Jeugd langlauft in Duitsland iAAtTcle/ DE CASHMONEYFLOW VAN BEA BILLIONAIRE LEEF MET EEN BEPERKING eóx tVUs rVuiAAA/O 24 HART VAN HOLLAND PEPTALK 26 OKTOBER 2011 Rap en Hiphop Haastrecht Daar kun je mee 11» koenen Door Pepijn de Groot Duitsland/regio - Om meer jeugd aan het langlaufen te krijgen heb ben Langlaufvereniging Gouda en Wintersportvereniging RW Rotte- meren uit Bergschenhoek de han den in een geslagen. Beide verenigingen beschikken over een groep jeugd die al een tijd geza menlijk optrekt in de zomerbiatlon. Om de jeugd naar de sneeuw te krij gen, vond in de herfstvakantie een trainingsstage in het Duitse Ober- hof/Thüringen plaats waar in de sneeuwhal getraind kon worden. Deze tien sporters deden mee aan het langlaufproject in Duitsland. 'Leef! met een beperking' zo luidt de titel van de film over Rowan, die MEE Midden- Holland uitbrengt op 3 no vember, voorafgaand aan de lande lijke Week van de Chronisch Zieken. In de Week Chronisch Zieken 2011 staan jongeren met een beperking en hun familie en vrienden in de spot lights. Het thema dit jaar is "Jong en je wilt..". In het hele land worden van 5 tot en met 12 november honderden activiteiten georganiseerd voor men sen met een chronische aandoening of beperking en voor hun mantelzor- gers. De korte film laat zien dat leven met een lichamelijke beperking kan. Ro wan is een 19-jarige jongen die leeft met de gevolgen van een hersentu mor. Daar heeft hij een lichamelijk beperking aan overgehouden en hij zit in een rolstoel. Als kijker leer je Rowan kennen en mag je binnenkij ken in zijn leven. Zijn moeder Marjon: 'Rowan komt van ver, heel ver. Het is ongelooflijk te zien op welk punt hij nu is in zijn leven. Door zijn enorme doorzettingsvermogen sport, leert en geniet Rowan weer'. Nieuwsgierig geworden naar Rowan en zijn verhaal? Op 3 november gaat de film in 'première' in het gemeen tehuis van Heusden te Vlijmen. Zijn film 'Leef! met een beperking' is na 3 november te bekijken op www.mee- middenholland.nl Ben jij rapper, en heb je altijd al op een podium willen staan? Dan is dit je kans! Meld je aan voor het open podium dat op zaterdag 29 oktober in Cultureel Centrum Concordia in Haastrecht gaat plaatsvinden. Je gaat deel uit maken van het voorprogramma voor een spetterend optreden van Keizer en Negativ! Aanmelden: info@bigmouseproductions.nl. The stage is yours! Na het open podium geven Kei zer en Negativ een show. De rap pers waren te zien waren in het programma Ali B op volle toeren. Keizer brak door na zijn hit 'Mama sorry'. Samen met Negativ, van Skud Skuddem en De Bolletjes Blues, zorgt hij voor een onverge telijke avond. Naast dit optreden zal er een open podium plaatsvin den en tussendoor zal Dj Art Inc. de wheels of steel laten spinnen. Entree 10,- euro. Bestellen: www.cultureelcentrumconcordia. nl of voor aanvang bij de kassa van Cultureel Centrum Concordia. De rap en hiphop avond begint za terdag 29 oktober om 20.00 uur. Het hart van de Nederlandse republikein ging onlangs misschien iets sneller kloppen. Zou Beatrix, naar aanleiding van het monarchiedebat, burgerlijker wordenOf, om in positieve termen van ons burgers te spreken, zouden wij Koninklijker wordenKortom; zou de tot vervelens toe herhaalde slagzin 'de crisis treft ons allemaal' ook gaan gelden voor de Ko ninklijke familie? wil rijden om op een mooi rond bedrag uit te komen aan het einde van de rit. Niet lang geleden verscheen een lied genaamd Billionaire, van Bruno Mars. Dat refrein een Nederlands tintje geven zou klinken als 'I wanna be a Beatrix, so f*cking bad.' Wat een shirtsponsor als AEGON wel niet moet betalen om op een shirt van Ajax te staan. De bakker om de hoek zal het niet kunnen neertellen. Maar Bea staat voor nop achterop elke munt die gedrukt wordt bij de Koninklijke Nederlandse Munt in Utrecht. Onze koningin wordt zo