SMMMMm KMDBRM5CO IN 01 HUMfltNIl SWANPOP ALS LIVE AID VOOR DORPSHUIS HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 26 OKTOBER 2011 25 HAPPENING zich over de kinderen en stonden ze afwisselend in de zaal en achter de bar. In de zaal hingen verschillende discolichten en was er zelfs een rookmachine om de sfeer zoals die hoort in een discotheek compleet te maken. DJ Koen draaide de nieuw ste hits en veel Nederlandstalige meezingers waarbij de kinderen hun mooiste en coolste danspasjes lieten zien. Bij de 'Macarena' gingen de meeste kinderen helemaal los op de dansvloer. Voor de kinderen die niet dansten was er gelegenheid om met vriendjes aan de kant wat te 'chil- len' of met elkaar rond te springen. Van al dat dansen en springen kre gen de kinderen vervolgens dorst waardoor het aan de bar al snel druk werd; de hoogste tijd om even limonade, snoep en chips te halen. Tussendoor werd de loterij gehou den waarbij een aantal kinderen een leuke prijs won. Eliëzer won een kauwgomballenautomaat en zei dat hij deze met zijn vriendjes zou delen. Toen om 20.30 uur de disco was afgelopen kwam Selina Bos (9 Waddinxveen - Bij Wijk- en Speeltuinvereniging De Paddestoel werd vrij dagavond 21 oktober een spetterende kinderdisco gehouden voor kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. Door Monique Bosboom Voordat de deur om 19.00 uur open ging stond het vriendengroepje Jo nah van de Berg (9), Simon Zejesus (10), Eliëzer Mwozo (9) en Domini que Kambai (12) al druk kletsend bij de ingang te wachten. Eliëzer: "ik woon heel dichtbij, ik kom hier bijna altijd om te dansen en te fees ten." Ook de vriendinnen Natasja Basiak (10) en Selina Bouwhof (8) komen zo vaak mogelijk naar de kinderdisco voor de leuke muziek, elkaar te ontmoeten en om uiter aard lekker te dansen. Bij binnen komst ontvingen de kinderen van vrijwilligers Cynthia Noorlander en Monique Baas een lootje voor de loterij en voor een gratis drankje. Daarna ontfermden de twee meiden Tussendoor iets te snoepen halen bij de bar. enthousiast de disco uitlopen en vertelde dat ze voor de eerste keer bij de disco was. "De muziek was erg leuk, ik wil zo vaak komen als het maar kan", aldus Selina. Cynthia Noorlander en Monique Baas en enkele vrijwilligers van het wijkcentrum zijn betrokken bij de diverse activiteiten die georgani seerd worden voor jong en oud zoals de kinderdisco, kinderbingo en 3D club. Na afloop van de discoavond vertelde Cynthia: "Elke derde vrij dag van de maand houden wij een kinderdisco. Er komen gemiddeld vijfentwintig kinderen naar de dis coavond. De meeste kinderen komen uit de Bomenwijk - waar De Padde stoel is gevestigd - maar ook steeds meer kinderen uit de andere wijken weten ons te vinden." Uit je bol op de dansvloer. Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - Swanpop moet dorpshuis Swan- la in het zonnetje zetten nu het in zwaar weer verkeert. Het muziekevenement op zaterdag 12 november is een benefietconcert voor dorpshuis Swanla. Een soort Live Aid van Zevenhuizen, met Koen Sytsema (19) in de rol van Bob Geldof. "Toen ik hoorde dat het theater zou sluiten, wilde ik in actie komen. Hoe? Ik kan iets met muziek dus door een benefietconcert te organi seren", aldus Koen Sytsema. Zijn initiatief slaat aan onder lokale muzikanten en de organisatie bestaat inmiddels uit zes man. Naast Koen zit ten Celine Overbeeke (16), Enzo van Wijk (18), Fabiënne Spruijt (17) en Timo Meester (20) in de organisatie. Namens het bestuur van Swanla is Mark Knops (29) aanwezig bij de vergaderingen: "Via de mail nam het bestuur kennis van het ini tiatief en de reactie was natuurlijk positief." Elke woensdagavond vergadert de organisatie in de foyer van het dorpshuis. Over het doel van Swanpop hoefde niet lang gediscussieerd te worden. "Zoveel mogelijk geld ophalen", zegt Mark en de rest knikt instemmend. Daarnaast kan Swanpop een boost zijn voor de muzikale scène van Zevenhuizen. Koen: "De bandcul tuur hier laat te wensen over." Enzo is het voor een drankje." Fabiënne verwacht een ge zellig ambiance. "Met deze opzet is interactie tussen band en publiek mogelijk. Men zal eerder swingen dan wanneer ze in een stoel zitten." Organisator of artiest?! Zes bands van uiteenlopende muziekstijlen zul len tijdens Swanpop optreden in de theaterzaal. Koen: "Een band met Swanla was een pre, kwa- De organisatie voor het toekomstig plaats delict, de theaterzaal. Van links naar rechts Enzo, Fabiënne, Mark en Koen. Celine en Timo ontbreken. liteit is het uitgangspunt. Nu hebben we zes bands gepland, het hadden er ook twaalf kun nen zijn. De animo is groot." Hardrockband De acon, hiphopformatie Straateiatella, rockbands Garden Cherry en The Surfs zijn enkele namen van de line-up van 12 november. De organisa tie zal een dubbelrol moeten gaan vervullen: Fabiënne en Enzo spelen allebei in The Surfs, Timo bij Garden Cherry en Koen in The Surfs en Deacon. Daarnaast zal Overbeeke onder bege leiding van een band optreden. 'The Midnight Ramblers verzorgen ook een optreden," merkt Koen op, "een band die dertien jaar geleden stopte. Swanla was vroeger hun thuisbasis en zij komen nog een keer samen om Swanla te steunen." De band van Koen, Enzo en Fabiënne heeft voor de bezoeker van Swanpop iets bijzonders in petto "Voorheen heetten we Fecked Up, nu The Surfs. Op Swanpop brengen we voor het eerst een eigen nummer ten gehore", aldus Fabiënne. Wet houder Jan Verbeek opent de avond, oerpre- sentator Geert van der Burg presenteert de ver loting. Om bekende Zuidplassenaren te spotten, om Swanla een warm hart toe te dragen of om te genieten van lokale artiesten is Swanpop de gewezen avond. Koen: "Maar als je gewoon trek hebt in een biertje ben je ook welkom. Swanpop is voor iedereen." Kaartjes voor Swanpop kosten 4,- euro in de voorverkoop bij reisbureau De Zwaluw aan de Dorpsstraat. Aan de deur kost een kaartje 5,- euro. Bestellen kan ook via swanpop.happening@ gmail.com. met hem eens. al snel naar dan? Vol- die allemaal hun ini- "Swan-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25