RAADSINFORMATIE VERVOLG BEKENDMAKINGEN 8 HART VAN HOLLAND DEKRAh VOOR DE ZUIDPLAS 12 OKTOBER 2011 Oritwerp- bestemmingsplan 'Schollevaar' CAPELLE AAN DEN IJSSEL (artikel 3.8, lid 1 Wet ruimtelijke ordening) Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Capelle aan den I Jssel maakt bekend dat het ontwerp-bestemmings- plan 'Schollevaar' ter inzage is gelegd. Plangebied Het plangebied wordt globaal begrensd door het stadsdeelpark het 'Schollebos' aan de zuidzijde, de Rotterdamse woonwijk Oosterflank, ter hoogte van de Capelseweg aan de westzijde, het bedrijventerrein 'Hoofdweg' aan de noordzijde en het open pol derlandschap (Prins Alexanderpolder), dat de gemeente Capelle aan den Ijssel scheidt van de gemeente Zuidpias aan de oostzijde. Zakelijke inhoud Voor de wijk Capelle-Schollevaar gelden op dit moment verschillende bestemmings- en uitwerkingsplannen. Deze plannen zijn verouderd en voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Zo zijn veel ontwikkelingen die in de loop der jaren hebben plaatsgevonden nog niet in deze plannen opgenomen. De gemeente heeft besloten om deze verouderde bestemmings- en uitwerkingsplannen te actualiseren en te vervangen door één nieuw bestemmingsplan dat op de hele wijk Capelle- Schollevaar van toepassing is. In de wijk Capelle-Schollevaar zijn geen grootschalige ruimtelijke ontwikkelingen te verwachten. Het bestemmingsplan zal voor namelijk de bestaande situatie vastleggen. In het bestemmingsplan is een aan het type woning gerelateerde (erf)bebouwingsregeling opgenomen. Deze regeling geeft duidelijk heid over de mogelijkheden tot vergroting vaneenwoningendesitueringenbouwvan erfbebouwing. Stukken beschikbaar en raadpleegbaar Vanaf donderdag 13 oktober 2011 tot en met woensdag 23 november 2011 zijn het ontwerp-bestemmingsplan 'Schollevaar' en de daarbijbehorende stukken beschikbaar en raadpleegbaar via de landelijke website www. ruimtelijkeplannen.nl. Ook liggen deze stuk ken gedurende genoemde termijn ter inzage bij het Informatiecentrum in het gemeente huis, Rivierweg 111, alhier. Het informatiecentrum is geopend op werkda gen van 08.00 uur tot 19.00 uur. Zienswijzen Vanaf donderdag 13 oktober 2011 tot en met woensdag 23 november 2011 kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen over het ontwerp-bestemmingsplan 'Schollevaar' naarvoren brengen. Dit kan schriftelijk bij de gemeenteraad, Postbus 70, 2900 AB Capelle aan den I Jssel. Hiervoor kan ook gebruik wor den gemaakt van het reactieformulier op de gemeentelijke website www.capelleaandenijs- sel.nl. Voor het mondeling naar voren brengen van uw zienswijzen maakt u een afspraak met mevrouw M.L. Vroonland, telefoonnummer 1010) 2848607, e-mail m.vroonlandiacapelle- aandenijssel.nl. Verdere procedure De gemeenteraad neemt een besluit over de naarvoren gebrachte zienswijzen en stelt vervolgens het bestemmingsplan vast. Vooraankondiging inspraakavond 24 oktober 2011 Op 1 november bespreekt de gemeenteraad de Programmabegroting 2012-2015. Ook de daarbij behorende noodzakelijke bijstelling van budgetten op basis van een takendiscussie (nota takendiscussie 2012-2015) komt dan aan de orde. Aan de hand van deze bespreking geeft de raad de beleidsmatige en financiële kaders voor 2012 aan. De besluitvorming vindt plaats op 3 november 2011. Op basis van deze kaders kan het college daarna het beleid uitvoeren. Om inwoners en instellingen in de gelegenheid te stellen om in te spreken, wordt er op maandag 24 oktober 2011 in het gemeentehuis een hoorzitting/inspreekavond georganiseerd. Wilt u inspreken? Meld u dan voor 24 oktober 2011 16.00 uur aan bij de griffie. Dit kan via tel.nr. (0180) 330 313 bij mevrouw J. van Houwelingen of via griffieOzuidplas.nl. Vermeld daarbij uw naam, adres, telefoonnummer en het onderwerp waarover u het woord wil voeren. Insprekers mogen maximaal vijf minuten het woord voeren. De voorzitter kan van de