www.edplaizier.nl NIEUWE WASPARK GEOPEND! HAMMEN VAN DER ItcjH 'Nederland moet documenten oppositieleidster niet opsturen naar Rwanda' Graafwerkzaamheden leiden tot vondst uit WON Klikken mag Tuin-en terreininrichting de Haij van derWende advocaten tet op! - NICUW fiets .ni0 Volgende week in deze krant meer informatie over unieke wasactie! knaap zit je lekker in je vel? zie www.jehara.nl s HART VAN HOLLAND REGIO 26 OKTOBER 2011 3 Advocaat Victoire Ingabire: Verjaardag oppositieleidster gevierd in dorpshuis Swanla Verbeek en Huijser openen Kleine Vink Thuis in de regio. iedere laatsiev«u«^ cn zaterdag van de maand gebruikte fietsenmarkt. Die dagen krijgt u t }^'m alle gebruikte fictsem Ook voor al uw vragen over het ondern emingsrech t. V v. Holistisch Therapeut Ingrid Olieman Vragen? Bel Ingrid 06 40707271 v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Den Haag/Zevenhuizen - De Nederlandse advocaat van de Rwandese oppo sitieleidster Victoire Ingabire wil absoluut niet dat Nederland de documen ten die bij huiszoeking in haar woning in Zevenhuizen in beslag zijn geno men, opstuurt naar Rwanda. Ingabire zit gevangen in de hoofd stad Kigali en er loopt een proces tegen haar. Zij is aangeklaagd we gens het aanzetten tot etnische verdeeldheid. Advocaat Jan Hof dijk vreest dat de bewijsstukken in Rwanda zullen worden gemanipu leerd, zei hij maandag. De zaak dient vrijdag in kort geding voor de rechtbank in Den Haag. Rwanda heeft een rechtshulpver zoek ingediend om de documenten in handen te krijgen. Hofdijk eist dat de Staat daar niet op ingaat. Ingabire reisde op 16 januari vorig jaar naar Rwanda om deel te nemen aan de presidentsverkiezingen, zij woonde zeventien jaar in Nederland. Ze mocht niet meedoen en werd in oktober 2010 gearresteerd, omdat ze zich zou hebben ingelaten met terroristen. Ook zou zij de genocide van 1994 hebben ontkend. Door Pepijn de Groot Zevenhuizen - De 43e verjaardag van Victoire Ingabire werd zater dag 22 oktober gevierd in dorps huis Swanla. Ingabire's echtge noot, Lin Muyizere, begroette de genodigden met een handdruk en een omhelzing. De theaterzaal van Swanla was zaterdag drukbevolkt. De verjaar dag van Ingabire werd door me nigeen aangegrepen om haar fa milie hier in Nederland te steunen. De aanwezigen kregen een kaart waarop een boodschap voor Inga bire geschreven kon worden en die hopelijk ooit bij Ingabire terecht zal komen. Het contact is moeilijk. Muyizere heeft zijn vrouw niet meer ge sproken sinds ze vorig jaar oktober werd opgepakt gedurende haar campagne in Rwanda. September jongstleden begon het proces te gen Ingabire. Er wordt levenslang tegen haar geëist. "Rechtszaken in Rwanda zijn politieke spelletjes", zei Muyizere eerder over het sy steem in het land. Vanuit België, Frankrijk en zelfs Lin Muyizere toont een foto van de volledige familie. In de roze doos achter hem zitten alle geschreven boodschappen voor zijn vrouw; de Rwandese oppositie leidster Victoire Ingabire. de Verenigde Staten kwamen de mensen om in Zevenhuizen de verjaardag van Ingabire te vieren. "Het beste cadeau dat je mee kan nemen, is je aanwezigheid", sprak Muyizere de bezoekers toe. Over het politieke doel van Ingabire, een democratisch Rwanda, kon haar echtgenoot kort zijn: "Haar de mond snoeren lukt niet, de strijd is niet voorbij." Nieuwerkerk aan den IJssel - De deuren van de gloednieuwe Sport hal Kleine Vink aan de Sportlaan 2 gaan zaterdag 29 oktober open voor de christelijke korfbalvereni ging CKV. Zij is de belangrijkste ge bruiker van de sporthal en eigenaar van de kantine. CKV heeft in over ig met de gemeente een feestelijk openingsprogramma georganiseerd, waar korfbal een prominente plaats krijgt. Sportwethouder Jan Verbeek en voorzitter van CKV, Alfred Huij- scr verrichten om 15.30 uur de ope ningshandeling. sporthal maakt deel uit van de ontwikkeling van Sportpark Kleine -k, waar naast de korbalvereni- ging ook de hockey-, tennis- en jeu e ooulesvereniging worden gehuis vest. Lees meer op pagina 17 Volgens een woordvoerster van de gemeente Zuidpias maakte het ge- schutsplatform deel uit van een tanklinie. "Op het platform kon je het wapen plaatsen en achter het muurtje kon je je een beetje verdekt opstellen. Verderop ligt ook een bun ker voor manschappen, dat was al bekend." Of en wat er gaat gebeuren met het geschutsplatform is nog even de vraag. Gekeken wordt of de ligging van het platform invloed heeft op toekomstige werkzaamheden. Met de voorbereidingen van de aanleg van de spoortunnel is in opdracht van Prorail en de aannemer gewoon weer begonnen. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Bnrbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Bij graafwerkzaamheden is onlangs een geschutsplatform uit de Tweede Wereldoorlog ontdekt. Zuidpias - Bij graafwerkzaamheden op de kruising van de spoorlijn aan de Vijfde Tochtweg is onlangs een zogenoemd geschutsplatform uit de Tweede Wereldoorlog gevonden. De voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de spoortunnel gaan inmiddels gewoon weer door. ■an Knaap tankstation Brandingdijk 2 3059 RB Rotterdam www.knaaptankstation.nl it Ail Dé mobiele fietsenmaker NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 -63 16 11 JeHara Herstel via bewustwording wordt door verzekering vergoed i a Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0180-633390 of 06-51610498 gyemg? Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3