Geraci. Hij houdt wekelijks op maandag spreekuur in Nieuwerkerk aan den IJssel en éénmaal per twee weken spreekuur in Moordrecht. Als u een bezoek wilt brengen aan zijn spreekuur, maak dan vooraf een afspraak. Dit kan dagelijks van 9.00 uur tot 10.00 uurvia telefoonnummer (0180)330 300. Avondspreekuur in Rotterdam Eens per week, op dinsdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, houden de Sociaal Raadslieden een avondspreekuur aan de Oppert 21-a in Rotterdam [in Rotterdam Centrum tussen de Meent en het Grotekerkplein). Dit spreekuur is uitsluitend bedoeld voor mensen die overdag [met name door werk) niet kunnen komen. Ook voor een bezoek aan dit spreekuur, maakt u eerst tetefonisch een afspraak via telefoonnummer 010 - 281 16 60. Papieren meebrengen Heeft u formulieren of brieven die met uw vraag te maken hebben? Neem deze dan mee naar uw afspraak. Sociaal raadslieden houden in de regel uw papieren niet in bewa ring. Wel kunnen zij kopieën maken als dat voor de verdere behandeling van uw vragen nodig is. Telefonische spreekuur Elke maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag houden de Sociaal Raadslieden van 14.00 tot 16.00 uur telefonisch spreekuur. Voor dit telefonische spreekuur belt u naar 010 -404 57 22 of 010 -404 73 22. Meer weten? Meer informatie over SRR en over het sociaal raadslieden- werk vindt u op www.soc-raadslieden-rdam.nl of op de website van de Landelijke Organisatie voor Raadslieden LOSR)www.sociaalraadslieden.nl. Bent u het afgelopen jaar uw fiets kwijtgeraakt? Op zaterdag 22 oktober 2011 kunt u kijken of uw tweewieler staat opgeslagen op de gemeentewerf bij het afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel. Eigenaren die hun fiets op de gemeentewerf aantreffen, kunnen deze op vertoon van een identificatiebewijs en bewijs van aangifte van dief stal terugkrijgen. De kijkdag is voor alle inwoners van Zuidpias. Op de gemeentewerf staan fietsen uit alle dorpen opgeslagen. Datum: zaterdag 22 oktober 2011 Tijd: 10.00-12.00 uur Locatie: gemeentewerf, 1e Tochtweg 9b Heeft u nog vragen? Neem dan contact op met de handhavers (BOA's) van de gemeente Zuidpias, op tel: (0180) 330 300.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5