wel heel letterlijk van ons. Onze koningin glibbert in onze klamme handen, onze koningin wordt duizelig als er getosst wordt, onze konin gin ziet onze darmvlokjes in close-up als zij wordt ingeslikt. Een onverdienstelijke taak maar zij heeft die plek ondermeer gekre gen doordat ze voor ons land door het stof gaat. Toch draag ik iemand anders voor als kop. Men hoeft maar een beitel te pakken en een denkbeeldige peuk in elke munt te ha meren en Annie M.G. Schmidt verschijnt. Zelfde coupe (en profil), ander mens. Ove rigens, met de wildgroei op mijn hoofdhuid kom ik ook een heel eind om als kop op de Nederlandse munt te dienen. Dan wil ik ook het hele uiterlijk hervormen, inclusief de randtekst op alle twee euro munten. Ver der dan "Geef mij metworst" kom ik niet en anders gaat het niet passen. Bea doet het nog helemaal niet zo verkeerd met haar muntspreuk "God zij met ons". Monarchis tisch belastingontduiker of niet, door zo'n wens op edelmetaal uit te spreken weet je zeker dat onze Koningin het goed met ons voor heeft. In Den Haag werd gediscussieerd over 'een modern koningschap', een ceremonieel ko ningschap, en over of de koningin ook niet bepaalde belasting moet gaan betalen. En voordat die republikein op het puntje van zijn stoel zat, was hij er ongetwijfeld al eens afgevallen. Bij de presentatie van het PvdA-rapport 'Verbindend Koningschap in de Republiek' van commissie-Van den Berg. Dat rapport stelde dat een rol van het staatshoofd bij de kabinetsformatie niet nodig was en dat het aantal leden van het Koninklijk Huis moest slinken. Republi canisme light, maar dan horen dat de com missie er bijna een jaar over heeft gedaan om tot deze conclusie te komen... Dat wekt de indruk dat niet alleen Cohen graag een kopje thee drinkt onder het werk. Een jaaroverzicht van het Koninklijk Huis leert dat Bea Billionaire ruim acht ton per jaar opstrijkt. Geen misselijk bedrag. Daarnaast stelt de Staat haar drie huizen ter beschikking: Paleis Noordeinde, Huize den Bosch en het Paleis op de Dam. Ik ontvang circa vierduizend euro per jaar van Suikeroom Staat en ik bestempel me dan als 'koning te rijk', hoewel het direct wegdruppelt naar mijn zorgverzekeraar en huisbaas. Waar Bea haar geld godzijdank niet aan uitgeeft, zijn dingen als apps: zij heeft geen mobiele telefoon. Bea spen deert anders. Ik vermoed dat zij per dag haarlak gebruikt voor een bedrag waarvan ik een maand lang oesters kan eten. En de schelpen vervolgens vol kan gieten met cognac en dat leegslurpen. Om me vervol gens zo blauw als een reiger door een taxi met blauw suede bekleding thuis te laten brengen, niet zonder nadrukkelijk aan de chauffeur te vragen of hij twee keer om Regio - De Fietsersbond gaf maandag 24 oktober de af trap voor de fietsverlichtingscampagne 'Ik Val Opl'. Op station Leiden Centraal zijn vanaf die dag in de automa tiek van Smullers fietslampjes te koop voor Fietslampjes uit de muur dus. Dit is een stunt voor de start van de campagne, maar het zou mooi zijn als fiets lampjes op veel meer plekken zo gemakkelijk te krijgen zijn. Bijvoorbeeld op scholen, in de horeca en op sta tions. Dit is één van de acties van de Fietsersbond om het gebruik van fietsverlichting onder jongeren te ver groten. Uit onderzoek blijkt dat vooral jongeren nog te vaak zonder licht fietsen. De campagne richt zich dan ook speciaal op deze groep met onder andere een light- paintwedstrijd. Lightpaintings zijn foto's die in het don ker worden gemaakt met een lange sluitertijd. Met een lampje kun je dan 'tekenen' op de foto. Er is een speciale app voor smartphones beschikbaar. Via de site kan ge stemd worden op de favoriete lightpainting. In meer dan veertig gemeenten houdt de Fietsersbond reparatieacties. Een overzicht van alle reparatieacties staat op www.ikvalop.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 24