"Ik vind mijn ketting toch mooier..." Boulers op stoom Bazaar in De Bron Koffie roeren bij de Ouderenadviseur Nieuwerkerkse exposeert in Keulen HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJ5SEL 26 OKTOBER 2011 11 Echtpaar Dekker-Pannekoek zestig jaar getrouwd Jeu de boules Karatemarathon Het leven is Vurrukkulluk Kaas proeven in Reigerhof Wijnrit Ukkies op de dansvloer Vergelijkend warenonderzoek; de bruid vindt haar eigen ketting toch mooier dan die van burgemeester Kats. Door Marianne Fortuin Nieuwerkerk aan den IJssel - Burge meester Gert-Jan Kats ging maan dag 24 oktober op bezoek bij Anton en Riet Dekker-Pannekoek. Zestig jaar geleden gaven zij elkaar het jawoord op het gemeentehuis van Rotterdam-Hillegersberg. In die Rot terdamse wijk werd Riet Pannekoek 83 jaar geleden geboren; de wieg van Anton Dekker stond 82 jaar ge leden in Gorssel bij Deventer. Anton Dekker: "Na ons trouwen had den we niet meteen een huis, maar hebben we een beetje gezworven. Eerst woonden we in bij mijn ouders in Apeldoorn en in 1952 kregen we een grote slaapkamer in Deventer, met een badkamer als keuken. Daar zaten we van oktober tot april en na de watersnood van 1953 zijn we in Nieuwerkerk terecht gekomen. Haar moeder woonde in de Julianastraat. We hadden een schoenenzaak aan de 's Gravenweg. Daarna hadden we naast dit huis, waar we nu al bijna 53 jaar wonen, de schoenenwinkel. We deden verkoop en reparatie, tot mijn vrouw niet meer in de winkel mocht werken. Toen werd ik filiaalchef van een schoenenzaak in Rotterdam- Zuid. De laatste tien jaar heb ik bij het G.E.B. gewerkt, onder andere als districtschef en had schoonmaak, onderhoud, beveiliging, de keuken en de telefooncentrale onder me. Dat verdiende destijds 350 gulden meer dan bij de schoenenzaak. Ik kon op mijn 62e met de V.U.T., maar verveeld heb ik me nooit." Meneer is 26 jaar bij de vrijwil lige Brandweer geweest, twee jaar korter dan zoon Hans. Dekker ging graag vissen: "Langs de Rotte, of in de vijver bij het hotel hier. Daar was het heerlijk rustig, en er zat heel veel vis." Omdat zijn vrouw niet lang meer kan staan, doet meneer van alles in het huishouden. Riet Dekker-Pannekoek heeft eerst voor coupeuse geleerd en is in een textielzaak gaan werken. Daarna ging ze naar de kleermakersschool: "Ik heb mijn eigen bruidsjurk ge maakt, en die van ons bruidsmeisje. Ik maakte alle kleding voor mijn moeder, omdat zij met haar figuur niet goed kon slagen in de winkel. In de oorlog heb ik van overgordij nen een jas voor mezelf gemaakt en van parachutestof overhemden genaaid. Ze noemden ons Flens. We zijn klein van stuk en men vond dat we daarom geen Pannekoek konden heten." Mevrouw heeft zich altijd graag be moeid met dingen die volgens haar niet goed gingen: "Bijvoorbeeld toen de kinderen van de school waar onze zoon op zat, niet voor de Koningin mochten zingen. Toen ben ik met de hoofdjuffrouw gaan pra ten. Of in het Verpleeghuis Ichthus (thans Rijckehove), waar mijn vader toen zat. Daar hadden ze rozen struiken direct achter de deur naar buiten geplant. Het maakt me niet uit wie ik voor me heb, al is het de burgemeester zelf." En om te bewij zen, dat ze ook nu voor haar mening uitkomt, geeft ze over de ambtske ten van Kats aan: "Ik vind mijn ket ting toch mooier...." Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de slotavond van de najaarsdriekamp stond voor de boulers van JBC Nieuwerkerk het tête-a-tête op het programma. Van de 28 deelnemers waren er vijf die de volle score van drie gewonnen partijen noteerden. Het winnaarsdrietal waren Parwitz Younesian, Rob Brökling en Peter Troost. Het overall klassement over drie avonden: met acht winst uit negen partijen werd Rob Brökling winnaar over drie avonden. Op de tweede tot de vijfde plek eindigden met zeven winstpartijen achtereen volgens Parwitz Younesian, John de Vries, Peter Troost en Lida Brökling. Zaterdag waren er loodzware ont moetingen in het verenigingskam pioenschap. Nieuwerkerk 1 speelde in Maasluis tegen Vlaardingen 3. Het was nipt maar Nieuwerkerk won met 4-3 en een marginaal saldo van plus vijf punten. Nieu werkerk 2 had pech, maar de winst van L'Esprit van 6-1 was geflat teerd. Met een eindsaldo van ze ven minpunten bleek het voor de Schiedammers geen 'walk over'. Ook Nieuwerkerk 3 versloeg met 4-3 het team van Les