VERVOLG BEKENDMAKINGEN 6 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 12 OKTOBER 2011 Verleend projectbesluit en bouwvergunning Aangevraagde omgevingsvergunning Verleende omgevingsvergunning(en) Aanleggen algemene invalidenparkeerplaats IJslandsmos Nieuwerkerk aan den IJssel Vaststelling bestem mingsplan Hornbach, Nieuwerkerk aan den IJssel Aangevraagde omgevingsvergunning Verleende omgevingsvergunning Vaststelling "Beeldkwaliteitplan Eendragtspolder" Algemene plaatselijke verordening Herindelirigsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias ter inzage waartegen het bezwaar zich richt en de gron den van het bezwaar. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burge meester en wethouders van Zuidpias, postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan de IJssel. NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL Artikel 3.10 Wet ruimtelijke ordening 's-Gravenweg 9 (2911 CD) Vervangen bedrijfsloods Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een beroepschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de atinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel: (0180) 330 300. Fresiaveld 14 (291A PN) Plaatsen dakkapel voordakvlak (ontvangen 29-09-2011) Europalaan 2 (2912 TD) Veranderen inrichting, plaatsen reclame, gedeeltelijk vervangen kozijnen (verzonden 06-10-2011] Paganinipad 4 (2912 XK) Plaatsen dakkapel voordakvlak (verzonden 30-09-2011) Tinbergenpad 11 (2912 BH) Plaatsen dakopbouw (verzonden 30-09-2011) Veldewater 14 (2911 PG) Plaatsen dakkapel op voordakvlak (verzonden 06-10-2011] Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de atinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 300. Inhoud van het plan Het plangebied is gelegen op het perceel aan de Hoofdweg 25a te Nieuwerkerk aan den IJssel tussen de rijksweg A20 en de Hoofdweg-Noord te Nieuwerkerk aan den IJssel. Het bestemmingsplan bestaat uit een plankaart (verbeelding) en regels en gaat vergezeld van een toelichting. De planologi sche doelstelling van het bestemmingsplan is de vestiging van een tuincentrum en bouw markt mogelijk te maken. Terinzagelegging Met ingang van donderdag 13 oktober 2011 ligt het raadsbesluit tot vaststelling en het vast gestelde bestemmingsplan "Hornbach" met bijbehorende stukken, gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis van de gemeente. Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Daarnaast zijn het vaststellingsbesluit, het vastgestelde bestemmingsplan met bijbeho rende stukken vanaf bovengenoemde datum digitaal raadpleegbaar op www.ruimtelii- keplannen.nl (vul bij ID in: NL.IMRO.1892. BpHornbach-Va02). Het plan is ook te down loaden vanaf de .FTP server van de gemeente (http://zuidplas.qemeentedocumenten.nl/. Op de website van de gemeente Zuidpias is het plan tevens als .pdf-bestand in te zien (www. zuidplas.nl). Beroep Tijdens de inzagetermijn kunnen belangheb benden die tijdig tegen het ontwerpbestem- mingsplan zienswijzen hebben ingediend beroep instellen bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Indien u geen ziens wijzen hebt kunnen indienen maar wel kunt aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest kunt u ook beroep instellen. Als u beroep instelt, kunt u verzoeken om een voorlopige voorziening. Dit verzoek richt u aan de voorzieningenrechter van voornoemde afdeling. Voor het in behandeling nemen van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Het besluit tot vaststelling van het bestem mingsplan treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt tenzij toepassing wordt gegeven aan het zesde lid van artikel 3.8 Wro of om een voorlopige voorziening wordt verzocht. ZEVENHUIZEN Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias op 4 oktober 2011 heeft besloten om een algemene invalidenparkeer plaats aan te leggen bij het medisch centrum aan de IJslandsmos te Nieuwerkerk a/d IJssel. Dit gebeurt op grond van artikel 26, van de Wegenwet. De stukken liggen met ingang van de dag na publicatie gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende binnen 6 weken een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders op deze gemeentepagina. Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias bij besluit van 27 september 2011 het bestemmingsplan "Hornbach" te Nieuwerkerk aan den IJssel heeft vastgesteld. Locatie Eendragtspolder Realiseren en brandveilig gebruiken gebou wen ten behoeve van beoefening roeisport (ontvangen 29-09-2011) Middelweg 10 (2761 EB) Aanleggen toegangsdam met duiker (ontvan gen 04-10-2011) Korenstraat 44 12761 XP) (12-10-2011) Verwijderen asbesthoudend zeil in keuken toilet (verzonden 30-09-2011) Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 300. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maken op grond van de Inspraakverordening 2010 in samenhang met artikel 12a Woningwet bekend, dat de gemeen teraad van Zuidpias het "Beeldkwaliteitplan Eendragtspolder" op 27 oktober 2011 heeft vastgesteld. Begrenzing Het zuidwestelijke gedeelte van de Eendragts polder ondergaat een gedaanteverwisseling. Tussen 2010 en 2013 verandert het landbouw gebied langzamerhand in een waterberging met recreatiegebied. In de waterberging komt een internationale wedstrijdroeibaan. Het gaat om het gebied dat begrensd wordt door de Rotte en de Rottemeren, de Rotterdamse wijk Nesselande en het dorp Zevenhuizen. Van de 475 hectare krijgt 300 hectare een andere bestemming. Het open karakter blijft behou den. Het gebied valt uiteen in een plas- en plasdrasgebied. Welstand Eén van de beoogde