Eigen plek voor korfbalvereniging CKV Clinic van Toppers Najaarsdrive IJsselbridge NTTC krijgt het moeilijk Lezing over dyslexie Alzheimer Nederland zoekt collectanten EHBO bij kinderen Broers zetten prijzenregen voort Kunst bij Vrouwen van Nu HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 26 OKTOBER 2011 17 Badminton Tafeltennis Judo Nieuwerkerk aan den IJssel - Er staat een spannend weekend aan te ko men voor korfbalvereniging CKV Nieuwerkerk. Zaterdag 29 oktober wordt de nieuwe sporthal Kleine Vink officieel in gebruik genomen. Een heugelijk moment volgens voorzitter Alfred Huijser, die eindelijk kan spreken van een 'eigen plek'voor de wintercompetitie. Door Bart Jansen "Komend weekend zal voor onze le den extra feestelijk verlopen", laat voorzitter Huijser weten. "We heb ben een openingsweekend georga niseerd waarbij er de gehele zater dag gekorfbald zal worden." Leuk en aardig voor de leden, maar het weekend draait eigenlijk maar om één ding en dat is de ingebruikname van sporthal Kleine Vink. Dit nieuwe onderkomen brengt vele voordelen met zich mee voor de vereniging. "De nieuwe sporthal betekent heel veel voor ons", vertelt Huijser trots. "Er gaat als het ware een wereld voor ons open. Deze hal geeft ons zoveel meer faciliteiten en ruimte. Een heuse vooruitgang." Als voorbeeld van de vooruitgang geeft Huijser de mogelijkheid om met meer teams tegelijkertijd te kunnen trainen en wedstrijden te spelen. "Daarnaast zal het ons verenigingsleven een nieu we impuls geven. Vanaf april trainen en spelen we buiten, dan hebben we ons vaste clubhuis op het sportpark en komt iedereen daar samen, maar in de wintermaanden trainen we binnen. Dan zijn alle teams, we gens ruimtegebrek, verdeeld over verschillende sporthallen en gym zalen", legt Huijser uit. "Hierdoor zagen veel leden elkaar niet tijdens de 'donkere' maanden en dat doet het verenigingsleven weinig goeds." De Kleine Vink zorgt echter voor een vast onderkomen voor de korf ballers tijdens de winter. De ver schillende teams gaan weer op één locatie spelen en dat ziet Huijser graag. "We hebben een spiksplin ternieuwe kantine waar men na de wedstrijd kan blijven hangen om gezellig na te praten of om te kij ken naar de andere teams die op dezelfde dag nog moeten spelen. Dat brengt voor de spelers ook een extra stukje sfeer met zich mee!" Toch kleeft er aan de Kleine Vink ook een nadeel. De sporthal is namelijk zo nieuw dat de terugkeer op het buitenterrein in april van volgend jaar eigenlijk alleen maar tegen kan vallen. Zie het als een stapje achteruit. "Met alle respect, maar ons-huidige terrein en bijbehorende kantine vallen echt in het niet bij de nieuwe sporthal", vertelt Huijser. "We hadden dan ook graag gezien Sporthal Kleine Vink wordt zaterdag in gebruik genomen. dat de buitenvelden ook al gereali seerd waren, maar vooralsnog heeft de gemeente nog niet alle gronden in bezit weten te krijgen. Dus daar moeten we nog even op wachten." Dat zijn echter zorgen voor later. De komende maanden staan in het teken van sporten in de Kleine Vink en zaterdag kunnen de CKV-spelers kennis gaan maken met de zaal. "We nemen de hal direct in gebruik. Zaterdag zullen er wat wedstrijden wordt gespeeld en maandag zullen de eerste trainingen plaatsvinden." Of de kennismaking met de zaal soepeitjes zal verlopen is nog maar de vraag. CKV Nieuwerkerk heeft namelijk het beste team van Ne derland, Topwereldtickets.nl, uitge nodigd als tegenstander voor alle teams. "Zij zullen met verschillende teams naar Nieuwerkerk komen om wedstrijden tegen onze teams te spelen", vertelt Huijser. "Zij staan aan de top in Nederland, dus we zullen er nog een aardige kluif aan hebben. Ik ga er vanuit dat we wel tegenstand zullen kunnen bieden, maar of we winnen dat durf ik nog niet te-zeggen. Ik hoop natuurlijk van wel." Nieuwerkerk aan den IJssel - Enkele jeugdleden van Badmintonclub Nieu werkerk hebben zaterdag deelgenomen aan een clinic te Al mere ter gelegen heid van de Yonex Dutch Open 2011. Nieuwerkerk aan den IJssel - Erna van Boheemen en Ronny Schepers zijn op woensdag 19 oktober met 58,33% in de A-lijn winnaar geworden van de najaarsdrive van BC IJsselbridge; 2. Thea en Toon de Kort 57,74 en 3. Jos en Wim Lensen 56,25. De clinic werd gegeven doorSamantha Barning en Iris Tabeling. Samantha