Francophiles uit Rotterdam. De bazaar, waar men terecht kan voor allerhande tweedehands spui en, is op donderdag te bezoeken van 19.00 tot 23.00 uur. Op vrijdag zÜn van 10.00 tot 12.00 uur uit sluitend belangstellenden welkom die afhankelijk zijn van rollator of rolstoel. Van 14.00 tot 17.30 uur is er speciale aandacht voor kinderen met spelletjes, schmiken, kinder rad van fortuin en pannenkoeken, 's Avonds is de bazaar nog open van 18.30 tot 23.00 uur. Het laten ophalen van spullen is niet meer mogelijk. Bruikbare spul len, geen meubels en witgoed, kun nen op dinsdag 1 en woensdag 2 november worden aangeleverd tus sen 10.00 en 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Oude renadviseur Mattanja van Ouden aarden houdt elke eerste donderdag van de maand een koffieuurtje voor senioren: Donderdag 3 november is de Batavier aan de Batavierlaan van 14.30 tot 15.30 uur geopend voor senioren om vragen te stellen of gewoon voor een gezellige ont moeting. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 vindt op donderdag 3 en vrijdag 4 november de jaarlijkse bazaar plaats. De helft van de opbrengst is bestemd voor het Hospice IJsselthuis; de andere helft is voor De Bron. Keulen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De in Nieuwerkerk wonende Zweed se kunstenares Birgitta Sundström Jansdotter exposeert een aantal van haar werken op 'Blooom', een grote expositie in de Duitse stad Keulen. Birgitta Sundström Jansdotter wordt op Blooom vertegenwoordigd door Galerie Cabinodd. Blooom is werelds eerste interdisciplinaire platform voor kunstenaars en kunstprojecten in de 'creative industry'. De internationale deelnemers zijn werkzaam in ver schillende disciplines als beeldende kunst, vormgeving, muziek, podium kunsten, mode en literatuur, alsmede in architectuur, reclame, software en games. De beurs geeft een overzicht van moderne en hedendaagse kunst en biedt veel mogelijkheden voor het uitwisselen van contacten. Voor meer informatie: www.zweedsekunst.nl, www.cabinodd.com en www.blooom.de. Een werk van Birgitta Sundström Jansdotter, te zien op Blooom in Keulen. Capelle/Nieuwerkerk aan den IJs sel - Twaalf uur lang trainen, ga er maar aan staan. Karate Vrien den Club (KVC) Peek gaat de uit daging aan tijdens de zaterdag 29 oktober te houden twaalfde karatemarathon. Diverse gasttrainers verzorgen workshops yoga, Pencak SI lat, Ashihara Karate, Krav Maga, Zumba, Kick Bag en Kyokushin karate. De marathon wordt ge houden in de gymzaal aan het Louvre in Capelle. Voor meer in formatie: 010-4589299 of www. kvcpeek.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Het leven is vurrukkulluk' van Remco Campert staat centraal bij de actie Nederland Leest, in de bi bliotheek wordt donderdag 3 november een leesdebat gehou den over het boek dat verhaalt van vrijgevochten jonge mensen in de jaren zestig. Cora Kuyven- hoven leidt het debat, aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Theo van Dongen van De Kaas specialist, organiseert voor za terdag 29 oktober een kaasmarkt in winkelcentrum Reigerhof, waar het winkelend publiek ken nis kan maken met tal van nieu we producten. Van Dongen orga niseert het evenement inmiddels al weer voor de twaalfde keer. Nieuwerkerk aan den IJssel- Auto- en Motorclub The Skymas- ters houdt vrijdag 28 oktober de Wijnrit. De Wijnrit is een oriën- tatierit die wordt gereden op ba sis van een eenvoudig reglement. Voor de nieuwelingen is er voor de start een uitleg over het reglement, en het invul len van de controlekaart. Ook niet-leden kunnen meedoen. Inschrijven van 19.45 tot 20.30 uur in de kantine van sportcom plex Parkzoom aan de lersestraat 15. De start is vanaf 20.00 uur. De rit is dertig kilometer lang. Voor meer informatie: www.skymasters.nl of 0182-374106. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ex plosion Streetdance van VEDJ is onlangs van start gegaan met lessen voor kinderen van vier en vijfjaar. De lessen staan voor plezier in dansen, respect, saamhorigheid en pret met en naar anderen. De danslocatie is Con Musica op sportpark Dorrestein 5, de lessen worden gehouden op woensdag van 17.30 tot 18.30 uur. De eer ste (proefjles is gratis. Voor meer informatie en aan melden: 06-47560591 of linda- cramer.streetdance@gmail.com.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11