volgorde afwijken als dit in het belang is van de orde van de bijeenkomst. Inspreken op 24 oktober 2011 komt in de plaats van het inspreken tijdens de vergadering op 1 november 2011. Besluitenlijst van de raadsvergadering van 27 september 2011 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl 1. Instellen Krediet CJG De gemeente ontvangt van het Rijk een brede doeluitkering CJG (BU CJG). Een deel van deze uitkering Ihet Wmo deel) is beschikbaar om het Centrum van Jeugd en Gezin te realiseren. Het college is voornemens om conform het Plan van Aanpak CJG een investering te doen om het inlooppunt CJG in Nieuwerkerk aan den IJssel te realiseren. Na overleg met de accountant, is het wenselijk gebleken om de investering te laten lopen via een krediet en de investering aan te merken als een investering met maatschappelijk nut. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 2. Oversteek langzaam verkeer Kleine Vink Op 29 juni 2011 heeft de Raad ingestemd met het aanpassen van de rotonde Hoofdweg/Laan van Avant-Garde en de rotonde Hoofdweg/Europalaan ten behoeve van een verkeers- en sociaatveilige oversteek voor langzaam verkeer naar het sportpark Kleine Vink. De mogelijkheden en de kosten zijn inmiddels helder en worden in dit voorstel gepresenteerd. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 3. Motivering vaststellingsbesluit Bestemmingsplan Sportpark Kleine Vink n.a.v. RvS Op 22 juni 2011 heeft de Raad van State een tussenuitspraak gedaan inzake de beroepen gericht tegen het bestemmings plan Kleine Vink. In deze tussenuitspraak heeft de Raad van State de gemeenteraad van de gemeente Zuidpias opgedra gen aan te geven op welke wijze kan worden bewerkstelligd dat aan de geluidsnormen in de avondperiode kan worden voldaan. Hieraan kan worden voldaan door het opleggen van maatwerkvoorschriften. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 4. Herindelingsontwerp grenswijziging Zevenhuizerplas Voor de realisatie van de Rotterdamse woonwijk Nesselande is in het verleden grondgebied van de voorma lige gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle overgedragen aan gemeente Rotterdam. In het daaraan ten grondslag liggende convenant is vastgelegd dat in een deel van het overgedragen gebied een groene bufferzone wordt gereali seerd, die na voltooiing weer wordt overgedragen aan gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 5. Vaststellen bestemmingsplan Hornbach Het ontwerpbestemmingsplan Hornbach heeft gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage gelegen. Gedurende de termijn van ter inzage legging zijn er zienswijzen ingediend. De vaststelling van een bestemmingsplan is een bevoegd heid van de raad. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 6. Beeldkwaliteitsplan Eendragtspolder Het Beeldkwaliteitplan Eendragtspolder is opgesteld in opdracht van de Stuurgroep Eendragtspolder, door Copijn Tuin- en Landschapsarchitecten en Franz Ziegler. Het doel van het beeldkwaliteitplan is tweeledig. Ten eerste als toetsingskader voor de welstandcommissie van de gemeente Zuidpias voor bouwwerken binnen het project Herinrichting Eendragtspolder. Ten tweede dient het als inspiratiebron voor toekomstige gebruikers en bouwers. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 7. Vaststelling bestemmingsplan Oosteinde 85-87 Het ontwerpbestemmingsplan "Oosteinde 85-87" te Moordrecht heeft van 14 april tot en met 26 mei 2011 ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn een viertal zienswijzen ingediend. Twee daarvan zijn inmiddels weer ingetrokken. Op grond van artikel 3.8 Wet ruimtelijke ordening dient de gemeenteraad binnen twaalf weken na de termijn van terinzagelegging te beslissen omtrent de vaststelling. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 8. Telecommunicatieverordening In het kader van harmonisatie verordeningen en beleid 2010/2011 is aan de hand van de model-Telecommunicatie- verordening van de VNG de Telecommunicatieverordening 2011 gemeente Zuidpias opgesteld. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 9. Nota Waardering en Afschrijving 2011 Op 4 januari 2010 heeft de raad de nota Waardering en Afschrijving 2010 vastgesteld. Nadien is sprake geweest van nadere ontwikkelingen die aanleiding geven tot bijstelling van deze nota. Met name de afschrijvingstabel is tegen het licht gehouden, hetgeen aanleiding geeft tot een aantal wijzigingen. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 10. Verordening rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden 2011 De huidige Verordening rechtspositie wethouders, raads- en commissieleden behoeft aanpassing door de invoering van de Ipads in bruikleen en wijziging in de wetgeving voor vergoeding kinderopvang. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 11. Aanpassing verordening op de ambtelijke bijstand en fractieondersteuning Het voorstel is om Verordening aan te passen opdat de controle van de fractievergoedingen wordt verricht door de afdeling Financiën van de gemeente Zuidpias. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 12. Aanpassing verordening op de rekenkamercommissie Zuidpias In de Verordening op de Rekenkamercommissie die de raad op 31 mei 2011 heeft vastgesteld ontbreekt een regeling met betrekking tot de vergoeding van werkzaamheden van de externe rekenkamercommissieleden. Dit voorstel beoogt dit verzuim te corrigeren. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 13. Toekomstvisie Hitlandbos Begin vorig jaar is in de raadscommissies van de gemeen ten Capelle aan den IJssel en Zuidpias het concept rapport Toekomstvisie Hitland besproken. Naar aanleiding van de zienswijzen van beide gemeenten is het rapport op onder delen aangevuld. Op basis van de Toekomstvisie en de nadere uitwerking heeft het dagelijks bestuur van Hitlandbos op 18 mei 2011 een oplegnotitie vastgesteld, waarin concrete standpunten worden ingenomen. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 14. Harmonisatie van het begraafplaatsbeleid Naar aanleiding van de fusie is het noodzakelijk om voor 2012 de beheersverordeningen voor de gemeentelijke begraafplaatsen in Zuidpias te harmoniseren. Daarnaast is de opzet van een planmatig beheer voor alle gemeentelijke begraafplaatsen van belang om begraafbehoefte en capaciteit op elkaar af te stemmen. De raad heeft met dit voorstet ingestemd. 15. NAM-locatie Moerkapelle De in 2005 geplande woningbouw op het NAM-terrein in Moerkapelle blijkt qua woninggrootte en woningdifferenti atie niet meer te voldoen aan de gewenste verkoopbaarheid in de huidige kredietcrisistijd. Om te voorkomen dat het project op de lange termijn wordt geschoven, wordt voorgesteld in te stemmen met een aanpassing van de woningdifferentiatie en de daaruit voortvloeiende wijziging van de grondexploitatie. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 16. Meerjaren Perspectief Grondexploitaties 2011 IMPG2011) Het Meerjaren Perspectief Grondexploitaties 2011 (MPG) vormt het overzicht van alle door de gemeenteraad vastgestelde grondexploitaties per 1 januari 2011. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 17. Benoeming van de heer J.M.P. Ambachtsheer in de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling De fractie van VVD heeft de heer Ambachtsheer voorgedra gen als lid van de raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling. De raad heeft de heer Ambachtsheer benoemd. 18. Ontwikkeling de Tweemaster, kleinschalig wonen Door Vestia Zuidpias wordt een project Kleinschalig Wonen voor demente senioren (senioren met een AWBZ indicatie PG) en een aantal zelfstandige 65+ woningen gerealiseerd. Hiervoor is het nodig dat Vestia beschikt over een perceel grond aan de Kamerlingh Onnesstraat. Voorgesteld wordt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8