werd in 2010 Nederlands Kampioen in het Gemengd Dubbel en tweede bij de Dames Dubbel. Op dit moment speelt ze competitie in Duitsland en hoopt Nieuwerkerk aan den IJssel - De collecte van de Stichting Alzheimer Nederland vindt plaats in de week van maandag 7 tot en met zater dag 12 november. Wie in de col- Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Zorgiseenkeuze.nl gaat woensdag november een EHBO-kids trai- ng van start. De cursisten leren 'er levensreddend handelen bij verstikking, verwonding of verdrin- Nieuwerkerk aan den IJssel - De 'ouwen van Nu verdiepen zich donderdag 27 oktober in de ont staansgeschiedenis van museum Boymans van Beuningen. In het Ker- zo een plaatsje te veroveren voor de Olympische Spelen 2012 te Londen. Ook Iris speelt competitie in Duits land, maar traint en studeert in Ne derland. Zij is momenteel derde van Nederland bij de Dames Dubbel. lecteweek een paar uur tijd vrij wil maken voor dit goede doel kan zich aanmelden via 0180-319819. Voor meer informatie: www.alzheimer- nederland.nl. king en krijgen een reanimatietrai- ning. De training is verplicht voor betaalde oppasouders. Aanmelden voor de training van drie avonden kan via: 0180-310180 of info@zor- giseenkeuze.nl kelijk Centrum aan de J.A. Beijerink- straat 53 verzorgt mevrouw De Man vanaf 20.00 uur een lezing over dit onderwerp. Voor leden is de toegang vrij; niet-leden betalen 3,50 euro. Corrie van 't Hart en Renée Verdonck wonnen in de B-lijn met 60,76; 2. Nel Breeman en Bep Meijer 60,07; 3. Marga Blok en Riet Scheele 59,03. in de C-lijn ging de winst naar Nel en Jan Seele met 70,49; 2. Leen Klein en Edo Pouwelse 67,01 en 3. Gerard en An Siepkes 57,64. Parencompetitie De eerste zitting van de tweede ron de van de Parencompetitie is in de Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de broers Van der Vliet stond zon dag 23 oktober het Amerhal judo toernooi in Made op de agenda. Als eerste verscheen Mitchel op de tatami. Hij ging voortvarend van start en wist met gevarieerd judo ongeslagen de finale te bereiken. De finale ging gelijk op en Mitchel dacht met een overnametechniek een ippon gescoord te hebben. De scheidsrechter dacht daar anders over en gaf de ippon aan zijn tegen stander. Zijn volgende tegenstander en dezelfde scheidsrechter versche nen op de mat. Ook in deze partij wist Mitchel een vol punt te scoren dat opnieuw door de scheidsrechter aan de tegenpartij werd gegeven. Mitchel werd derde. A-lijn gewonnen door Laila en Roel Bakker met 61,22°/o; 2. Jan Mud en Herbert Berkhuysen 58,85; 3. Karl Husmeijer en Ciska Bohm 57,95. B-lijn: 1. Leo de Hoog en Virginia Harpal 59,58; 2. Jan Klück en Anton Vorstenbosch 58,33; 3. Trees Hoof- man en Wil van Rheenen 56,67. C- lijn: 1. Rennie Valentijn en Seia van den Berg 70,98; 2. Jan van Rheenen en Jan Hilkhuysen 61,01 en 3. Leo Heijdra en Bep Schermer 56,85. Later die middag verscheen Jeffrey op de tatami. Hij stuitte in de voor ronde op een stugge tegenstander en wist in de kruisfinale de derde plaats binnen te halen. Hierna kon hij zich opmaken voor de strijd om de tweede plaats. Na zo'n dertig se conden gooide hij zijn tegenstander vol op zijn rug en scoorde een ippon, eindresultaat een tweede plaats. Nieuwerkerk aan den IJssel - NTTC heeft de ongeslagen status van de eerste drie wedstrijden niet vast weten te houden. Zowel de vierde als vijfde wedstrijd van de compe titie gingen verloren. Was vorige week Papendrecht met 7-3 te sterk, zaterdag gingen de Nieuwerkerkers in Leidschendam met 9-1 ten onder tegen het sterke VW. Kampioens kandidaat VW, met in hun gele deren de ex ere-divisiespeler Werff Thomas, had weinig moeite met NTTC. Alleen Eric Disseldorp wist een partij te winnen. Halverwege de competitie staat NTTC op een vijfde plaats en zal het de tweede compe titiehelft nog moeilijk krijgen. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein verzorgt Hans Bee- rens dinsdag 8 november een lezing over het gebruik van aangepaste schoolboeken voor leerlingen met een leesbeperking. In Nederland hebben ruim één mil joen mensen last van een leeshan- dicap. De lezing begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Voor meer informatie: www.bibliotheeknieuwerkerkaan- denijssel.nl en www.dedicon.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17