ontwikkelingen is het-rea- liseren van bebouwing voor de verschillende gebruikers. Het gaat om commerciële voor zieningen in het plas-drasgebied en gebou wen voor de roeibaan in het plasgebied. De bouwplannen zullen worden getoetst door de welstandscommissie. Om ook in de toekomst de intenties - vastge legd in het Inrichtingsplan - door te zetten, is een beeldkwaliteitplan opgesteld door Copijn Tuin- en Landschapsarchitecten en Franz Ziegler in opdracht van de Stuurgroep Eendragtspolder. In de Stuurgroep Eendragtspolder zijn alle samenwerkende partners bij de Herinrichting Eendragtspolder betrokken. Dit zijn Provincie Zuid-Holland, Hoogheemraadschap Schieland en de Krimpenerwaard, Recreatieschap Rottemeren en de gemeente Zuidpias. Tevens neemt de gemeente Rotterdam deel aan de Stuurgroep. Het doel van het beeldkwaliteitplan is twee ledig. Enerzijds dient het als toetsingskader voor de welstandcommissie van de gemeente Zuidpias en anderzijds als inspiratiebron voor toekomstige gebruikers en bouwers. Ter kennisname Tegen het besluit tot vaststelling van het beeldkwaliteitplan staat geen beroep open. Het raadsbesluit tot vaststelling van het beeldkwaliteitplan alsmede het "Beeldkwaliteitplan Eendragtspolder" zijn via de gemeentelijke website (www.zuidpias. nl via de zoekfunctie Eendragtpolder) te raadplegen danwel in papieren versie in te zien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. ZUIDPLAS De volgende vergunning is verleend: De Kleine Trompetter, reclameonthef fing voor het plaatsen van reclameborden in de periode 12 t/m 26 november 2011 in Zuidpias. Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 491. Het Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias ligt ter inzage van donderdag 13 oktober tot en met woensdag 7 december 2011. In het Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias kiezen de gemeenten Rotterdam en Zuidpias voor een wijziging van de gemeen tegrens tussen de gemeenten Rotterdam en Zuidpias. De grenswijziging heeft te maken met een convenant uit 1994, waar afspraken zijn gemaakt tussen de voormalige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en de gemeente Rotterdam over gebiedsoverdracht. Het convenant voor de gebiedsoverdracht werd in het verleden gesloten om de realisatie van de Rotterdamse woonwijk Nesselande mogelijk te maken. In het convenant werd opgenomen dat in het overgedragen gebied een groene bufferzone moest worden gerealiseerd. Deze bufferzone zou na voltooiing weer overge dragen worden aan gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle, inmiddels Zuidpias. De grens tussen Rotterdam en Zuidpias bevindt zich in de Zevenhuizerplas. Met de aan staande grenswijziging komt een deel van de Zevenhuizerplas en bijbehorende oevers weer terug naar de gemeente Zuidpias. Het gaat om 163 hectare gebied bestaande uit water en oeverinrichting. Bij een wijziging van de gemeentegrenzenis de Wet algemene regels herindeling van toepas sing. Omdat het een wijziging van de grens betreft waarbij het inwonertal van geen van beide gemeenten met 10% of meer zal toe- of afnemen is sprake van een grenscorrectie waarbij de raden van de betreffende gemeen ten bevoegd zijn tot het nemen van een besluit. Het gebied heeft geen inwoners. Om die reden heeft de grenswijziging geen directe gevolgen voor de inwoners van de gemeente Zuidpias en die van de gemeente Rotterdam Waar kunt u het ontwerp inzien? Het Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias ligt ter inzage in: De stadswinkel Centrum,"stadhuis Coolsingel 40, zijde Doelwater, tegenover het hoofdbureau van politie, (maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 16.00 uur; behalve op donderdag (09.00 uur tot 13.30 uur); Gemeentehuis gemeente Zuidpias, Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel (maandag t/m donderdag 8.00-17.30 uur, vrijdag 8.00-17.00 uur). U kunt het ontwerp ook inzien op de websites van de gemeenten Rotterdam en Zuidptas: http://www.rotterdam.nl/rotterdambericht onder het kopje algemene bekendmakingen www.zuidplas.nl Hoe formuleert u uw zienswijze? Het is belangrijk dat uw zienswijze zo concreet mogelijk is. Dat betekent dat u direct op de inhoud van het Herindelingsontwerp grenswij ziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias moet reageren. Reacties die niet direct betrekking hebben op de inhoud worden niet in behandeling genomen. Zienswijze schriftelijk indienen Uw schriftelijke zienswijze op het Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias kunt u per post indienen van 13 okto ber tot en met 7 december 2011. Bij toezending per post geldt de datum van de poststempel. U kunt uw schriftelijke reactie ondertekend opsturen naar: Gemeente Rotterdam T.a.v. Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias Postbus 6699 3002 AR Rotterdam Gemeente Zuidpias T.a.v. Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias Postbus 100 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel Vermeld in uw schriftelijke reactie in elk geval uw naam, adres, telefoonnummer en uw e-mailadres. Vervolg De gemeenten Rotterdam en Zuidpias zul len alle ingekomen zienswijzen verwer ken tot het voorstel Herirdelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias. Vervolgens moet Provinciale Staten deze herindelingsregeling vaststellen, ledereen die een zienswijze heeft ingediend, ontvangt de Herindelingsregeling grenswijziging Zevenhuizerplas Rotterdam Nesselande - Zuidpias waarin alle zienswijzen zijn opgenomen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 6